קלה לא הביעה כל טיעון נגד ההתנתקות

ולא אמרה שהצעד אינו לגיטימי מבחינת הממשלה. ייתכן שהיא דווקא כן חושבת כך, אני לא יכולה או מעוניינת לדבר בשמה, אבל בעיני הצעד הוא לא רק לגיטימי כי אם הכרחי ומתבקש, ויחד עם זאת אני מסכימה עם כל מילה מדבריה. כל הטיעונים (הנכונים!) לגבי הלגיטימיות של ההתנתקות לא משנים את העובדה שלתושבי הרצועה הישראלים באמת נהרסו תוכניות (וחלקם חיים שם הרבה לפני הסכם אוסלו), הם באמת מחוייבים לעזוב בית שהם אוהבים ומהלך חייהם התקין באמת עובר זעזוע, וכן, באופן שאולי יראה לך מפתיע, חלקם חווים זאת באופן טראומטי (ועם חוויות רגשיות אי אפשר להתווכח, לא משנה כמה קל נראה לך המאורע שגרם להן). הטרגדיה של המתיישבים ברצועה לא סותרת את כל הטרגדיות והמחיר הכבד ששילמה המדינה בגין התיישבותם שם. זה לא אומר שלא צריך ליישם את תוכנית ההתנתקות (וחבל שרק עכשיו מתחילים לסיים את מה שבן גורין ידע שיהיה בכיה לדורות), זה רק אומר שעצוב, ושעובדת קיומם של אי אלו המתנגדים להתנתקות בדרך עבריינית שחלקם הם פסיכופתים מוחלטים שלא ברור לי למה עדיין יש להם חזקה על ילדיהם שפשוט משמשת להם רישיון לנשק אינה מבטלת את קיומו של רוב הציבור הזה המורכב מאנשים טובים שגם ככה עתיד לסבול מספיק גם ללא ההשלכות של המעשים של אותם אנשים רעים.

noa_f

New member
עזבי, זה לא מה שהתכוונתי אליו וגם

לא ממש מענייני הפורום.

Kalla

New member
ולא יכולה שלא לציין

שמאוד תמוהה בעיני חוסר הרגישות בכל הנוגע למתנחלים דווקא של אלה, שטוענים שחרטו על דגלם התחשבות בסבל של אחרים ומצפים גם מאחרים לנהוג כך.

לא נראה לי שזה כוון אישית אליך

אלא יותר לאנשים בעלי מצפון רגיש שיגידו בכל הזדמנות כמה הכיבוש משחית ושהנבחרים שלנו מבצעים פשעי מלחמה ושאר ירקות...

לורליי43

New member
הטראומה היא חלק מזוית

הבחירה (הבעייתית) של אותם תושבים- אותן הצהרות שהם רוצים ששאר המדינה תרגיש עד כמה הפינוי הוא רע. הנה היום מתפרסם סוג אחר של בחירה שבודאי יקטין את הקושי.

פלגיה

New member
../images/Emo150.gif בכובע מנהלת הפורום

עוד לא כתבתי תקנון לפורום, כי החלטתי לחכות ולראות מה הדברים העולים, ואז להתייחס להם בתקנון. אז הנה סעיף אחד שכבר ייכנס: הפורום נקרא "חינוך לילדים ונוער" עם דגש על החינוך. הוא מיועד לעסוק בנושאי חינוך ובבעיות חינוכיות של הורים עם ילדיהם. לגבי שאלה כמו "מהו בית עבורכם" שהיא שאלה פילוסופית-כללית ואינה עוסקת ישירות בחינוך, יש שתי אפשרויות: 1. לכתוב אותה בפורום תחת הודעת
, שרומזת שהנושא חורג מתחום העיסוק המוצהר של הפורום, או: 2. להעביר אותה לפורום "חברתי" כזה או אחר, למשל "הורים לילדים ביסודי" (310). להבא הודעה כמו זאת, תשורשר על ידי לשרשור

כל מה שכתבת ועוד הרבה יותר

זה המקום שמשקף אותנו, מקרין מאיתנו, מעוצב על ידינו ונבנה בעשר אצבעותינו.

ציפי ג

New member
המקום בו

אני נכנסת אליו מורידה את הכובע, חולצת נעלים, מתישבת עם הרגלים על השולחן, ושומעת את צהלות הילדים.

למעלה