"רק להיום" 28.12 - דיכאון

../images/Emo39.gif"רק להיום" 28.12 - דיכאון../images/Emo39.gif

דיכאון
"אנחנו כבר לא נלחמים בפחד, כעס, אשמה, רחמים-עצמיים ודיכאון."
כמכורים, רבים מאתנו מתנסים מעת לעת בדיכאון. כשאנו מרגישים בדיכאון, אנו אולי נתפתה להתבודד. אם נעשה את זה, הדיכאון שלנו עלול להפוך לייאוש. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לתת לדיכאון להחזיר אותנו לשימוש. במקום זה, אנו מנסים להמשיך בשגרת החיים. אנו הולכים לפגישה או מתקשרים לחונך. אם נשתף אחרים ברגשות שלנו, נדע כי אנו לא היחידים שסבלו מדיכאון בהחלמה. אם נעבוד עם חבר חדש, זה יחולל נפלאות למצב-הרוח שלנו. וחשוב מכל, תפילה ומדיטציה יכולות לעזור לנו להתחבר אל הכוח שאנו זקוקים על-מנת לגבור על הדיכאון. אנו מיישמים את הקבלה העצמית וזוכרים שרגשות כמו דיכאון יעברו, בלי שום ספק, עם הזמן. במקום להיאבק עם הרגשות שלנו, אנו מקבלים אותם ומבקשים את הכוח לעמוד בהם.
רק להיום:
אני מקבל את הרגשות שלי. הדיכאון לא ימשך לעד. אדבר בגלוי על הרגשות שלי עם החונך שלי או אדם אחר שמבין.

צונו123

New member
בפרק רק להיום-דיכאון, מכתב שכתבתי לפניי שבוע

אסירות תודה, למרות הקושי הגדול! אני אסירת תודה לך על עוד יום של שפיות, נתינה ואהבה, אתה יודע, בעוד יומיים, שם יחגגו, שם ידלקו האורות והנרות, ואני אהייה פה, אבל אני לא לבד! יש לי את החברות שלי ואת בעלי שתומכים בי מפרגנים ומעודדים. אני בטוחה שאתה יודע, שלא קל לי, כשאני יודעת ששם חוגגים בר מצווה, ואני פה! אני לא מוזמנת,אמאל´ה!!!לא להאמין! אני לא מוזמנת לבר המצווה של בני?! האם אתה רציני? אם כן, אז בסדר! אני אמשיך להאמין שאתה תעשה בבוא העת את הטוב ביותר עבורנו. הרי הבטחתי לך, אתה זוכר? "רק פעם אחת"ביקשתי ממך, התחננתי לפנייך, בסוף שמעת אותי, ונתת לי לראות אותו! זה היה היום הכי מאושר בחיי, כשראיתי אותו עומד מולי, המום, עם פחד בעיניים,ופתאום רץ אליי , חיבק ונישק בלהט, בטירוף!!!! "אמאאאאאאאאאאאאאאאאאאא" הוא זעק, ולא האמין! חודשיים שלמים חיינו באופוריה, עד ששלחת לי הזמנה לבית משפט, ששם גם הודיעו לי על צו מניעה!!! איך יכולת לעשות לי את זה? אתה שלם עם זה? אתה בטוח? ההרים רקדו כאיילים באותם רגעים קסומים, אז איך? איך... ואתה עוד רוצה שאני ...... טוב, די, אתה צודק, אין בעיה, הרי הבטחתי לך.... לך לעיסוקייך ה´, יש לך הרבה מה לעשות............ רק אל תשכח, תעשה לו את הערב הכי יפה והכי מאושר! זה היום שלו..... ואני יחכה לך כאן, תחזור ותספר לי איך היה, בבר מצווה של בני! אין לי כוח, אז תן בי את השלווה לפחות,ליומיים הקרובים! ותודה!

צונו123

New member
הפעמון-סיפור עם מוסר השכל....../images/Emo91.gif

הפעמון איש דל ועני, שכוכב מזלו לא האיר לו מימיו, החליט לצאת לדרך כדי לנסות את מזלו בעולם הגדול. נפרד מאשתו ומילדיו שהביטו בו בעיניים רעבות, מלאי תקוות. נטל עמו צרור דל ויצא לדרך. הלילה היה מעונן, אפילו כוכב אחד לא הציץ ממרום. באחת הערים, על אם הדרך, הוזמן האיש אחר כבוד לארוחת ערב חגיגית בביתו של אחד מעשירי המקום. האיש עמד להשיא את בתו בטקס מפואר, ותחילה ערך סעודה חגיגית לעניי הסביבה. כעבור דקות ספורות נכנס העשיר אל חדר האוכל רחב הידיים, התיישב בכורסתו, שלף מאי שם פעמון מוזהב וצלצל בו פעם ופעמיים. כמו מעשה קסמים, הופיעו לפתע משרתים לבושי הדר כשבידיהם מגשים עמוסים. עיניו כמעט יצאו מחוריהן בעת שהונחו בצלחתו מיטב הדגים, דגים שלא טעם מימיו. ושוב נטל בעל הבית את הפעמון בידו, צלצל פעם ופעמיים, ובתוך דקות ספורות הוסרו מהשולחן הצלחות הריקות, ותחתיהן הונחו צלחות מלאות במרק חם, מדיף ניחוח מעורר תאבון. במשך כל הערב הניף בעל הבית את ידו, צלצל בפעמון בתנועות אומרות כבוד, ומשרתים נכנסו עמוסים במטעמים ומגדנות. כשסיימו הכול לאכול, קם בעל הבית והכריז: שמחה גדולה ממלאת את לבי. למען ירחב לבכם גם אתם, בחרו לכם איפוא איש איש כרצונו אחד מחפצי הערך המונחים לפניכם וקחו לביתכם". כל אחד מבאי הסעודה נטל מה שמשך את לבו, הודה לבעל הבית ויצא מאושר. אולם מיודענו לא בחר בכף זהב, גם לא במחזיק מפיות משובץ יהלומים. הוא לטש את עיניו על הפעמון המופלא. משוכנע היה כי אם אך יהיה ברשותו פעמון זה, יאיר כוכב מזלו. ואם יצלצל בו, יקיפוהו משרתים וימלאו את כל משאלות לבו. ניגש בביטחון אל בעל הבית וביקש את הפעמון שבידו. האיש חייך ואמר: "הנה לפניך מגש זהב שערכו אלפי רובלים, גם העציץ המשובץ ערכו רב. ומדוע תבחר בפעמון הפשוט?" אולם העני בשלו. הניד איפוא העשיר בראשו לאות תמהון, ונתן לידו את הפעמון. נטל העני את צרורו הדל ופנה לחזור אל ביתו בצהלה. בעודו בשער עירו, עשתה לה כנפיים השמועה על חזרתו. מיהרה אשתו ויצאה לקדם את פניו. למראה פניו הזורחות והקורנות מיהרה לשאול: "נו, מה עלה בחכתך?" הוא חייך ומילא את פיו מים: "הבה נאכל ארוחת ערב טובה, ואחר כך אספר". "ארוחת ערב? ההשתבשה עליך דעתך?! הרי חודשים רבים שאין כל אוכל בביתנו!" נחפז להתיישב ליד השולחן, על כסאו הרעוע, ולתדהמת אשתו וילדיו הוציא פעמון מתרמילו הקרוע. הניפו בארשת חשיבות וצלצל בו. המתין והמתין, ועודנו ממתין... בחיים לא קיימים קיצורי דרך... רק יגיעה ועמל מניבים תוצאות ברוכות.

קבלי../images/Emo24.gifחם ואוהב

מישהו אמר פעם, שנחנו לאיכולים לשנות את האחרים, ולפעמים גם לא להבין אותם.. כל מה שאנחנו כן יכולים זה לשנות את עצמנו, את הגישה שלנו, את זוית הראיה שלנו, ולבדוק בכנות אם אנחנו מסוגלים להבין את האחר ולראות מאיפה הוא פועל. עוד משהו חכם ששמעתי בדרך -
אין אנשים רעים, יש אנשים שרע להם.
המשפט הזה עוזר לי מאד להבין שאף אחד לא באמת נגדי, הוא רק בעדו... ולפעמים אני נפגעת, וזה בסדר, כי משם אני גדלה. עם כל הקושי, אהובה שכמוך, אנחנו יודעים שמשם צומחים למעלה...
כמה שהשורשים יותר עמוקים (בזבל), כך העץ יותר גבוה.
אוהבת אותך מאד
ומאחלת לך את כל השלווה לה את מייחלת.

למעלה