סיפור מעניין על מכירת כליה

../images/Emo32.gifסיפור מעניין על מכירת כליה

כל מי שלא שמע, ביום שני גבר בן 38 מכר כליה לחולה שהיה זקוק לכליה וההשתלה עברה בהצלחה, ותקשיבו מה קרה אחרי 13 שעות: 13 שעות אחרי שהוציאו מהתורם כליה - נפטר שבועיים לפני כן רצו להוציא כליה, והרדימו אותו וראו שהתחילו בעיות ובסופו של דבר לא הוציאו כליה, היו לו בעיות בדם ולכן הוא נפטר. הוא שיקר למשפחתו שהוא טס לחו"ל כדי שלא ידעו שהוא מוכר כליה ב 50 אלף דולר בבית חולים בילינסון, נכון זה לא חוקי למכור כליות בכל העולם אבל אין ברירה כי אנשים צריכים כסף.

הייתה לי ממש צמרמורת ששמענו על זה

בחדשות... אחותי הייתה בהלם- כי היא עובדת ב"בלינסון"- והיא עשתה לו בדיקה שבוע לפני... והיא ראתה בתיק שלו- שהוא עומד לתרום כליה... אני לא אמשיך.... בגלל שאני לא יודעת עוד משהו... (אחותי שומרת על סודיות רפואית).... מי ייתן ואנשים לא יצטרכו תרומות איברים... ושלא יזדקקו לכספים...

ככה העולם פועל , ומבחינה מסויימת

זה טוב להוציא מקרים קיצוניים כמו המוות המצטער של התורם זה עובד טוב לכל הצדדים , אחד מקבל כליה , וזה מציל את חייו ואחד מקבל 50 אלף דולר , וזה מציל את מצבו הכספי ( זמנית ) אני אישית , אם חלילה יהיה לי צורך בכליה , אני בהחלט ישמח שאפשר לקנות כזה דבר.

למי שיש יותר שכל...

זה לתרום כליה מאשר מכור, אני תרמתי לאחי הגדול כליה לפני שנה וחצי ואני מרגיש היום כמו לפני התרומה.

מה יהיה עלינו חייזרים יקירי

אם אנשים יתרמו את אבריהם רק כי מצבם הכלכלי גרוע. האם בכזאת מדינה הייתי רוצה לחיות?

בהחלט כן

אני קפיטליסט במיוחד.. אין סיבה , שאני כאדם שיודע איך לנהל כסף בצורה נכונה , ועולם לא יגיע למצב שאני יאלץ למכור כליה ישלם מיסים אסטרונומיים , רק בשביל לממן את כל האלא שלא יודעים ניהול כספי תקין מהו , ונכנסים לחובות טפשיים, ורובם גם עצלנים שלא הולכים לעבוד. אז כן , החיים קשים , אין לא רואה סיבה שמוצלחים שהם פרודוקטביים מבחינה כלכלית ידפקו בגלל הלא מוצלחים ומי שהגיע למצב של למכור את הכליה של עצמו , עשה את זה בכוחות עצמו, בעיה שלו. אני מתחילת השנה שילמתי מס בסכומי עתק , למה אני צריך לסבול את זה רק כי אני מרוויח טוב? עכשיו כמו שאמרתי.. אני מאד קפיטליסט , אז הגישה שלי היא דיי קיצונית בעניין.

מאוד קיצוני

לא כ-ל מי שמצבו הכלכלי רע הוא עצלן ולא יודע לנהל את כספיו. לא לכולם היו את ההזדמנויות שלך יש ולא כולם מתחילים מהנקודה בה אחרים מתחילים. נכון עם המון מאמץ אפשר להצליח גם אני מאמינה בזה, אבל קודם כל זה דורש הרבה מאוד מאמץ ודבר שני גם אז ההצלחה לא מובטחת לאף אחד. מכירת איברים זה דבר מסוכן שבעיני אסור להרשות אותו בשום דרך שהיא. אני גם לא אומרת שהמדינה צריכה לקחת ממך כל כך הרבה מיסים, המדינה פשוט צריכה למצוא פתרון לאנשים שיש להם הרבה פחות מלנו.

לא כ-ל

אבל הרוב הגדול והמוחץ כן אני מעריך ש לפחות 80 אחוז מהעניים , עניים אך ורק בגלל עצמם הזדמנות להצליח בגדול , יש כמעט לכל אחד , ממש ממש לא צריך הרבה. אבל האמת.. הבעיה האמיתית היא לא בעניים עצמם הבעיה הגדולה נובעת מהחינוך , במקום ללמד תנ"ך וספרות כל כך הרבה , עדיף שיקדישו שעה , שעתיים בשבוע על חינוך פיננסי , או במילים אחרות מה בדיוק לעשות עם הכסף , איך להרוויח כסף וכו'. אני מגיל צעיר ידעתי שמערכת החינוך במצב הנוחכי שלה לא תביא אותי לשום מקום. כל החיים שלי הברזתי , ולמדתי בעצמי דברים שלטעמי הרבה יותר טובים מתנ"ך וספרות , עבדתי מאד מאד מאד קשה , בשביל להשיג את המטרות שלי ואני לא קיבלתי שום הזדמנות , כלום , אני התחלתי מאפס , אפילו מתחת לאפס ואני לא עשיתי שום דבר מיוחד , לא היה לי שום הזדמנות לשאדם עני אין ההבדל היחיד הוא החינוך , אני יודע לנצל את המעט כסף ולהפוך אותו להרבה הרבה כסף , העני לא יודע לנצל את המעט כסף , הוא מבזבז אותו מהר ועוד נכנס לחובות , זה כל ההבדל. אני ( וגם את.. אם היה לך את הידע הנכון ) מסוגל לקחת 20 אלף שקל ולעשות מהם מליון תוך זמן מאד קצר. בלי שום הזדמנויות מיוחדות בלי למכור שום כליה , למעשה.. בלי לעשות כלום כמעט.. ולמה ? כי אני יודע מה לעשות עם הכסף, מערכת החינוך אשמה. ובכלל... כל האנשים הם פשוט עלצנים ! את יודעת כמה פעמים באו אלי וביקשו ממני הלוואה... תן לי כסף.. תן לי זה , תן לי.. עשרות פעמים , אבל אף אחד , מעולם , לא בא ואמר לי , אולי בוא תגיד לי ותסביר לי איך אתה עשית את הכסף שלך ? אף פעם זה לא קרה אף אחד לא מוכן לעבוד ולהתאמץ כמו שצריך רק לחיות על חשבון אחרים , אני לא מוכן להיות זה שחיים על חשבונו. וכמו שאמרתי אני קפיטליסט , אני לא רואה סיבה לשלם על טעויות של אחרים הכסף שאני הגעתי אליו במאמץ רב , זה לא כסף שאני רוצה לחלוק עם הלא יוצלחים.

אני מפסיקה להגיב ברשותך

כי אני חושבת שבמילה לא יוצלחים אמרת הכל. אני חושבת אחרת. ועצוב לי לראות שאנשים חושבים רק על עצמם במקום לקחת אחריות על החברה בה הם חיים. אז תמשיך לשלם מיסי ענק ותמשיך להתלונן.

אז תגובה אחרונה שלי

בכוונה השתמשתי במילה לא יוצלחים , כי זה מבחינתי מה שהם , אנשים לא פרודוקטביים שנשענים כמו עלוקות על אחרים. ואל תדאגי , אני את מיסי הענק כבר לא משלם , שכןגם את זה ניתן לעקוף עם הידע המתאים , כמובן. אחריות חברתית אני לוקח , בזה שאני מנסה לתקן את הבעיה עצמו , חוסר חינוך פיננסי , אם הייתי יכול להשפיע על החינוך , הייתי עושה זאת לחלק את הכסף שלי בחינם , זה בדיוק ההיפך ממודעות חברתית , זה מה שיוצר את בעיית העוני מלכתחילה.

אני מסכימה איתך

אני לא בעד לתת דגים אלא לתת חכות, אבל עד שינתנו חכות אין מה לעשות, חייבים גם לתת דגים.

nofar17

New member
אממ..

כבר פעם רביעית שאני קוראת את הסיפור ולא מבינה מה הלך שם.

היו 2 אנשים

נקרא להם דוד ויוסי. יוסי היה צריך תרומה של כליה. דוד היה מוכן למכור כליה בתמורה לכסף. התרומה התבצעה אך יום אחרי דוד נפטר (כבר לאחר הניתוח). מובן?

למעלה