שטויות אקראיות

terrapin

New member
THE OMNOMNOM GAMES

יש בלוג חמוד נורא בטאמבלר עם מימים של הסדרה: *אני קישור* והם עשו אחד של באטרקאפ שקרע אותי >< הרי לכן!

N o R i K o

New member
שטויות אקראיות

חשבתי על זה... נכון שלפעמים בא לכם לומר משהו שהוא לא
- כלומר, הוא כן בנושא המשחקים והכל, אבל פשוט לא נראה לכם לנכון לפתוח לזה שרשור חדש? אז או שאתם משרשרים את זה לאוף ואז זה לא באמת אוף, או שאתם פותחים שרשור חדש ואז כזה... רגע, מה? אז החלטתי שלפתוח שרשור כזה אחת לכמה זמן יהיה אחלה רעיון. והאמת שזה היה כי יש לי שני דברים לספר-
בארה"ב חגגו הבוקר- כלומר, אצלהם זה היה אתמול אחרה"צ - 100 ימים לצאת הסרט D: אז הטוויטר הרשמי של הסרט התחיל "משחק" בין המעריצים- פאזל של 100 חתיכות שיהיו מפוזרות ב'רחבי האינטרנט' (כלומר, בטוויטר), ובסופו, כשהמעריצים ימצאו את 100 החתיכות, הם ידפיסו אותן, יגזרו, ירכיבו ויצטלמו עם הפוסטר החדש וה-100מם שלהם. D: אז אם יש לכם זמן, סבלנות ודיו במדפסת, הנה החתיכה הראשונה והחתיכה השניה :)
לפני כמה ימים חלמתי שאני וחברה שלי הולכות לסרט!!11 זה היה אולם ענק כזה בצבע זהב מנצנץ (מי שהיה בבית החיל בתל אביב ויודע איך נראה אולם ההרצאות שלהם- אז כזה) ובמקום מושבי שורות כמו בקולנוע היו פשוט צמדי כיסאות קולנוע בצבע בז' כזה פזורים ברחבי החדר, ואני וחברה שלי התיישבנו בדיוק מול המסך, במרכזו- זה פשוט היה מסך טלוויזיה ממש ממש ממש גדול XD אבל לא מקרן או משהו- פלזמה כזאת XD וראיתי את הלוגו של ליונסגייט ואני כזה "אומייגאדדדד זה מתחייילללללללל אני לא מאמינההההה" ואז התעוררתי ואני כזה... O_O אוף. וזהו

terrapin

New member
קטניס, פיתה וטקס החתונה של 12

מחשבה קטנה שעלתה לי בימים האחרונים ומאמץ להחזיר את רוח הנעורים לפורום: טקס החתונה של דיסטריקט (טוב נו, מחוז) 12 הוא צליה של חתיכת לחם... ופתאום חשבתי - הרי פיטה שרף את הלחם בשביל קטניס כשהם היו ילדים. זה לא יכול להיות מקרי. אני מניחה שקולינס ניסתה להראות לנו שהם היו מיועדים זה לזה או משהו בסגנון... זה חמוד, לא?
(נא לא להפוך את זה לדיון על טימים, פה זה לא טויילייט)

יש מצב שהיא חשבה על זה וזה אכן חמוד

ואני איתך לדעתי שום דבר בספרים האלה לא מקרי!

noa1510

New member
לא חשבתי על זה

וואי אם היא באמת חשבה על זה, היא גאון! (היא בלי קשר גאון, אבל עדיין
) ואם לא... אז את גאון שהמצאת את זה!

N o R i K o

New member
ל-CF מעלייייי

ואני כבר הסברתי מה דעתי על הטקס הזה בחפירה המפורסמת שלי...

terrapin

New member
לא ממש ספוילר

זה הרי לא ממש ספוילר להגיד מה טקס החתונה שלהם. ואני לא זוכרת מה אמרת /מתה

N o R i K o

New member
לדעתי כן
CF

לא יודעת, אני חושבת שאם לא הייתי קוראת את CF עדיין הייתי חכמה מספיק לעשות 1+1 ולומר שאם מדברים על טקס החתונה במחוז 12, ואם זה רומנטי כי זה קשור לפיטה ולקטניס, כנראה שיש שם משהו עם חתונה.
והייתי חושבת "מה הם כבר מתחתנים, אני עדיין לא תומכת שלהם!" (כן, בסוף HG הייתי די בטוחה שאני אסיים כתומכת פיטה\קטניס. תראו מה קרה לי
) ובמיוחד בשבילך, הנה כל הקטע שכתבתי לגמרי מחדש, פשוט בלי הספויילרים לMJ כדי ששאר חברותינו יוכלו לקרוא: ...
מוטיב "האש והלחם"
– קולינס חושפת בפנינו לאורך הסדרה את העובדה שקטניס היא 'הנערה העולה באש' (או שבעברית זה היה 'הנערה הלוהטת'? לא משנה, סיים סיים) ופיטה הוא 'ילד הלחם'. אם תשימו לב, האש והלחם לא מופיעים יחד רק בנקודה הזו, במשחקים. לא פעם קולינס מציגה לנו את השילוב הזה, בכל מיני דרכים: - המפגש ה'ראשוני' של פיטה וקטניס- לא, אני לא מדברת על הרגע שבו הוא בהה בה מזמרת עם שמלה אדומה והיא אפילו לא הייתה מודעת לקיומו. אני מדברת על היום שבו פיטה שורף את הלחמים כדי לתת אותם לקטניס המורעבת. כבר כאן, קולינס בעצם מציגה לנו את העובדה שהמגע העיקרי ביניהם הוא העובדה שהיא האש והוא הלחם. לפני כן- הם אמנם למדו יחד בבית הספר, באותה שכבה, אבל כל אינטרקציה ביניהם הייתה בגדר... חלום של פיטה. אחר כך הם נפגשים שוב במשחקים, כששוב- היא 'הנערה העולה באש', הוא 'ילד הלחם'. הקשר שלהם מושתת על היסודות האלה. כולנו יכולות להסכים על כך שפיטה לעד היה ולעד יהיה 'ילד הלחם'- הוא נולד למשפחה של אופים ו... פאקינג יש לו שם של לחם! אולי זו סיבה לכך שפיטה תמיד אהב את קטניס. לגבי קטניס בתור 'הנערה העולה באש'... טוב, את זה אני אשמור לסוף. :) - טקס ה"חתונה" במחוז 12: אולי קולינס ניסתה לעבוד כאן בדרך ההפוכה: להזכירכן, במחוז 12 יש מן טקס חתונה לא רשמי במיוחד, שבו הזוג קולה יחד את הטוסט הראשון שלהם כזוג. פיטה מציין שזה מה שהוא וקטניס עשו לפני הכניסה לגמול בספר השני, כדי לגרום לקפיטול להגיב ב-"אווו". ואולי גם לנו, להגיב ב-"אווו, טקס החתונה הוא לחם ואש? איזה יופי." אבל... זוכרים את התגובה של קטניס לאורך כל הזמן למושג 'חתונה'? איזו צמרמורת עוברת בה? כמה היא שונאת את זה? כשגייל וקטניס נפרדים לפני הגמול בפעם האחרונה, מבלי ששניהם ידעו שלא תהיה להם עוד הזדמנות להיפרד, הוא שואל אותה מה היה קורה אם המשחקים לא היו מתחילים ואם הם באמת היו ביחד. קטניס, שכל כך מבולבלת מכל מה שעובר עליה, והדבר היחיד שהיא בטוחה בו זה שהיא אוהבת אותו- בצורה המוגבלת שבה היא מסוגלת לאהוב (ציטוט מהספר, לא הנחה שלי- למרות שזה דבר שמאוד אופייני לי לומר
), היא אומרת לעצמה שהיא כך או כך לא הייתה רוצה להתחתן. בשום פנים ואופן. מה שאני מסיקה מזה הוא שטקס החתונה הזה, השילוב הזה בין קטניס לפיטה, הוא שוב- תוצר של המשחקים. משהו שלא באמת היה קורה, משהו שלא באמת יקרה. וגם אם כן- הלחם לא יגע באש- אם כן, הוא יישרף. הם ישארו רחוקים, ישמרו על קרבה מסוימת כדי לקלות את הלחם בצורה הנכונה- אבל אף פעם לא יגעו זה בזו. - פאנם כמדינת "הלחם"- פאנם, בלטינית, פירושה לחם. אני בטוחה שכולכם שמעתם על המושג 'לחם ושעשועים'- כבר ברומא העתיקה, גלדיאטורים נלחמו זה בזה עד מוות כדי לרצות את הקהל הצופה בהם. זה מה שהקהל רצה, זה מה שהקהל קיבל. חיפוש קצר בגוגל העלה שאיזה רומאי בשם יובנאליס הוא זה שקם והתרעם נגד בני-דורו על כך שזה כל מה שמעניינם אותם. Panem et circenses. והיי, זה גם מה שמעניין את תושבי הקפיטול. לא אכפת להם שכל המחוזות סביבם חיים בתנאי עוני מחפיר, שפל ורעב. לא אכפת להם שאנשים נרצחים על שטויות, נענשים, נכרתות לשוניהם והם מוכים עד הרבה מעבר לזוב דם. הם רוצים את הלחם שלהם- פיטה, את השעשוע שלהם- קטניס, את המשחקים שלהם- שניהם יחד. ושוב, קטניס שונאת את זה. אם יש משהו שקטניס חותרת אליו במשך כל הספר השלישי וחלק נכבד מהשני, הוא הפלת הקפיטול. השלטון הנוראי הזה, הממשלה הנוראית הזו. כולנו למדנו להסתכל על מדינת פאנם כעל נוראה ולא הוגנת. אני לא חושבת שיש מישהו שקרא את הספר וחשב לעצמו "איזה מגניבבבבב!" כי וואלה, זה לא.
אז אם קולינס כל כך רוצה שנשנא את מושג הלחם, למה הדמות הגברית הראשית שלה הוא ילד הלחם? שאלה טובה. - ואחרון חביב, כפי שהבטחתי- במהלך המשחקים, קטניס מקבלת שני כינויים. הראשון הוא 'הנערה הלוהטת, הנערה שעולה באש'. זה הכינוי שבעצם מייצג את קטניס במשחקים- הנערה שמגיעה מ-12, מחוז הפחם, שכל אופיה והתנהלותה הם אש בוערת. סינה המהמם נותן את הכינוי הזה לקטניס ומשתמש בו כדי להציג לראווה את הילדה שהולכת להיות המנצחת של המשחקים האלו. היא אכן המנצחת, אבל... אז, היא יוצאת מהמשחקים ומקבלת לאט לאט את הכינוי הנוסף שלה- 'העורבני-החקיין'. הוא תחילה מוצמד אליה בגלל הסיכה שמאדג' נותנת לה, והזו ששמה לב אליה היא רו, שסיפרה לה על נפלאות העורבניים החקייניים והשריקות שלהם. אחר כך השריקה היא זו שמתחילה את ההתקוממויות, ו|קטע זה היה ספוילר לMJ ועל כן הוא נמחק אבל המסקנה היא שקטניס הופכת להיות| ה-מוקינג'יי. איך הכינוי הראשון מייצג את קטניס, לדעתכם? כי אני רואה בנערה העולה באש את קטניס של המשחקים. שזוהי המציאות שלה. אש. היא כלואה, היא צריכה לשרוד, היא לא יכולה והיא לא רוצה. המוקינג'יי, העורבני החקיין- הוא זה שמייצג לנו את קטניס שמחוץ למשחקים. את מאדג' שמזכירה לה את הבית, את רו שמזכירה לה את פרים. את קטניס שיצאה החוצה ועכשיו היא צריכה להתקומם, למרוד, להילחם. כולם מעדיפים את קטניס בתור המוקינג'יי, אפילו פיטה עצמו, שחורט את הסימן שלה על המשכית שלו. וקטניס שעולה באש? טוב... |שוב, גם כאן היה ספוילר לספר השלישי|. אם הנחנו קודם שהקשר בין פיטה לקטניס קצת מושתת על יסודות האש והלחם, קצת קל להניח לבד לאן אני חותרת. קטניס תהיה נערת האש, הנערה של פיטה, במשחקים. עבור הקפיטול. היא תעלה באש עבורו, ועבורם. כדי לספק אותם- לחם ושעשועים. כשקטניס בחוץ- היא צריכה להיות המוקינג'יי. |וכאן היו עוד מלא ספויילרים לספר השלישי|.
(אם מישהי מעוניינת בקטע עם הספויילרים לשלישי - http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=39433&msgid=48515157)

גיני1998

New member
איך חשבת על הכל? O.ם

ואני חשבתי שאני מתעמקת בספר P: כל הכבוד! ואני בטוחה שאני ארוץ לקרוא את ההודעה המלאה אחרי שאשיג את השלישי בעברית D:

N o R i K o

New member
מה שמוח ביקורתי עושה לאנשים

כשאנשים שואלים אותי למה אני מעדיפה את גייל עם קטניס מאשר את פיטה, ותשובת "היא אוהבת אותו יותר" לא מספיקה להם... אז צריך להתחיל לחפור. וזו התוצאה

terrapin

New member
כרגיל נאלץ לא להסכים בנוגע לפיטה

לדעתי דווקא העובדה שהוא היה במשחקים גורמת לכך שהוא נותן לה משהו שגייל לעולם לא ייתן. אבלללללללללללללללללללללל אמרתי בעצמי שבואו לא נהפוך את זה לדיון פיניס נגד גיילניס. אז בואו לא! טרהלהלה. יצא לי לראות כמה דברים על רומא העתיקה בערוץ ההיסטוריה לאחרונה ואני כל הזמן חושבת רק על HG ><

N o R i K o

New member
אבל אי אפשר שלא
CF

כאילו, אם את רוצה להתחיל דיון את צריכה להיות פתוחה לכל הדעות. והדעה שלי היא שאני לא מסכימה איתך על כך שזה חמוד -בדיוק- בגלל שאני חושבת שקטניס לא רוצה חתונה ולא מוכנה לטקס הזה. ואם תסתכלי טוב טוב על מה שכתבתי, לא כתוב שם כלום לגבי זה שקטניס צריכה להיות עם גייל. סה"כ כתוב שם למה בעיניי כל הדברים מכוונים לכך שקטניס לא רוצה להיות עם פיטה ולא טוב לה עם פיטה. בעיניי כמובן.

terrapin

New member
תראי,
MJ

קצת בעייתי בעיני להגיד שהכל מכוון באופן שסותר את מה שקורה בסוף. עם כל הבעיות שיש לי עם מוקינג'יי שהוא הספר החלש ביותר בטרילוגיה, קולינס בהחלט מכוונת לכך שקטניס ופיטה יהיו ביחד, ואת זה אי אפשר בעיני לקחת ממנה. קטניס לא היתה יכולה להיות עם גייל כי הוא פשוט יותר מדי קטניס ממין נקבה - תקראי לי רומנטית חסרת תקנה אבל אני מאמינה בהפכים משלימים. הם לא היו מחזיקים ביחד. לגבי החתונה והילדים - אם קולינס היתה עושה לנו "חודש מאוחר יותר" - פיטה וקטניס מתחתנים בטקס רב רושם והיא בהריון ובלה בלה, זה היה חוטא לדמות של קטניס. אבל לוקח לה 15 שנים להחליט שהיא רוצה ילדים.

N o R i K o

New member
אבל זה לא נכון
MJ

היא מעולם לא מחליטה שהיא רוצה ילדים. היא אומרת בפירוש "בכלל לא רציתי ילדים, אבל פיטה ביקש כל כך..." לא הייתי נופלת אם היא הייתה מתחתנת גם אחרי יומיים. לא נפלתי בכלל, כי אני חושבת שכל הסוף הוא ממש לא קטניס. אני לא אומרת שקולינס חתרה להפך ממה שיצא לה בסוף. בכלל לא. להפך, אני חושבת שקולינס די מכוונת אותנו להתאהב בפיטה. לאורך כל קריאת הספרים גם כשהייתי הכי טים גייל והכי בטוחה שקטניס אוהבת אותו ושהם חייבים להיות ביחד- הייתי בטוחה גם שהיא תהיה עם פיטה בסוף. כי קולינס נורא מכוונת אותנו להתאהב בו ולרחם עליו. אני רק אומרת שאלו המסרים שאני קראתי מתחת לפני השטח. אני חושבת שהרבה פעמים סופרים לא שמים לב לכך שהם כותבים משהו מסויים בדרך מסויימת אבל יש סיבה לכך שהם נכתבו בדרך הזו. ואני יודעת שאת נורא לא רוצה לקרוא את החפירה שלי ונורא מתחמקת ממנה בכל הזדמנות
אבל גם שם הסברתי שאני פשוט חושבת שקולינס לא שמה לב לכך שהיא מכוונת את קטניס להתאהב בגייל, ושהיא נורא גורמת לנו להרגיש שפיטה הוא מן ברירת מחדל. זה מתבטא בעיניי גם בעובדה שקטניס מצהירה בספר השני שהיא אוהבת את גייל ושהוא מצהיר שהוא אוהב אותה, אבל ההצהרה הזו מעולם לא באה מכיוון פיטה או לכיוונו. נכון, הוא מאשר את זה שהוא מאוהב בקטניס בפניי היימיץ' ובפני הקריין בכניסה למשחק אבל הוא לא מצהיר "אני אוהב את קטניס אוורדין." כנ"ל לגבי קטניס. שימי לב שבסוף הוא לא אומר לה "אני אוהב אותך" והיא לא אומרת לו "אני אוהבת אותך". הוא שואל "את אוהבת אותי?" והיא מאשרת, כי זה נכון, אבל זו עדיין לא הצהרה בפה מלא... אבל שוב, זו דעתי בלבד, זה מה שאני מבינה, לא כופה עלייך להבין את זה, רק מפרשת את דעתי

terrapin

New member
כן קראתי את החפירה במלואה.

אבל אני עדיין לא מסכימה, והבעיה היא שלי בניגוד אלייך אין כוח לחפור כדי להסביר את התנגדותי לחפירה
עוד נפתור את זה.

N o R i K o

New member
אני לא אעלב גם אם תגידי לי שלא קראת

זה פשוט כזה... *את מעלה נושא* אני: "הממ... כבר אמרתי על זה בחפירה שלי ש..." את: "תזכירי לי?" וזו לא הפעם הראשונה, אז סתם שתדעי שאני לא אפגע מזה או משהו, פשוט כל הדעות שלי מרוכזות כבר שם! XD ועם כל כמה שאני קוראת לזה חפירה- זה אמנם "חופר", אבל זה פשוט מבחינתי פתיחת דיון לכל דבר, וכשמשהו מספיק מעניין אותי אני יכולה להדיין עליו שעות... כלומר, אני אף פעם לא 'אתנגד' למה שאת אומרת, אלא פשוט אסביר למה מבחינתי אני תופסת את הדברים בצורה שונה מאיך שאת תופסת אותה, זה למה אין לי בעיה לעשות את זה בכל פעם מחדש

terrapin

New member
אה זה כי יש לי זיכרון של זבוב פירות מת (למה

אין אייקון של זבוב?) נשבעת (בזאת חגיגית) שקראתי
זה מצחיק שאני יוצאת כאן אדם שלא קורא וכותב חפירות כשאני החופר הראשי של היקום. אתן עוד תכירו את הצד הזה בי
שתהיה לי יותר שלוות נפש לחפור.

למעלה