זוכים בכרטיסים ל Zion Reggae Fest

אחרי שבשנה שעברה היתה ההופעה של זיגי מארלי אחד האירועים המרגשים של הקיץ, אירוע הרגאיי הענק חוזר לגן סאקר בירושלים עם הופעה של יקיר ישראל ALPHA BLONDY המיתולוגי וביקור ראשון בארץ של זמר הרגאיי האגדי מג'מייקה Barrington Levy לצד שבק ס', התקווה 6 ועוד ואתם יכולים להיות שם

אז מה עליכם לעשות

מעכשיו ועד ה 15.8 בשעה 12:00 העלי על גבי הפורום הודעה שמפרטת מי הרכב הרגאיי/מוזיקה שחורה האהוב עליך ביותר (בארץ או בעולם) ולמה?

אוהבים את הסגנון העכשיו והמקורי עם השורשים של זבולון דאב סיסטם?
מכורים לסאונד הצעיר והכישרוני של מיסטיקל יוט?
לא יכולים להעביר יום בלי לשמוע את הכישרון הבינלאומי של אלפא בלונדי?

שתפו אותנו בתגובה להודעה זו

מתוך כלל ההודעות אנו נבחר בשש ההודעות הטובות ביותר וכותביהם יזכו כל אחד בכרטיס זוגי לֻZion Reggae Fest שיתקיים ביום שלישי, 28/8 גן סאקר, ירושלים מתנת הפקת הפסטיבל ומשרד יחסי הציבור.

אנא עיינו בתקנון התחרות לפרטים נוספים ולכללי התחרות המלאים

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2364316

פסטיבל הרגאיי הגדול במזרח התיכון חוזר לירושלים: Zion reggae fest
הוא אירוע הקיץ המרכזי לצעירים בירושלים אחרי שבשנה שעברה זכה להצלחה מרובה בזכות השילוב בין מחירי כרטיסים נמוכים במיוחד, האווירה המיוחדת והאנרגיות המרגשות של הרגאיי בציון, הלא היא ירושלים.
גם השנה צפויים שיתופי פעולה מפתיעים עם הפקות מקור ייחודיות: שבק ס' שחוגגים אלבום חדש, התקווה 6 שיארחו את מיכאל גריילסאמר והרכב הרגאיי המצליח זבולון דאב סיסטם שיארחו את אסתר רדא, יהושוע אלוף אביר (לשעבר נייג'ל האדמו"ר), מיסטיקל יוט, רודבוי סאונד, ג'מע סלקטור, בארינגטון לוי הג'מייקני נחשב לאחד מפורצי הדרך במעבר בין הרגאיי המסורתי לדאנסהול המודרני ואלפא בלונדי הנחשב לבוב מארלי של אפריקה ואף הקליט אלבום עם להקתו המיתולוגית של מארלי The Wailers.

על הפסטיבל אחראים משרד ההפקה של כרמי וורטמן 2b Vibes (ג'ו קוקר, ג'ניס איאן, ועוד) בשיתוף רשות הצעירים של עיריית ירושלים, משרד הכרטיסים בימות,אפיקומן וקבוצת הזאפה.

שלישי, 28/8 גן סאקר, ירושלים - פתיחת שערים בשעה 17:00
כרטיסים: 110 – 130 ש"ח, במשרד הכרטיסים בימות – 02-6237000 http://www.bimot.co.il/
במיסטר טיקט – www.misterticket.co.il , בזאפה http://www.zappa-club.co.il/
או 9080*

Funky Giraffe

New member
קוזמו

לא יודע מי שמע ומי לא, אבל קודם כל גילוי נאות - אני חבר טוב של לא מעט אנשים מההרכב הזה... :) לירן (הסולן) ואני למדנו לפני המון שנים אצל אותו מורה לנגינה, אבל הכרתי אותו בכלל דרך הרכב רגאיי אחר ("טראבין") שפעל לפני משהו כמו 7 או 8 שנים (עם גיל שיי-די למי שזוכר)...
קוזמו זה (נייר!) גלגול טיפה מאוחר של "טראבין" אפשר לומר, לדעתי הרכב הרגאיי הכי טוב שהמדינה הזו ידעה בעשור האחרון (מי זוכר את סינג סונג סון?). הרמוניות יצירתיות, שירה מגניבה, אנרגיות מאוד מאוד מיוחדות (אולי הקלף הכי חזק של ההרכב הזה), בראסים חדים וחותכים, זמרות שמוסיפות צבע יפה לכל הוק, ואחד המתופפים הכי טובים בארץ כרגע - זוהר ברזילי ("הקרטל"). האמת שלא הכי מעניינים אותי הכרטיסים (למרות שזה גם יכול להיות אחלה אם אני אקבל! :) ), אבל באמת שחשוב לכם להטות אוזן ועין להרכב המופלא הזה. הרגאיי הכי טוב שהיה בארץ. מילה
http://www.youtube.com/watch?v=cD1XFHcCXcw

שבק ס'

שד"א גם שמתי לב לתחרות רק בגלל התמונה הקטנה שלהם שם בצד!

אז ככה, את שבק הכרתי בזכות חברה טובה שהשמיעה לי כמה שירים שלהם. נדלקתי, זה הגניב אותי! הלחן הקליט והנעים.. המילים שלא מהססות. אתם יודעים, שבק.
זה היה ממש בסמוך לאחת ההופעות שלהם שהיו בתחילת השנה, ובמילים אין לי אפילו דרך לתאר כמה שידעתי שלהופעה הזו- אני הולכת.
אז הלכתי להופעה ההיא עם החברה ויצא שהכרתי בידיוק חמישה שירים ממה שהם ניגנו. אבל אתם יודעים מה? זה אפילו לא משנה. הקהל הוא חלק משבק, וגם בלי לדעת את המילים (למרות שהשירים המיתולוגים יותר סטייל אסאסנים ונופל וקם דיי מחייבים
) אתה חלק מההופעה.
היה פיצוץ. אין לי מילה אחרת לתאר. קפצתי, נהניתי... הרגשתי את זה.
חודשיים-שלושה אח"כ נרשמת בפייסבוק עוד הופעה. ושאני לא אלך?? אתם רציניים?! ברור שהלכתי! להופעה ההיא כבר הגעתי ממש כאילו אני מכירה את הלהקה לאורך כל העשור האחרון. וכרגיל, היה מפוצץ, משוגע, כיפי, שבק כזה.

וככה בעצם הצטרפתי לצבא השוף

מאז אני עוקבת טוב טוב. אין הופעה של השבק או מוק שאני מפספסת. ושלא תראו את זה ככה, זה לא קל להגיע לכולן! (מישהו אמר אמפי שוני ביום שישי בערב?)
אבל המוזיקה המקפיצה, האווירה הטובה... הכל זה חלק מהכיף
והמילים? לא נותנות חשבון לאף אחד!
בגלל זה אני כל כך אוהבת אותם.

שבק ס' אימפריה!

שבק ס

מי האמין שעד לפני כמה שנים לא הכרתי את השבק? והיום אני חיילת בצבא השוף!

את השבק הכרתי בפסטיבל הנוןסטופ מיוזיקס שהיה לפני כמה שנים טובות. הלהקה שלה חיכיתי באותו יום של המופע עלתה מיד אחריהם. מה שקרה זה שממש אחרי ההופעה של היהודים, התחילו צרחות אדירות של האותיות "ש! ב! ק! ס!", לא הבנתי מה קורה, אבל ברור ששיתפתי פעולה! השבק עלו על הבמה, כמובן שמיד זיהיתי את מוק ונימינים שרים על המיקרופון! וזהו, שם נשביתי בקסם הזה של השבק! לא באמת הבנתי את כל המילים, אבל האווירה בהופעה, הטירוף על הבמה והקהל שמשתגע פשוט משכו אותי אליהם בלי ששמתי לב! מאז לא פספסתי הופעה! שורה ראשונה בדיוק באמצע זה מוניטין קבוע שלי! יודעת כל מילה ומילה ודואגת לעשות קולולולולו שכל הקהל יישמע בשיר הגאנג'ה!

למה האהובה ביותר שאלתם? אני אסביר. שבק היא להקה שפועלת כבר 20 שנה, מאז שנולדתי התייחסתי אליה כאל סוג של אגדה. ברגע שיצא לי לראות אותם על הבמה הבנתי למה התייחסתי אליהם כאחת. אין עוד להקה כמו השבק. הם צורחים את האמת שלהם לתוך המיקרופון כדי שכולנו נשמע - בלי לצנזר ובלי להתחנף! הם מסתכלים לנו בעיניים ולעולם לא מרימים את האף! הם מצליחים לגרום לבנות בכל הארץ לצרוח שירים כמו "יום שמש" או "מכופף הבננות" בכל הכוח! הם מהללים את עצמם בשירים - ולא בקטע מתנשא, ממש לא - הם פשוט יודעים בדיוק מה הם שווים! תוכלו לראות את זה כשקהל שלם שר את "אימפרייה" יותר חזק מהחברים על הבמה! ובתכלס? אני אוהבת את המוזיקה שלהם, מהשירים הישנים ועד הדיסק החדש "פרה פרה". לדעת את המילים לכל השירים שלהם היה אתגר שעד היום אני עומדת בו! השבק פתחו לי את הדלת לכל סצנת הראגיי וההיפ הופ הישראלי, ועל זה אני מודה להם, אבל הם תמיד נשארו הלהקה שאני הכי אוהבת, בארץ - ובעולם!

kacha

New member
תשובה מקורית ולא צפויה בגוף ההודעה

בוב מארלי.

קיצ'י וצפוי אה?

אני מחשיב את עצמי חובב אנדרגראונד ומחתרות מושבע, שלא בקלות מוכן להצהיר את אהבתו לאומנים כל כך מוכרים ומצליחים במיינסטרים העולמי.
בוב מארלי עבורי הוא הרבה מעבר לזמר טוב, והרבה מעבר למשורר עמוק וחד. מבחינתי היצירה שלו היא התגלמות של אמת טהורה עלי אדמות. נביא אמת.
הבנאדם לא היה סתם סטלן שבין ג'וינט לשאכטה מהצ'אליס הקליט שירים באולפן או הופיע במסיבות ביארד - הוא גיבש תפיסות עולם ואמונה חדות שבבסיסן עמדה טובת האדם באשר הוא. ולמרות שזה נשמע היפי, הוא לא היה איש נחמד או עדין במיוחד - הוא היה Tuff Gong, בזכות זה הוא יכל להישאר איתן עם דעותיו הלא קונוונציונאליות ולעמוד מאחוריהן בזמן שהוא מגיש אותם על הבמות המרכזיות ביותר בעולם!

הבנאדם קידם, ובעצם גם כיום מקדם את האנושות למקומות טובים יותר - מבחינתי זה רק מעצים את ההבנה כי הוא דובר אמת, ושהאמת מאירה ותמשיך להאיר את העולם. יש לו מיליוני מעריצים בכל העולם, והמסרים שלו מחלחלים ועוברים באופן טבעי בעזרת מקצבי הרגאיי והבאס ליינים המשובחים.

אני מרגיש שהמוזיקה שלו והמסרים שלו עשו אותי בנאדם טוב יותר ומודע יותר, ולכן אני בוחר בו כאמן הרגאיי האהוב עלי.
מה גם שהוא אחראי על היווצרותו של דמיאן מארלי, מלך הפלואו מג'מייקה, שסיפור האהבה שלי איתו ייכתב בהזדמנות אחרת! :)

בינתיים:

DoubleDee

New member
אקסום

הרכב הרגאיי -היפופ האהוב עליי הם טדרוס וג'קסון הלא הם אקסום מכמה סיבות .
דבר ראשון אני גדלתי איפה שהם גדלו בקריית נורדאו נתניה ובתור מי שגדל בשכונה אני יכול להגיד שהם באמת הושפעו מהאווירה , חוץ מזה השילוב שאקסום עושים בין רגאיי דאנסהול היפ הופ מזרחית ועוד הוא פשוט אחד הדברים הכי מגניבים בארץ (אחרי הפלואו שלהם) וזו פשוט חפלה של מוזיקה שחורה עוד דבר הוא ההופעות שלהם ראיתי אותם 3 פעמים וזה פשוט מטורף כל הקהל באקסטזה וייבס מטורפים והרבה שמח .

אז יאללה אקסום !

קלסואית

New member
פעם שלישית גלידה, שבק ס!

טוב, אז את שבק הכרתי לפני שנתיים- שלוש, אחרי שהכרתי את אחד מהסולנים שלה, מוקי. נורא אהבתי אותו ועד היום הוא הזמר האהוב עליי, ובעקבותיו הכרתי את שבק. אני זוכרת שנורא התלהבתי מהקצב שלהם ומהעובדה שיש להם הרבה סולנים, זה יצר מוזיקה כזאת מיוחדת ומגוונת, והנושאים שהם שרו עליהם היו נושאים שלא שמעתי הרבה בשירים אחרים. הם נתנו לי הרבה השראה במילים שלהם, אם זה בנופל וקם ובמה שהיה היה, והקפיצו אותי בצורות מטורפות בשירים כמו יהיה פיצוץ ושיר הגאנג'ה. העובדה שהם שרו על מה שבא להם איך שבא להם וכמה שבא להם נורא מעוררת הערכה אצלי כלפיהם, זה דבר לא מובן מאליו ואני נורא אוהבת אותם על זה שהם לא משתנים עם האופנה או מנסים להכניס את עצמם לאיזושהי תבנית.
הופעת השבק הראשונה שלי הייתה הקיץ הזה, בהופעת ההשקה לאלבום החדש, פרה פרה. במהלך כל ההופעה הייתי בשורה הראשונה ובמשך שעתיים וחצי בזבזתי כל טיפת אנרגיה שהייתה בי, זה משהו מטורף! האווירה בהופעה הייתה משהו מיוחד שאף פעם לא חוויתי, כולם יודעים את המילים, כולם זזים, כולם רוקדים, כולם שמחים, כולם מרגישים הכי בבית, כולל שבק עצמם שנותנים בראש כמו שצריך. אחרי ההופעה חברי הלהקה מדברים עם הקהל בכיף וזה חלק מהתחושה הזאת שהם ממש חלק מהקהל, ואנחנו חלק מהם. שום התנשאות, שום התחנפות, הכל כל כך אמיתי ופשוט, וזה מדהים! המוזיקה שלהם מעוררת בי השראה כל פעם מחדש ואני פשוט אוהבת אותם

ofleibo

New member
התקווה 6

הקשר שלי ללהקה האדירה הזאת מתחיל לפני כ-7 שנים בערך, בסוף 2005, שאצלנו הם נעשו להיט גדול בעיר.
מאז ועד היום אני מנסה שלא להפסיד שום הופעה, מביקור שלהם בחנויות צלילי כשאפרוקליפטוס יצא ועד הופעות בימי עצמאות ופסטיבלים, וכמובן שההופעות בבארבי, אפה ורדינג 3.

היחס האישי שאתה מקבל מלהקה, הוא שעושה אותה מיוחדת, ההיכרות שלהם עם הקהל (בפנים, בשמות), הטירוף על הבמות, האיכות באלבומים...
פשוט כיף אחד גדול!!

Rozengadi

New member
bob marley & the wailers

מאוד אוהב את המוזיקה שלו, בהחלט נותנת השראה להצליח בדברים מסויימים...

חוץ מזה שיש לי ב 15/8 יומולדת וזו תהיה "ה" מתנה בשבילי

S.O.J.A

למה?
מאז בוב מארלי, לא נתקלתי ביותר מידי אמנים שהצלחתי להתחבר למילים שלהם. נכון, המוזיקה מרגיעה ומדהימה אבל התוכן... קצת ריק.
צריך להתעמק קצת, אבל הרכב שמסוגל להביא משהו כל כך אמיתי ונכון במוזיקה שלו מבלי להכנס למיינסטרימיות ומבלי ליפול לקלישאות של "רגאיי, סמים, ראסטה" הוא הרכב מנצח בעיני.

z o e 2 7

New member
אני אוהבת את groundation

את הרגאיי הכרתי דרך אחותי שמגיל 16 היה תלוי לה דגל ענק של בוב מארלי וג'מייקה על הדלת של החדר

עם השנים למדתי להכיר ולאהוב זמרי והרכבי רגאיי רבים, אבל אחד ההרכבים האהובים עלי ביותר הוא ההרכב Groundation, שמגיע מארה"ב, (ואפילו הופיעו כמה פעמים בארץ). אני מתה על השילוב של מוזיקת רגאיי ביחד עם ג'ז, כמו שהם עושים. שילוב ייחודי ומיוחד, ג'ם סשן בניחוח ג'מייקאני, וזה מגניב לגמרי!

הנה לדוגמה ביצוע שלהם של השיר - Jah Jah Know
http://www.youtube.com/watch?v=V6hHkaRWAz4&feature=fvwrel

נכון שהם מעולים?

Ambitionz

New member
"הרכב מוזיקה שחורה" זה קצת רחב :)

The roots כנראה, ואם חייבים רגאי אז דמיאן מארלי נכון לעכשיו, כי הם טובים.

למעלה