שרק"צים וחיפושים

siziphus

Active member
לא התכוונתי שזה קשור לשיטה מסויימת

כיוונתי את זה למתאמנים בטאייקוואנדו בשביל שאולי אחד מהם שמכיר את העמותה או האיגוד של הטאיקוואהדו בארץ (באם יש כזה) יוכל לברר את העניין ולסדר שיבקרו את האימונים הללו. זה הכל. חוסר אחריות יכל להתרחש בכל אמנות לחימה. זה תלוי במאמנים.

כמי שבעבר עסק בטאקוונדו וכמי שמכיר

את הנפשות הפועלות בתחום הטאקוונדו בארץ ומתוך ידיעה ענף הטאקוונדו מאורגן להפליא ויש להתקנא בו מאוד במיוחד בתחום הארגוני . ההתאחדות הישראלית לטאקוונדו אינה(!!! ) גוף התנדבותי . העוסקים במלאכה בהתאחדות הם שכירים בעלי עניין רב לפתח את הענף , הן בצד הארגוני והן בצד המקצועי . היחידים בענף הפועלים במסגרת התנדבותית הם הגוף המנהל ולא המבצע . הנהלת ההתאחדות היא גוף התנדבותי אשר מייצג את כלל סניפי ההתאחדות בארץ המונה למעלה מ - 100 סניפים בכל רחבי הארץ . לעניין המדובר ובהכירי את מאמני הטאקוונדו (הפלג הספורטיבי כמו הפלג המסורתי ) הם אנשים חביבים מאוד , בעלי כושר הדרכה שעם חלקם יש והיו לי חילוקי דיעות אולם כל אחד מאלה גם אם טועה ובטח לא בכוונת זדון , הוא / היא משתדלים להעניק את המיטב לחניכים והדוגמא הטובה לכך נמצאת כאן בפורום בדמותה של גסיקה . גסיקה היא מאפיין כמעט מוחלט למאמני הטאקוונדו בארץ או לפחות כמעט כולם . אינני יודע במי מהמאמנים המדובר , שוב אינני נמצא כיום בנבכי השיטה אולם בטוחני כי במשרדי ההתאחדות היו שמחים לקבל מידע שכזה ולו בכדי לשנות ולעזור . מנכ"ל ההתאחדות ומי שהיה מורי לטאקוונדו בתחילת דרכו בארץ מר מדר מישל , הוא אדם מאוד יסודי ואכפתי במיוחד לכל הקשור לטאקוונדו . אגב , מדר נבחר לפני ימים אחדים כחבר הנהלת ההתאחדות העולמית המונה מספר מצומצם של חברים מבכירי ענף הטאקוונדו בעולם . לעניין שני המאמנים , האם ניסית לשוחח עימם ? נ.ב : אני ממש לא חושב שיש קשר בין "הממצא" שלך לגבי המאמנים לבין מאמני הטאקוונדו בכלל , הדבר יכול לצערי להיות נכון בכל מקום ובכל שיטה(כמעט)

בודוקאן

New member
ממש לא היתה שום אמירה כזו

כפי שהבנתי את ההודעה של סיזיפוס (ואני חושבת שהבנתי אותה), לא היה אפילו שמץ של ניסיון של רמיזה שי קשר כלשהו למאמני טקוונדו ככלל. נהפוך הוא. ברור לי מההודעה שלו שהוא ראה בכך תופעה חריגה (בלי להיכנס לפרטים כי לא ראיתי, אלא רק מהדיווח). ולא זו בלבד, אלא שהוא פנה למאמני טקוונדו מתוך אמון בהם, שזה יענין אותם לדעת על כך, ובמטרה שהם יבדקו מה ניתן לעשות והאם ניתן. ואם הבנתי אותך נכון, אתה חושב שניתן וצריך, ואפילו הצבעת על כתובת. כעת, נשאיר זאת למאמני הטקוונדו, אולי הם מכירים, אולי הם ירצו קודם כל לשוחח איתם. לשיקולם, ואת שיקולם נכבד.

מסתבר שהסניף אינו משוייך להתאחדות

הישראלית אלה לשלוחה אמריקאית שאינה משתייכת לארגון העולמי WTF . מאמני טאקוונדו ? במידה מסויימת אני נמנה גם על הפלג הזה . המשך יום מהנה

Pyongwon

New member
אם הם לא קשורים, אין להם אישור לאמן

וצריכים להודיע למישל. לא צחוק. ג'ס.

הי גס

לא שייכים , יכולים לאמן לא שייכים להתאחדות הישראלית , מכוייכים לאיגוד האמריקאי העולמי

Pyongwon

New member
ויוצא מזה שלא עברו את וינגייט.

זה תאונה שהולכת לבוא. חבל. שמישהוא יודיע להם! ג'ס.

בודוקאן

New member
שרק תהיו בריאים ../images/Emo3.gif

אולי תעשו לנו סדר, בבקשה, באירגונים השונים של טקוונדו? יש רק ארגון אחד אולימפי, נכון? וכדי להשתתף באולימפיאדה, חייבים להשתייך אליו? האם אפשר להשתייך לשני אירגונים? רק בריאות

ארגוני הטאקוונדו בעולם וזה עוד חלק

הטאקוונדו מאגד בתוכו את כלל אומנויות הלחימה הקוריאניות . השיטה נוסדה בתחלית המאה הקודמת ( במתכונתה הנוכחית ) ועברה שינויים לא מעטים . באופן כללי ישנם שני איגודים עולמיים מוכרים : WTF , ITF , האחד מקורו בקוריאה הדרומית והשני בקוריאה הצפונית . בסוף שנות השבעים ובתחילת שנות השמונים עשה ענף הטאקוונדו תפנית , כאשר קברניטי הטאקוונדו בקוריאה "יעדו" אותו לכיוון הספורטיבי תחרותי כשהמטרה היתה להופכו לענף אולימפי לכל דבר . מרגע שהתקבלה החלטה שכזאת עשו הקוריאנים כל שעלה בידהם לשנות את אופי השיטה . דבר שגרם להתפלגויות נוספות ולתתי איגודים והתאחדויות עולמיות . כל המאמנים בעלי הדרגות הבכירות יצרו התאחדויות עולמיות נפרדות זאת ע"מ לשמר את "המסורת" ואת הענף כפי שהאמינו בו . הטאקוונדו כפי שהוא מוכר כיום , כענף אולימפי תחרותי , ענף הפועל ע"פ חוקת התחרויות של ה - WTF , הינו חדש יחסית ומתחדש עם השנים ומתחרות לתחרות . בענף הטאקוונדו WTF עצמו קיימים תתי זרמים שגם הם משוייכים לאותה האסכולה אולם "משמרים" במידה מסויימת את הצד האומנותי ופחות התחרותי , אלה פונים יותר לתחום הקאטות / פוםסה בלשון הקוריאנים . לצערי , כמי שעסק בטאקוונדו בעבר התקשיתי לקבל ולספוג את השינויים שעבר התחום שע"פ תפיסתי שינו וגרעו ממנו כשיטה מסורתית . למרות דבריי לגבי השינויים , עולם הטאקוונדו כיום הגיע " לרמת וירטואוזיות" מדהימה בכל הקשור לאקרובטיקה והיכולת הקואורדינטיבית של העוסקים בתחום ובמיוחד בתחום הרגליים . למרות שהעוסקים בטאקוונדו כיום לא יאהבו את דבריי אלה השיטה כשיטה "מודרנית" עובדת כ - 90 - 95% מכלל האימונים על עבודת הרגליים והיתר על הצד האומנותי / מסורתי . למרות השינוי שהתחולל בשיטה ולמרות החלוקה באימונים על הצד התחרותי והאומנותי שוב ע"פ תפיסתי , לבמחני הדרגות ובמיוחד החגורות השחורות אין הקבלה בין נושאי המבחנים לבין אופי השיטה בכלל . בזמנו כיועץ חיצוני להתאחדות , ניסיתי לגרום לשינוי בתפיסה הנ"ל ולצערי לא ממש הצלחתי ( כשהחשיבה היתה להביא את מרכיבי השיטה העדכנית לידי ביטוי במבחני הדרגות ) . השיטה המדוברת מנהריה , מקורה מאחד הפלגים בארה"ב WATA "הארגון האמריקאי העולמי לטאקוונדו " (רק שם יש עשרות התאחדויות ותתי פלגים שונים של מאמנים ממוצא קוריאני שפרשו מההתאחדות העולמית בשל השינויים שנערכו בשיטה ). אגב , הדבר לא שונה מהמתרחש "בעולמות אחרים" של ענפי אומנויות הלחימה ובמיוחד באלה הספורטיביים ובמיוחד אולימפיים מראש אומר סליחה לג'ס חח למרות שיודע שלא תסכים .

Pyongwon

New member
מה סליחה? אין לי בעיה, בגדול, עם מה

שכתבת! וזכור - אני טכנית. גם החברה שלי טכניים. תהיה טכני, תחיה ותהיה יותר בריא ליותר זמן! :) איתך, חיים, אין לי שום ויכוח!!!:) ג'ס.

Pyongwon

New member
יש ארגון של ה-WTF, שזה אולימפי.

וכדי להתקדם ולהשתייך לוינגייט - שזה כדאי, צריכים להשתייך אליו. לגבי ה- ITF, יש את שי שמשוני, תותח של בחור. לא יודעת אם אצלו יש ארגון. למעשה, חושבת שלא. אני גם לא יודעת אם משתייכים עליו או לא. הוא גם שופט אצלינו ב-WTF והוא פשוט תותח. וכמובן, יש ארגונים שנמצאים במדינה ולא משתייכים לא לכאן ולא לכאן. יש כאלה מעולים, ויש כאלה שלא כל כך מעולים. בגדול, ואולי אני טועה כאן, אבל לא בטוח, אם רוצים אולימפיאדה, צריכים מי שיחתום עליך. שיש לו אפשרות לכתוב מכתבי המלצה, הסטוריה, יודע מי ומה ומו אתה. זה ההתאחדות. והענין היא שלכי תדעי מה יהיה בעתיד. אז יש גיבוי מאחורייך. וינגייט, התאחדות, ידידים - ועוזרים (או מנסים לעזור..:) ) אז לא, הם לא בהתאחדות. פתחו להם מועדון משלהם. אם ההתאחדות יודעת שהם קיימים - לא יודעת. דעתי - שיהיו שייכים. הם כאן. בישראל. שיהיו עם היתר. מעניין,,, אולי אלך לשם לבקר - מי בא? :) יהיה נחמד..:) ג'ס.

למעלה