טרי טרי

חמודבה

New member
../images/Emo77.gif מתנה לשכנה שילדה ../images/Emo77.gif

השכנה שלי ילדה ילד ראשון, אם חד הורית. עד היום היה בנינו שלום שלום מנומס ולא יותר מזה, אבל קצת לפני הלידה שאלה אותי כמה שאלות ועכשיו היא הגיעה מהבית חולים ובעלי עזר לה לסחוב את הדברים למעלה וכו'. בקיצור, רציתי לקנות לה משהו קטן. חשבתי לאפות עוגה ולהוסיף אולי איזה צעצוע קטם לתינוק או שמן גוף בשבילה.. איך זה נשמע? עוגה זה בכלל רעיון טוב? (ואם כן רעיונות לאיזה עוגה יתקבלו בברכה
)

מזל טוב לשכנה../images/Emo65.gif

מציעה להכין דווקא איזה פשטידה מזינה ולא עוגה. הייתי קונה איזה חליפה יפה לילד.

חמודבה

New member
באמת, נראה לך עדיף?

המחשבה שלי היתה שיהיה לה עם מה לארח... לא יודעת למה, פשטידה נראה לי משהו יותר "רציני" כזה (לא מבחינת עבודה אלא מבחינת קרבה) שיותר מוזר להביא, אבל אולי את צודקת.

בדיוק מה שחשבתי בעצמי

האינסטינקט הראשוני שלי היה תעזבי עוגה - תביאי שניצלים. אוכל אמיתי. אני גוועתי ברעב אחרי הלידה הראשונה פשוט מפני שהכול היה כל כך מטורף שלא היה לי זמן לאכול (שלא לדבר על לבשל) ולא היה לי מספיק שכל להבין מה אני צריכה (=תטפלו בי! לא בתינוק). מצד שני, זה יכול להעליב קצת. צריך קשר טוב יותר משלום-שלום בשביל אוכל כנראה. אבל פשטידה יכולה לעבוד לדעתי. היא איפשהו באמצע הדרך בין עוגה לאוכל אמיתי. :) את גם יכולה לקנות בורקסים או מאפים אחרים שהם יותר "אוכל" ובכל זאת משדרים "אירוח". צעצוע לתינוק, את בוודאי יודעת - רק משילב או רשת אחרת שאפשר להחליף בחיתולים/מטרנה אם צריך.

חמודבה

New member
כן, אני שוקלת את עניין הפשטידה עכשיו

בורקסים אני לא יביא, בכל זאת בעוגה / פשטדה יש את אלמנט ההשקעה. אני פשוט לא מרגישה כל כך נוח להביא אוכל... עוגה זה משהו ניטרלי יותר... על צעצוע אני אוותר,נראה לי שאקנה חליפה ראשונית או משהו מפנק לאמא.

בּלו

New member
אפשר גם -

משהו בסגנון חטיפי אנרגיה או עוגיות גרנולה עם אגוזים. פעם מישהי כתבה באחד הפורומים שהיא נוהגת לתת צנצנת סילאן שמעורבבים לתוכה מיני שקדים ואגוזים קצוצים, כמעדן מזין אחרי לידה.

חמודבה

New member
יאמי

אם היה לי מתכון הייתי מכינה. עוגיות גרנולה זה אחלה רעיון אבל אף פעם לא הכנתי.. פאדיחה אם זה לא ייצא טעים...

בּלו

New member
../images/Emo13.gif

לא נראה לי שצריך מתכון. הייתי לוקחת חופן שקדים, חופן אגוזי מלך וחופן קשיו או פקאן לא מומלחים, אפשר גם שומשום מלא - קוצצת הכל גס בסכין, מערבבת עם סילאן וממלאת צינצנת.

אדי30

New member
אלמנט של השקעה זה דווקא נחמד

בתור אישה שרק ילדה ךדעתי זה יעשה לה הרגשה טובה. הייתי הולכת על פשטידת פסטה כי זה יחסית נייטרלי. שךא יהיה מצב שתעשי תרד והיא שונאת תרד. אז מה אם אתן לא חברות? מספיק להיות אנשים טובים. וחליפה/צעצוע מרשת מוכרת כמו שהציעו לך. שכנים טובים זה נכס.

אומנם סמויה בפורום,

אבל חייבת להתערב... הרעיון של הפשטידה הוא מעולה. והזכרת לי את אחת הקרובות שלי שבאה לבקר עם חמגשית של ארוחת צהריים. [בעלי בעבודה ואוכל שם...] זה היה פשוט כיף, בימים של האחרי לידה+ תינוק מתוק קטן וצווחן... אפשר על אותו העיקרון ארוחת בוקר/ ערב.

meitaltz11

New member
מה שתתני יהיה מעולה

כמובן שבטח בגדים וצעצועים יועילו לה יותר מעוגה אבל גם עוגה טעימה/אוכל מוכן יתנו לה הרגשה טובה :)

../images/Emo88.gifאני בעד פשטידה

עזבי אותך לא נעים, אלי עלו שכנות שאני לא ממש מתקשרת איתן והביאו לי מתנות ומאד הערכתי בלי שום קשר למה שהביאו. זו פשוט מחווה נחמדה ויפה. ואם כבר, אז מתחברת לדבריה של שושן. גם אני גוועתי מרעב אחרי הלידה הראשונה, חוץ מלאכול את הקירות, הכל אכלתי בבית בלי הבדל של צבע, דת ומין
. אני בעד פשטידת קישואים שזה לא בעייתי עם הנקה (במידהו..) וטעים גם קר (חיסכון בזמן) וגם קל בשבילך להכנה:) בקיצור בעיניי, אוכל זה הכי הכי אחרי הלידה.

חמודבה

New member
../images/Emo3.gifמאוחר מידי

הכנתי בסוף עוגה, קניתי בגד לתינוק ומחר בבוקר אני אתן לה. נראה איך זה יתקבל (גם ככה אני מרגישה מוזר לדפוק לה בדלת עם מתנה ועוגה) ואז אם זה יראה לי במקום אני בכיף יכין גם פשטדה.

עזבי אותך מוזר!

זה הדבר הכי נורא שתקבלי-שזה מוזר, חוצמזה אפשר לקבל רק תגובות טובות

היה לי אותו מקרה - שכנה חד הורית

שילדה תינוק ראשון ומתוק. לפני כן שלום נימוסי. לא יותר. הכנתי סיר מג'דרה, שיהיה לה הרבה ברזל
קניתי בגד חמוד לתינוק ודפקתי בדלת. התקבלתי בברכה כל כך גדולה, הפכנו חברות, עזרתי לה כל כך הרבה עם התינוק, בחירת מטפלת, והיא עזרה לי בכל כך דברים אישיים. חברות טובה

למעלה