תושבים מתארחים
והפעם -

מגי 336

New member
../images/Emo20.gifתושבים מתארחים../images/Emo20.gif והפעם -

מרים שנפיק, תושבת העיר תתארח בפורום ביום ראשון 23/12/07 החל משעה 18:00 מרים שנפיק עוסקת באימון אישי (coaching) , ציירת ומלמדת רישום וציור בשיטת יחודית . לעיתים משתמשת בציור בתוך האימון ומשתמשת בתהליך הלמידה כתהליך להעצמה אישית. מרים תשמח לענות על שאלות בנושא אימון אישי. הנכם מוזמנים להעלות שאלות למרים ולהעזר במידע אשר תוכל לתת לכם בכל הקשור לתחום.

מגי 336

New member
בוקר אור, שמחה להיות הראשונה ששואלת ../images/Emo39.gif

מרים, לא יכולה שלא להתייחס לציורים שלך המופיעים באתר - על פיהם אני מבינה שאת מגיעה מרקע רוחני - הפירמידה - סמל רב עוצמה המשמש בין השאר ליצירת הגנות, המנדלה והציור עם שני העצים המזכירים קלפים של אושו... השעון שמרגיש אצלי כמימד זמן התלוש ממציאות אחרת והריחוף בתמונה עם הנוצות... האם גם בעבודתך באימון אישי את משלבת עשייה רוחנית? ואם כן היכן / כיצד זה מתבטא?

coach miriam

New member
היי מגי

לפי דעתי אין אפשרות לעבודה שנוגעת באנשים מבלי שתהיה בה עשיה רוחנית המאמן מכוון את המתאמן להביט בעצמו ולזהות את הרצונות שלו, את המקומות החזקים שלו ואת התובנות שרכש לעצמו במהלך החיים . על מנת להשתמש בהם כדי להניע את עצמו קדימה באופן חיובי....זה תהליך שמוצף במודעות, דרושה בו סליחה כלפי עצמנו על האי-מושלמות שלנו וכלפי אחרים על האי-מושלמות שלהם, ויתור על אשליות על כעסים על כאבים, תהליך מלא נשמה, ולחלוטין לא מכני למרות שהוא מאוד שיטתי. אני לא משתמשת בקלפים אבל אני כן משתמשת בביטוי בצבע כדי לתת למתאמן אפשרות לבטא את תחושותיו באופן לא מילולי. כל מתאמן זה אישיות אחרת ואני לא עובדת עם סכמות ....מעדיפה לעבוד עם האינטואיציה ולראות את מה שהמתאמן מצייר במילים או בצבעים

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
ציור ואימון

הי מרים, אשמח לשמוע יותר כיצד את משלבת את האומנות והציור בתהליך האימון

coach miriam

New member
היי ענבל

תלמידה שלי באה והתלוננה על מקום העבודה שלה .היא היתה מלאה כעס (כן מה לעשות כעס הוא רגש נפוץ מאוד
) על האופן שבו הדברים התנהלו שם. באותו שיעור נתתי לה לפרוק את זעמה על הבד , התוצאה היתה ציור מאוד עוצמתי שמזכיר מערבולת, בשיעור הבא שמתי לה מכשול בתוך הציור שני משולשים שחורים שנפגשים באמצע הבד...המשימה היתה לצייר מה שהיא רוצה תוך התחשבות ב"הפרעה" היא עבדה על הצד הימני של הציור ועשתה בו הרבה צורות חופשיות בכל מיני צבעים אבל כשהתקרבה לנקודת המפגש של המשולשים הצבעים עברו לאדום...היא שמה לב לזה ושינתה את הצבעים לרכים יותר אבל התוצאה היתה אי הסכמה טוטטלית בין מה שהיא עשתה לבין ההפרעה. בשבוע שאחר כך היא באה והפעם עבדה על הצד השמאלי של הציור היא יצרה צורות ש"ענו" לצורת המשולשים אבל צבעה אותם בצבעים צבעוניים גם הפעם היא נזקקה לאדום סמוך לנקודת המפגש אבל הפעם היא כבר לא מחקה אותו. כשניתחנו ביחד את הציור היא יכלה לראות בבירור את התגובות השונות שבחרה מול ההפרעה היא גם יכלה לראות שלריב עם ההפרעה לא עוזר לה והיא צריכה לנקוט פעולה אחרת. זה עזר לה לשנות את התגובה שלה לסיטואציות במקום העבודה.

שלום מרים, השאלה שלי - מה זה בדיוק אימון אישי

ולמי את ממליצה לקחת מאמן אישי.

coach miriam

New member
היי דולפין

כפי שאני רואה את זה ...אימון אישי היא שיטת עבודה שבעזרתה המתאמן יכול להגדיר את המצב הרצוי לו בחיים ולהניע את עצמו לעבר המטרות שלו באופן חיובי. כדי לעשות את זה הוא צריך להכיר ולהבין את המציאות לקחת אחריות על חייו ולוותר על המקומות הלא רצויים לו. מכיוון שזו משימה לא קלה הוא נעזר במאמן/ת . המאמן הוא האדם שיודע לשאול את השאלות הנכונות ולפרק את הכוונות הגדולות למעשים ומשימות שברצף יאפשרו למתאמן לשנות את תמונת החיים שלו. ראשית נראה לי שאי אפשר ל"המליץ" על אימון אישי לאיש כמו שאי אפשר להמליץ לאף אחד לפתח מודעות. זה משהו שהבן אדם צריך להרגיש בתוכו . משהו שחסר לו והוא לא יודע איפה להתחיל לחפש אבל הוא רוצה למצוא. אני חושבת שיש מקרים רבים שתהליך של אימון אישי יכול לעזור מצד שני יש מקרים שבהם המצב הנפשי הוא כל כך ירוד שהאדם לא יוכל למצוא בתוך עצמו את האנרגיה לעשות את העבודה אפילו בעזרת המאמן בן אדם במצב כזה כדאי שיפנה תחילה לפסיכולוג או פסיכיאטר . אנשים שנמצאים בטיפול אצל פסיכולוג או פסיכיאטר יכולים במקביל להעזר גם באימון אישי איך אפשר לדעת? נראה לי שכאן מוטלת האחריות על המאמן לשים לב לסיטואציה. המאמן צריך לראות מתי הוא נדרש להפוך למטפל ולהפנות את האדם לטיפול שמתאים לו.

coach miriam

New member
תודה מגי

אני שמחה להתארח בפורום ומודה על ההזדמנות לשפוך אור נוסף על נושא האימון האישי שהפך לפופולרי מאוד בזמן האחרון מעט הקדמתי כי קיבלתי אס או אס מהבן שלי בצבא ואצטרך בסביבות שבע לפרוש...אם עוד יהיו שאלות אשמח לענות עליהן מאוחר יותר. איתך הסליחה.

מרים היקרה../images/Emo24.gif

התרשמתי מאוד מציורייך. גם אני מציירת ואני נדהמת מרמת הדיוק חלק מהציורים נראים כמו הדפסים. גם שירייך מיוחדים מאוד
כיצד בא לידיי ביטוי תהליך האימון באמצעות הציור? וכיצד הציור מהווה כלי להעצמה אישית?
טליה

coach miriam

New member
היי טליה

מודה לך על המחמאות על השאלה הראשונה שלך עניתי בתשובה לענבל אשר לתהליך ההעצמה....בעיני כל דרך של ביטוי אישי היא דרך להעצמה . אין דבר יפה יותר מאדם שפוגש את עצמו בתהליך היצירה. לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים. לפעמים אדם יכול לראות ברגע משהו שהוא לא מצליח לראות דרך המילים הרבה זמן. תלמידה שלי, היה לה דימוי עצמי נמוך בכל מה שנוגע לציור . היא אמרה שהיא רוצה לצייר ואוהבת לצייר אבל בטוחה שהיא חסרת כישרון ...היא בלי סוף "ירדה" על עצמה ועל כמה שהיא לא מוכשרת , לא יכולה, לא מתקדמת,ולמרות המחמאות שהיא קיבלה היא לא הפנימה את המחמאות רק את הביקורת. יום אחד החלטתי לעשות מעשה ומיד כשהיא פצחה בשיר הרגיל...שהיא לא מתקדמת וכו, והיא עדיין מציירת כמו בכיתה גימל הצעתי לה לעשות ניסוי....מכיוון שהיא אוהבת פרחים ביקשתי ממנה לצייר מהראש אגרטל פרחים כמו שהיא יודעת לצייר. היא עשתה את זה בשימחה, אבל הודתה שהציור לא משהו, אחר כך שמתי לפניה בקבוק עם צמח וביקשתי ממנה לצייר כמו שלימדתי אותה היא ביצעה את זה ולא היתה מרוצה מהתוצאה ואז ביקשתי ממנה לשים את שני הציורים אחד ליד השני ולפתע פתאום התחוור לה כמה יפה היא מציירת כמה נכון היא יכולה לשים את הדברים על הדף (זו היתה השאיפה שלה באותו זמן) לפתע פתאום עמדה היכולת שלה ערומה וגלויה לפניה ....לא היה צריך יותר מזה. זה היה מאוד מרגש.

תודה ../images/Emo24.gif

אין ספק שהציור נותן אפשרות לפרוק תחושות לנדוד לעולמות רחוקים.... וליצור, לברוא יש מאין. אני זוכרת שהייתי יושבת מול אובייקט ותוהה איך הדבר הזה יכנס לבד הציור כדו מיימדי וכשזה היה מצליח הסיפוק היה רב!! בהתייחס לתשובתך לענבל, לא אשכח כשבישרו לי שאבי חולה במחלה ממארת ישבתי וציירתי והמחשבות נודדות ציירתי דיוקן אם קווים חדים כל כך ומעברים גסים (שזה לא אופייני לי בכלל אני מציירת מאוד בדיקנות ובעדינות) וממש כמו גרפולוגיה הציור שיקף את רחשי ליבי....
בהצלחה בהמשך דרכך.

einatgross1

New member
קואצ'ינג בכפר סבא

מרים נעים להכיר ואני מקווה שהכל בסדר עם בנך. האם לדעתך יש מאפינים יחודיים לפניות לאימון בכפר סבא? למשל, האם לדעתך לאוכלוסיה ממעמד סוציואקונומי גבוה יחסית, יש בעיות ואתגרים יחודיים? תודה,

coach miriam

New member
היי עינת

ה"ילד " בסדר, תודה , רק צריך להביא לו כמה דברים חיוניים (אני מניחה שכולם מכירים את זה
) אם הייתי צריכה לעשות הפרדה במאפיינים אני חושבת שהייתי מפרידה שכבות גיל יותר מאשר מצב סוציואקונומי. אנשים צעירים עסוקים בדימוי העצמי שלהם ובבחירת מסלול החיים שלהם מתלבטים בין הצריך לרוצה הם עוד לא ביצעו יותר מדי בחירות לא נכונות. אנשים מבוגרים כבר תקועים עם העבר שלהם, ככל שהם מבוגרים יותר כך יותר קשה להתנתק מהעבר. בקטע הסוציואקונומי בודאי שאנשים שאין להם עסוקים יותר באיך להשיג את מה שאין להם ואילו אנשים שיש להם עסוקים יותר באיך לאתגר את עצמם אבל לא בטוחה שזה אופיני דוקא לכפר סבא שלא חסרים בה גם אנשים ממעמד סוציואקונומי נמוך

פנינה101

New member
שלום מגי ומירים. ../images/Emo23.gif

הציורים מקסימים. גם של התלמידים. מאד הרשימה אותי העבודה הזו בשילוב עם הציורים. מה שקראתי בתשובותייך האם האימון נעשה אצלך? בכ"ס? או שיש אפשרות גם באזור חולון?

coach miriam

New member
היי פנינה

תודה על המחמאות
אני מאמנת בביתי בכפר סבא. אני גם מאמנת דרך האינטרנט ועוד לא ניסיתי לשלב אומנות בעבודה דרך האינרטנט
אני בטוחה שגם בחולון יש מאמנים שמשתמשים באמנות . יש הרבה מאמנים ומוכשרים מאוד, אצל חלק גדול מהמאמנים פגישת ההיכרות היא חינם כך שאפשר לבקר ולהתרשם

פנינה101

New member
האמת, לא מכירה אף אחדדד ../images/Emo24.gif

זו פעם ראשונה שאני שומעת על אימון בשילוב ציור וזה פשוט מקסים ומושך אותי נשמע כיףףףף

coach miriam

New member
מגי ../images/Emo24.gif

המון תודה על האירוח ותודה על השאלות הנהדרות אני מאוד מקוה שהתשובות סיפקו. אם יש עוד שאלה לאי מי בנושא אני תמיד אשמח לענות ושיהיה לכולם ערב נעים מאוד

מגי 336

New member
מרים יקרה, תודה רבה לך ../images/Emo24.gif

אין ספק שאחזור ואקרא שוב את תשובותייך מהן למדתי המון, מאחלת לך המון הצלחה בדרכך, הן כציירת נהדרת והן כמאמנת אישית

למעלה