סליחה על פרץ הפסימיות.......

../images/Emo26.gifסליחה על פרץ הפסימיות.......

אבל אני חושב שכל ההתעסקות וההִתְבַּחְבֶּשוּת בעניין החוקים, התמרורים, האכיפה, הפירסומות, ניתוח התאונות, ימי התגייסות, הסטטיסטיקות, הרפורטים, השלילות וכל השאר - זה בזבוז זמן אדיר ובזבוז כסף ענק. כמות ואופי תאונות הדרכים בארץ לא נגרמות מחוסר מיומנות או מחוסר מקצועיות הנהגים. התאונות נגרמות בסופו של דבר רק כתוצאה מדבר אחד: האופי של הישראלי הממוצע! ואופי של מדינה שלמה זה חלק מהתרבות שלה. ולכן אני כן מסכים עם שם הפורום: תרבות נהיגה... וזה מה שפגום מאד פה בארץ. עד שהאופי של הישראלי הממוצע לא ישבור את מחסום הזלזול, את מחסום ה="סמוך ויהיה בסדר"... עד שהוא לא ישתחרר מתדמית החייל הקרבי הבלתי מנוצח... - התרבות הכללית בארץ תמשיך להיות מזלזלת ובינונית. כמו-כך גם תרבות הנהיגה. ועל מנת לתקן את הבעייה הזו לא יעזרו שום פרסומות מפגרות בטלביזיה, לא יעזרו שום קנסות ושלילות. כי הישראלי המזלזל הממוצע חי על המוטו של "לי זה לא יקרה!" מה שכן יעזור זה אך-ורק חינוך שמתחיל מהגן, ממשיך בבי"ס, בתיכון ואח"כ בצבא. חינוך לסבלנות וסובלנות, חינוך לאחריות אישית וקבוצתית, חינוך לשמירת החוק ולכבוד למבוגר, להורה, למורה, לשוטר, לחייל ולפוליטיקאי. רק אחרי עבודה מאד מאומצת על הדברים הנ"ל, יהיה אפשר לראות שיפור בכל תחומי החיים וגם בתרבות הנהיגה. כל שיטה אחרת נועדה לכישלון. כל השיטות הנהוגות היום הן שיטות של כיבוי שריפות ואין להן סיכוי להצליח - לא משנה כמה קומונות ייפתחו בנושא, כמה ימי-התגייסות לאומיים יערכו בערוץ 2, כמה שוטרים יוצבו בכבישים וכמה עונשים יוטלו על העבריינים! חומר למחשבה.

ChilD SouL

New member
אני חושבת כמוך... ../images/Emo45.gif

רק חינוך יביא לשיפור כלשהו בתרבות הנהיגה בארץ בעתיד.

sela v

New member
אפשר להוסיף את תרבות הגנוב

כמו שבצבא נהוג להשלים ציוד, ככה גם בכביש אנשים חותכים, גונבים ומקצרים.

ettie

New member
בונה חופשי יש המון בדברייך אבל

יש להילחם בכל החזיתות אין להשאיר הכל לחינוך ילדינו. צריך לחנך גם את ההורים , נכון זה לא קל ואפילו קשה מאוד אבל.... א. הבעיה היא בעצמותינו עכשיו . נחנך מהגן ובביתי הספר ונגדל דור חדש סובלני יותר ועד אז... כמה מתים עוד נספוג בכביש!! ב. ילדינו לא יוכלו להטמיע חינוך שאין אותו בבית. מאוד קשה ללמד בבית הספר התנהגות מסויימת ועם אמא או אבא ברכב לראות התנהגות אחרת. הנטייה של ילדים היא לחקות התנהגות הוריהם. חייבים לתת דוגמא!!

בעז 21

New member
בולשיט

א.לשנות חינוך מהקצה לקצה זה משהו שלוקח המון זמן והמון משאבים מצב המדינה שלנו לא מאפשר אנחנו מדינה שנמצאת במצוקה תקציבית וכמו כן במצב של מלחמה תמידית. אין לנו אפשרות להרים כזה פרוייקט פשוט ככה!!!! ומי שחושב פשוט חולם. ב.בוא נסתכל על הצבא, הצבא היום מחזיק את צי-הנהגים הגדול ביותר בארץ!! וכמו שמראים כל הסטטיסטיקות שבמהלך השנים האחרונות יש ירידה דרסטית במספר התאונות הסיבה היא אכיפה כל תאונה נחקרת יש המון המון אנשים שיכולים לתת לך דוחות (כל קצין בעצם) הדבר הפשוט מאד הוא לחזק את האכיפה זה הדבר לא הכי טוב לפתרון הבעיה אבל זה הפתרון הכי פרקטי אני מאד מצטער שאני שובר למישהו חלומות.

ofir_y

New member
אומנם הצלחת לבטא את הבעיה,

אבל זה לא אומר שהיא פתירה (מלשון פיתרון). אחת מהבעיות היותר גדולה היא דווקא בהנהגה. שרים בממשלה מחזיקים כמה חודשים בתיק בממוצע, ומתחלפים כמו גרביים. הרי כל שר תחבורה שנכנס, מקבל על עצמו את כל התיקים הקודמים. לכל שר יש את ה"אני מאמין" שלו ואת הדרכים שלו והדגשים שלו, ולא צריך להיות גאון כדי לדעת שכדי לשנות משהו חודשיים שלושה לא מספיקים. וככה הניירת עוברת משר לשר, ועוד לפני שהוא מספיק לקרוא אותה - הוא מתחלף. ככה זה שכולם עסוקים במלחמות פוליטיות, ולהיות שר בממשלה זה כמו לתת סוכרייה לילד קטן כדי שהתנהג יפה. כדי לשנות משהו, צריך אנשים רציניים שם בכנסת. תחשבו איך היו ניראים הדברים, אם שרים היו נבחרים בבחירות כמו ראשי ממשלה ומפלגות. אז, אותו שר תחבורה, שנבחר בהתאם ל"כישוריו" ולא "קשריו", יצטרך להוכיח את עצמו. ואם לא יתחלפו השרים כל חודשיים, אני מבטיח לכם שיהיה להם מספיק זמן כדי ללמוד את החומר ולעשות משהו. אומנם הכל מתחיל אצל כל אחד מאיתנו, אבל צריך שמישהו שם, ברשות המחוקקת יעשה משהו.

gilmorefreak

New member
צריך להתחיל מאיפשהו לא?../images/Emo4.gif

אי חושבת שברור לכולנו שזה מהחינוך וזה לא בעיה להגיד את זה..אבל אי אפשר ביום לשנות את החינוך והתרבות, ברור שמבחינתי ממחר ישנו את החינוך בגן, בבי"ס יסודי, חטיבה ותיכון, אבל קודם כל- זה לא יקרה, לא בקרוב, שנית כל, החינוך בא ברובו מהבית, אתה לא חושב? בקיצור חייבים לחנך במקביל את הדור הבוגר יותר...יש לך רעיונות אחרים לחינוך מבוגרים חוץ ממה שאתה קורא לו "כיבוי שרפות"? אני כנהגת חדשה שומעת המון סיפורים ונוהגת המון עם נהגים חדשים שנוהגים בחוסר זהירות, במהירות, שרק נגמר להם המלווה וחושבים שהם בעלי ניסיון כמו נהג שנוהג כבר 30 שנה..ממי הם לומדים לנהוג ככה? מההורים! עם מי הם נוסעים בתקופת המלווה? שאומר להם- "עזוב את האיתות זה מיותר", "כן בטח שאת יכולה לעבור על פס לבן רציף, מה תעשי תחכי", "מה אתה עושה? תצפצף לו!" כן אלה ההורים שמלמדים את הנוער את תרבות הנהיגה והשינוי צריך להתחיל במס' מקומות, לא רק מהגן, גם אצל ההורים...אולי קומונות יעזרו, אולי ימי התגייסות לאומיים, אולי שוטרים ועונשים..יש לך פתרון שאתה מסוגל כיום להוציא לפועל? לבדך? בעזרת אנשים? אני חושבת שאנשים פה מנסים לעשות כל מה שאפשר ושעדיף "כיבוי שרפות" מאשר לשבת ולהגיד שזה לא יעבוד..! ד"א אני חדשה, איילת, בת 17.5, נעים להכיר!

isra533

New member
לא רק חינוך

אני רוצה לחזק את הגישה שלך שחובה להתחיל את החינוך לסבלנות ולסובלנות מגן הילדים. היום למשרד החינוך יש תוכנית מגן הילדים ועד י"ב לצערי רק חלקה הקטן מיושם. אבל רק חינוך לא מספיק, כיוון שגם האנשים הכי מחונכים טועים וכל טעות יכולה לעלות בחיי אדם. לכן נחוצים גם אמצעים אשר יפקחו על הנהג בזמן הנהיגה ויתקנו כל הפרה בנהיגה שתתבצע. אני יודע שהדבר אפשרי וזה לא רק חלום וזהו הכיוון שאני בחרתי והוא למצוא אמצעים אשר ימנעו תאונות יחד עם הצורך להדרכה מהגיל הרך עד לגיל הזהב.

למעלה