ברוכים הבאים
לפורום מכורים

../images/Emo24.gifברוכים הבאים../images/Emo140.gifלפורום מכורים../images/Emo24.gif

מיהו המכור?
על פי "ארגון הבריאות העולמי", המכור הוא אדם העונה על שלושה מתוך ששת הקריטריונים הבאים: 1. תשוקה עזה או דחף כפייתי ליטול את החומר או לבצע את הפעילות שאליה האדם המכור (למשל יחסי מין או הימורים). 2. קושי בשליטה על כמות וזמן צריכת החומר או קושי בהגבלת זמן הפעילות הממכרת. 3. הופעת תופעות גופניות כאשר לא משתמשים בחומר או כאשר לא מבצעים את אותה פעילות (תופעות גמילה). 4. התפתחות סבילות לחומר, במובן זה שדרושה כמות הולכת וגדלה של החומר כדי להשיג את אותו האפקט או לחילופין צורך בפעילות ממכרת מוגברת. 5. הזנחה של הנאות ושל תחומי עניין אחרים בשל השימוש בחומר או הפעילות הממכרת. 6. התמדה בשימוש או בפעילות למרות מודעות המשתמש שהדבר גורם לנזק. למרות שהמונח "התמכרות" נפוץ יותר כדי לתאר התמכרות לסמים, ישנם רבים המכורים לכאורה גם לדברים יותר יומיומיים, כמו שוקולד, אינטרנט, טלוויזיה וכדומה, על אף שאי אפשר לכנותם כמכורים ממש, משום שמניעתם איננה גורמת לתופעה של "קריז" ואיננה גורמת לתופעות הגופניות והנפשיות הידועות. לכן, הפורום הנוכחי יעסוק בעיקר במכורים לסמים, כשמטרתו העיקרית היא להוות בית חם לכל מכור באשר הוא, ללא הבדלי דת, גזע ומין וגם לא סוג ההתמכרות. לשתף בבעיות ההחלמה של המכור, ולקוות שבשורת ההחלמה תגיע לכל מכור אשר טרם גילה את דרך 12 הצעדים אל האור. אין אנו קשורים בשום אופן שהוא לארגון המכורים האנונימיים העולמי NA או לכל ארגון אחר כלשהו. יחד עם זאת, מאחר ורבים מאיתנו, המחלימים ממחלת ההתמכרות, מכירים את החדרים המבורכים של הNA, ופוסעים בדרך 12 הצעדים והמסורות, נביא מדי פעם עיצות וציטוטים מהספרות, כמו גם הודעות ובשורות. בחדר הזה, כמו בחדרי האנ איי, נכבד כל מכור המבקש להחלים, מבלי לשפוט, להעליב, או להשתמש בשפה שהדף איננו סובל. נשתדל להביע את דברינו בסבלנות וסובלנות, ונזכור כי אנו רק משרתים את הנוכחים בעצם היותנו. נזכור שאין אנו מעמידים תנאים להצטרפות ואין לנו דרישות מהחברים מלבד הרצון להפסיק להשתמש. כמו כן, עם פתיחת החדר הזה, אין אנו מתכוונים לפגוע בחדרים אחרים ברשת, רק להרבות את האפשרויות העומדות בפני כל מכור באשר הוא לשוחח, לשתף, להתייעץ והכי חשוב - לאהוב. רק להיום – מחשבותיי יהיו על החלמתי, לחיות וליהנות מהחיים ללא שימוש בסמים. רק להיום – יהיה לי אמון במישהו מהחברותא שמאמין בי ורוצה לעזור לי בהחלמתי. רק להיום – תהיה לי תכנית. אני אשתדל לעקוב אחריה כמיטב יכולתי. רק להיום – דרך החברותא אנסה לשפר את הקפתי על חיי. רק להיום – אהיה חסר פחד, מחשבותיי יהיו על קשרי החדשים, אנשים שלא משתמשים ושמצאו דרך חיים חדשה. ככל שנלך בדרך זו אין לנו ממה לפחד." ברוח אלוהים אוהב

תודה לאל שניפתח הפורום הזה../images/Emo70.gif

קוראים לי ניקי ואני מכורה. ככה מתחילים נכון. אני שמחה מאד שפתחתם את הפורום הזה שאני סוף סוף יוכל להתחלק במה שקורא לי כל הזמן. אני חברה באנ אי בעיר שלי נקיה כבר 4 שנים ורק עכשו אני מתחילה לעשות צעדים. שהיי לי בהצלחה. אוהבים

תודה ניקי וברוכה הבאה../images/Emo140.gif

תמשיכי לבוא
ובהצלחה בצעדים... גם אני מתחילה השבוע , ביום שבת. כבר הייתה לנו פגישת היכרות בשבת האחרונה, והאמת היא שאני די פוחדת מזה.. החשיפה, הצורך להכיר בכל הפגמים שלי כמו שמסבירה החוברת של צעד אחד... זה עוש לי לא מעט בלגן בראש ובבטן... אבל אני יודעת שבשביל לשמור על היום הנקי לאורך זמן בע"ה, צריך לעבור גם את הצעדים. הצעדים הם דרך חיים - ככה הבנתי, ואני רוצה לאמץ אותה עד כמה שאוכל ואבין. אני אמנם נקייה רק חודש וקצת, אבל אם כבר, אז כבר... לעשות את הדרך נכון. אמרת שאת נקייה כבר 4 שנים.. בא לך לספר ולשתף קצת? איך את מרגישה עם זה? מה עובר עלייך? פוחדת כמוני?

למעלה