v a X m a n

New member
../images/Emo35.gif

חברים דיון: מה יחסכם לגביע הפופ האירופי המכונה "אירוויזיון"?

theone24

New member
חייב להגיד...

שזה מ-ז-מ-ן כבר לא ראוי להיקרא תחרות מוזיקה. כיום ה"ארוביזיון" בעיקר עובד על שואו... של מי יותר נוצץ,של מי יותר מושקע,של מי יותר גדול (תפסיקו,סוטים!
). הפעם האחרונה שהרגשתי שבאמת מגיע לנו לזכות הייתה עם שירי מיימון. היא שיחקה אותה בענק,רק חבל שהכל שם זה פוליטיקה. בכל אופן,שיהיה לנו בהצלחה השנה (מתי זה בכלל??) אני אישית נרדמתי מהשיר (וכן,שמעתי כמה אוהבים את השיר בעולם וכמה כולם בעדנו).

theone24

New member
מוסיף בקטנה...

הסתקרנתי ובדקתי מתי זה יהיה משודר,ולהפתעתי הבנתי שהיום יש חצי גמר. (אני מניח שבגלל זה פתחת את השירשור
) בכל מצב,זיפזפתי לערוץ כמעט בסוף השיר של המדינה השנייה, כך שהספקתי לראות את ההופעה של הראל. בגדול,זה היה די בינוני... עם כמה שאני חושב שהוא בהחלט זמר טוב,ההתרגשות גמרה אותו לגמרי. הוא זייף לא מעט ונאבק בעיוותים בפרצוף (רגע אחד הוא כמעט מתפוצץ מצחוק,רגע אחר נראה כועס עם מבט רצחני בעיניים) והיה חסר כרימזה ונוכחות על במה בצורה די מורגשת. אני לא מאשים אותו,זה מלחיץ...במיוחד שאתה בא בידיעה שמצפים ממך להרבה כי יש אהדה מסויימת לשיר בעולם. גם כל מה שהלך (או יותר נכון לא הלך) מאחוריו היה פשוט מרדים. רוב המדינות מביאות רקדניות שמתפשטות,אלמנטים מסורתיים מארצם או בקיצור, גימיקים..ומה אפשר להגיד...זה עובד. אצלנו הכל היה חשוך עם אור כחלחל חלוש,הראל בקושי זז ועמד כמו פסל וכמו כן גם זמרי הליווי...ממש הרגשה של טקס זיכרון כלשהו...והיה מישהו חכם שאמר שאנחנו יודעים לספק רק טקסי זיכרון. קיצר שיהיה בהצלחה,אבל אם נעלה זה רק בגלל האהדה לשיר לא בגלל הביצוע הזה.

v a X m a n

New member
אז זהו:

מצד אחד אתה מתלונן על זה שהאירוויזיון הפך להיות שואו, מצד שני אתה מתלונן שהראל לא נתן מספיק שואו. אתה בטח הולך להגיד שאתה לא אוהב את זה ככה אבל "ברומא התנהג כרומאי", אני לא אקבל את הטיעון הזה. בכל אופן, האירוויזיון עבר שינוי גדול מאוד בשנתיים האחרונות עם החזרת השופטים שמהווים 50% מהתוצאה הסופית, מה שמחזיר קצת עטרה ליושנה לצערי.

theone24

New member
אתה לא יכול להמשיך להתקע מאחור שכולם מתקדמים.

זה נכון לגבי כל דבר ודבר בחיים. אתה יכול להמשיך להתעקש ולנסות אחרת,אבל בסופו של דבר אתה מבין שכדי להתקדם צריך ל"התקדם". אתה לא מקבל את זה? זבש"ך, אבל זאת האמת, אין הרבה מה לעשות. כל האירוע הזה הפך בשנים האחרונות לחגיגית פופ מסטיק גימיקית מגעילה. כל שאר המדינות הבינו את זה, והם מתנהגות כצפוי. וכן,הראל, זמר טוב, אבל מעולם לא חשבתי עליו כבעל נוכחות או כרימזה על הבמה גם עוד לפני התחרות. שם זה עוד הועצם עם העמידה דום שלו ושל זמרי הליווי,התאורה השחורה - כחולה הכבדה וההתרגשות שגברה עליו. הוא אולי שר בלדה, אבל גם בלדה אפשר להגיש בצורה עוצמתית בלי הרבה טאררם מאחור...והיו לא מעט מדינות שעשו זאת אתמול. ואם כבר,שהיה לוקח שיעור אחד או שנים מחברתו לתוכנית שהציגה אותו,שירי מיימון, באיך לבצע בלדה ועדיין לכבוש בלי הרבה שטויות שמסביב.

Bright Unicorn

New member
מסכים

בגדול קשה גם לי להתייחס לתחרות הזאת באספקט מוזיקלי כי הרמה שם מאד ירודה ולעיתים אף מבזה. הראל זמר טוב מלא חן עם קול גדול... ההתרגשות כנראה העפילה על כך וגרמה לו לתת ביצוע רעוע לאורך כל השיר. שירי לעומת זאת שרה בלדה אבל נתנה שואו מטורף

למעלה