חנונים, יפות וספרים

svety

New member
חנונים, יפות וספרים

שבוע הספר עוד שנייה נגמר, וזה הזמן לדבר על אחד התחומים האהובים ביותר על חנונים והשנואים ביותר על יפות.

עכשיו, אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני תולעת ספרים. קוראת בכל הזדמנות שיש לי, מאוהבת בספריות וחנויות ספרים, שופטת אנשים לפי הספרים שיש להם בבית...

אז קדימה, ספרו.
מה הספר האחרון שסיימתם? ומה אתם קוראים עכשיו?
מה הז'אנר האהוב עליכם? האם הוא חנוני? יש בכלל דבר כזה - ספרים של חנונים? וספרים של יפות?
איזה ספרים לעולם לא תקראו? ועל איזה ספר תמליצו לפורום?
ואם תכתבו ספר, באיזה ז'אנר הוא יהיה?
אם יכלתם לפגוש סופר מסויים - מי זה היה? ומה הייתם אומרים לו?

יאי, ספרים!

האחרון שסיימתי משחקי הרעב (ומים לפילים, קראתי וסיימתי במקביל], עכשיו קוראת את משחקי הכס. בהמשך הדרך יש גם את ז'וסטין, דואט בביירות, ואלנבי.
מה הז'אנר האהוב עליכם? האם הוא חנוני? מועדף עליי מד"ב, אבל מסתדרת נהדרת גם עם מתח, וגם עם רומאנים. ובכל אחד מהז'אנרים יש יוצאים מן הכלל. למשל שר הטבעות שנאתי.
איזה ספרים לעולם לא תקראו? ועל איזה ספר תמליצו לפורום? קשה לי להמליץ על אחד! אני לגמרי ממליצה על הסדרה של מלך החומוס ומלכת האמבטיה, על ארבעה בתים וגעגוע, וגם על ספרים של ניטשה.
ואם תכתבו ספר, באיזה ז'אנר הוא יהיה? עובדת על אחד! לא ברור לי הז'אנר, אבל יש לי כבר שם.
אם יכלתם לפגוש סופר מסויים - מי זה היה? ומה הייתם אומרים לו? ללא ספק דאגלס אדאמס, והייתי מבקשת שיקדיש לי ספר כי אני חמודה.

לסיום, אני לא חושבת ש"יפות" באמת לא קוראות ספרים [יעל קוראת! הא!], אלי פשוט לא עבים, או לא ארוכים, אבל בטוחה שעם דברים סטייל חבורת כוח המוח הן יכולות להסתדר וזה בסדר מבחינתי :)
כמו כן, ספרים זה אדיר. רכשתי לעצמי בערך 20 בשבוע הספר האחרון.

הממממ

"למי צלצלו הפעמונים" להמינגווי. עכשיו את "סימטריה" לדו סוטוי.

מה הז'אנר האהוב עליכם? האם הוא חנוני? יש בכלל דבר כזה - ספרים של חנונים? וספרים של יפות?
בעברי קראתי בעיקר מד"ב ופנטזיה. היום יותר פילוסופיה / מדע המדינה / מתמטיקה פופולרית.

איזה ספרים לעולם לא תקראו? ועל איזה ספר תמליצו לפורום?
ספרות ילדים, אלא אם אקריא לילדי אם וכאשר...
לא חובב של ספרות מתח/אימה.

ואם תכתבו ספר, באיזה ז'אנר הוא יהיה?
פנטזיה, כנראה.

אם יכלתם לפגוש סופר מסויים - מי זה היה? ומה הייתם אומרים לו?
כל כך הרבה...
אסימוב, קארד, ניטשה, היינלין.
פשוט מדבר איתם על הא ועל דא.

למעלה