מבחן

Ras Arbel

New member
../images/Emo132.gifמבחן

טוב, לצערי לא יצא לי להיות באחד מהפסטיבלים הגדולים שנערכו השנה (בעיקר בראשית, בומבמלה ומיודענו השנטיפי) אבל שמעתי שהיה גדול ומצוין ובקיצור – לפנים! אז למה אני כותב איפה לא הייתי? כדי להסביר איפה אני כן אהיה. ההבדל הגדול בין הפסטיבלים הנהדרים הנ"ל לבין ההפקה של יום שלישי הוא שהפסטיבלים כוללים בהם הרבה סגנונות מוזיקה (לרעה ולטובה) ואילו המסיבה (או שמא, המיני פסטיבל) שתהיה בשלישי מכוונת למקום חד יותר. הערב מוקדש כולו לרגאיי ודאנסהול (עם נגיעות בסגנונות מוזיקה שחורה נוספים). אני לא אכנס פה למפרט הטכני של הערב ולא לפרטים היבשים (בשביל זה יש שירשור מסיבות). אני כן אנסה לספר לכם למה הערב הזה חשוב. בשישי לשישי יום שלישי שנת אלפיים ושש מתקיים מבחן. המבחן בעצם הוא לנו, אוהבי הרגאיי בישראל באשר הם. המבחן הוא לא רק ליוצרים/אומנים שיצטרכו לתת הופעה מעולה על הבמה כדי, גם לקנות את אהדתם של אלו שלא ממש מחוברים לרגאיי וגם להחזיר לקהל הרגאיי בארץ כמה מדמויות המפתח של הסצינה הישראלית. המבחן הוא לא רק לדיג'אים שיצטרכו מחד, להתאים עצמם לקהל מגוון בעל טעמים שונים ומגיסא, להראות לעצמם שהם מוכנים ויכולים לעמוד ולהתמודד באותה הרמה כמו כל דיג'י אחר בכל סגנון שהוא. המבחן הוא לא רק לאנשי הסאונד שיהיו חייבים להתעלות על עצמם, לא רק למארגנים, ליחצנים לאנשי הדלת ולמאבטחים. בסופו של דבר, המבחן הזה הוא בעיקר בשביל הקהל. בשביל שנראה עם לרגאיי ולדאנסהול בכלל יש מקום בחיי הלילה של תל אביב הקהל צריך להגיע. גם בג'מייקה המבחן הוא בדאנס עצמו והדרך היחידה לבחון ערב מוצלח הוא רק בעזרת הקהל. זה לא סוד שערבי הרגאיי בשבועות האחרונים בתל אביב נראו יותר כמו סצינה נעלמת מאשר קהילה שגדלה ומתפתחת, יוצרת ומבצעת. התיקווה היא שהערב הנ"ל ישנה את המראה של הקהילה לטובה. אנחנו צריכים לרצות לשנות משהו בעצמנו ולהיות גאים בזה שאנחנו אוהבים רגאיי, בזה שאנחנו רוצים לגדול, להתחזק ולעמוד כסלע איתן מול כל הסירחון העירוני הרגיל! הקיץ מגיע ואיתו הרבה מסיבות רגאיי. לאט לאט אנשים ילכו למקומות שבהם הם ירקדו כל הקיץ. כל אחד ואחת מאיתנו יוכל לבחור את הליין המובחר בעיניו/ה. אם על החוף בתל אביב או בהרצליה, אם בקיבוצים הנפלאים מצפון ודרום, אם באשדוד ואם בחיפה – אבל המסיבה בשלישי חשובה ומכוונת לכולללם. דבר ראשון, כדי לתת כבוד ליוצרי הרגאיי בארץ. גם אם לא כולם בליין-אפ, הם כולם בליבנו והכבוד הוא לכולם (בכל זאת, אם רוצים שכולם כולם ינגנו צריך פסטיבל של שבוע). הסיבה השניה ואולי החשובה יותר מבחינתי, היא שאנחנו בכלל לא מכירים אחד את השני. זה לא שאתם לא מכירים אותי אישית. אנחנו, בתור קהילה, חיים בעיקר כפרטים ולא כיחידה. להכיר בשמות הוירטואלים זה נחמד. עשיתי את זה כמעט חמש שנים בקוסטה ריקה. כשהגעתי, חשבתי שכולם, בגלל הפורום כבר חברים (אחרי הכל, רק עם חברים אפשר לריב לא?). אתם יודעים מה התגלה לי? בתוך קהילה שאמורה להיות מאוחדת למען אותה מטרה, התחלקנו לתתי קבוצות (ולפעמים אף לתתי-אנשים). אני מנסה בדאנסים להכיר אנשים ואני תמיד שמח לקשר פרצוף לכינוי וירטואלי, אחרי הכל כולנו אנשים. היו ערבים, כמו ערב ההתרמה לילדים החולים, שאיחדו את כולם לרגע. כולם חייכו, כולם נהנו, כולם היו אחד – אפשר לחזור לשם בכל מסיבה. אפשר לחזור לשם ואפילו לגדול משם. אנשים שומעים רגאיי ודאנסהול כל יום והם אפילו לא יודעים את זה. אם נראה לאנשים מבחוץ כמה המוזיקה שלנו מגוונת ועשירה, ויותר מזה, כמה היא מרקידה נוכל להכפיל, לשלש וגם לרבע את קהילת הרגאיי בארץ, אבל קודם כל אנחנו צריכים להיות חזקים מבפנים ולהאמין בכח הזה. בגלל זה, ביום שלישי יש מבחן. אז, אם אתם חושבים להגיע אבל לא בטוחים – תגיעו! אם אתם לא יכולים להגיע – תשתדלו! אם אתם כבר באים, תביאו איתכם חבר או שניים שדווקא לא כל כך מחוברים לסצינה כי הערב הזה מיועד לכולללם! לכל מי שאוהב לרקוד מובטח ערב מלא בניענועים ושיקשוקים, כל מי שאוהב מוזיקה בעברית יהנה משלל הופעות מעניינות וכל מי שנהנה ואוהב את החיים.... נו הוא כבר מסודר... ואפרופו, אם אתם כבר מביאים חברים.... אז עדיף כבר שתביאו חברות! :) אהבה אחת, ראס ארבל

eviaman

New member
ארבל ...

אהלן ראסטה, שמע אני מגיע לאירוע היום עם מצלמה וידאו דיגיטלית אני כנראה יעשה איזה כתבה או איזה סרטון על מה שהולך היום בקומפורט כל זה בשביל הפרויקט החדש שהולך לעלות בנט. עם תראה בחור שחור מגודל עם מצלמה תפנה אליי חשבתי על איזה כמה דיבורים שתוכל להגיד על האירוע על המקום האומנים בדיוק כמו שכתבת כאן מלמעלה רק בע"פ הרבה תודה . אביה

Ras Arbel

New member
כן אביה!

כנ"ל לגביך, חפש אותי עם חולצה של רודבוי וזקן. אנחנו מתכוונים לצלם גם במצלמה דיגיטלית ואפילו לנסות להפיק מזה DVD לחברים, ככה שזה בלי ספק עוד סיבה להגיע. הרבה אנשים מחו"ל מבקשים לראות סרטי וידאו של מה שקורה בארץ (טבסקו כבר מוצף בבקשות from all ova!) אולי אפשר יהיה לעשות לינק ולחבר קטעים... טוב נדבר הערב אהבה אחת, ראס ארבל

אז אני נכשלת? :(

תשמע יש פה אנשים שעדין לומדים וכמה שהם רוצים לא יכולים להבריז בלי סוף... כמוני למשל. ובחיי שאם זה היה חופש הייתי מגיעה מראה נוכחות ונהנית בלי סוף, אבל זה בלתי אפשרי :). [זה בכלל פתוח לכל הגילאים?] בכל מקרה מקווה שכולם פה קוראים את ההודעה של ארבל כי יש בה הרבה מאוד צדק.. ואמן שכל דאנס ייראה כמו שהיה בערב התרמה.. כי באמת היה מדהים מדהים. בהצלחה היום!

Ras Arbel

New member
מה פתאום נכשלת?!

ענבר כפרה, כל אחד ואחת נותנים כמה שהם יכולים. אם את לא יכולה להגיע, חבל. אבל אל תדאגי הקיץ הזה הולך להיות חם (ובלי מבחנים). אז שיהיה בהצלחה בלימודים. בינתיים, מה שאת יכולה לעשות היא לשכנע חברות שלך כן להבריז מחר מבית-ספר ובכל זאת להגיד לחברים, מכרים, קרובי משפחה ואחרים כן להגיע. אהבה אחת, ראס ארבל

טובא

New member
צודק לחלוטין ארבל!!!

בדאנסים האחרונים שיצא ל לפקוד באמת לא היו המון אנשים וזה דיי חבל כי באמת יש המון אנשים ששומעים ואוהבים רגאיי ודאנסהלמבלי לדעת בכלל(הדאנס האחרון של ה007בג'י בשבוע שעבר הוכיח את זה מצויין) ובאמת חבל שאנשים פה מכירים רק וירטואלית. אני מקווה שהאירוע היום יגבש את הקהילה קצת יותר ואולי אנשים יבינו שהרבה יותר כיף לרקוד רגאיי במועדון מאשר לשמוע טיונים על המחשב! כבוד ארבל!וכבוד לכולם!!!! נראה אותכם הערב! טובא

למעלה