מה עושים כנגד אלימות נוער?

Jen74

New member
../images/Emo122.gifמה עושים כנגד אלימות נוער?

אתמול בסביבות חמש אחה"צ אלמוג הגיעה אליי לעבודה וסיפרה לי ששחף הגיעה היום הביתה מדממת מהאף וסיפרה שתלמידה מהכיתה שלה הרביצה לה כשיצאו מבית הספר והיו בדרך הביתה. העניין התגלגל מכך שאותה תלמידה הציקה לשחף שביקשה ממנה להפסיק. התלמידה חסמה לה את הדרך כל הזמן עד ששחף פשוט "זרקה" לה "טיפשה", מה שעצבן את התלמידה והתחילה לקלל את שחף. הבנות החליפו קללות עד שלתלמידה לא נשארו מילים אז עברה למעשים ומשכה לשחף בשיער ואחר כך גם נתנה לה מכה בפנים כששחף לא בטוחה אם זה היה אגרוף או ברך. שחף עכשיו עם גבה נפוחה וכאבים בלסת. היה לה במשך כמה דקות גם דימום מהאף. אחרי שהתלמידה הרביצה לשחף היא נעלמה מהמקום. אחרי ששחף נרגעה היא התקשרה למחנכת שלה ועדכנה אותה ועדן התקשרה למחנכת שלה שהיא גם מנהלת החט"ב. השתיים אמרו שיטפלו בעניין ביום ראשון כי היום (שישי) יש את העצרת תמיכה במשפחת שליט ואין להן זמן לזה. לפני בית הספר לקחתי את שחף לרופאה שבדקה אותה ואמרה שאין הרבה מה לעשות, המכה תכאב עוד כמה ימים וזה יעבור לבד. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לתלמידה היה כלי נשק כלשהו, חם או קר. אני התנדבתי ממילא להגיע היום ללוות את הצעדה וכשהגעתי לבית הספר שאלתי את המחנכת של שחף מתי אנחנו יושבות לברר את העניין והיא הבטיחה שביום ראשון תטפל בנושא. מבחינתי זה לא יכול לחכות ליום ראשון. מספיק חיכינו עם זה ולא הלכתי אתמול. רציתי קודם שתראה אותה רופאה שיהיו לי ממצאים רפואיים ונלך עוד היום להגיש תלונה נגד התלמידה הזאת במשטרה.

אמא'לה, מפחיד../images/Emo70.gif

דיברת עם ההורים של אותה ילדה? האם את בטוחה שבתך מספרת לך את הכל? האם ראית היום את הילדה? האם דיברת איתה? לדעתי, היית צריכה להתעקש שהמקרה יטופל היום
וחשוב לצלם את המקום, שיהיה.... בהצלחה

Jen74

New member
אין כל כך מה לצלם

אני אלך ביום ראשון לבית הספר ואבקש שיזמנו את הורי התלמידה לשיחה איתי בנוכחות מישהו מצוות בית הספר כדי לברר את העניין ולשמוע מההורים מה הם מתכוונים לעשות בעניין. ביום שישי הילדה לא הגיעה לבית הספר.

את צודקת שזה מסוכן. . והטיפול אמור.

ליהות במקום. . .אבל שאלה מסקרנת. . .משטרה מה תעזור במכות של ילדים?

Jen74

New member
תלונה במשטרה על אלימות.

זה לא מכות של ילדים, זאת נערה בת 14-15 שיכולה לעמוד למשפט בבית דין לנוער. הפעם היא "רק" הכניסה לה אגרוף או ברך לפרצוף אבל אם היה לה סכין ביד או הייתה מרימה אבן ודופקת לה בראש? גם אז זה "רק מכות של ילדים?" בכל מקרה של אלימות שמישהו נפגע יש צורך להגיש תלונה במשטרה ומי שחושב אחרת רק תורם עוד למצב הקשה של האלימות הגוברת. אנשים מעדיפים להעלים עין ולא לראות את מה שמתחת לאף עד שזה מגיע אליהם הביתה אבל אז זה כבר מאוחר.

והמכה? מה עושים לה?

איזה נס שבציבור החרדי לא מודעים לדברים האלה. . .כך שהיום אני בפורום הזה . . .ולא. . . . . . . . .

Jen74

New member
לא הבנתי את השאלה שלך...

אם אתה אומר שבציבור החרדי לא מודעים לדברים האלה, אני יכולה רק לסמוך על המילה שלך.

אני שואל מה עושים למכה אם מוגש

תלונה למשטרה. .? . ואם זה תיק. . אז היום אמור ליהות לי חנות תיקים. . . . .

Jen74

New member
../images/Emo4.gif אם הבנתי נכון, אתה בעל עבר של אלימות

מה זה נתן לך להכות אחרים? זה הפחית את הכעס? זה סידר לך עניינים? מוזר לי שאנשים בוחרים בדרך של אלימות במקום בהידברות. בעיקרון ממה שהבנתי, כשמגישים תלונה במשטרה על אלימות שאין פגיעה קשה, מזמינים את התוקף לתחנה כדי לברר את הצד שלו בסיפור והוא נשלח הביתה עם אזהרה ולא נעשה כלום מעבר לכך, לא נפתח תיק ולא כלום.

Jen74

New member
אז ככה...

לצערי, בסוף לא הגשנו תלונה במשטרה כי שחף די מתחמקת מהעניין. טוענת שבהחלט רוצה שנגיש תלונה אבל בחמישי בערב כשרק נודע לי על המקרה שקרה בצהריים, חשבתי שרצוי קודם שתראה אותה רופאה ואז בשישי בבוקר ביקרנו אצלה. אחרי הלימודים שחף טענה שאין לה כוח לנסוע לתחנה בעיר ושמעדיפה לנסוע ביום ראשון. שקלתי את העניין וחשבתי לשמוע מה יש למורה ולמנהלת להגיד לי בעניין. לא דיברתי עדיין עם ההורים של אותה ילדה כי אין לי פרטים מלאים מי היא והיכן גרה וביום שישי לא היה להם זמן להתפנות אליי בבית הספר בגלל הצעדה שהייתה שם. אני בטוחה שהבת שלי מספרת לי הכל כי אין לה מה להסתיר ממני. ביום שישי, למחרת המקרה, הילדה לא הגיעה לבית הספר אז לא ראיתי אותה. אין לי מושג מי זאת הילדה ואני מתכוונת להגיע בראשון בבוקר לחטיבה לבדוק מי זאת הילדה. ככה שגם לא דיברתי עם הילדה ולא בטוח שאני רוצה לדבר איתה ללא נוכחות צוות בית הספר או ההורים שלה.

למעלה