גישות מעיקות שמרתיעות

../images/Emo178.gif גישות מעיקות שמרתיעות ../images/Emo178.gif

לא חסר כאלה בחברתנו הכללית לצערי, בואו ננסה לסכמן - בטוח נלמד מניסיון זה
. הראשונו שעולות לראשי:
תמיכה באנסים ומטרידים - גישת האנס המיוסר. כאן כמובן מדובר בכל ה"לא נראה לי שהוא באמת עשה את זה, לא היה הורס לעצמו את החיים ככה", "כזה גבר שרמנטי לא צריך לאנוס אף אחת, עומד אליו תור" ו"היא שרלילה, אין מצב שסירבה לו" לאחר הרשעה
. פעם עוד הייתי מתווכחת, לאחרונה ויתרתי ומאז אני פשוט מתרחקת. לא מעוניינת בבעלי דעות כאלה כחברים, מכרים, נותני שירות ובכלל.
אכלו לי, שתו לי - גישת הקוזאק הנגזל. זה הגיע לשיא בבחור בן 32 שהכרתי בהיותי בת 21, הוא טען שלא נהיה עורך דין כי בזמנו לא צהלו לקבל מרוקאים לאוניברסיטאות. ברגע הזה כולם כאחד ממהרים להסביר לי שהדבר נכון, אולם אני מודעת לבעיית הקיפוח אלא שלבחור המדובר... לא הייתה בגרות חלקית אפילו
. כיצד היה הופך לעורך דין עם נתונים כאלה בלי קשר למוצאו, לא ברור לי. מאז שהכרתי אותו אני נמנעת מלהסביר כי זה לא מקדם לא אותם ולא אותי - אנשים שתקועים בגישה הזאת משום מה דבקים בה בכל תחום בחייהם בנמרצות ועקביות רבות.
לי מגיע הכל - גישת הנסיך הפרסי. אני מניחה שאין צורך להרחיב בעניין, זה סוג של מחלה לאומית
. אני קוראת לזה "גישת הנסיך הפרסי" בגלל האקס הבן הבכור למשפחה פרסית שהייתה מכריזה על דבר פרסיותה בכל משפט שלישי, אין לי בעיה עקרונית עם בני העדה, אני חולה על העדה הזאת. פשוט האקס ממש התנהל בחייו והתנהג כאילו הוא סוג של נסיך ושאר הבריות הן משרתיו הנאמנים, ואהב את המשחק "הנסיך הפרסי" בנוסף לכל
. גישות נוספות + דוגמאות + אימפקט רגשי בבקשה
.

הנסיך הפרסי קשור לחפירה שחפרתי לך?

קודם כל- סורי על החפירה. ודווקא לגבי גישה 2 יש לי משהו להגיד. אני מכירה באופן מאוד אישי מישהי שהיא אשכנזיה בת 50 בערך. וכשהיא לא סיימה בגרות היא אמרה שזה בגלל שהיא לא ספרדיה, אז אין כלפיה העדפה מתקנת. אני מכירה את הבחורה טוב טוב (ומאוד אוהבת אותה). זה לא בגלל זה. גישות שמעצבנות אותי: המגיע לי הזה מאוד מעצבן אותי. אני מאמינה שעד שאתה לא עוזר לעצמך, אין שום סיבה שאחרים יעזרו לך ושתבקש מהם עזרה. ואני לא מדברת על משימה ספציפית. אני מדברת על החיים. כשידיד שלי שיש לו עבודה להגיש (וכבר כתבתי אותה) אבל יש לו באותו שבוע שני מבחנים, והוא עובד כדי לממן לעצמו שכ"ד ולאמא שלו תרופות, והוא תמיד מוכן לעזור לכולם- אם הוא מבקש ממני עזרה עם העבודה הזו- אני אוסיף את השם שלו בשמחה. כי באמת מגיע לו, וואללה- היה לו שבוע לחוץ. אבל מישהו שלא עושה כלום וכל פעם ביום של מבחן שלוח לי אימיילים עם שאלות שאני אענה לו עליהם (למרות שממש לא בא לי להתעסק עם החומר) או מתקשר מחסוי בערב שלפני כן כי הוא רוצה טובה- הוא עדיין לא קיבל ממני יותר מדי עזרות. כשלא בא לי- אני לא עוזרת לו. בכלל- חוסר הקשבה, חוסר רצון לחשוב פעמיים איפה אתה לא היית בסדר לפני שאתה מאשים את הצד השני. חברה שלי הייתה אמורה לעשות לי טובה, ובסוף עשתה נזק קל, ומתפקידה לתקן. לא עשתה הרבה כדי לתקן ואני שלחתי לחבר שלי הודעה שיבטל את התכניות (שהיו תלויות בטובה הזו) כי לא נראה לי שחברה שלי מתאמצת יותר מדי...בטעות שלחתי את זה אליה במקום לחבר שלי. אז טעיתי. הקללות של "לכי תז..." לא אחרו לבוא. אז אמרתי לה שבסופ"ש אני אממש את זה (בכל זאת, אני לא אשב ואבהה בחבר שלי כל השבת), אבל היא לא שמעה ממני ציוץ כששעה הסברתי לה משהו בטלפון (לפעמים על חשבוני) וכל הטובות שעשיתי לה. אז מותר לי לכעוס, ושתחשוב פעמיים איפה היא לא הייתה בסדר הפעם. לא התנצלתי בפניה. בסוף היא הסכימה איתי. כשחברה אחרת שלי לא החליטה שלא נלמד ביחד למרות שבאתי במיוחד, כי אני שכחתי להגיד לה שברגע האחרון נסעתי, אז לא כעסתי. כי זה הגיע לי. ואני אפילו אמרתי לה שזה מגיע לי ושאני מבינה אותה. אני חושבת שזו גישה נפלאה ליישם. אבל כשאני מרגישה שעשו לי עוול ובאמת לא הגיע לי- אין לי שום בעיה לפתוח את הפה שלי. כי גם הפעם לא הייתה מחשבה האם זה יפגע בי או לא. האם זה מגיע לי בכלל להפגע.

גם אני6

New member
את יודעת שאת מקסימה?

לא, ברצינות. ממש. אל תפסיקי לחפור. יש בך טוב וזכיכות נדירים, שאפשר לכתוב במילים- אבל כאלו תשארנה. מילים. אצלך, זה פשוט ואותנטי כי כנראה אמיתי ובאמת כזה.

תודה ../images/Emo9.gif זה גם תלוי את מי שואלים

לא לכולם אני נחמדה. מי שלא מגיע לו- אני לא נחמדה אליו. זה אמנם נדיר אבל כל כך פשוט ליישם, וזה בא באופן טבעי. חבל שזה נדיר. זה יכול להיות מאוד נפוץ. אין לי כל רצון לעשות דווקא או להפיץ רוע/פסימיות/שליליות בסביבה. כל כך קל להיות אדם טוב, שזה לא יאומן. אין צורך ביצר הרע או העצל שאומר שלדפוק אחרים יעשה לך טוב. הרי לנקות את המצפון אח"כ זו עבודה קשה יותר.

אני עוד לא הגעתי ל../images/Emo30.gif שלך,

דברים כאלה דורשים תשומת
, ריכוז ושקט
. את ההודעה פותחת השרשור פירסמתי דווקא בגלל הגישה השנייה שהיא באמת מעצבנת ברמות
. צוברת ריכוז וחוזרת גם ל
וגם להודעה - את לא חופרת, את עושה לי את היום
.

DDN

New member
הנסיך הפרסי לוקח מה שמגיע לו

ואם הוא לא מצליח, הוא מבזבז מטען של חול ומנסה שוב. . .. גררר

למעלה