nowdays slavery

../images/Emo162.gifnowdays slavery../images/Emo162.gif

כמה מילים ממני אליכם לפסח (באמת כמה, מבטיח) כל שנה כל חג, לא משנה באיזה פורום או באיזו שנה, מישהו העלה שרשור שירי רגאיי ודאנסהול שמתאפיינים באווירת החג. כמה שרשורים מתחתיי יש לכם להורדה את הסט של סמילאן וסולומון, אחלה סט. בפסח של השנה אני לא הולך לפתוח שרשור כזה, אבל מתחשק לי להעביר כאן קצת חומר למחשבה. מתי נגמרה העבדות? לעם היהודי - לפני ארבעת אלפים ומשהו שנה? לעולם - לפני מאה וכמה שנים? האם העבדות אי פעם עברה מן העולם? מה זה חופש? לא לעבוד? לא לעשות דברים שאתה לא רוצה? האם מישהו כאן חווה חופש מוחלט? כל אלה דברים שאני הולך לחשוב עליהם היום בקריאת ההגדה, ובארוחת החג (אני חייב לחשוב על משהו גם כשאני אוכל במקרה הזה, שונא כשל"פ!) הנה שתי שורות שאומרות את כל מה שאני חושב עליו לאחרונה: So you can stay cool behind Your window And choose the view You want to see But as long as there are Others held captive Do not consider Yourself free. MEDDZ IT והנה שיר באווירת האמור: http://www.youtube.com/watch?v=JxlSQRbYobA חג שמח!!! שיידי.

DuBsYs

New member
החופש נמצא בראש של כל אחד מאיתנו

עולם כמנהגו נוהג ואנחנו חיים בעידן בבילוני מאוד. מצד אחד, החופש האישי שלנו כבני אדם מצטמצם בכל יום בעוד המדינה צוברת יותר ויותר כוחות שמאפשרים לה לשלוט עלינו טוב יותר (מצלמות ברחובות, מאגרים ביומטרים, מעקב אחר טלפונים ניידים / כרטיסי אשראי/ נתוני גלישה באינטרנט ועוד ועוד). אז אומנם ה"עבדות" בוטלה באופן רשמי, אבל מיליארדים של אנשים נאבקים בכל יום בשביל להתקיים בצורה הבסיסית ביותר (שלא נדבר על הפריבילגיה להנות מזכויות אדם או כל מיני מותרות של העולם המערבי), ובעצם הם עבדים מודרנים. חשוב לזכור שהרשת שהבבילון מנסה ללכוד אותנו בתוכה, יש לנו את האפשרות למצוא את החופש בין החורים של הרשת. אם נחייה את החיים שלנו בצורה נקייה ומודעת נוכל להנות מהחופש ולשמור על החירות שלנו כבני אדם. ונקווה שכמו בני ישראל, גם בדרנו יגיע מנהיג כמו משה רבנו שיוציא אותנו לחופשי וישחרר אותנו מהחומות של בבילון. בדיוק על זה השיר הבא מדבר: APPLE GABRIEL & ZVULOON DUB SYSTEM - ANOTHER MOSES *ולגבי הכשל"פ, לא ממש הבנתי איך בחג החירות והחופש מטילים עלינו מגבלות על מה מותר ואסור לנו לאכול, שלא נדבע על השיעבוד בו נמצאות ונמצאים רבים מאיתנו עם כל קדחת הנקיונות וביעור החמץ שלפני החג....

למעלה