קניון ערים/דעה אישית

../images/Emo18.gifקניון ערים/דעה אישית

למי שלא יודע או לא שמע השבוע התקבלה החלטה בהנהלת הקניון לסגור את חנויות הקניון בשבת. ההחלטה שבאה לאחר הפעלת לחץ כבד ע"י החרדים שטענו מצידם שפעילות הקניון ביום שבת מחללת את קדושת השבת,ואילו בעלי החנויות ברחוב ויצמן טענו שפעילות בקניון "מייבשת" אותם וגורמת להפסדים כספיים. בתור מי שעובד שעובד בקניון אני יכול לומר שישנה צניחה של 60%
בהכנסות לעומת השבת הקודמת-סכום אדיר לכל הדעות. כתוצאה מהחלטה זאת הפסידו בעלי העסקים סכומים גדולים של כסף -פרנסתם נפגעה.למי שלא זוכר ההחלטה על פתיחת פתיחת הקניון בשבתות באה בעקבות הפיגוע שגרם לנזקים עצומים לבעלי החנויות. לכן לא משנה איך הדבר יקרא ע"י הנהלת הקניון דבר אחד ברור בעלי הקניון התקפלו וכנעו ללחץ מעוטים תוך הפקרת עקרונותיהם ועמדם והתעלמות ממצוקת בעלי החנויות והכי חשוב התעלמות מעשרות אלפי קונים שפקדו את הקניון שבת אחרי שבת והשאירו את מיטב כספם וגרמו לעלי החנויות רגע קטן של אושר.

plomphy

New member
דבר ראשון

אני לא דתיה, לא שומרת מסורת לא כלום. אני לא מאמינה. אבל בכל זאת, אני נגד הפתיחה של הקניון. לך נורא קל להגיד כי אתה עובד בקניון, וכמו רוב העובדים-שהם יחסית צעירים שיהיו שמחים לעבוד בשבת ולהרוויח עוד קצת כסף ע"י עוד משמרות. אבל המוכרים בויצמן, בעלי חנויות ורובם עם משפחות שיום שבת בכל זאת היום היחידי שממש מבלים איתם זמן, נאלצים להתחיל לחשוב על לעבוד גם בשבת, יום המנוחה היחידי שיש להם. ויודע מה? עזוב את זה, לא רק הקניון סובל מצניחה באחוזי המכירות, כולם סובלים מהמיתון אז התירוץ הזה לא קשור, עובדה שזה כן משפיע על המכירות בויצמן, אל תתוכח עם עובדות ומספרים.

צעירה יקרה../images/Emo70.gif

כידוע לך, אנו חיים במדינה דמוקרטית(שלטון העם בתרגום חופשי)ובו העם,אנחנו מחליט איך הוא רוצה לחיות ואכן עשרות אלפי אנשים פקדו במשך השבתות האחרות את הקניון ובכך הצביעו ברגליים.לגביי המוכרים בויצמן ויצמן זה לא מה שהיה פעם רחוב ויצמן כבר לא מהווה תחרות של ממש לא לקניון הזה ולא לשום מרכז קניות אחר.ירצו לפתוח בשבת-יפתחו לא יפתחו-זכותם. אגב,תמיד עומדת האפשרות להעסיק עובד לא יהודי בשבת(דבר שתופס תאוצה)וכך אפשר להנות מיום השבת וגם לעשות כסף טוב ובכך נגמר הסיפור. נכון המיתון משפיע-אבל הפיגוע מחקאת הקניון לגמרי עד אותו שבוע שבו נפתח הקניון בשבת. אגב גם אני לא שמח לעבוד בשבת אבל אין מה לעשות כסף לא קוטפים מהעצים או שאצלך בבית זה אחרת?

plomphy

New member
בן 20 יקר../images/Emo70.gif

קודם תפסיק להתנשא, זה שאני יותר קטנה ממך זה לא אומר שאני מפגרת. תסביר לי דבר אחד, אנשים לא מסוגלים לבלות 24 שעות בלי הקניון שלהם? אז יפה, אמרת שהפיגוע מחק את הקניון עד אותו השבוע. גם לא אמרתי שויצמן מהווה תחרות ואני גם לא ממש רואה איך זה קשור... וכמו שאמרת, העם מחליט. וכמה שאני לא רוצה להודות בזה, הדתיים שולטים פה והם מחליטים. אז עד שהאחוז הקטן שחושב שגם בשבת- יום המנוחה היחידי שיש, הקניון צריך לפעול, לפגוע בסוחרים בויצמן ולהפריע למנוחה של רום העיר וסיטי הייטס לא יגדל לאחוז גדול- הקניון ישאר סגור, כי זה הרי העם שמחליט. ולא, אצלי כסף לא "קוטפים מהעצים" אני באותו מצב כמו כולם, כנראה.

פשש...מוכשרת את../images/Emo8.gif

אז ככה את לא מפגרת.לעניינו,דווקא באותם 24 שעות יש רצון עצום להיות בקניון מפני שזהו היום החופשי של עם ישראל. לגבי ויצמן העלתי את הנושא בהודעה הראשונה שלי.לגבי תושבי רום העיר אני מאמין שהם כבר רגילים...אז לבנתיים הקניון סגור בשבת עד להדעה חדשה. נתראה רק בשמחות! אגב היית בקניון בשבתות האחרונות?

plomphy

New member
תודה..

ויש לי 3 חברים שגרים ברום העיר.. ומאוד מאוד הוקל להם שהקניון לא נפתח. הם אשכרה סבלו מזה
וכן.. אני מודה.. הייתי בקניון...

למעלה