Indian Friend

New member
../images/Emo214.gif../images/Emo214.gif../images/Emo214.gif

אני חושבת שאין ראיון אחד עם חברי הלהקה שלא נכנס בו עניין ניל יאנג. כל פעם מוזכרת ההשוואה הזו, הקישור, ההשפעה, החיבור לניל יאנג ולמוזיקאים מוכרים אחרים. האם אתם חושבים שהפליינג בייבי יוכלו פעם לעמוד בפני עצמם, ללא חיבור משמעותי כ"כ לניל יאנג ולשאר המוזיקאים שמזכירים בכל ראיון והתייחסות תקשורתית
עד כמה החיבור הזה משמעותי בעיניכם
אתם רואים את הפליינג בייבי כלהקה-יוצרת בסטייל אישי, או כעוד להקה המושפעת באופן משמעותי ומורגש מאוד מאחרים
מה הייחוד של הפליינג בייבי בעיניכם
למה דווקא הפליינג בייבי ולא מיליון להקות אחרות שעושות מוזיקה בסגנון דומה (בכל העולם)
מה אתם מוצאים במוזיקה ובהופעות של הפליינג בייבי, שאתם לא מוצאים במקומות אחרים
מה שלומכם

אורן שץ

New member
איזה מזל שאני בור ועם הארץ...

לא מכיר את ניל יאנג, קניתי רק את Harvest (לפני איזה שנה וחצי) אחרי ששמעתי יותר מדי פעמים את השם שלו - כדי להבין קצת במי מדובר, ועדיין לא יצא לי לשמוע. כך שלמזלי (עאלק), אני מכיר את הפליינג באופן בלתי משוחד מהשפעות זרות. אני חושב שאת מה שיש בפליינג ואין במקומות אחרים די קשה לנסח במלים, אבל זה כולל המון פיזיות - מה שדי מקשה עליי לשמוע את האלבומים שלהם (לא קרה יותר מ-4-5 פעמים כל אחד, חייב להודות). שלומי בסדר, תודה.

eliavtu

New member
../images/Emo72.gif

האם אתם חושבים שהפליינג בייבי יוכלו פעם לעמוד בפני עצמם, ללא חיבור משמעותי כ"כ לניל יאנג ולשאר המוזיקאים שמזכירים בכל ראיון והתייחסות תקשורתית.? לא יודע... ההשפעה מניל יאנג ברורה, אם הם ישנו את הסגנון אז... הם כבר לא יהיו הפליינג בייבי עד כמה החיבור הזה משמעותי בעיניכם.? אתם רואים את הפליינג בייבי כלהקה-יוצרת בסטייל אישי, או כעוד להקה המושפעת באופן משמעותי ומורגש מאוד מאחרים.? להקה שמושפעת בלחנים, אבל מבחינת המילים - הרבה פחות.. מה הייחוד של הפליינג בייבי בעיניכם.? הקול של גבע למה דווקא הפליינג בייבי ולא מיליון להקות אחרות שעושות מוזיקה בסגנון דומה (בכל העולם).? שוב.. הקול של גבע, מדהים- כ"כ חודר מה אתם מוצאים במוזיקה ובהופעות של הפליינג בייבי, שאתם לא מוצאים במקומות אחרים.? לא הייתי בהופעה עדיין... מה שלומכם.? ואללה הכל טוב, מה איתך:) ?

בלופ

האם אתם חושבים שהפליינג בייבי יוכלו פעם לעמוד בפני עצמם, ללא חיבור משמעותי כ"כ לניל יאנג ולשאר המוזיקאים שמזכירים בכל ראיון והתייחסות תקשורתית? אני חושב שאף אומן לא יכול לעמוד בפני עצמו בלי ההשפעות שלו, הרי החומרים שלו לא היו כמו שהם ללא ההשפעות עד כמה החיבור הזה משמעותי בעיניכם? לא יודע אתם רואים את הפליינג בייבי כלהקה-יוצרת בסטייל אישי, או כעוד להקה המושפעת באופן משמעותי ומורגש מאוד מאחרים? נחזור אליכם עם השאלה הזאת מה הייחוד של הפליינג בייבי בעיניכם?גבע, תראו לי עוד להקה עם גיטריסט כזה (חוץ מנובלמן, ארקדי דוכין ולא יודע מי עוד) למה דווקא הפליינג בייבי ולא מיליון להקות אחרות שעושות מוזיקה בסגנון דומה (בכל העולם)?גבע.. מה אתם מוצאים במוזיקה ובהופעות של הפליינג בייבי, שאתם לא מוצאים במקומות אחרים?מוזיקה איכותית מה שלומכם?שורדים

שלמונזה

New member
אז ככה ../images/Emo168.gif

אני גם בורה לא כ"כ מכירה את השירים של ניל יאנג אז לא יודעת. מה שכן גם אם הייתי מכירה זה לא היה לי משנה הרבה. אומנים מושפעים מכל מיני זמרים זה לא משנה לי. אני רואה בהחלט את הפליינג בייבי כלהקה יוצרת ומאוד מוכשרת בזה הייחוד של הפליינג? או שאלה קשה. אני חושבת שזה מתבטא בעיקר בגבע. הקול שלו פשוט הורס אותי, הסולואים על הגיטרה מטריפים. וזה לא שלא ראיתי אומנים מוכשרים אבל האממ בכ"ז יש פה משהו מאוד מיוחד למה דווקא הפליינג? אפשר להסתפק בככה? או לפחות ראו תשובה קודמת מה אני מוצאת במוזיקה של הפליינג? כמו שאני אוהבת המון רוק ורוק מעולה, גיטרות המון עוצמה והכי חשוב הרבה כיף ולסיום מה שלומכם? האממ חיים זה כבר טוב שבת שלום

m_iov

New member
דעה

שאלות חשובות שאלת. האמת ששאלתי דברים ברוח דומה באירוח בתפוז אבל פיספסתי בכמה דקות ולא קיבלתי תשובה.. זו לדעתי השאלה הכי חשובה שכל אמן או הרכב צריכים לשאול את עצמם בתקופה שבה רוב ההרכבים(וזה מנקודת מבט אישית) נותנים הרבה יותר הרגשה של העתקה מהשראה בסגנון שלהם ולפעמים אפילו ביצירות מסויימות. אם לחדד עוד קצת את השאלה, אותי אישית מטרידה מאד מידת האמינות שיש בכתיבת שירים בהשראת אמן אחר. כשניל יאנג שר באנגלית בסגנון הייחודי שלו על הילדות באונטריו זה משכנע אותי. האם גם "חיקוי" של ניל יאנג יכול להשמע אמין באותה מידה? אני מרגיש שייחודם של הפליינג ביי הוא בכך שהם ידעו ויודעים להוציא מהשפעות שונות סגנון שיש בו מקום להרבה מקוריות, בניגוד ללהקות אחרות שאו ממציאות את הגלגל או רוכבות עליו. מכאן ברור שההרכב עומד בגלל ולא בזכות האמנים המשפיעים, ואני לא רואה מצב אחר בעתיד. אני לא רואה את הייחודיות של ההרכב בגבע בלבד. זה השילוב של הטריו, שבא לידי ביטוי בעיקר בהופעות ויהיה לי קצת קשה לנמק. אגב, באותו נושא יש מקום לשאול את אותן שאלות ביחס לגבע כיוצר נפרד. אני חושב שבמקרה הזה התשובות פחות חד משמעיות, לפחות בשבילי.

Kettercat

New member
../images/Emo215.gif

ההשוואה לניל יאנג היא די מתבקשת. לא בהכרח בגלל שיש מה להשוות (גם אני מהבורים שלא מתמצאים יותר מדי בניל יאנג... את מספר השירים שלו שאני מכירה אני יכולה לספור על יד אחת), אלא בגלל שהפליינג בייבי עדיין לא נכנסו כמו שצריך לתודעה של הציבור. ומה עושים כדי להסביר למישהו שלא מכיר את המוזיקה שלהם? נכון, משווים אותם למשהו שהם קרוב לוודאי כן יכירו... אבל לדעתי זה לאט-לאט ייעלם, ככל שההיכרות של הציבור תהיה גדולה יותר, כך ההשוואות יעלמו. אישית, כששואלים אותי כמו מה הם נשמעים אני עונה "כמו חיבור של ניל יאנג ופרל ג'אם", כי זה מה שעולה לי לראש. אבל מבחינתי יש משהו שונה שאי אפשר להצביע על מישהו אחר ולומר, "הו, ככה זה נשמע!" כי זה לא. כפי שכולם כבר ציינו, יש רק גבע אחד. לכו תסבירו לאנשים שלא מכירים, אה?

Slim Jim

New member
טוב... שאלות לכל תשובותיכם

ככה... אני חושב שבינתיים ימשיכו לקשר את אדון יאנג בכל ראיון משום שהלהקה בתהליכי פריצה, היא עדיין לא עשתה את מה שניל יאנג ואחרים עשו, אם הראיון הוא בהקשר של השקת אלבום אני לא חושב שיזכירו, אולי יזכירו אותו בראיונות תגלית כאלה, שבו חושפים כשרונות חדשים בסצינה הדרום תל אביבית. ששם על מנת לדעת על מה מדובר, צריך את ההקשר הזה. חוץ מזה שפשוט אני חושב שנגמרו למראיינים הרעיונות כי אמנם יש שירים ששומעים השפעה ניכרת מניל יאנג (ע"ע the sea is free) אבל הרוב זה בכלל סגנון מקורי. גבע מאופיין בסולואים המאוד הרמוניים שלו, זאת אומרת כל המעין אקורדים שהוא מכניס שם באמצע, יש לו טכניקה מאוד יפה שמסתייגת מהמון גיטריסטים של זמננו. אפשר לשמוע טכניקה עם השפעות של פולק-רוק, מה שחסר היום מאוד בזירה הישראלית. טוב, נראה לי שאני סוטה מהעיקר, וסתם מזיין בשכל. נגיד ככה, חשוב שידברו על ניל יאנג, מכיוון שגבע, מנהיג הלהקה, הוא אפשר לומר "הניל יאנג הישראלי". אין חדש תחת השמש. חוץ מזה, הפליינג בייבי היא פצצת מימן. כמה אנרגיות בלהקה אחת. יש להקות שהן להקות של הופעות ויש כאלה שטובות מספיק באלבומים. בארץ ובשאר העולם הדגש הוא על אלבומים, ולא על הופעות, כלומר שאר הלהקות נמדדות בפרקי זמן של אלבומים וסביב זה מתואמים עם כל סיבובי ההופעות. אצל האפליינג בייבי הם חיים את הבמה. כל הסיפורים סביב האלבומים שיצאו (שאני לא מתכוון לדבר עליהם) הם לא העיקר, שכמו להקת הגרייטפול דד, שגם היא חיה את הבמה, נכשלה במכירות התקליטים (ואז לא היה שיתוף קבצים) ואילו אנשים עשו איתם את כל סיבוב ההופעות האמריקני (ע"ע DEADHEADS) והגיעו למצב של סגידה להם, אף על פי שבמכירות התקליטים הפסידו המון. זה האש, חומר הבערה שנותן ללהקה להמשיך...

NoaHK

New member
תשובות לא מסודרות...

קראתי ביקורת על days of hunger בטיים אאוט (יש לינק איפשהוא בפורום) והכותב אמר משהו שדי הרגיז אותי - שהפליינג הם להקת קאברים. זה כל כך לא נכון בעיני. נדמה שבימינו כבר מאוד קשה להמציא את הגלגל, ורוב החומרים החדשים שיוצאים הם איזושהיא רגרסיה למוזיקה הישנה והטובה של פעם, ע"ע הפולק-רוק שחוזר בגדול בסצינת ה"אינדי" או ה"אלטרנטיב" האמריקאית. בנאדם לא יוצר מוזיקה מתוך וואקום, אלא מתוך חיים שלמים שהושפעו ועוצבו בידי, מה לעשות, אמנים אחרים. אין שום סיבה שאנשים לא ישאבו מתוך סגנונות שנגעו בהם והדליקו בהם את התשוקה למוזיקה. אין דבר כזה "להקה יוצרת בסטייל אישי" כי כל אחד מושפע מדברים אחרים. מעניין איך היתה נשמעת מוזיקה שמוגלי היה יוצר אחרי שנים של בידוד מבני אדם בג'ונגל. בטח היו אומרים עליו שהוא מושפע ממוש בן ארי
חוצמזה שהטקסטים של הפליינג מקוריים ובעיני מאוד מחוברים לכאן. והקול של גבע, האנרגיות המדהימות וההגשה (אני שונאת את המילה הזאת) עושים את זה למשהו מיוחד.

Indian Friend

New member
אני חושבת

שהשפעה של אמנים מסויימים על יוצר אחר יכולה להתבטא גם באופן הפוך- הוא שומע דברים ויוצר בהשפעתם דבר אחר, שונה לגמרי, הפוך. ההשפעה לא חייבת להיות אדם שאוהב אמן מסויים ומושפע מהסגנון שלו בכך שהוא יוצר חומר דומה, היא יכולה להתבטא גם שכך שהוא שמע את האמן ההוא והחליט לעשות ההפך או דבר שונה בתכלית.

Led Zeppelin25

New member
כיף לחזור ולגלות שהתפתח פה ../images/Emo13.gif

בדרך כלל כל זמר או יוצר מושפע ממשהו. אז הפליינג בייבי הם לא ניל יאנג שהמציא את הגראנג' ולא לד זפלין שהמציאו את המטאל. אזמה - יש כל-כך הרבה להקות מצליחות שהושפעו מלהקות קודמות <שהם בוודאי הסיבה שגרמה להם לאהוב מוסיקה וליצור..> אבל כל להקה נתנה את הכיוון שלה לאותו סגנון. גבע מושפע מניל יאנג, אבל הוא יוצר משהו משלו.

Idan Katz

New member
קוקו

האם אתם חושבים שהפליינג בייבי יוכלו פעם לעמוד בפני עצמם, ללא חיבור משמעותי כ"כ לניל יאנג ולשאר המוזיקאים שמזכירים בכל ראיון והתייחסות תקשורתית - אין ספק. מבחינתי זה כבר עכשיו ככה ובתקשורת זה רק מתחיל להיות ככה. עד כמה החיבור הזה משמעותי בעיניכם- היה משמעותי בתחילת הדרך, כי גבע ממש הופשע מניל יאנג ובשביל י זה משמעותי כי זאת הסיבה שהתחלתי לשמוע אותם. אתם רואים את הפליינג בייבי כלהקה-יוצרת בסטייל אישי, או כעוד להקה המושפעת באופן משמעותי ומורגש מאוד מאחרים - ללא ספק סטייל אישי, אמנם לא המציאו פה משהו חדש מידי, אבל הם עושים את זה עם הטאצ' שלהם ומשלבים בין כל המקומות המוזיקליים שהם באו מהם אז זכן כן יוצר מעיין משהו חדש, כמו כל להקה כמעט, בין אם רוצים ובין אם לא, ומה שיפה זה שאין עוד להקה בארץ שמגנת בסטייל הזה ברצינות שכזו. מה הייחוד של הפליינג בייבי בעיניכם- ייחוד? אני לא יכול להסביר. מי שהיה במספיק הופעות שלהם יודע. למה דווקא הפליינג בייבי ולא מיליון להקות אחרות שעושות מוזיקה בסגנון דומה (בכל העולם) - בכל העולם? אז לא דווקא הפליינג בייבי=], אבל גם...בארץ? כי אין אף אחד אחר לא עושה את זה כמו שצריך. מה אתם מוצאים במוזיקה ובהופעות של הפליינג בייבי, שאתם לא מוצאים במקומות אחרים - את גבע אלון, איסר טננבאום, וגדי אלטמן..חיחי, מספיק לא?=] =] מה שלומכם - מצויין, מה נשמע?

למעלה