רוחניות מסוג אחר....

טליה Talya

New member
../images/Emo18.gif../images/Emo189.gif../images/Emo190.gif רוחניות מסוג אחר....

אנחנו מדברים פה הרבה על "ילדים מוארים" על חוויות חיוביות שיש עם ילדים והרוחניות ללא גבולות שלהם והחיבור לאלוהים ומלאכים
אבל מה ניתן לעשות לדעתכם, כשהורה מגלה שהבן/בת חברים בכת השטן? ...
ולמה נערים/ות נמשכים לצד האפל של הרוחניות/מיסטיקה? מה דעתכם?

ToryMaster

New member
הלו

השאלה היא בעיקר מה הכוונה בכת השטן, יש הבדל משמעותי בין הדבר האמיתי לבין העמדת הפנים.

michali353

New member
בהחלט נכון

בגיל ההתבגרות היתה לי אפיזודה קטנה ורצון עז למרוד בכל המוסכמות, השטן עקב היותו טאבו מאד רציני בקרב הציבור הדתי והחילוני גם יחד, רציתי להתריס, לזעזע, אבל ההשתייכות שלי היתה בעיקר פוזה ותו לא. אני אוהבת חיות מעולם לא עלה בדעתי לפגוע בהם. בכל תנועה יש את המופרעים באמת שבריאותם הנפשית בהחלט מוטלת בספק שהולכים לכיוון של אכזריות לשמה, בעצם מרד אפל על כל יצירה של הבורא. על כל מה שטוב וחיובי. שוב, אני מאמינה שלרוב אנשים רעים הם אנשים שרע להם.

ToryMaster

New member
צריך בעצם להבין מאיפה הדבר נובע

אני עושה הכללה גסה של שתי קבוצות - "כת השטן" לעומת "שטאניסטים", כשהראשונה היא באמת מה שהזכרת, עם בתי קברות, הקרבת בעלי חיים ושאר קשקושים. הקבוצה השניה מורכבת מאנשים שהאמונה שלהם מורכבת ומסובכת הרבה יותר ממה שמי מאיתנו יכול להבין על פני השטח. מדובר בראיית עולם שונה ודרך חיים שונה, אבל כזו שבבסיסה האמיתי לא מצווה או מעודדת לפגוע ביצורים חיים אחרים וכדומה. בעיני זה קצת כמו ההבחנה בין אכזריות ורוע של חברות עתיקות שדגלו למשל בהקרבת קורבן [אאל"ט האינקה או המאיה, שתי חברות שנחשבות אפילו בימינו למפותחות ומוערכות]. או אפילו, לדעתי האישית לגמרי, הבחנה בין האיסלאם "האמיתי" [מחוסר מונח טוב יותר] שמזהה את ישו ואת משה כנביאים ושאני רואה בו בעיקר מסע להרמוניה, לבין האיסלאם "הקיצוני" שקורא לג'יהאד שאנחנו רואים היום. או ההבדל בין הנצרות לבין האינקוויציה. יש הרבה דוגמאות דומות, אבל בשורה התחתונה הדבר שמוכר לנו כיום בתור "כת השטן" הוא עיוות של "הדבר האמיתי", עיוות שחוטא לאמת ולמקור באופן הרסני. לצערי לא כולם מזהים את ההבחנה הזו, לא יודעת אם את מכירה, אם כן סלחי לי על שחפרתי.

טליה Talya

New member
מצאה חן בעייני ההפרדה העדינה והברורה

בין האמונה לבין הקיצוניות שבה שנלקחת למחוזות רחוקים ובעצם פוגעים באמונה.... למה לדעתך בני נוער נמשכים לזה לקיצוניות, לאלימות?

ToryMaster

New member
כי בני נוער בודקים גבולות

אין אפס, זה מה שאנחנו עושים, בוחנים עד כמה אפשר למתוח את הגבולות, כדי לעצב את המוח והאישיות שלנו. מרד נעורים הוא דוגמה קלאסית לזה, והצטרפות [דבילית, בעיני] לכת השטן היא הדוגמה האולטימטיבית של ילד אבוד ומבולבל, שמותח את הגבולות עד הקצה, ומשליך או מעתיק את הכאב שלו אל אחרים.

טליה Talya

New member
היי מיכלי../images/Emo24.gifברוכה הבאה

סיפרת שבגיל ההתבגרות היתה לך אפיזודה קטנה ורצון למרוד וההשתייכות לכת השטם היתה יותר פוזה. האם לדעתך בכת השטן יש בעיקר או רק בני נוער או שזה יכול לאפיין גם אנשים מבוגרים, נגיד כמוני?....
ושיהיה לך ערב מקסים!!

טליה Talya

New member
היי ToryMaster ../images/Emo24.gif

הכוונה שלי, ממש השתייכות לכת. מה את יודעת על הכת?

ToryMaster

New member
מניחה שאת מתכוונת לכת, בניגוד לשטאניזם?

לא יודעת הרבה, גם על שטאניזם, זה אף פעם לא היה השטיק שלי, אבל מעצם טבעם של תחומי התעסקות שלי התחככתי בנושא די הרבה, אז באמת, יצא לי ללמוד כמה דברים מאוד בסיסיים.

למעלה