מחידושי האקדמיה ללשון

dafgol

New member
../images/Emo192.gif מחידושי האקדמיה ללשון ../images/Emo3.gif

בתחום הטכנולוגיה: מעתה אל תאמרו DiskOnKey , אימרו הֶחְסֵן נַיָּד . מעתה אל תאמרו פורט ( Port ), אימרו פִּתְחָה . מעתה אל תאמרו דונגל ( Dongle ), אימרו תְּקִיעַ . מעתה אל תאמרו גאדג`ט, אימרו חֲפִיץ. מעתה אל תאמרו רינגטון, אימרו נְעִימוֹן. מעתה אל תאמרו סאגווי, אימרו רְכִינוֹעַ. ומעתה אל תאמרו " יישום" או "אפ לי קציה ", אלא הֶחָלָה. להזכירכם: תַּקְרִישׁ , ולא ג`ל לשיער. רַגֶּשֶׁת , ולא אלרגיה. גַּחֶלֶת , ולא אנטראקס. מַצְבֵּעַ , ולא טוש (צבע) תַּצְרֵף , ולא פאזל. מַצְלֶה - אדם העושה לו מנגל, "ממנגל". יש לומר תַּקְלִיף, ולא פילינג . יש לומר תַּחְפִּיף, ולא שמפו. יש לומר גַּלְגֶּשֶׁת, ולא סקייטבורד. יש לומר אַל-רֵיחַ, ולא דאודורנט. וכן יש לומר צַיְמָנוּת, ולא אנורקסיה (ויש להדגיש שבלי ניקוד: ציימנות). וכמובן, מעתה אימרו מִרְשֶׁתֶת ולא אינטרנט חלילה כאילו דהא....
התגובה שלך

frige

New member
עם כל האהבה שלי לשפה העברית

ואת זה שאני מתקנת רב הזמן את מי שטועה לידי. יש גבול. לא חושבת שאי פעם הייתי ציימנית, חחח. והג'ל לשיער נשמע ממש כמו רגל קרושה. מדי פעם יש לי רגשת לכל מיני דברים. ותקליף מזמן באמת שלא עשיתי. עוד מעט הולכת לתחפף ולשים אל ריח. בקיצור, אוצר המילים שלי מספיק לי בהחלט. תבורכי.

למעלה