אופנים ברכבת, כן\לא

מצב
הנושא נעול.
רגע , רגע ,רגע

בתור אחד שלא ממש חובב אופניים...
אני מצדד וחושב שיהיה מאד טוב אם יעשו לזה מקום ברכבת ויפתרו את כל הבעיות שהיום קיימות עם זה, הן הלוגיסטיות והן החוקיות. בנוסף במקביל לבניית תחבורה ציבורית מכובדת בארץ לדעתי יש צורך במיוחד היום כאשר ישנם עשרות תוכניות פיתוח לרכבת הן הכבדה ושני תוכניות פיתוח לרכבת קלה{תל אביב וי-ם}.צריך לשלב בתכנון את כל נושא האופניים, ושבילים מיוחדים לאופניים.
רגע , רגע ,רגע
לאופניים יש גלגלים, נכון? אז יאללה , מה זה הפינוק הזה והדרישה המטופשת הזו. אפשר לחשוב שפתרנו את בעיית הצפיפות ברכבות , והנגישות לנכים. אז קדימה, להתחיל לרכוב ואת כל הדרך באופניים. אף אחד לא מת מקצת כושר.

mucool2

New member
תתפלא...

רגע , רגע ,רגע
לאופניים יש גלגלים, נכון? אז יאללה , מה זה הפינוק הזה והדרישה המטופשת הזו. אפשר לחשוב שפתרנו את בעיית הצפיפות ברכבות , והנגישות לנכים. אז קדימה, להתחיל לרכוב ואת כל הדרך באופניים. אף אחד לא מת מקצת כושר.
תתפלא...
יש גם כאלה שמתים מזה.

OMER G17

New member
בועז נכון? בוא אני אסביר לך משהו...

רגע , רגע ,רגע
מדובר פה על מצב שמישהו רוצה לנסוע מנהריה/נתניה לחיפה/ת"א לתחנת הרכבת שרחוקה מקום מגוריו כ-20 דקות הליכה הוא יגיע ב-5 דקות נסיעה על אופניים ומתחנת הרכבת בעיר הוא צריך להגיע לעבודה שמרוחקת כ-30 דקות הליכה מהתחנה אבל באופניים זה 10 דקות אם לא פחות....הבנת למה הוא לא יכול לנסוע את כל המרחק לבד?

קובי לו

New member
סביר להניח שהוא היה סרקסטי

מדובר פה על מצב שמישהו רוצה לנסוע מנהריה/נתניה לחיפה/ת"א לתחנת הרכבת שרחוקה מקום מגוריו כ-20 דקות הליכה הוא יגיע ב-5 דקות נסיעה על אופניים ומתחנת הרכבת בעיר הוא צריך להגיע לעבודה שמרוחקת כ-30 דקות הליכה מהתחנה אבל באופניים זה 10 דקות אם לא פחות....הבנת למה הוא לא יכול לנסוע את כל המרחק לבד?
סביר להניח שהוא היה סרקסטי
כי אם לא, אז ... (לא משנה).

קובי לו

New member
נראה לך שאדם שפוי יבקש/ידרוש

לי דווקא לא היה נראה...אם כן אז
כולם מתבקשים להתעלם מההודעה הקודמת שלי
מחובבי אופנים לרכב מבאר-שבע לת"א או מי-ם לת"א (שלא לדבר על הכוון ההפוך) או מנהריה לת"א וכדומה ? macht me a toive (או בעברית עשה לי טובה)

קובי לו

New member
והוא גם שם סמיילים בסוף הודעתו...

מחובבי אופנים לרכב מבאר-שבע לת"א או מי-ם לת"א (שלא לדבר על הכוון ההפוך) או מנהריה לת"א וכדומה ? macht me a toive (או בעברית עשה לי טובה)
והוא גם שם סמיילים בסוף הודעתו...

עומר , שים לב לסיום תגובתי. קובי

כן..טוב צדקת...לא הבנתי אותו נכון
עכשיו בוא תגיב לשירשור שפתחתי על חיפה והעמקים
עומר , שים לב לסיום תגובתי. קובי
צודק. אבל מאחר ואין עשן בלי אש , אני סבור שקודם כל יש לפתור בעיות דחופות יותר בר"י הנוגעות למרחב פנוי בתוך הקרונות , לפני שפותרים את בעייתם של רוכבי האופניים. סדרי עדיפויות זה הכל.

fireman

New member
השרשור נעוץ בראש עמוד הפורום

יש משהו מעצבן בשירשור שנשאר בכוח למ
עלה
לכל מנהלי הפורומים יש אפשרות "לתקוע" הודעה בראש עמוד הפורום לפרק זמן של משניה אחת ועד 72 שעות

OMER G17

New member
כן...שמתי לב ושלחתי מסר בנושא...

לכל מנהלי הפורומים יש אפשרות "לתקוע" הודעה בראש עמוד הפורום לפרק זמן של משניה אחת ועד 72 שעות
כן...שמתי לב ושלחתי מסר בנושא...

fireman

New member
תגידו לי אתם רציניים?

יש בזה טעם לא דמוקרטי חחחחחח
תגידו לי אתם רציניים?
או שאתם מנסים לעשות ממני צחוק? נעיצת הודעה לא באה כי בא לי סתם ככה.... ההודעה הזו ננעצה מאחר ויש לה עניין מסויים בעוד שני פורומים בתפוז שמקיימים דיון בנושא, מעבר לכך במהלך היום קודמה ההודעה בעמוד הפורומים ובפורום המומלצים בתפוז. להבא, את התהיות והשאלות האלה אתם מוזמנים לשלוח לי בפרטי מלכתחילה.

malkiguy

New member
תחבורה ציבורית בארצינו הקטנה

אופנים ברכבת, כן\לא

שרשור לכאן הודעות\תגובות\שאלות בנושא.
תחבורה ציבורית בארצינו הקטנה
ברור שכן!!! כשתחנת הרכבת לא בנויה בתחנת אוטובוס מרכזית חייבים! אם כבר אז כבר - למה לא ליעד קרונות לאחסון אופניים וקטנועים עד 250 סמ"ק למשל...הרבה יותר חסחוני למשתמש מאשר רכב, פחות זיהום אויר..., פחות פקקים...

fireman

New member
שלום ידידי היקר

חברי הפורום
תגובתכם לנושא.

מאחר שמנהל הפורום "תחבורה ציבורית" fireman הגיב לנושא. העלאת אופניים לרכבת ישראל ,כן או לא. וברגעים אלה מתנהל ויכוח בפורום השכן "טיולי אופניים". אודה לכם אם תגיבו לנושא בפורום "טיולי אופניים". תודה.
שלום ידידי היקר
לצערי הרב תגובתי בפורום אופנים התקבלה כאילו אני מצדד ברכבת ועומד נגדכם, למען האמת לא ציפיתי ליותר מידי אהדה....מה שכתבתי שם ישתווה להצבת פרסומת של דוגמנית עירומה בלבד רחוב סואן באיראן. תגובתי שם הייתה עניינית, עובדתית ומשקפת את המציאות, לרכבת ישראל אין את האפשרות להקצות בשלב זה מקום להובלת אופנים בבטחה. לצערי הרב מדריבת חברי הפורום השכן (באופן מובן לחלוטין) מגיבים בצורה אמוציונלית ולא בצורה הגיונית שמתייחסת לעובדות הקיימות בשטח. השטח שפונה למזוודות ברכבות לנתב"ג בא בצורת הצבת מתקן מתאים במעברים (כאשר מדובר בIC3) ולא בגריעה מהותית של מקומות ישיבה. הצבת מתקנים לאופנים תדרוש הוצאה של שורות שלמות של מושבים מהקרונות שכן אופנים הן בעלות נפח קטן אמנם אך בעלות מידות פיזיות שאינן קטנות כלל. אחד הגולשים שם בפורום הגיב בזלזול מסויים בנוגע למתקני העגינה שבאים במטרה להגן על הנוסעים, אני כרוכב אופנים שעושה בהן שימוש מידי יום בכדי להגיע ללימודים לא רוצה לחשוב על נוסע שעולה לידי לרכבת ומקבל מכה בפנים מהכידון או נתקל בגלגל ונופל. אם מישהו מכם חשב על לזרוק את האופנים במעברים ובזה נגמר הסיפור, תשכחו מזה, זה לא יקרה, לאופנים אם וכאשר....יוקצה מקום נתון ומוגבל מן הסתם ברכבות, זה יתנהל בצורה מסודרת שלא יכולה להתקיים כיום, שוב בגלל מצוקת ציוד נייד של רכבת ישראל אם תשאלו לדעתי, היוזמה להגיש בג"ץ בנושא מיותרת, חבל שתזרקו 2000 ש"ח על הגשת עתירה (כן זה עולה כסף) מבלי שקיבלתם כלל חו"ד משפטית בעניין. שכן, לא מדובר באפליה אלא במצב בלתי אפשרי שאתם מתעקשים להפוך לאפשרי מבלי לחשוב קצת בהיגיון בריא אלא מתוך אמוציות וחבל.

fireman

New member
לצערי הרב מרבית*

שלום ידידי היקר
לצערי הרב תגובתי בפורום אופנים התקבלה כאילו אני מצדד ברכבת ועומד נגדכם, למען האמת לא ציפיתי ליותר מידי אהדה....מה שכתבתי שם ישתווה להצבת פרסומת של דוגמנית עירומה בלבד רחוב סואן באיראן. תגובתי שם הייתה עניינית, עובדתית ומשקפת את המציאות, לרכבת ישראל אין את האפשרות להקצות בשלב זה מקום להובלת אופנים בבטחה. לצערי הרב מדריבת חברי הפורום השכן (באופן מובן לחלוטין) מגיבים בצורה אמוציונלית ולא בצורה הגיונית שמתייחסת לעובדות הקיימות בשטח. השטח שפונה למזוודות ברכבות לנתב"ג בא בצורת הצבת מתקן מתאים במעברים (כאשר מדובר בIC3) ולא בגריעה מהותית של מקומות ישיבה. הצבת מתקנים לאופנים תדרוש הוצאה של שורות שלמות של מושבים מהקרונות שכן אופנים הן בעלות נפח קטן אמנם אך בעלות מידות פיזיות שאינן קטנות כלל. אחד הגולשים שם בפורום הגיב בזלזול מסויים בנוגע למתקני העגינה שבאים במטרה להגן על הנוסעים, אני כרוכב אופנים שעושה בהן שימוש מידי יום בכדי להגיע ללימודים לא רוצה לחשוב על נוסע שעולה לידי לרכבת ומקבל מכה בפנים מהכידון או נתקל בגלגל ונופל. אם מישהו מכם חשב על לזרוק את האופנים במעברים ובזה נגמר הסיפור, תשכחו מזה, זה לא יקרה, לאופנים אם וכאשר....יוקצה מקום נתון ומוגבל מן הסתם ברכבות, זה יתנהל בצורה מסודרת שלא יכולה להתקיים כיום, שוב בגלל מצוקת ציוד נייד של רכבת ישראל אם תשאלו לדעתי, היוזמה להגיש בג"ץ בנושא מיותרת, חבל שתזרקו 2000 ש"ח על הגשת עתירה (כן זה עולה כסף) מבלי שקיבלתם כלל חו"ד משפטית בעניין. שכן, לא מדובר באפליה אלא במצב בלתי אפשרי שאתם מתעקשים להפוך לאפשרי מבלי לחשוב קצת בהיגיון בריא אלא מתוך אמוציות וחבל.
לצערי הרב מרבית*

מה עם אופניים עם מנוע עזר ?

חברי הפורום
תגובתכם לנושא.

מאחר שמנהל הפורום "תחבורה ציבורית" fireman הגיב לנושא. העלאת אופניים לרכבת ישראל ,כן או לא. וברגעים אלה מתנהל ויכוח בפורום השכן "טיולי אופניים". אודה לכם אם תגיבו לנושא בפורום "טיולי אופניים". תודה.
מה עם אופניים עם מנוע עזר ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה