המון הצלחה

../images/Emo24.gifהמון הצלחה

אני מאוד מתענינת בתחום זו נראה לי עבודה מקודשת , אשמח לשמוע פרטים בסיסים של מה העבודה הזו , מול מי אתם עובדים ( האם בהתנדבות) ובקיצור כרטיס ביקור לליצנות רפואית..

טוב, אז ככה......

הקורס האחרון שבו השתתפנו אנו, היה במסגרת עמותה שנקראת "שמחת הלב" שאני מצרפת לינק של האתר שלה, למרות שהוא לא ממש מעודכן. הקורס היה במסגרת העמותה ובשיתוף עם בי"ח איכילוב בת"א ובי"ח אלין בי-ם. החל מהשבוע בעצם, הקורס כבר לא נלמד במסגרת זו אלא דרך מכללת אייסיס בת"א כשנה אקדמית מלאה. אנו הבוגרים, כנראה חלקנו לפחות, ימשיכו לשנה שנייה אקדמית באותו מוסד. ההרשמה לשנה זו הסתיימה בשבוע שעבר ומחזור נוסף ייפתח בפברואר 2005. מצרפת לינק לאתר של מכללת אייסיס. כעקרון תנאי הקבלה היא השתתפות בסדנא, מי שעובר מתקבל. תכנית הלימודים היא במסלול של ג'לולוג - ליצנות והומור בשילוב אמנויות. מסלול הלימוד כולל שיעורים בנושא ליצנות, להטוטנות, תיאטרון פיזי, דמיון מודרך, ביבליותרפיה, מוסיקה, אמנות, קיפול בלונים, בובנאות ועוד. פספסתי משהו?

פיספסת את השאלה שלי..../images/Emo3.gif

אם אפשר בכמה מילים על מה זה ליצנות רפואית , פרופיל של הליצן ול העבודה.. זה תחום חדש לי אך מרתך - כל פיסת מידע תתקבל בברכה..

מנסה לענות..

יעל היי, התפקיד שלנו כפי שאני רואה אותו הוא פשוט " להיות שם" בשביל הילדים, מה זה להיות שם? משתנה מילד לילד, החל מהפעלה באומנויות שונות לדוגמא: ציורים, סיפורים, מוזיקה,בובנאות ( וכל מגוון התחומים שקרינושנוש ציינה ש"טעמנו" מהם ) ממשיך בקסמים וטריקים שמשתמשים בהם, ויש ילדים שבשבילהם רק לשבת וללטף עד שהם ירדמו- זה מה שהם צרכים.. כל אחד ומה שהוא צריך. אופי העבודה משתנה במחלקות השונות מטבען של המחלקות ומטבעם של הילדים ששונים אחד מהשני: מחלקות ארוכות טווח, מחלקות של אשפוזים קצרים, ילדים תוך כדי טיפול ( דיאליזה למשל ) וכו'. זו לפחות תפיסתי האישית. קלעתי קצת יותר לשאלה?

ו ל י

New member
תשובה ליעל

שלום יעל,בנוסף לכל מה שכתבו לך אני רוצה להוסיף שהעבודה היא לא רק עם ילדים אלא גם עם מבוגרים וקשישים, בבתי חולים ובמוסדות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. בנוגע ללימודים, המקום היחידי שמכשיר היום למקצוע הוא אייסיס ישראל כפי שציין קיש. אסף הרופא לא מעבירים יותר קורסים.

ק י ש

New member
תשובה ליעל

יעל יקר, "העבודה שלנו,או בדרך שלי יותר נוח להגדיר אותה, התפקיד שלנו מורכב מהמון פרטים בסיסיים, אנחנו מקשיבים, משמחים,מרגיעים,מצחיקים,מקשיבים מסיחים,שוב מקשיבים,מדברים,מפעילים,שותקים ומקשיבים ובעיקר... מאד משתדלים להיות עם. עם המאושפז עם משפחתו עם הנמצאים עם הצוות. הדרכים והכלים שעומדים לרשותנו לעשיית תפקיד זה, הם כמעט לא מוגבלים לקוחים מכל האומנוית, מעולם הליצנות, עולם הילדים ובעיקר מאדון דמיון. אנחנו עובדים מול מאושפזים, בעיקר ילדים בכל הגילאים,הפעילות נעשית בשיתוף כמה שיותר מלא עם הצוות המטפל ועם המחלקה. התפקיד ברובו (לעת עתה) נעשה בהתנדבות. את המקצוע החדש הזה ניתן ללמוד ממכללת אייסיס ישראל טל':03-6996369 ואם איני טועה גם בקורסים דרך בית החולים "אסף הרופא" יעל, אני מקוה שעניתי בצורה מספקת,ושיהיה בהצלחה. קיש

תודה לכולכם

אני אבקר פה הרבה , אני בשלב של שינויים וזה כיוון רציני אצלי , אז ברשותכם אשאל פה שאלות ואנסה להבין את הדינמיקה שבתפקיד. תודה תודה יעל

למעלה