Train Kept a Talking

SaintJohn

New member
../images/Emo40.gif Train Kept a Talking ../images/Emo40.gif

טוב, אז זו פינת דיוני השירים של הפורום. חשבתי על כל מיני אפשרויות לשמות, וזה מה שהחלטתי. אתם מוזמנים להציע שמות משלכם
אבל אני בעד שנתחיל עם מה שלשמו התכנסנו כאן, וזה לדבר על השירים של אירוסמית'. המשובחים יותר, האיכותיים פחות, המקוריים, הקאברים - כולם. מה שנעשה, זה שנתמקד בכל פעם בשיר אחר, ואשתדל שהסדר יהיה לפי ההעדפות באירו-ליג השנה. זה אומר שנתחיל עם השירים שסיימו בשלבים הגבוהים יותר, ונסיים עם השירים שהודחו בשלב הראשון. זה לאו דווקא אומר שהשירים הכי גרועים יהיו בסוף, כי היו כמה הפתעות השנה. אני מזמין את כל מי שנמצא פה להשתתף, להגיב ולהוסיף את דעתכם, כי ריבוי דעות הוא מבורך. לא חייבים כמובן, אבל זה יוסיף לדיון. אפשר להגיב עם "אחלה שיר
", אבל באופן אישי הייתי מאוד שמח אם יהיה כמה שיותר פירוט והרחבה על ההעדפה האישית, כי אם יש פינה שנועדה לחפירות, אז זו זו. אז השיר הראשון שאיתו נתחיל, זה השיר שהיה קצת יותר בכותרות אצלנו בפורום מאז הגמר. זה שיר שזכה השנה לראשונה באירו-ליג, ואני מניח שבשלב הזה אתם כבר יודעים על איזה שיר אני מדבר - Last Child אתם כמובן מוזמנים לכתוב באופן הכי חופשי שתרצו, אבל אתם לא בטוחים לאיזה כיוון ללכת, אז אפשר לפרט על מה שאתם אוהבים או פחות אוהבים בשיר, גם בגירסת הסטודיו וגם בגירסאות הלייב, על תרומתו ל-Rocks, השירה, הנגינה, לצרף לינקים לגירסאות לייב אהובות ביוטיוב, וכאמור כל מה שתרצו. אתם מוזמנים להתחיל, ואני אצטרף בהמשך.

SaintJohn

New member
דעתי על השיר

זה שיר שתמיד אהבתי, אבל לא זכור לי שהוא היה אי פעם בחמישיית האהובים ביותר. למרות זאת, אני חושב שבתקופה הזו הוא נמצא גבוה בהעדפות שלי משהוא היה אי פעם. זה שיר שלדעתי לא מצטיין ברמת הליריקס, אבל זה לא משהו שמפריע לי להינות ממנו, כי הריף הפאנקי ביחד עם הקצב, פשוט מדליקים. אני זוכר שהכרתי את השיר לראשונה כשקניתי את Live! Bootleg. אהבתי אותו, אבל הוא לא בלט יותר מדי. אפשר להגיד שזה די בגלל אותה גירסת לייב מסויימת, שהיא די פרווה לדעתי. כשקניתי את A Little South of Sanity, גיליתי את הפוטנציאל החבוי. ודאי שאיכות הסאונד המשופרת תרמה להנאה, אבל במיוחד נהניתי מהסולו הארוך של בראד לקראת הסיום. זוהי ללא ספק גירסת הלייב האהובה עליי. אציין גם את גירסת הלייב של Classics Live! 2, שבה אני מאוד אוהב את הקצב האיטי שמודגש שם. לגבי Rocks, ציינתי בעבר שלדעתי ברצף השירים יש מגמת שיפור ככל שמתקדמים לאורך הרצועות, עד שהמעבר מ-Nobody's Fault ל-Get the Lead Out מהווה מהפך וירידה ברמת האיכות. אני עדיין חושב שזה נכון עבור Last Child, במיקומו באלבום. אני מעדיף אותו יותר מ-Saddle, ופחות מהשירים ברצועות 3-6. לדעתי זה שיר שמעט נדחק הצידה באלבום כזה משובח ומלא פנינים. בגזרת הלינק ליוטיוב, אני חושב שהכי ראוי לשבץ את הביצוע שאליו מצטרף הדור הבא לבית וויטפורד: http://www.youtube.com/watch?v=dU0mPFvghjo בשורה התחתונה - קלאסיקה משובחת של בראד וויטפורד, שמדגישה את אירוסמית' כלהקה שהיא הרבה יותר מרק סטיבן וג'ו. עכשיו תורכם

adili6

New member
זה השיר שני האהוב עליי (מיד אחרי dream on)

יש שירים שאני אוהבת אבל עדיין מעבירה מדי פעם בנגן, כשהשיר הזה מופיע זה לעולם לא קורה. הקצב שלו, הנגינה של בראד, המילים, הטונים הגבוהים של סטיבן- הכל פשוט עושה לי כיף להקשיב לו! לא יודעת למה אתה אומר שהוא נדחק הצידה, אבל אני מניחה שאתה מבין הרבה יותר טוב ממני. בקיצור- אוהבתתתת

SaintJohn

New member
זו דעה, לא עובדה

התחושה שלי היא, שכשמדברים על השירים האיכותיים ב-Rocks, אז זה בד"כ לא השם הראשון או השני שעולים. וזה בגלל שאנחנו מדברים על אלבום שעמוס בכל כך הרבה דברים טובים. זו תחושה אישית שלמעשה הפוכה לעובדה הקיימת, ש-LC זה אולי אחד משני השירים הכי מוכרים (ומבוצעים לייב) באלבום, יחד עם Saddle.

adili6

New member
לא אמרתי שזו עובדה ../images/Emo9.gif

כי לטעמי שני ה- שירים של האלבום הם LC ו- BITS

SaintJohn

New member
בגלל שאמרת שאני מבין יותר

זה שאדם מבין יותר או פחות, לא אומר שהדעה שלו יותר או פחות לגיטימית, כי זה עניין של דעות ותחושות אישיות, שהן כולן לגיטימיות. לא משנה

shlomitzi

New member
מסכימה מאוד עם השורה האחרונה שכתבת

זה בהחלט חשוב להדגיש את העובדה הזו. כמו כן רציתי להחמיא על הפינה, מאוד אהבתי אותה ואני אוהבת גם לקרוא מה שאנשים כותבים פה, ואני מקווה שעוד אנשים ישתתפו.

SaintJohn

New member
משהו אישי נוסף לגבי השיר

לפני 8 שנים ראיתי את אירוסמית' לראשונה, בשבוע אינטנסיבי ומדהים שבו הלכתי ל-3 הופעות. רק בהופעה השלישית יצאתי מההלם שהייתי בו, והגעתי למודעות מלאה לעובדה שלעזאזל, אני חווה את מה שרציתי לחוות כבר 10 שנים - אני סופסוף בהופעה של אירוסמית'! כאילו עד אז בהופעות באותו שבוע הייתי בתוך בועה, מהופנט בתוך החוויה, וברגע מסויים הצלחתי להתנתק מהחוויה ולהיות מסוגל להסתכל על החוויה מבחוץ, כחוויה שלמה, ולתפוס ב-100% את המעמד החלומי שבו אני נמצא. הרגע הזה היה ב-Last Child, וזה היה אחד הרגעים המספקים ביותר שהיו לי. אני זוכר שסטיבן ניגש לבראד לפני תחילת השיר, ושאל אותו: "בן כמה היית כשכתבת את השיר הזה?". ניסיתי למצוא את הביצוע ביוטיוב אבל לא הצלחתי.

shlomitzi

New member
הצלחת לרגש אותי.

ואני מכירה את ההרגשה הזו כשפתאום חלום מתגשם זה קצת קשה לתפוס את זה כמציאות.

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifהממ...

האלבום הראשון של אירוסמית' שקניתי היה Big Ones, ככה התחלתי להתאהב בלהקה. כמובן שאוסף לא הספיק לי וקניתי עוד שני דיסקים שלהם - Get A Grip ו-Pump (שמרכיבים חלק גדול מ-Big Ones). אחרי הרכישות האלו באה ה-רכישה של Pandora's Box, לא ממש שמעתי על האוסף הזה, ות'אמת שהמחיר הוא זה שקרץ לי (90 ש"ח!). כשהגעתי הבייתה ושמעתי אותו גיליתי אירוסמית' שונה, ולאחרונה הדיסקים של פנדורה מתנגנים אצלי הרבה במחשב, באוטו ובנגן. Last Child זה שיר שאני אוהבת אבל לא התעקבתי עליו יותר מדי, זה שיר טוב אבל לא "וואו" כמו שירים אחרים של הלהקה. אני מאוד אוהבת את הריף בשיר הזה, הוא נחמד ומגניב. וגם המוזיקה הלא שגרתית או "יציבה" מכניסה הרבה עניין בשיר הזה. יכול להיות שלא כל כך התחברתי לשיר בגלל ליריקס שלא ממש מדברים אליי. אם אנחנו מדברים על גרסאות לייב אני הולכת על A Little South Of Sanity. ובלי שום קשר, ממש אהבתי את הפינה!

shlomitzi

New member
פנדורס ב 90 ש"ח!?!

וואי אני קניתי את זה בהרבה יותר וכשהכסף גם היה שווה יותר חח ועוד משהו קטן בקשר לפנדורס, לא יודעת למה אבל אני יותר שומעת את הדיסק הראשון.

®NuLy®

New member
../images/Emo205.gifגם אצלי הראשון הוא המושמע ביותר

למרות ש-LC אם את אני לא טועה בדיסק השני

shlomitzi

New member
כן, אני יודעת את זה.

אבל אני שומעת גם הרבה את ROCKS אז הוא כן מושמע אצלי הרבה חח כנראה רק אם ניסע לאילת אני אצליח לשמוע את כל 3 הדיסקים אחד אחרי השני כמו שהייתי עושה פעם...

shlomitzi

New member
טוב אז הנה השנקל שלי.

למען האמת, האלבום החביב עליי ביותר כרגע, ואני לא מדברת על אוספים כמו פנדורס, הוא ROCKS. לדעתי באלבום הזה אין שירים חלשים או כאלה שאני פחות מתחברת אליהם, ו-Last Child הוא פשוט אחד מהפנינים של האלבום הזה. חוץ מהמוזיקה הטובה שהוזכרה כאן וזה דיי ברור מאליו, אני כן מתחברת לרעיון שבשיר הזה. אני גם לא חושבת שהמילים עצמן מבריקות במיוחד, אבל הרעיון של "Home sweet home" תמיד עשה לי צביטה בלב. במיוחד כשגרתי רחוק מהבית, אבל גם עכשיו כשאני פיזית קרובה להורים שלי ושיש לי בית וילד בעצמי לפעמים אני צריכה מישהו או משהו שייקח אותי למקום הזה בתוכי של הבית, הביטחון והחום והאהבה ואני חושבת שהמשורר התכוון גם לזה. ז"א שהבית הוא לא חייב להיות המקום הפיזי אלא גם ובעיקר המקום הנפשי. סליחה אם השתפכתי אבל זה מה שהשיר הזה הוא בשבילי.

למעלה