דיון - מחירי ההופעות בארץ

®NuLy®

New member
דיון - מחירי ההופעות בארץ

הנושא עלה לי היום.
כידוע לחלקכם אני מאוד אוהבת את עברי לידר, והייתי כבר בהרבה הופעות שלו ב6-7 שנים האחרונות. לעברי לידר יש הרכב אלקטרוני עם יוני גולדשטיין שנקרא TYP, בבטח גם שירים שלהם יצא לכם כבר לשמוע.
ההרכב מיועד יותר לקהל בחו"ל אבל עשה כבר הופעה אחת בארץ, והיום ראיתי שנקבעה הופעה נוספת והמחיר - 150 שקלים. ולדעתי המחיר הוא חוצפה.

שלא תבינו אותי לא נכון, חלק מאוד גדול מהמשכורת שלי אני מוציאה על מוזיקה, אם זה מוזיקה או הופעות. אני חושבת שבשנת 2012 הוצאתי קרוב ל-2000 שקל רק על הופעות. אבל לדעתי אמנים ישראלים שמבקשים יותר מ-100 שקלים להופעה זאת חוצפה.

ממחקר זריז באינטרנט:
שלמה ארצי בקיסריה - מתחיל ב-220
אביב גפן בקיסריה - 180-270
משינה בהיכל נוקיה - 150-190
שלומי שבת ברידינג 3 - 220
יהודה פוליקר בזאפה ת"א - 220
היהודים, מירי מסיקה, גידי גוב, בזאפה ת"א - 150
וניסיתי לחפש את המחיר המדויק למופע האיחוד של כוורת שלפי מיטב הבנתי עבר את המחירים פה.

ואני שואלת - על מה ולמה? כרטיס להופעה של להקה בינלאומית (הקילרס) עלה לי 45 יורו (כ-225 שקלים) במקום הכי טוב באולם.

האם גם אתם חושבים שהמחירים בארץ מופקעים? שאין להם הצדקה?
או ההפך - שהמחירים מוצדקים ואין עם זה שום בעיה?

RC153

New member
יש משהו בדברים שלך

אני חושבת שאמנים בינלאומיים שווים יותר כסף (מה לעשות) ואם שילמת 225 ₪ למקום הכי טוב בהופעה של הקילרז מי זה בכלל יהודה פוליקר שאשלם בשבילו 220 ש"ח במקום ממוצע ?!

מצד שני המחירים מיועדים למי שרוצה ללכת להופעה/למעריצים, אם המחירים האלה פופולרים בארץ, כנראה שיש להם ביקוש, ועובדה שהם ממלאים אולמות (או שלא ?
)
אני פשוט לא מכירה.

אני אישית חושבת (בלי להעליב) שכרטיסים להופעות של אנשים מקומיים לא שוות כמו כרטיס להופעה בינלאומית, עם כל הכבוד, אמנים בינלאומיים מפורסמים בכל העולם
תכלס, יש להם על מה לקחת את המחיר הזה.

זה גם תלוי באנשים שמגיעים להופעה, אם הם ממש ממש רוצים ללכת כנראה ש200+ ₪ לא יעצרו בעדם

®NuLy®

New member
אבל כמובן שיהיה ביקוש

המחירים האלה לא נמצאים סתם כי יש אנשים שיקנו לא משנה מה המחיר כמוני, כשמדובר בלהקה שאני מאוד אוהבת ובד"כ זאת גם תהיה להקה בינלאומית.

אני לא חושבת שהופעות צריכות להיות רק ל"מעריצים שרופים", אלא גם שאר אנשים שמתעניינים ורוצים לראות את האמן על הבמה - חוויה מדהימה לפי דעתי. חבל שמחירים כל כך גבוהים מונעים את זה, מוזיקה צריכה להיות ברת השגה ליותר אנשים. למשל, אף פעם לא הבנתי למה הזאפה לוקחת כל כך הרבה כסף

RC153

New member
תכלס הופעה זה נחשב מותרות

אם את לא יכולה או חושבת שלא שווה לשלם 200+ על הופעה תראי אותה ביוטיוב...
כמה שזה נשמע עצוב

בחיים לא אשלם בשביל לראות אמן ישראלי אבל בשביל אמנים בינלאומיים שאני ממש אוהבת כמו ג'סטין טימברלייק אוכל לשלם בקלות משהו כמו 500 ₪ ויותר בשביל לראות, זה סדר עדיפויות באיזשהו מקום......

®NuLy®

New member
מאוד לא מסכימה

לא הייתי קוראת לזה מותרות ולא משהו בסיסי, אבל אני חושבת שאנשים צריכים לצרוך תרבות - זה חשוב לנפש. זה לאו דווקא צריך לבוא בצורה של הופעה, זה יכול להיות סרט, ספר, סדרה.

להשוות הופעה ביוטיוב לעומת להיות בהופעה באמת?? אני חושבת שלא היית במספיק הופעות כדי להבין את חווית ההופעה. אני חושבת ששיר שאני אוהבת לשמוע בלייב יכול לגרום לי תחושות שאני לא מצליחה להרגיש בסיטואציות אחרות, ובטח ובטח לא עוד הופעה ביוטיוב.

לגבי על מי להוציא וכמה להוציא זה אינדיבדואלי לכל אחד. אני יודעת שאני מאוד פאנטית כשמדובר בלהקות שאני אוהבת (750 על גאנז אנ' רוזס, 750 על רד הוט צ'ילי פפרס רק בשנת 2012), אבל אני מרגישה שהכסף שווה את זה. אבל אמנים ישראלים לא רואה שום סיבה בעולם לבקש מחירים כל כך גבוהים, במיוחד כשהם מופיעים באולמות קטנים וסגורים, כמו הזאפה למשל.

בקיצור, לא מותרות ולא יוטיוב!

RC153

New member
ברור שזה לא אותו דבר

בחיים שלי לא הייתי בהופעה, אני מתארת לעצמי שזה משהו כמו יוטיוב כפול 200000000000000

אני גם לא אומרת שזה תחליף......

ואני גם חושבת שזה דבר של תרבות, אבל מה לעשות שבארץ הנהדרת שלנו כל תענוג עולה כפול

צרובים/יוטיוב/הורדות אולי זה הפרנסה שלהם...

באמת הפתיע אותי המחירים חשבתי שזה יותר לכיוון ה-100.
אבל אנחנו בארץ,רוב מי שמשיג את הכרטיסם זה אחרי שהוא התקמבן.
פרסים מהגרלות, הנחת ועד עובדים, הנחת חייל, הנחת חבר של הברמן לא חסר....

הסיבה לכך ברורה לגמרי

המחירים גבוהים כי יש מי שמוכן לשלם אותם. ברגע שמספיק אנשים יחליטו שהם לא מוכנים ללכת להופעות במחירים כאלה
המחירים ירדו. כך עובד השוק.

למעלה