סקירה: מסנג'ר 8

Ambious

New member
../images/Emo17.gif סקירה: מסנג'ר 8

תוכנת MSN Messenger היא מבין תוכנות המסרים המידיים (IM) הפופולריות ביותר ברשת. התוכנה תואמת לפרדוקס המיקרוסופטי הישן: התכנה היא בין הפחות מתקדמות ברשת, ובכל זאת היא בין הפופולריות. תוכנות כמו ICQ או Yahoo IM תומכות באפשרויות כמו שליחת הודעות גם לאנשים שאינם מחוברים, שליחת הודעות ממצב 'בלתי נראה' וכיו"ב, ונראה שרק מסנג'ר מפגרת אחיהן בפונקציות החשובות האלה. כל זה - כך זה נראה - לא חמק ממיקרוסופט, שהחליטו שמסנג'ר 8 תהיה יותר מסתם שינוי סמנטי. השם החדש למסנג'ר 8 כבר לא קוראים MSN Messenger. מיקרוסופט זנחו לחלוטין את טקטיקת "MSN" - שם קו המוצרים האינטרנטים שלהם - והחליטה לעבור לטקטיקה חדשה עם שם חדש: Windows Live. סקירה מלאה של הטקטיקה הרשתית של מיקרוסופט תבוא בעתיד. בכל מקרה, השם המלא של התוכנה הוא עכשיו Windows Live Messeneger, ולשם ההסטוריה הוסיפו גם את ה- 8 בסוף. הממשק למי שמסתכל על גרסת הבטא האחרונה ששוחררה (566 Build), הממשק לא כלכך שונה למראית עין ממסנג'ר 7.5. אפשר לשנות את צבעי כל החלונות של התוכנה בלחיצה על כפתור הצבע, ומעבר לכך כמעט שאין שינויים נראים לעין. מעט מהשינויים הסמנטים הם שחלון ה- 'טוסטר' (הריבוע הקטן שעולה בפינת המסך להודיע על הודעות חדשות או אנשים שהתחברו) שונה מעט, וכעט הוא כולל תמונה של האדם שהתחבר (באם יש לו, כמובן). האיקון של התוכנה, ששונה בגרסאות בטא קודמות לאיקון ירוק שמן ומכוער, חזר לקדמותו (לגרסת 7.5), והאפשרות 'לשחק' עם מיקומי התמונות והשמות על רשימת התפוצה הוסרה וצומצמה לאפשרות לבחור בין פרטים מלאים לבין פרטים 'רגילים' (כלומר - רק שם).[ כמו כן, האופציה (המעצבנת) של 'רחיפה' מגרסאות בטא קודמות - האפשרות לראות פרטים נוספים על שם משתמש באמצעות רחיפה עליו עם העכבר - הוסרה - ובצדק. אבל כל אלה רק פרטים גרפים. הסוד האמיתי נמצא דווקא מתחת לפני השטח. פונקציות חדשות אז מה בעצם יש לנו מתחת לפני השטח? השינוי הגדול ביותר - לדעתי - הוא האפשרות לשלוח הודעות אופליין. הכוונה היא שסוף סוף אפשר לשלוח הודעות לאנשים שאינם מחוברים ברגע זה, וההודעה תגיע אליהם כשהם יתחברו, גם אם אין להם מסנג'ר 8! זה מאפשר, כמובן, גם לשלוח הודעות לאנשים מתוך מצב Appear Offlice, מה שמאפשר לסנן אנשים באפקטיביות ובכל זאת להתכתב עם אנשים נבחרים, מבלי להחשף בפני אותם מציקים. מה שלי באופן אישי חסר כבר כמה שנים במסנג'ר - היא האפשרות לבחור את המצב שלך מול כל אחד מאנשי הקשר שלך, כלומר, לקבוע שמול הבוס אתה תמיד "Appear Offline", בעוד שהחברה תמיד רואה אותך גם אם אתה נמצא ב- Invisible. הפרוטוקול החדש של מסנג'ר (MSNP13) בהחלט מאפשר את זה, מה שצריך זה רק קצת יותר מיץ אצל המתכננים של התוכנה. אולי במסנג'ר 9. פונקציה נוספת היא פונקצית "שיתוף הקבצים", פונקציה שגם קיימת כבר ב- ICQ ואף פעם לא הבנתי מה המטרה שלה. זה אמור להחליף בצורה כלשהי את שליחת הקבצים הפשוטה, אבל באופן פאסיבי - כלומר להגדיר תיקיה ממנה כל משתמש יוכל להוריד מה שהוא רוצה. נראה לי שלביל גייטס יש חום. מישהו? רופא? יציבות גרסת הבטא החדשה של מסנג'ר 8, גרסה 566, הרבה יותר יציבה מקודמותיה, אך עדיין קורסת באופן עצמאי וללא כל סיבה נראית לעין פעם ביום בערך. שליחת הודעות ה- Offline לוקה בדיליי רציני מרגע התחברות האדם שאמור לקבל את ההודעה, עד לרגע קבלת ההודעה עצמה, אבל מיקרוסופט מבטיחים שבגרסה הסופית זה לא יקרה, במיוחד אם גם הנמען ישתמש במסנג'ר 8 (אבל מה החוכמה בזה?) סיכום מסנג'ר 8 היא שינוי סמנטי בעיקר, אבל לפחות יש גם אפשרות שליחה אופליין. הפוטנציאל של הפרוטוקול החדש הוא חזק מאד, אבל מיקרוסופט רק התחילו לרחרח אותו, ואפשר לדעתי להוציא ממנו הרבה יותר. מסנג'ר היתה ותישאר אחת התוכנות הבולטות בתחום ה- Instant Messaging, ודי להם בחידוש קטן פעם בכמה זמן בשביל להשאר דומיננטים בשוק, אפילו עם החידושים האלה קיימים בתוכנות אחרות כבר שנים. בכל מקרה מסנג'ר 8 היא שינוי מרענן, ואחרי שתיקנו את הממשק המכוער שהיה בגרסאות בטא מוקדמות יותר, לדעתי השינוי יעבור די בטבעיות ובלי יותר מדי בלגן מצד המשתמשים. עוד אין פרטים על תאריך שחרור הגרסה הסופית, אבל נראה שמיקרוסופט מכוונים על תאריך השחרור של וויסטה, סוף 2006, לכל התוכנות החדשות\ישנות שהם מפתחים כרגע - ולא חסרות.

Ligeiro

New member
../images/Emo45.gif

האמת היא שאני די מבין את פונקצית שיתוף הקבצים.. לדוגמא, במידה ומשתמש רוצה להעביר קבצים למשתמש אחר במידה והוא יודע שלא יהיה נוכח לתקופה ארוכה ולא יוכל לשלוח ידנית, או במידה ורוצים לשתף תיקייה כלשהי באופן תמידי עם משתמש מסוים (תיקיית מוזיקה, אולי) כך שיוכל להוריד את הקבצים מחדש בכל פעם שנעשה בהם שינוי, או להוריד קבצים נוספים בכל פעם שנוספים כאלה... האפשרות אמנם הייתה קיימת בעבר בICQ, אבל בצורה צולעת למדי.. משומה אני מניח שיעשה בה שימוש רב יותר באמצעות MSN Messenger.. אני אוהב אותה, בכל אופן.
Visible List וInvisible List בהחלט חסרות.. והודעות אופליין - סוף סוף
שרשור של סקרינשוטים וסקירה קצרה אפשר למצוא כאן.

סקירה אחלה, התוכנה קצת פחות...

קיבלתי לא מזמן הזמנה והתאפשר לי להוריד את התוכנה, דבר שלגמרי דפק לי את העסק של המסנג'ר על המחשב. התחשבתי כמובן שבעודה שזו תוכנת בטא ולכן אין הרבה מה לבוא בטענות ועדיין, לגבי העיצוב - היה צריך לשמור את העיצוב מהגירסאות הקודמות (ה-6,7 לדורותיהן) ולחדש את זה מבחינת אולי קצת צבע ופחות 'ריבועיות', אבל העיצוב הנוכחי של הM Live ממש הרס אותי. לא נוח לטעמי, אפילו קצת מסורבל ויותר מדי כאב ראש נגרם ממנו. למרות שאני מניחה שזה היה בגלל הבטא, הדבר הזה איטי כמו צב. לקח לו שנים להפעיל אפשרויות, להזיז עניינים. דפק כמו שעון מקולקל
בסה"כ יש שם חידושים שלא הייתי מוותרת עליהם וגם כמה דברים שאייסיקיו התאפיינה בהם עוד לפני ועכשיו סוף סוף מייקרוסופט נזכרים לשלב במסנג'ר בשעה טובה ומוצלחת. הסקירה נהדרת
יום טוב.

בקשר להופעה שלך און ליין

ואף ליין פר משתמש ולא בפני כולם אתה יכול לחסום את הבוס זמנית (למה הוא בכלל נמצא במסנג'ר שלך?) ואז להראות און ליין בפני מי שאתה רוצה ואוף ליין (לחסום זמנית) בפני מי שאתה לא רוצה. מה שכן, לא ראיתי אופציה כזו בתוכנות מסרים אחרים.

rtk217

New member
כיצד אני מקבל

הזמנה למסנג'ר החדש אני מאוד מעוניין לבחון אותו

Dopis

New member
יש לי את המסנג'ר הזה

הוא ממש אחלה,אין עליו. נשארו לי 15 הזמנות

גם לי יש (בלית ברירה)

אבל לא מצאתי איך אני מציגה מצב שונה לכל אחד מהאנשים????

Ambious

New member
אין את האופציה הזאת, זה מה שכתבתי

שזה אופציה שקיימת באיסיקיו כבר שנים ורק מסנג'ר עדיין לא השתמשו באפשרות הזאת.

ואגב, מתי יצא מסנגר פלוס המותאם ל-8

המסנגר פלוס לא מותאם לגרסת המסנגר 8. מתי אמור לצאת הפלוס??? כי בלית ברירה אני עם השמונה.....ובלי פלוס

Gaus

New member
תיקון קטן...

באופן עצמוני.. קורסת באופן עצמוני... איפה אתה?? קבל חיזוק חייובי על סיקור! תודה רבה.

למעלה