מקום אחד באירלנד

Volldemort

New member
../images/Emo203.gif מקום אחד באירלנד ../images/Emo17.gif

והפעם נשארים בדבלין, אבל הולכים לכיוון קצת שונה...
הטמפל בר
! מיד כל הפרטים

Volldemort

New member
../images/Emo203.gif הטמפל בר ../images/Emo17.gif

הטמבל בר (Temple Bar), עוד לפני שהיה לשם של בר בישראל, הוא איזור בדבלין. מקור השם טמפל בר כנראה בא משמה של משפחת טמפל הנכבדת ששכנה באזור במהלך המאה ה-17. אבי המשפחה, סר ויליאם טמפל, שהיה אחד ממנהלי טריניטי קולג', היה בעליהם של בית וגנים באזור. הסבר נוסף לשם יכול לבוא מהשפעה של אזור טמפל בר שבלונדון. התיעוד ההיסטורי המוקדם ביותר של האזור כ"טמפל בר", הוא במפה משנת 1673. במהלך המאה ה-19, האזור איבד פופולאריות, ובמאה ה-20 סבל מהזנחה, עם בניינים רבים נטושים. בשנות ה80 חברת Córas Iompair Éireann האירית קנתה את האיזור, ובשל המחירים הנמוכים של החלקות, גלריות וחנויות קטנות התעניינו באיזור זה. לאט לאט הפופולריות של האיזור התפתחה, וכיום ה"טמפל בר" הוא איזור שוקק חיים בדבלין, הכולל עשרות ברים, פאבים, חנויות, לולייני רחוב ומופעים. לא משעמם לרגע! בלילה המועדונים באיזור מתעוררים לחיים ואפשר לראות שיכורים בשפע. בין הדברים שתוכלו למצוא באיזור הטמפל בר:
המרכז האירי לצילום
ארכיון הסרטים האירי
הבנק המרכזי של אירלנד
הפאב The Porterhouse וכו'... הייתם באיזור הזה? יש לכם חוויות מצחיקות ומעניינות? אתם מוזמנים לשתף

jonbaum

New member
שכחת כמה תיאטראות

למשל ה-Project Arts Centre שמתמחה בהעלת הצגות חדשות ותיאטרון "נסיוני". יש שם גם את ה-New Theatre שהוא תיאטרון מאוד קטן שגם מתמחה בהצגות חדשות. נמצא שם גם תיאטרון בשם Smock Alley שהוא שם מאז 1662. יש עכשיו תכנית לשחזר את התיאטרון המקורי, אבל עם המשבר הכלכלי מי יודע אם היא באמת תתקיים. אני לא מגיע לטמפל בר לעתים קרובות. אחד הזכרונות החזקים שלי מהמקום קרה כשהלכתי על חברים לתיאטרון ה-Abbey ועשינו טעות בזה שהחנינו את האוטו בחניון הגדול שנמצא במרכז טמפל בר. אחרי ההצגה, כשחזרנו לאוטו, ממש היה צריך להתאמץ בשביל לא לדרוך בכל שלוליות הקיא שהתפזרו להם לכל עבר. בעעעעע.......

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifלילה ראשון באירלנד

כמובן שיצאנו לטמפל בר. פיינט גינס טעים בטמפל בר עצמו. אחרי שעה יצאנו החוצה ופגשנו את נגן הרחוב המפורסם - ג'ימי! שאחרי כל שיר היה אומר לקהל - "הראשון בחינם - והאחרון גם!". תוך כדי שאנחנו נהנות מנגינתו של ג'ימי פגשנו שני חברה חמודים, קולין וקונור. שהזמינו כל אחת מאיתנו לשני פיינטים נוספים בתוך הטמפל בר. ושרנו בקולי קולות ביחד עם כולם שירי שתיה אירים, ולימדנו אותם לקלל בעברית (לבקשתם!). אני מתגעגעת!!! רוצה אירלנד

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifוכי נכנסתי לאחד מרגעי געגועי לאירלנד...

להלן ג'ימי

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifוכאן אנחנו אחרי 3 פיינטים של גינס

קונור מימין וקולין משמאל (למי שממש מסוקרן...)

ובמוצ"שים- hen's party!

אחד הדברים הכי מקסימים בעיני באירלנד.... (חבורת בנות במסיבת רווקות יוצאות להשתכר כשהן "מחופשות" לנושא מסוים שבדרך כלל המטרה ללבוש כמה שפחות, ומחלקות משימות מביכות לכלה, כמו לנשק אנשים, לשבת עם הרגליים למעלה על הבר, וכו'

../images/Emo5.gif

stag & hen parties זה אחד הדברים הפחות נעימים לחיות בסביבתם. פעם בכמה זמן זה משעשע, אבל בדרך כלל זו דוגמא לצד הפחות נעים של אלכוהול, בעיקר אחרי שעה מסויימת (שזו השעה בה אני מסיימת לעבוד) כשהחברים והחברות מוכיחים לכולם שהם לא באמת יודעים מתי להפסיק. דבלין עיר שאנשים באים אליה לשתות ומאבדים את היכולת להפסיק מסיבה לא ברורה כלשהי. בהוסטל שאני עובדת בו אנחנו *כמדיניות* לא מארחים את המסיבות האלו.

טמפל טמפל

בימי שבת יש שוק אוכל טעים בטמפל בר (יוצא לי לעבור שם בדרך לעבודה), חוצמזה אני בדרך כלל ממליצה לאורחים בהוסטל שאני עובדת בו דווקא לא לצאת לשם לשתות בסופי שבוע. קצת מגעיל ויותר יקר. לעומת זאת, זה אחד המקומות היחידים במרכז העיר שעוד אפשר למצוא בו אוכל כלשהו בשעות המאוחרות בלילה. מושג מעניין שמסביר בין השאר את מה שקרה בטמפל בר: http://en.wikipedia.org/wiki/Gentrification

למעלה