במקום לסטודנטים ניתן לפארק

../images/Emo127.gifבמקום לסטודנטים ניתן לפארק../images/Emo128.gif

קרן ספיר הוקמה לפני 30 שנה ע"י פנחס ספיר ז"ל, הקרן מיועדת בשלוש העשורים האחרונים לטובת מלגות לסטודנטים בעיר. מדובר בסכום של 11 מליון שקלים. בשבוע שעבר נחשף ע"י "קול הכפר" כי הקרן תעביר את הכספים לטובת בניית הפארק העירוני. השבוע, הביעו את מחאתם בנושא חברי מועצת העיר רינה פז וגיא בן גל. לטענת המתנגדים הפארק כולו בעלות של 80 מליון שקלים ואין צורך בתרומות נוספות לנושא. אבינועם גרנות, מחזיק תיק החינוך לעומת זאת תומך בהעברה, לטענתו המלגה מגיעה בסופו של דבר לפחות מ1,000 שקלים והסכון הזה בוודאי שלא מספיק לסטודנט המעוניין ללמוד. מה דעתכם? אם ההחלטה הייתה בידיכם למי הייתם נותנים את הכסף ולמה?

החלטה נכונה

הפארק ישפיע ישירות על איכות החיים של תושבי כפר סבא והסביבה. בנוסף זה עוזר להם להנציח את שמם. 1000 שקל זה לא מספיק בימינו לקנות חבילת מסטיק. אז זה לא רציני והתרומה לא מספיק מוערכת. אז לפחות שיהיה פארק. ואם ההחלטה הייתה ביידי הייתי תורם את הכסף גם למשהו מהסוג הזה. אבל אין לי סכומים של 11 מליון שקל לתרום.. השנה תרמתי לאגודה לסלי מזון לנזקקים. נדמה לי משהו כמו 500 סלים. אני שמתי לב שככל שאני תורם יותר.. ככה הולך לי יותר טוב בתחומים הכספיים של שאר הדברים שאני עושה..

tamas216

New member
טעות

ניתן להסתכל על זה בצורה צרה ולהגיד: "הפארק הוא לכולם כאשר התשלום על הלימודים הוא רק לסטודנטים שממילא חצי מהם יעזבו לארצות הברית והשאר יעבדו בעבודות שלא קשורות למה שלמדו", אבל לא כך צריך להסתכל על זה אלא צריך לשאול איזו מטרה זקוקה לכסף יותר. הפארק מאד חשוב ואני אשמח כשהוא יוקם אבל הפארק זוכה לתרומות גדולות מלא מעט ארגונים ואנשים פרטיים, מי מאיתנו לא שמע על הפארק? כולנו, הפארק מהווה מרכיב חשוב בבדיחות על התנהלות העירייה של כמעט 90 אלף איש, לראיה, כאשר מישהו לפני כמה שבועות/חודשים הודיע שקרא שהעבודות של הפארק התחילו הוא מייד קיבל תגובות של אנשים שכבר מחכים בכיליון עיניים לכך ואני בטוח שלא מעט אנשי עסקים שמוצאם מכפר סבא אספו את חבריהם להעניק תרומה למטרה, וגם אם לא, וגם אם אף תרומה לא תתקבל ישנו חלק מיוחד בתקציב העירייה המוקדש לעניין הזה, הפארק יוקם בכל מקרה השאלה היא כמה זמן ייקח להקימו והתשובה לשאלה הזאת לא תשתנה בין אם קרן ספיר תקדיש את כספה למטרה ובין אם לא, לעומת זאת, מעטים הכספים שניתנים לסטודנטים עם קשיים לשלם את הכסף לאוניברסיטאות, ישנם ארגונים אבל מעטים שממילא לא מגיעים לכל הסטודנטים והעזרה שהם נותנים קטנה ביותר, העירייה בטח לא תעזור להם (כי זה לא תפקידה, לא בא לנגח אותה בצורה מסוימת) ויש גבול כמה מלגות האוניברסיטאות יכולות לממן, "אבל ממילא 1000 שקל לא מספיקים לכלום", אני הייתי מייעץ לא להקשיב יותר מדי לדברי אבינועם, אין לו את הנתונים המדויקים, אבל נגיד שכן עדיין השאלה היא- האם לתת את הכסף לפרויקט שממילא תקציבו מובטח או לתת אפילו לא 1000 שקל אלא 50 לסטודנט כפר-סבאי שבאמת זקוק לכסף, ואז התשובה ברורה.

ba r2 0 1 0

New member
צד אחד נכון.... צד שני לא...

אני אפילו קראתי שה"מלגה" שמגיעה בסופו של דבר לכל סטודנט היא על סך 400 ש"ח. נכונות הטענות שסכום זעום זה לא עוזר לסטודנטים, אז חבל לבזבז אותו על זה... ולכן, נכונה ההחלטה להעביר את הקרן למשהו אחר. אבל 11 מיליון רק בשביל הפארק??? יש מספיק עניים בארץ (ובעיר) שישמחו לקבל לא 400... 50 שקלים! אז עם כל התקציב שיש לפארק לא היה צריך להעביר את כל הקרן לפארק , אלא רק את חלקה. בנוסף צריך לראות שהכסף הולך באמת לאן שהוא צריך ללכת....... ועכשיו חשבתי על עוד צד... כפ"ס כל כך מתגאה בצג החינוכי שלה... אז איך היא יכולה להעביר כל כך הרבה כסף מקידום החינוך האקדמאי (על אף שזה לא עוזר הרבה לכל סטודנט וסטודנט אבל זה הרבה כסף בסה"כ) לפארק....? עכשיו אני כבר באמת לא יודע מה להחליט....

המלגה

הולכת לסטודנטים שאין להם כסף, שמצבם הכלכלי לא מאפשר להם ללמוד, אני מניחה שהם מפרנסים את עצמם, לכן גם אם זה 400 שקל זה משהו.

ba r2 0 1 0

New member
אהה חשבתי שזה לכל סטודנט וסטודנט...

בלי שום קשר למצב הכלכלי שלו...

tamas216

New member
השאלה היא מי יותר זקוק לכסף

בסופו של דבר הסטודנטים זקוקים יותר לכסף, ההתלבטויות לא ענייניות כיוון שהשאלה היא האם להעבירו לפארק או לסטודנטים ואין טעם לחשוב על אפשרויות אחרות כיוון שהן אינן אופציה, חילוק הכסף בין התוכניות יסרס את שתיהן ואומנם הכסף שמועבר לסטודנטים הוא קטן אבל עכשיו אני מוכן לקחת אותו אם יציעו לי, גם אנחנו לא יודעים את הסכום המדויק, 400 שקל לחודש? או לשבוע? או אולי כסכום חד פעמי, בכל מקרה אם מ-11 מיליון שקל שיש לקרן רק 400 מועברים לכל סטודנט ועוד בעיר ככפר-סבא שמעמדה הסוציו-אקונומי יותר נחשב סימן שיש טעות בקריטריונים על פיהם קובעים מי זכאי לכסף, אז צריך במקרה כזה לבקר ולשנות את הקריטריונים ולא את המטרה שהיא עזרה לסטודנטים מעוטי יכולת.

למעלה