ארון הברית ואתיופיה

OceaND

New member
../images/Emo32.gif ארון הברית ואתיופיה

אני מניח שחלק ממכם שמעתם על זה שיש שמועות שארון הברית נמצא אישפהו באפריקה. לפני כמה ימים חבר שלי סיפר לי שהוא שמע שבאתיופיה באיזה כפר נמצא ארון הברית, והוא שמור היטב. למישהו יש מידע על זה, שיהפוך את זה לפחות שמועתי? -וכל השאלות האלה, אני פשוט מתעניין בראסטאפרי ובכל הסובב עכשיו, שזה דוקא מאוד מעניין

vigiman

New member
קצת מידע-

לא בדיוק באיזה כפר אלא באקסום, בכנסיה שקוראים לה איגזיאיטאנה מריים יציון יאתיופיה שזה אומר גבירתנו מרים מציון. עכשיו הקטע שזה שמור היטב(אם זה באמת שם) נכון רק איש אחד מורשה להכנס לחדר שהוא נמצא ולראות אותו,עד שהוא מת אף אחד אחר לא יכול.(במקרה הזה זה הכומר הראשי שניתן לו במיוחד התפקיד הזה)והם גם מאמינים שמי שלא ממשפחת לוי ימות אם יראה את הארון.(זה גם כתוב בתורה) איך הוא בכלל הגיע לשם ומה קשור לוי? זה מתקשר אל האבות של הראסטות ושל כל מיני אתיופים אחרים כנראה והאתיופים היהודים-שלמה ומלכת שבא, כנראה שהבן מחוץ לנישואים של שלמה ומלכת שבא ששלמה המליך אותו על אתיופיה(מלניק הראשון אם זה מענין מישהו)לקח איתו את הארון מירושלים לאתיופיה. אבל אי אפשר לדעת כל עוד לא רואים את הארון כנראה שזה ישאר בינתים תעלומה.

vigiman

New member
לא,אבל לבן גם לא חח

הצאצאים שלו אתיופים בכלל הראסטות קשורים ליהדות

../images/Emo32.gif התייעצות

עושה כתבה על רגאיי. איזה נושאים כדאי לי לעלות? מקווה שאקבל תשובות.

OceaND

New member
אממממ

תלוי איזה כתבה זו? כתבה מקיפה או קצרה? בכל מקרה, להסביר את המקורות של הרגאיי, איך זה יתפתח, איך המוזיקה התפשטה לאט לאט להסביר בקצרה את סוגי מוזיקת הרגאיי וכו'

אלף מילים.

כעקרון בינתיים הנקודות שעלו לי בראש זה תרבות הרגאיי בארץ, בג'מאייקה, בשאר העולם אמנים מרכזיים המקורות של הרגאיי, כמו שאמרת דברים שמתבטאים ברגאיי [ראסטפריי קיצר] וקהילות שקשורות העתיד של הסצנה שכחתי משהו?

vigiman

New member
זה סבבה אבל אפשר קצת

על סוגי רגאיי שונים(דנסהול, רוטס, ראגא וכו),וקצת מושגים ברגאיי ונראלי זהו (די הרבה בשביל אלף מילים אם כותבים על זה כמו שצריך)

vigiman

New member
מושגים זאת אומרת

כן טיונים ורידים ,אפשר גם מה זה די ג'יי, ועוד כל מיני דברים של המוזיקה עצמה. ואולי גם מושגים על התרבות אם יהיה מקום כמו בבילון וכאלה ,על הדרדלס(ראסטות) וכל דבר אחר מקורות מידע? תריצי חיפוש יש כל מיני אתרים על רגאיי מכל מיני סוגים ובכללי וגם על ראסטאפרי אם לא תמצאי מה שרצית אני אנסה לעזור

ב ז ו ק ה

New member
עדויות רבות..

מצביעות על כך שהארון אכן הגיע לאתיופיה. יש הסבורים כי הוא מצוי בעיר הקדושה אקסום (AXUM). והוא מוצג אחת לשנה בזמן הילולה מסורתית במקום. תחקיר מעמיק מאד נערך בנושא ונמצאו כלים אותנתיים רבים ששימשו את הלויים, ככל הנראה מקורם מבית המקדש. אין הוכחה חותכת להימצאותו של ארון הברית ולו בשל העובדה שגם הארון שמוצג באקסום אינו מקורי (הארון המקורי נשמר מאחורי דלתיים סגורות באותה עיר עצמה ושומר עליו אדם אחד בלבד, נזיר שזהו תפקידו לכל החיים - חיים שלמים בלשמור על הארון מבלי לעזוב אותו.). זוהי סברה עם עדויות, אך לא עובדה קיימת. תאמינו או לא..

yaarasta

New member
הארון בכלל באיזה מחסן ענקי בארה"ב

מה רק אני ראיתי את אינדיאנה ג'ונס והתיבה האבודה?

Nechi Nech

New member
חחח בזוקה תודה שגם אתה ראית את

הכתבה ההיא מ"תאמינו או לא"

ב ז ו ק ה

New member
../images/Emo8.gif האמת..

זה היה בתחקיר של BBC לפני שנה.. אם עשו על זה גם כתבה ב"תאמינו או לא" אני לא יתפלא.

dweck2k

New member
תוספת

בגלל שחפרתי בזה קצת בחיים שלי כי זה נושא מרתק. מנליק עזב את ישראל לאחר מות שלמה, לפני פיצול הממלכה המאוחדת ליהודה וישראל. יש עדויות על מיני מקדש באזור הנילוס העליון על איזה אי. מצאו שם עתיקות שנראות כמו מקדש יהודי. רק לאחר מכן היגר הארון דרומה לכיוון אקסום עצמה. דוויק

למעלה