רק רכבת

../images/Emo27.gif רק רכבת

אהלן אנשים, 5 ימים באירלנד היו נחמדים מאוד, דשא, ירוק, עננים עננים, קצת גשם, והרבה שמחות ומפגשים נפלאים עם חברים. ביקרתי חברים בקורק ודבלין. מקורק לקחתי רכבת לדבלין, ולמרות שחשבתי שאוטובוס יהיה זול הרבה יותר מרכבת, מחיר הכרטיס (בהזמנת אינטרנט) יצא רק 20 יורו, וזה בגלל שזאת נסיעה באמצע בשבוע, בשעת צהריים לא עמוסה. מי שמזמין כרטיס בסוף השבוע או בשעות הבוקר של כל יום - המחיר מטפס גבוה יותר. לעומת אוטובוס שעולה 14 יורו, כבר העדפתי נסיעה קצרה וירוקה יותר.
הנוף נחמד והקרונות חדשים עם מפה אלקטרונית שמראה את מיקום הרכבת בכל שלב. פלוס גדול לעומת הרכבות שהיו נהוגות בשנים הקודמות. ושני מינוסים לחברת הרכבות -
איך באחת התחנות העמוסות ביותר באירלנד, אם לא העמוסה ביותר, CONNOLLY, בה עוברים אלפים ואולי יותר, של נוסעים - אין ולו שעון אחד שיראה את
השעה האולם הכניסה ?! משהו כל כך בסיסי, שמשמש הרבה מאוד נוסעים, שזכור לי אולי רק מתחנת הרכבת ב...קמבודיה (שם גם לא היו ממש רכבות ואף אחד גם לא ידע אם בכלל יש כאלה).
אומנם סיגריות כבר אי אפשר לעשן במקומות ציבוריים, וזה טושה טוב לריאות אבל את הסיגריות מחליפות חלק מתחנות הרכבת בדבלין עם האוויר המעושן שגורם לך באופן מיידי להשתעל ולהחנק. נסו להיכנס לתחנת PEARSE או CONNOLLY בשעת עומס ותוכלו לראות מסך עשן מחניק אופף את המקום. מתי הרכבות יעברו להנעה חשמלית, כמו בשאר אירופה ?!

jonbaum

New member
הקו מקורק מגיע ל-Heuston

היא אכן התחנה העמוסה ביותר באירלנד, ושם דווקא יש שעון - אפילו מצאתי תמונה באינטרנט. אין לי מושג אם יש שעון בקונולי או לא - כבר ים של זמן לא עברתי שם ולא שמתי לב. אבל נראה לי שלפחות בלוח האלקרוני עם רשימת הרכבות הנכנסות והיוצאות חייב להיות שעון. אבל לגבי חברת הרכבות האירית שום דבר לא מפתיע אותי - הם חברה מהאסכולה הישנה במלוא המובן הרע של המילה. חברה שנשלטת ביד רמה על ידי איגודים "מקצועיים" שעניינם בלקוחות שלהם הוא מינימלי. ואל תחשוב שהמעבר ללוח הזמנים החדש בקו לקורק (עם רכבת כל שעה וקרונות חדשים) עבר בלי שביתות, עיצומים וצרות. למה לא עוברים להנעה חשמלית? אין לי מושג. כעת הרכבות מונעות על ידי דיזל (כמו בארץ). אם יעברו לחשמל צריך ליצור את החשמל הזה איפה שהוא, וגם זה מצריך אנרגיה וגם מזהם, אלא אם יש תחנת כוח גרעינית. לא יודע מה השיקולים שלהם, אם יש להם שיקולים בכלל.

צרות של רכבות

אכן, בתחנת HEUSTON יש לא מעט שעונים, וזה חשוב, אבל ב-CONNOLLY - באולם כניסת הנוסעים, אין שעון אחד לרפואה, מלבד לוח הרכבות האלקטרוני שמופיע באותיות קטנטנות. כשמדובר במערכות הסעת המונים, שעון (לפחות אחד) הוא דבר בסיסי בשירות לקוחות. וזה מתחבר עם הנקודה השנייה שכתבת - לגבי שירות לקוחות - מעניין לדעת לגבי חברת הרכבות. אני חייב להגיד שרואים שיפור, ואפילו תוכניות לעתיד לשיפוץ המבנים של תחנות CONNOLLY ו-PEARSE אבל ההתעלמות המוחלטת מהלקוחות נשמעת מוכרת, ונראה שזה לא אחד הקווים המנחים אותם. אני זוכר שהתלוננו במכתב בזמנו על רכבת שיצאה מוקדם מדי (רכבת יחידה באותו היום) ובגלל זה הפסדנו אותה - זה לא ממש הזיז להם והם יצאו מגדרם לתת לנו כרטיס חינם...

jonbaum

New member
עם או בלי שעון, הם לרוב מדייקים

אני לא נוסע הרבה ברכבות בינעירוניות באירלנד, אבל אני יכול להגיד לשבחם שעוד לא קרה לי שרכבת איחרה - הם כמעט תמיד יוצאים בול בזמן וגם מגיעים בול בזמן (מלבד המקרה שלך, כמובן). מה שכן, אולי כדאי להציע להם שיתקינו שעון גדול בקונולי. באתר שלהם יש טופס בו אפשר לכתוב להם. אפשר לשלוח להם את זה תחת סעיף "Lack of Information" (אבל אני כמובן לא יכול לדעת אם מישהו יתייחס לזה).

יפה ! ../images/Emo45.gif

אני בהחלט אכתוב להם. ואתה צודק - באופן כללי רכבות יוצאות בזמן, וגם מגיעות.

jonbaum

New member
יופי. דווח בבקשה אם תקבל מהם תשובה

(בהנחה שיש שם מישהו שיודע לקרוא)

שלחתי ../images/Emo30.gif

אני אשמח לעדכן. רואים שנושא שירות הלקוחות הוא לא קל באירלנד. גם כי אני זוכר את זה מהתקופה שבה הייתי בקשר עם גורמי שירות וגם בגלל הניווט באתר הרכבת - לא ניתן למצוא כתובת מייל לשלוח תלונות, טופס המילוי הוא לא ידידותי (חייבים למלא פרטים על תחנות וכרטיסים בנוגע לתלונה כללית) ובסיום מילוי הטופס...לא תודה, לא 'נחזור אלייך בהקדם', לא כלום. נראה אם יענו. אני אעדכן.

יש תשובה ! ../images/Emo133.gif

הנה התשובה שקיבלתי במייל מחברת הרכבות: Dear Mr. XXX Thank you for your e-mail, received 11th November 2008. I wish to apologise to you, as due to technical fault, the clock in Connolly station was not in operation for 48 hours, which is a rare occurrence. There is a clock in Connolly station, situated in the centre of the arrivals and departure board in the main concourse of the station. Also there is current time showing on all arrival and departure monitors situated throughout the station. Yours Sincerely קודם כל - יפה שהם נתנו תשובה מהירה ביותר - תוך יום. הכוונה שלי היתה שבאולם הכניסה אין שעון אחד, שעון ע-נ-ק (כשמדובר במערכות הסעת המונים, אי אפשר להסתפק במסך קטן בגודל פונט 14 - את זה יכול אדם אחד או שניים לראות). לפי התשובה שהם נתנו, הם התכוונו לשעונים שנמצאים בתוך התחנה ולא באולם הנוסעים. ואם השעון הפסיק לפעול זמנית - אז טוב לדעת שהתקלה תוקנה.

jonbaum

New member
באמת מדהים שהגיעה תשובה כל כך מהר

בפעם הבאה שאני מגיע לקונולי אני מבטיח לחפש שעון גדול באולם הנוסעים. אם אין, אני אכתוב להם שוב, ואני אגיד שלא מספיק שיהיה שעון דיגיטלי במסך הרכבות היוצאות, אלא צריך גם שעון גדול תלוי מהתקרה.

jonbaum

New member
לא סתם קראת לעצמך "משוטט בדרכים"

תמשיך לאכול שם מכל טוב הארץ - גם בשבילי. פעם היתה מסעדה איטלקית שמיימית לא רחוק מכאן. השף היה מבולוניה, בה ניהל מסעדה שקיבלה שני כוכבים במדריך של מישלן. נמאס לו מהלחץ ומשעות העבודה המטורפות, ולכן הוא עזב הכל ופתח מסעדה קטנה בדאן-לירי (אשתו מאירלנד) והגישו כל מיני מנות פסטה פשוטות ונפלאות. המקום היה פתוח רק לארוחות צהריים, והיה זולה מאוד. הוא חלה בסרטן לפני שנה בערך והמסעדה נסגרה.

על ../images/Emo78.gif ו-../images/Emo21.gif

אכן, במדינת המגף יש אוכל מעוללללללללללללה וכמו שכתבת - באיטליה, האוכל הכי טוב מגיע מבולוניה. אה - ובדן לירי - אכלתי במסעדת דגים ארוחה מעולה (אם כי יקרה למדי). היה שווה !

jonbaum

New member
אתה זוכר איך קוראים למסעדה?

לאשתי יש עוד מעט יומולדת ואני באמת חוקר עכשיו מסעדות.

מה שאני זוכר...

מה שאני זוכר הוא שנוסעים לתחנת הרכבת ב-דן לרי (עדיף לכתוב בעיברית במקום בשפת המקומיים), מהתחנה יוצאים ולוקחים ימינה לרחוב הראשי של העיירה ואחרי הליכה של 10 דקות המסעדה (הקטנה) נמצאת מצד שמאל. אני אנסה לשאול בשבילך ואגיד לך אם מצאתי. האוכל היה טעים מאוד, לא זול אבל גם לא יקר (ארוחה של מנה ראשונה אחת, שתי עיקריות - דגים, תוספות, לחם, יין ושתיה - 62 יורו). תהנה ומזל טוב

למעלה