עצה...

קרנית 1

New member
../images/Emo206.gif עצה...

למי שקרא את קורותי למטה, וגם למי שלא... החלטנו למכור את הרכב הפרטי שמשמש אותי לנסיעה לעבודה, ולקנות רכב ישן יותר (סמוראי 89') ובכך להרויח 3 דברים: 1. פער מכירה קניה, 2. ביטוח מקיף שלא נעשה כי הרכב לא שווה הרבה לפי המחירון, 3. טיפולים - ניתן לטפל ברכב הזה לבד - ואנחנו יכולים לעשות זאת . 4. שמירה על ערך טוב יותר. (ירידת הערך לסמוראי 89, בעקרון לא קיימת...) מבחינת צריכת דלק - שווה לשני הרכבים. מחירים: הרכב שנקנה ושמנו עליו כבר דמי רצינות - 22000 ש"ח. הרכב למכירה לפי המחירון שווה 45K בערך, קיזוזים של ק"מ, יד, ומצב האוטו בפועל - 38K. וממה שאנשים שהתעננו רוצים עליו בערך 35K ומטה. החלטנו שנמכור במינימום 35K. הקטע שהגיעו היום סוחרי רכב רציניים מאוד, ובדקו את הרכב והם מציעים 30K, התמקחנו איתם והם מוכנים לעלות ל31K. האם ל"התפשר" ולמכור להם ב31K? אני חוששת שככל שעובר הזמן, אני בכלל לא אמצא מישהו בכזה מחיר, ובעצם המחיר של האוטו יורד עוד יותר... מצד שני, "הרווח" הוא רק 9 אלף... ההתלבטות היא האם יש סיכוי טוב למכור אותו ביותר, ואז סתם חבל להתפשר על מחיר נמוך מידי או שאין סיכוי וזה מחיר טוב ואז השאלה האם לסגור איתם עכשיו, או בכלל לוותר על כל העניין (ואולי להפסיד את דמי הרצינות על הסמוראי 2K)? תודה רבה.

קרנית 1

New member
נקודה נוספת ששכתי לציין

גורם נוסף בהתלבטות: היות ומדובר ברכב (הסוברו) עם קילומטרז' גבוה, יש מצב סביר שבשנה / שנתיים הקרובות נצטרך לשלם סכומים גדולים עבור טיפולים ע"מ להחזיק אותו נוסע, לעומת הסמוראי שעבר אוברול וככל הנראה יסע בטיפולים מינימליים עוד שנים רבות.

goldy

New member
רכזי את כל הסוחרים באותו זמן באותו מקום

לא יודע איך הם עשו רושם של רציניים, אני כן יודע שאים זה היה תלוי בהם את היית זו שמשלמת להם. בימקום להיסתפק ב"לפי המחירון..." ו-"זה האוטו" תתחילי לדבר עליו, לשבח אותו, לציין טיפולים, מיעוט תאונות, מיעוט ידיים וכו'. כמה שתדברי עליו יותר יתכן מאוד שהם ישתכנעו לשלם עוד.

קרנית 1

New member
תלוי מה מוכרים...

מי שלא משתכנע מדיבורים, ומשתכנע ממעשים - הוא רציני בעיניי. בדק את הרכב, עלה על נקודות טורפה, ציין דברים שעברו על הרכב וכו' זה רציני!הוא שלף סטפה של מזומן ורצה לקנות על המקום את הרכב, זה רציני, ולא סתם מנסה לסחוט ממני כמה שפחות או להיפך... שאני אשלם לו. לשבח ולהלל משהו ובכך לשכנע לקנות איזה משהו ממני, זה נכון כאשר מדובר בשירות / ברעיון, אבל כשמדובר במשהו ספציפי ממשי, פיזי, כמו אוטו, אין לי מה לשבח. הוא ראה את האוטו בעיניים, בדק אותו מבחינה מכנית, מה יעניין אותו שעשיתי לו טיפול לפני חודש, וטסט לפני 3 שבועות? עם יש איזו שריטה בדלת, אז יש שריטה, ולא אכפת לו אם הצבע יפה או לא... אז כל הכללים של שיווק נכון, וביטחון עצמי, לא ממש עובדים פה הפעם...

קרנית 1

New member
כבר אין דילמה...

בהתייעצות עם מתווך רכבים, הוא אומר שיוכל למכור בעבורנו את הרכב במינימום 35K, (הוא לוקח דמי תיווך של 500 ש"ח בלבד) כך שמבחינתנו כבר אין התלבטות והודענו לסוחרים ש"לא תודה". על כל פנים, תודה על התגובה ושבוע טוב.

jol8

New member
בלי לחץ

אם האוטו שווה 45K במחירון, אין סיבה הגיונית להוריד כ"כ הרבה מהמחיר שלו, אלא אם כן הוא עבר איזה תאונה שפגעה לו בשלדה. קצת סבלנות ותימצאי מישהו שיקנה את האוטו גם ב-38K.

למעלה