פורום סימולטורים - הסוף?

davidfainshtein

Member
מנהל
../images/Emo129.gif פורום סימולטורים - הסוף?

חברים יקרים (או מי מכם שעוד נשאר כאן...) 6 שנים ארוכות עברו מאז שנמרוד חלימי הקים את פינת החמד הזו בתפוז. נמרוד יצר פורום תוסס ומרתק שהיווה מקום מפגש חשוב לקהילת הסימרים בכלל ולקהילת הטייסים הוירטואליים בפרט. עם הזמן הצטרף גם טל אליאסי למעש והפורום הלך והתפתח. אך הזמן עבר לו והפעילות בפורום הלכה והטמעטה. למפנה מצער זה מספר סיבות וכל אחת מהן לגיטימית... אך אין זה משנה את התמונה העגומה אותה אנו רואים כיום: א. עם כל האהבה לתחביב, החיים לפעמים גדולים מאיתנו ולפעמים מגיע הזמן להמשיך הלאה. כך החליטו טל ונמרוד - כל אחד בזמנו ומסיבותיו-הוא. פעילותם בפורום ירדה ובסופו של דבר הם החליטו לוותר על הצבע הכחול (אדום זה גם יפה
). ב. מאז פתיחתו של הפורום - עולם הסימולציה עבר שינוי מהותי ביותר והוא המעבר לטיסה ברשת. שינוי מבורך זה גרם לנדידה של חברי הפורום הוותיקים לפורומים הייעודיים של רשתות הטיסה - IVAO ו-VATSIM. פורום סימולטורים בתפוז נותר כשער כניסה לצעירים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום ולהם תמיד שמחנו לעזור ולסייע ואף להפנות לרשתות אלו. מספר חברים וותיקים שהיוו את הגרעין הקשה של חברי הפורום נותרו נאמנים לו, אך עם הירידה בפעילות - התמעטו גם ביקוריהם וזה מובן. ג. אני אישית לקחתי על עצמי את תפקיד מנהל הפורום לבקשתם של המנהלים הקודמים רק לפרק זמן קצר, כבייביסיטר. אך אין יותר קבוע מהזמני ונותרתי לנהל את הפורום לאחר פרישתם. באותה תקופה הייתי חבר פעיל בחטיבה הישראלית של IVAO וחייתי את הסימולטור יום-יום. אך גם חיי השתנו מאז לחלוטין. התחתנתי, נולדה לי ילדה מקסימה והזמן שיכלתי להקדיש לתחביב הנפלא הזה הלך והתמעט. טיסה ופיקוח, גם אם וירטואליים, דורשים זמן רב. בניגוד לצעירים המגיעים לתחום לראשונה, אנו יודעים שמדובר בתחביב לא פשוט הדורש עקומת לימוד חדה וקבועה, שעות רבות של אימונים והנאה... כיום אינני מוצא, כאמור, את הזמן לכך, לצערי הרב. אומנם ניהול הפורום במתכונתו הנוכחית אינו דורש מאמץ וזמן מרובים אך מצב הדברים כיום איננו יכול להימשך עוד. כדי שפורום יחיה ויתפקד כמו שצריך - יש צורך בהשקעה מצד מנהל הפורום וחבריו. אני מאמין שעם מאמץ ורצון ניתן להחיות את הפורום - ליזום פעילויות, להעלות נושאים לדיון, תמונות וחוויות. כולנו זוכרים את מסעותיו בעולם של גרב אדומה ואת השרשורים המרתקים של איתי חריט... אני מאמין שניתן להציל את הפורום. לצורך כך יש צורך להפקידו בידיו האמונות של מנהל חדש ונמרץ שיש לו הדחף והרצון להחיות את המקום הנפלא הזה. אדם זה חייב להיות חובב מושבע של תעופה ולהכיר היטב את עולם התעופה הוירטואלית. הוא חייב להתמצא הייטב בסימולטור הטיסה של מיקרוסופט על התוספים השונים ולהכיר את הנפשות והגופים הפועלים בתחום התעופה הוירטואלית ברשת. זוהי קריאה אחרונה למי מכם שמעונין לקחת על עצמו את ניהול הפורום - לבוא ולהתיצב לדגל! אתם מוזמנים לשלוח אליי את מועמדותכם במסר אישי ואני, בשיתוף עם הנהלת תפוז נבחר את המועמד המתאים ביותר. במידה ולא נמצא מועמד ראוי לתפקיד מנהל הפורום, לא יהיה מנוס מסגירתו של פורום סימולטורים בזמן הקרוב., עם כל הצער שבדבר. אני, כמובן, אשאר בסביבה בכל מקרה. תפוז הוא ביתי השני, אני מנהל פה עוד שני פורומים פעילים הדורשים השקעת זמן לא קטנה. במידה והפורום ימשיך לתפקד - לא איעדר גם מפה. שלכם, דוד

tcu6

New member
כנראה שאין מנוס מהשמעת תרועת החצוצרה

לטקס הסיום. חבל שכך, אך הציבור מצביע ברגלים. אולי רעיון לפתוח מחלקה בפורום חובבי תעופה, אם זה אפשרי.

ezman2

New member
יש אמת בזה

צר לי על סגירת הפורום המקום הזה היווה שער כניסה גדול לאנשים לתחביב חלק גדול ממי שהתחיל כאן השתקע גם ב ואטאיל ככה שהפורום הזה מאין שער כניסה אייכותי ביותר להרחבת התחביב. כבר דיברתי איתך בעבר על המיזוג לפורום ח"ת זה רק יוסיף לפורום שמורכב 50 אחוז ספוטרים שהספורט העיקרי שלהם זה לא תעופה אלא מונה שקר כלשהו באיילריינרס וה 50 אחוז הנותרים הם פקידי רש"ת שהעניין היחיד שנשאר להם במקצוע זה לתפוס תחת על הספוטרים וה M שאין להם...אחריי הכל סימולטורים הם סוג של תחביב תעופה לכל דבר אפילו יותר קשור לעניין מרביצה אינסופית של כמה משועממים על הגדרות של נתב"ג.

ezman2

New member
יש אמת בזה

צר לי על סגירת הפורום המקום הזה היווה שער כניסה גדול לאנשים לתחביב חלק גדול ממי שהתחיל כאן השתקע גם ב ואטאיל ככה שהפורום הזה מאין שער כניסה אייכותי ביותר להרחבת התחביב. כבר דיברתי איתך בעבר על המיזוג לפורום ח"ת זה רק יוסיף לפורום שמורכב 50 אחוז ספוטרים שהספורט העיקרי שלהם זה לא תעופה אלא מונה שקר כלשהו באיילריינרס וה 50 אחוז הנותרים הם פקידי רש"ת שהעניין היחיד שנשאר להם במקצוע זה לתפוס תחת על הספוטרים וה M שאין להם...אחריי הכל סימולטורים הם סוג של תחביב תעופה לכל דבר אפילו יותר קשור לעניין מרביצה אינסופית של כמה משועממים על הגדרות של נתב"ג.

davidfainshtein

Member
מנהל
בהחלט ייתכן

שבמידה ויועלו בפורום ח"ת נושאים הקשורים לסימולטור - נעסוק בהם בהיעדר פורום ייעודי.

almogi

New member
...All good things

בתור מישהו שהיה פעיל בפורום מימיו הראשונים אני נאלץ לומר בכאב שאכן כנראה שאין מנוס מסגירתו. אני גם חיב להודות שעל כל התחום של סימולטורים למטוסים מרחף סימן שאלה גדול בעקבות ההחלטה של מיקרוסופט לסגור את מרכז הפיתוח של FS (לא ברור אם תהיה גרסא נוספת אחרי FSX). גם אני בקושי מגיע לסימולטור בימים אלו ולאו דווקא מחוסר זמן אלא יותר מתחושה של "זהו - מיצינו את העסק". אם בימי השיא הייתי נכנס לפורום לפחות פעם ביום (ותמיד היו דברים חדשים) - היום אני בא אולי פעם בשבוע וכמעט שאין הודעות חדשות. All good things must end וגם זמנו של הפורום הזה הגיע. עצם העובדה שיש כל כך מעט מגיבים להודעה על סגירת הפורום מעידה יותר מכל. אני רק מקווה שתפוז ישמרו אותו בתור פורום לא פעיל כיוון שלחברה חדשים שמגיעים לתחום עדין יש בו אוצר בלום של מידע (שהיה לי הכבוד לתרום לו). זו הזדמנות שלי להודות לכמה אנשים ש"עשו" את הפורום: לנמרוד, טל, איתי, אלעד (שהחליף איתי קללות נמרצות...
), לגרב וכמובן לדוד שהמשיך להנשים את הפורום הזה גם כשהיה ברור שהוא חולה סופני. ואם שכחתי מישהו - אני מתנצל. היה כיף. נתראה בפורומים אחרים. א.

davidfainshtein

Member
מנהל
צ'מע

אני מסכים לכל מילה שלך, כולל הרגשת המיצוי מעולם הסימולטורים, אך בדבר אחד אני חולק עליך: עם או בלי קשר למיקרוסופט, הקהילה הזו גדולה מספיק שביל להמשיך ולתפקד גם בלעדיהם, גם עם ה-FSX שיכול להתקיים עוד שנים ארוכות ולתת מענה הולם. לא רואה כל צורך לרדוף אחרי גרסה חדשה. גם ה-2004 מעולה. ויש גם את התכנונים של Aerosoft... ולגבי כל השאר - כן, הגיע הזמן להתקדם הלאה. הפורום ישאר זמין עם הארכיון שלו, כמובן. והקישור שלך לא תקין...

almogi

New member
לגבי ההמשך...

יש אמנם קהיליה גדולה אבל בלי הדחיפה של מיקרוסופט (פרסומות, כנסים, מצגות, שת"פים...) הקהיליה תלך ותקטן. נכון ש FSX ו אפילו FS9 הם מוצרים מעולים אבל אני זוכר היטב את הבזזז כל פעם שהתקרב מועד ההשקה של גרסה חדשה (ואני סימר מאז ימי FS2...) ובכל פעם כזאת היית רואה עליה ניכרת בהתעניניות והמון חברה חדשים שהזרימו דם חדש. זה כנראה כבר לא יהיה (אני בספק אם Aerosoft יוכלו ליצור את אותו בזזז כמו מיקרוסופט). כמובן שהקהיליה לא תמות ביום אחד - היא גדולה מדי, אבל כשיותר ויותר אנשים ירגישו כמוך וכמוני לא יבואו אחרים שיתפסו את מקומם ובעוד 3-4 שנים כשגם FSX יתחיל להראות אנכרוניסטי אנשים יחפשו דברים אחרים... זו דרכו של עולם. והלינק: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=931&MessageId=54114931

שלום לכל החברים הוותיקים

כשנכנסתי לניהול של הפורום הזה קיבלתי כל מיני "ערכות ניהול" כאלו מתפוז על איך להחיות פורום ולהשאיר אותו תוסס ובאמת ניסיתי לפעול בהלך הדברים ולעשות כל מיני "הפעלות הנהלה" כמו עדכון שבועי, אתר לפורום, תחרויות תמונות וכל מיני כאלו אחרים. אין ספק שזה מוסיף עניין אבל מנהל זה לאו דווקא מה שיחייה את הפורום. אני התגלגלתי להיות מנהל - קיבלתי הצעה שהייתה נראת לי מעניינת ומאתגרת ורציתי להתנסות במה שהוצע לי, אבל את כל הדברים האלו שעשיתי, כביכול עם כובע המנהל, יכולתי לעשות גם בתור "סדירניק" בפורום. לדעתי זה היה מוסיף אפילו יותר. ולאיפה אני חותר בעצם - הפורום הוא האנשים שמרכיבים אותו והם אלו שמחיים אותו; אם זה בפרסום תמונות, דיון על נושא מסובך, שיתוף במשהו חדש שנתקלנו בו, לקחת פרוייקט ולרוץ איתו(כמו המסע עולמי שמככב בטאגליינס) והלאה. זה מה שעושה פורום חי, ולא 500 משתמשים ו-20 דיונים כל שעתיים. ווואלה, לפורום הזה יש קהילה נאמנה מאוד, מאז שהצטרפתי לפה ועד עכשיו אני מכיר את כל הלקוחות. זה משהו שאפשר להגיד על מעט מאוד קהילות אבל מצד שני כל מי שהגיב לדיון עד כה קבר את הפורום, אלמוגי קבר גם את הסימולטור. אני התגייסתי ביולי 07, עזבתי את הניהול קצת לפני, אבל גם כשיצאתי שוש מקוצר טרחתי לבקר בפורום. האקסית רצתה לרצוח אותי. גם כשהייתי באבט"ש בקורס טייס, הצלחתי להתעלק על איזה WiFi ונכנסתי לפורום. מאז הגיוס, כל פעם שהייתי בבית ביקרתי כאן. נכון, לא כותב הרבה, אבל כן אכפת לי וכן מוכן לתרום עוד חצי שעה-שעה ביום כדי לשמר את המקום הזה. אני, כמו כלכם עדיין עם הסימולטור ולמרות שבעצימות נמוכה מאוד, בכל זאת לפני חודשיים ניסיתי לבנות FreeTrack, לפני חודש קניתי צעצוע חדש לסימולטור(TrackIR, התייאשתי מה-freetrack), אני מתכנן לי איזה מסע אירופאי בקרוב, ניסיתי לראשונה לפני שבועיים את FSX, ראיתי תוספות חדשות לפלייט ועוד כל מיני כאלו דברים שאני בטוח שקורים גם אצלכם(אחרי הכל אתם עדיין פה אחרי די הרבה זמן, מן הסתם לא זנחתם את התחביב כליל) והיה ניתן לחלוק אותם. אמנם להיות מנהל לצערי אני לא אוכל, אבל אני כן מבטיח שאתחיל לשתף ולחלוק ולנסות להחיות את הפורום בתור לקוח ותיק של המקום.

כנ"ל

הלימודים, העבודה, המשפחה וכו' לא יאפשרו לי לנהל פורום. אך מבטיח להוסיף פה כל מיני דברים מעניינים בחודשים שיבואו. חשוב שלא ייסגר כאן.

tcu6

New member
אני לא הפכתי לטייס בוואטיל ובדומיו אך

המקום הזה המאפשר ללמוד נושאים חשובים ולחלוק חוויות מצולמות גם אם זה לא טיסה און-ליין- אליה לא הגעתי. לכן גם אני אוכל להמשיך ולהביאלכאן תמונות מסע וכד. אם לא יסגר אשמח להמשיך לכתב כאן. גם בשבועות אלו אני נכנס בכל יום לפורום ומחפש הודעות וכד. הנה למשל מפת נתיבים שהעלה "חלל עמוק" לגוגל ארף. היחיד שהסתכל והגיב הייתי אני. מקווה שימשיך. אך אם אנחנו הכותבים כאן בדיון זה נהיההיחידים כמעט שכותבים לא נראה לי שהוא ישרוד.

Asus Guy

New member
אף אני מבטיח להמשיך ולבקר. לנהל איני יכול, יש

לי יותר מדי "חיות מחמד" על הראש...

XrayCharlie

New member
אולי היית היחיד שהגיב לקובץ הנתיבים,

אבל אני מבטיח לך שלא היית היחיד שהסתכל. אני בטוח ב-99% שכל מי שראה את הקובץ (ויש לו גוגל ארף), פתח אותו. זה שלא הגיבו זה כבר סיפור אחר.

אבל זה מה שמיוחד בפורום הזה

שיש פה קהילה קטנה אך נאמנה ווותיקה. ברור שאנחנו היחידים שכותבים, אנחנו כותבים פה שנים(שנים!!!). התייחסת גם לדבר השני שמיוחד בפורום הזה - הוא פורום סימולטורים ולא פורום טיסה ברשת. אלו יתרונות, לפחות לפי איך שאני רואה את הדברים. כולם פה מראים נכונות להחיות אותו, ברגע שהפורום יהיה טיפה יותר תוסס מצידנו, גם חבר'ה חדשים יצטרפו לחגיגה. מבטיח לתרום את חלקי בנידון, עוד תשמעו ממני השבוע

FireBird

New member
שלטון העם

מי אמר בכלל שחייבים מנהל? תנו לפורום לזרום וזהו.

davidfainshtein

Member
מנהל
אם לא יהיה מנהל

הפורום יוצף בהודעות ספאם וטרולים. מנהל עושה הרבה עבודה שחורה מאחורי הקלעים.

למעלה