אבל בכל זאת קשור.

../images/Emo32.gif אבל בכל זאת קשור.

רציתי לדבא איתכם ההורים על שמות לידים שלכם. אני חושבת שיש שמות שהם פשוט התעללות נפשית ביחד, ואני לא חושבת שאני מגזימה. ילדים יכולים להיות אכזריים בכל מיני עניינים ואחת מהם הוא שמות, אם תקראו לבת שלכם יוסף או משהו כזה אני בטוחה שהיא לא תאהב את זה, או כל מיני שמות כמו נגיד כָחָל או רון לבת, או אני לא יודעת מה, שם זה דבר שמייצג את בן האדם. אז בבקשה תחשבו טוב, טוב לפני שאתם נותנים לילד שלכם שם! זה באמת משפיע עליו לכ החיים! למה כשרוצים להגיד לנקבה שהיא בת אנוש, אומרים לה שהיא בת-אדם, היא גם בת חווה וזכר הוא גם בן חווה (בהנחה שמאמינים בכל הסיפור ההוא, אבל זה כבר דיון אחר.....)

חוה 1

New member
יעל אני כל כך מסכימה איתך

הרבה פעמים חברים שלנו קראו לילדים שלהם בשמות נורא מוזרים, גם אני בכיתה לפעמים מקבלת ילדים עם שמות מוזרים ובהחלט זה בעייתי. גם אני הסתובבתי שנים עם שם מוזר (חוה) לכל הילדות קרו מיכל , מירב, סמדר ורק לי קראו חוה, ויותר גרוע לאחותי קוראים עליזה.

linet1

New member
שמות - זה כל כך נוגע לי עכשיו...

אני בהריון שני - וכן יש לנו בעיה בלבחור את השם לזאטוטה החדשה שצריכה להגיע. לי אישית יש שם שהוא מאוד מקובל ויפה בעיניי אחרים. רק בעיניי לא...שם זה דבר מאוד קשה לבחירה. עבור ההורים ולעיתים לילד עצמו. ישנה מגמה לבחור שם לילד שיהיה מודרני ולא כמו עליזה, חווה, שרה וכו´...שנחשבים "פאסה". לעיתים השמות הם שמות שנשמעים נדירים ומוזרים, אך אט אט מתחילים לשמוע אותם בכל פינה. אני בעד בחירת שם שיהווה משמעות (כמו האינדיאנים...
), אני אישית, קיבלתי ביקורות חיוביות על השם של בכורתי (שעוד לא שמעתי שניתן לילד אחר), ולעומת זאת - השם העתידי לילדה החדשה גובה ממני שמיעת ביקורות... אני אומרת: שם זה משהו שצריך להתרגל אליו. האדם עושה את השם ולא ההיפך. וחוץ מזה, תמיד אפשר להחליף את השם. ככה שאם בנותיי יבואו ויאמרו שהן לא אוהבות את שמן...לא אמנע מבעדן להחליפו למשהו יהיה להן נוח איתו יותר ממה שלי ניראה. שם זה נורא אישי.

אני מציעה לך

לחכות עד שהעוללה תיוולד. יש פעמים שבהם את רואה את התינוק/ת ורואה ששם שחשבת שהוא נורא יפה, פשוט לא מתאים...

גרא.

New member
אז ככה,כשנולדתי,אבא שלי לקח ספר..

תנ"כ,סגר את עיניו,דפדף בו,פתח בעמוד מקרי,והיכן שאצבעו התמקמה,כך החליט יקרא שמו של בנו,כלומר אני..ומכאן שמי..לפחות היה לי מזל שאצבעו לא נחתה על שמות מוזרים,כמו "מהר שלל חש בז",או חמור..ויש עוד הרבה..

זה באמת...

מוזר.... אבל יש עוד אנשים עם השם הזה..... אבל זה לא קצת מוזר שהורים בוחרים סתם שם ואם הם לא אוהבים אותו..?? יעל

למעלה