שאלת התייעצות 0 כנסו נא

../images/Emo35.gifשאלת התייעצות 0 כנסו נא ../images/Emo92.gif

מעבירה לכם קשור לפוסט שכתבתי בבלוג שלי, ובהמשך לפוסט הזה, קבלתי אתמול הודעה ממשטרה התנועה שאם אני רוצה שתלונתי תטופל עלי להצהיר שאני מוכנה להעיד בבית משפט, את הפוסט הזה הדפסתי ושלחתי בפקס למשטרת התנועה. ומה ההתעייצות, נכון שבאותו בוקר זה הרג אותי האחור לעבודה הנהיגה הפרועה שלה ועוד....... ואולם כעת בני ביתי "יורדים" עלי שלא קרה כלום ושאני לא צריכה להמשיך עם התלונה הזו. אני מרגישה אחרת, נכון לא קרה כלום, אבל באותה מידה יכל לקרות ה כ ל , הגברת נהגה תוך כדי שהיא מסכנת את המשתמשים בדרך. אשמח לקרוא מה דעתכם
אגב מעצלנות אני מקשרת לבלוג ולא מקלידה שוב אתכם ה

ארזS

New member
אז ככה...

א. באופן אישי אני נמנע כמעט לחלוטין מכניסה לבלוגים, פשוט יש לי יותר מידי על הראש... למרות זאת כמובן שנכנסתי וקראתי את ה"פוסט" שכתבת [אינני אוהב את המילה הזאת "פוסט", אבל שיהיה... יש מילים יותר גרועות לטעמי בשימוש באינטרנט]... ב. אכן כדי לטפל בתלונה את חייבת לעמוד מאחוריה ולהגיע במידת הצורך לבית המשפט. אם אין לך את החשק והסבלנות לכך אל תטרחי אפילו לשלוח תלונה כי היא לא תהיה שווה את כתיבתה, מנסיון [ואני עמדתי יותר מפעם אחת בבית המשפט מאחורי תלונות שלי].

isra533

New member
מה עוד אפשר לעשות

מעבר לכעס ולתלונה שהגשת, הייתי מעונין לדעת מה לדעתך היית יכולה לעשות כדי לא להרגיש כל כך מאוימת מהנהגת שצרפת אותה למחנה הרוצחים.

ישראל לא הרבה לצערי שכן ההתנהגות שלה

לא קשורה בי, היא מהרה ושמה קצוץ על כל מה שהפריע לה בדרך, חסמה אותי, עקפה מימין ועוד בלי לחשוב שהתוצאה עשויה להיות אסון

isra533

New member
את עשית את הכי טוב בשבילך

וכך יעשה כל אחד ולמרות שיהיו כאלה שיעקפו כמו האשה שתארת, שום אסון לא יתרחש. הרבה פעמים קורה לי שנהגים לא שומרים מרחק ומנסים להדבק אלי, אני עושה הכל כדי להפטר מאותו הנהג אם ע"י מעבר נתיב או ירידה לשוליים או האטה כדי שיוכל לעקוף אותי. כמובן שאותו נהג מיד נדבק ברכב שלפניו אבל זאת כבר לא הבעיה שלי.

Old Cat

New member
אז מה השאלה ?

זה הולך ככה: את כותבת מכתב. את מקבלת תשובה שעליך לגשת ללשכת התנועה ולהגיש תלונה מסודרת, כי רק מה שמוגש על הטופס המתאים נחשב לתלונה והגיגים אישיים מבלוגים או יומן נעורים לא נחשבים. את ניגשת לתחנת המשטרה הקרובה, מבקשת מהם לגבות תלונתך כחוק. הם מסרבים, כי יש סדר במשטרה ועליך להגיע ללשכת התנועה המתאימה. נכון שעקרונית ותיאורטית כל שוטר/ת אמורים לדעת לגבות תלונה, אבל גם יש להם עבודה משלהם ולא צריכים להתעסק עם נודניקיות שחושבות שהן מתקנות את העולם. אחרי הפסד חצי יום עבודה את בכל זאת מגיעה ללשכת התנועה המתאימה ומבקשת להגיש תלונה רשמית, לחתום על הטופס הרשמי. השוטרת (שאחר כך מסתבר כי היא בת שירות לאומי במדים כי ככה זה עולה פחות למשטרה) לוקחת את המכתב המקורי שלך ומעתיקה אותו לטופס ומחתימה אותך. לשאלתך על ההגיון שבזימון שלך כאשר בסופו של דבר חתימתך זהה גם על המכתב וגם על הטופס, עונה כי את לא תלמדי אותה איך לעבוד ואם תמישכי להתחצף היא תעצור אותך על הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. את מפסיקה לחייך לנוכח היחס המקצועי, אבל מילא, העיקר הסיוע למערכת במלחמתה בתאונות דרכים. אחרי שלושה חודשים את מקבלת מכתב בו מתבקשת להגיע שוב ללשכת התנועה, כי הנהגת נחקרה והיא מכחישה ובכלל מכחישה שהיתה במקום. אז בבקשה להגיע שוב לחקירה חוזרת למתן הבהרות. את מגיעה למקום ביום ובשעה המוסכמים, כאשר מסתבר שדווקא החוקרת שהזמינה אותך לא נמצאת. את מבקשת שההבהרות יובהרו כעת בסיוע המקצועי של כל חוקר/ת אחר/ת אבל אז אומרים לך שאל תתחצפי כי אל תלמדי אותם לעבוד ואם תתחצפי יעצרו אותך על העלבת עובד ציבור. את פוגשת קצין בדרגה סבירה והוא מורה לאחת החוקרות לגבות תלונתך, להבהיר הנדרש בהתאם לכתוב בתיק. היא מתעצבנת אומרת שלא היית צריכה להתלונן ובכלל אל תלמדי את המשטרה לעשות את העבודה שלה. היא מציינת בטופס שהגעת וחזרת על פרטי תלונתך המקורית. הלך עוד יום עבודה וגם חייך התקצרו קצת בגלל העצבים, אבל מילא. העיקר שעזרת למערכת במלחמתה בתאונות הדרכים. אחרי עוד חצי שנה את מקבלת זימון לבית משפט, לתאריך שבדיוק - אבל בדיוק - יוצא ביום בו את חייבת להיות במקום אחר. לשאלתך הטלפונית את נציגי המשטרה אומרים לך שאם לא תגיעי אז יעצרו אותך כי חוק זה חוק. את מבינה שהם רציניים ומבטלת התחייבות שנקבעה חודשים מראש ושביטולה עולה לך בבריאות ובכסף רב. אבל מילא, העיקר שאת עוזרת למערכת במלחמתה בתאונות הדרכים. את מגיעה לבית המשפט ביום ובמועד וממתינה שלוש שעות לתורך להעיד. אחרי שלוש שעות מספרת לך התובעת כי הנאשמת הודיעה שהיא מרגישה לא טוב ולכן לא תגיע, והודעה זו שוכבת בתיק כבר שבועיים. לשאלתך מדוע לא הודיעו לך ואיך זה שאת, המתלוננת והעדה, חייבת להיות שם או שיעצרו אותך ואילו העבריינית בכוח רק מודיעה שלא מרגישה טוב, עונים לך שלא תתערבי בשיקולים מקצועיים של המערכת ואל תלמדי את המשטרה איך לעבוד או שיעצרו אותך על העלבת עובד ציבור. הלך יום עבודה ואת חוזרת לביתך. אחרי חצי שנה שוב מקבלת זימון למשפט. את מגיעה למשפט, ממתינה עוד שעתיים למרות שהגעת בדיוק בשעה הנקובה בהזמנה. הגברת טוענת שהיא לא אשמה, לא ראית טוב וזה בכלל לא היא, וגם אם היא היתה שם אז לא הפריעה לך ולא תפקיד שלך להיות השוטרת של כל העולם אם לך אישית לא הפריעו. ובכלל את קצרת רואי ולא יודעת בכלל מה משמעות המושג חסימת נתיב. לגברת יש עורך דין שרוצה ממך אישור שאת רואה טוב. הדיון נדחה למועד אחר בעוד חודשיים ואת נדרשת להביא אישור בדיקת עיניים (על חשבונך כמובן) שאת רואה טוב. עוברים חודשיים ואת מגיעה לבית המשפט בדיוק במועד הנקוב בהזמנה. הגברת הנאשמת הודיעה כי נבצר ממנה להגיע בגלל התחייבות קודמת. את מקבלת העלבון ונוסעת להרגע בים המלח ושם מגלה את הגברת בנופש, שהוא ההתחיבות הקודמת. את כותבת מכתב לתביעה ומקבלת תשובה שאין זה מתפקיד התביעה או המשטרה לבדוק נכונות ההודעות של הנאשמת, ואם את לא תשתפי פעולה בהמשך התביעה והנמשפט אז את תואשמי שהכשלת הליך משפטי. טוב, האם העיקרון הובן עד כה או שצריך להמשיך? אז יש עוד שאלות וספקות לגבי הדרך היעילה לטפל בענינים כאלו, אם באמצעות הגשת תלונות במשטרה או לצאת מהאוטו עם נבוט גדול ולהביע דעתך על שמשת הרכב של הנהגת הזו?

vpqa

New member
הנה התשובה - לא עם נבוט! בקשר לשאר, אין תגובה

Old Cat

New member
זו לא תשובה, זו ביקורת לא מעשית

ומה מעשית וענינית?

vpqa

New member
ביקורת לא מעשית?

כשאני הגשתי תלונות אזרח, הכל נעשה בדואר ולנהגים שוחזר דו"ח. לא היה משפט. מחמת הספק, שאולי כל סיפור המעשה הוא פרי דמיונך, לא הגבתי, משום שהכבתוב אינו נכון ואינו ראוי לתגובה. אם אכן טעיתי ואתה מתאר מקרה אמיתי, צר לי שכך נכווית. בכל מקרה, חבל מאוד אם נחדל מאזרחות טובה בגלל אטימות מסויימת של המערכת. בכל מקרה, שתהייה לך נסיעה בטוחה תמיד

Old Cat

New member
אכן

והכתוב נכון מאד, הגם שמרכז באופן ציני למדי מספר מקרים יחד.

MAGIG

New member
זה במקרה הטוב, במקרה הרע תקבלי מכתב מהמשטרה

שאומר ומסכם בערך כך - "בתלונתך אין עיניין לציבור". מגי

ביפו

New member
נכון שאנו נכים-אך לפי מוקי התעבורה גם

"עוברי דרך". זה בהחלט יותר מבסדר ששמת לך את מספר המכונית - והעברת למשטרה. לדעתי כון. מי שנוסע ומסכן נוסעים אחרים היום, עלול לסכן גם ביום המחר... וזו אזרחות טובה. אני מבין כי לטענת המשטרה - עלייך לבוא לתחנה ולמלא טופס תלונה- כדי שהם יחקרו וגם יגישו תביעה. אך לחיקור - יש שתי פנים בהוראות ובתקנות המשטרה. שלא "יעבדו עליכם בעיניים" כי זה מה שהמשטרה עושה. נוח להם מססיבות של אטימות ו"ראש קטן"- להריץ אותנו עד לתחנה ולמלא טופסים. לחתום שנבוא להעיד. המשטרה רשאית לזמן את הגברת שנהגה - גם על סמך "הודעה" - כלומר - הודעתך שהעברת בפקס- עם פרטי מספר הזיהוי של הרכב. גם אם הגברת תטען שלא היו-דברים-מעולם, המשטרה רשאית לזמן אוכן שתיכן יחד ולעמת אתכן ולאפשר לך לזהות אותה. המשטרה רשאית - לקבל הודעה על"ארוע שיש בו חשד לעבירה"- ולהתחיל בחקירה, וגם להביא את העבריינית במקרה הזה- לדין. גם אישורך על פקס בחתימתך כי תבואי להעיד ומוכנה לעימות ואימות - מספיקה לפי הוראות ותקנות המשטרה. לא עבור כל "פיפס" של המשטרה אזרח חייב לבוא לתחנה, להיות מוטרד(ולנכים זו יכולה להיות הטרדה וחצי אם אין כניסה לתחנה- או קצין החקירות יושב בקומה גבוהה מהקקע ואין מעלית בבניין. וכבר היו דברים כאלו בישראל. כל מה שעלייך לומר בטלפון -" אני אמנם נכה- אך אם אצטרך להגיע ולא אוכל לעלות למשרד החוקר - אזי אצטרך לחזור בלי לחתום על הטופס - ולתבוע אתכם על הטרטור ועל אי הנגישות שלכם...." אם אזרחית נכה מוכנה להגיש תלונה במשטרה- זה לא אומר שהמשטרה צריכה לרמות אותה ולטרטר אותה כך. להיות נכה, ולהזדקק לסיוע - זה דבר אחד כנכה ואחר כאזרח רגיל. ואם המשטרה אינה יודעת לכבד את האזרחית הנכה- צריך ללמד אותה....

למעלה