עכשיו בערוץ 8

Shugyman

New member
../images/Emo124.gif עכשיו בערוץ 8 ../images/Emo124.gif

למי שרוצה עכשיו משודר הסרט "רצח ללא מניע" שמדבר על הרצח של אסף שטיירמן שנרצח ביער אוסישקין.

ba r2 0 1 0

New member
כרגיל....

איך שבאתי לפתוח עבר הרולר של הכתוביות...
על העדכון

כל פעם אני בוכה מזה מחדש...

ראיתי את הסרט לא פעם ולא פעמיים. איזה כתם זה לא רק על הרוצחים, אלא גם על העיר שלנו. אני על באמת לא יודע עד כמה היה ניתן למנוע כזה דבר- חינוך מהבית, מערכת החינוך העירונית, החברה... וזה בידיוק מה שכל כך מפחיד ומטריד ברצח הזה. כל הנסיבות מראות שזה לא היה אמור לקרות. הסיפור הזה כל כך טרגדי ועצוב. איך ולמה זה קרה?!?! אני שואל את עצמי לאחר צפייה בסרט- האם גם אני שותף פסיבי במעשה נבזה כלשהו? (רק בעצם היותי לא הולך נגד דברים מסויימים) אני שואל את עצמי איך היה ניתן למנוע? אני קצת מפחד- הרי הרצח הזה היה יכול להיות גם שלי- כל מה שמשנה פה את הפונקציה הוא המקום בו בחרתי ללכת. זה היה רצח לשם רצח. סתם. לא רק שלא היה מניע הוא נעשה מתוך תאווה לרצוח. מי שהכינה את הסרט אומרת לקראת תומו: "כפר סבא מתעוררת יום לאחר הרצח עם נוער משועמם, מסומם שרוצח ללא סיבה" (לא ציטוט מדוייק). האם ככה נראת העיר שלנו? אנחנו, שכל כך מתגאים בחינוך הנוער בעיר, ככה נראים? יש לי כל כך הרבה שאלות... ואני לא זוכר אם אי פעם התנהל דיון ציבורי-עירוני בעניין. התקשורת עסקה בנושא בלי סוף. ואיפה אנחנו? בכפר סבא מתנוסס כיום דגל נקוב בדם של רצח מהמוכרים ביותר בארץ... רצח שזעזע את כל ישראל ולא מוכרים מקרים דומים לו.

אני כל כך מסכימה איתך

העיר שטקה. וחבל. לא פעם שאני מדברת על כפר סבא מזכירים לי את הרצח הנורא ההוא. הרי זה היה דקה מהבית שלי, ביער שאני וחברים שלי היינו בו המון. ביער הזה יש עוד רעות חולות רבות. אך מעולם לא דיברנו על כך. לא באופן עירוני ומאורגן. ומעניין אותי למה הנוער שותק? איפה הנוער בכל העניין? האם הוא נותן שיאשימו אותו בדברים הללו?

ba r2 0 1 0

New member
לפי הציטוט שגל נתן האצבע המאשימה

מופנית כלפיי העירייה שלא מספקת תעסוקה כביכול לנוער בעיר, ולא ישירות לנוער עצמו... ככה אני הבנתי...

10 שנים לרצח הנורא

אני בחרתי להמשיך לכתוב... כי הנושא על באמת מסעיר אותי מאוד. הסיפור הזה כואב מאוד. זכור לי איך שנה אחר שנה הראו בתוכנית של רפי גינת את המקרה וביקשו מהציבור שייתן סימן, רמז כלשהו על מה קרה שם באותו הערב. איך מאותו המקרה אני לא מסתובב יותר באיזור יער אושיסקין. תמיד לא הבנתי איך כולם יודעים על הרצח הזה? אני תמיד (כילד) חשבתי על כך שהוא בסך הכל בן נוער מכפר סבא ויש כל כך הרבה מקרי רצח שבקושי שומעים עליהם. ועדיין דווקא המקרה הזה מוכר לכולם. זה אף פעם לא נתפס לי בראש שכולם מכירים את המקרה, כולם שמעו על הרצח, כולם יודעים על בן הנוער המקסים הזה שיום אחד כבר לא היה בין החיים ומשפחתו חייה במהלך שנים רבות ללא ידיעה למה. יש לי גם קשר קצת אישי למקרה. אבי באותה התקופה היה קרוב לנושא מבחינה מקצועית, ואת אסף משפחתי הכירה. אני מרגיש כל כך הרבה אמפתיה למשפחה. עולות כאן המון דילמות מוסריות-חינוכיות-חברתיות. ואולי עכשיו תהיה ההזדמנות לדבר עליהן. את הגלגל לא ניתן להשיב לאחור. אבל אפשר לעשות דברים אחרים. הרצח היה בידיוק לפני 10 שנים! השנה בחודש דצמבר המשפחה תציין 10 שנים לזכרו. פרטים על הסרט: "רצח ללא מניע" – בימוי והפקה: נילי טל. ביום רביעי ה–4 בדצמבר 1996, בשעה 8 בערב, עזב אסף שטיירמן בן ה– 18 את ביתו שבכפר סבא ולא שב. בשעה 7:30 בבוקר נמצאה גופתו המרוטשת ביער אוסישקין, סמוך לביתו. הרופאים לא האמינו למראה המזעזע, המכון לרפואה משפטית גילה למעלה מ–25 דקירות. זה היה לינץ', אמר אחד החוקרים. ארבע שנים הסתובבה יעל רוזמן (לשעבר שטיירמן) בעלטה וחיפשה תשובה לשאלה מי רצח את אסף בנה. ב–5 בדצמבר 2000 התייצבה בתחנת המשטרה בירושלים אישה בשם סנדרין חורב וסיפרה שבעלה, רעי חורב, הוא שרצח את שטיירמן. רעי נעצר יחד עם שותפיו: סיגלית חיימוביץ' וליהי גלוזמן. מיהם שלושת הרוצחים ומדוע רצחו את אסף שטיירמן?. כתבות מצורפות על הנושא- גרושתו של הרוצח מעידה: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=100047 הרקע לסיפור הרצח מהיבט גרושתו של הרוצח: http://www.tam.co.il/9_7_2004/magazin1.htm

למעלה