דרושה המלצה דחופה לפסיכולוגית ילדים

מיחתא

New member
../images/Emo41.gifדרושה המלצה דחופה לפסיכולוגית ילדים../images/Emo41.gif

סליחה מראש על אי השרשור / ההיכרות המקדימה - הנושא בהול
ילדון בן 6.5 בכיתה א'. כבר שבוע שלא נכנס לכיתה (עומד בפתח או יושב מחוץ לכיתה) ואומר לחברים ש"יש לו סוד" (
) כל הנסיונות לדובב אותו עלו בתוהו. הוא יודע שכל הנסיונות לשאול מה קורה / למה הוא לא נכנס לכיתה מובילים לשאלה "מה הסוד" והוא עונה ש"אני לא רוצה לספר" או " את רוצה לדעת למה אני לא נכנס לכיתה נכון ? בגלל זה את שואלת את כל השאלות לפני..." קצת רקע : - אבא שחוזר פעם בשבוע הבייתה (שישבת) בגלל פרויקט מהעבודה - אמא שמקבלת את פניו אחרי ביה"ס ואיתו בבית (ועם אחיו) לאחר מכן - סוג של חרדת נטישה מאז הקסאמים שהיו בינואר לפני שנתיים באיזור הדרום (אז הם שהו במרכז הארץ). בנוסף הוא מאוד חרד מכניסה למקומות חדשים - תמיד דואג איפה הדלת החוצה, אם יודעים כיצד לצאת, למי יש מפתח ומעדיף שלא לסגור את הדלת (גם בבתים !) - סבא אהוב שהיו מאוד קשורים אליו והיהמבקר בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע ו-הקשר התרופף בעקבות סכסוך משפחתי וכעת הקשר הוא רק ע"ב טלפוני. היועצת ומנהל ביה"ס די חסרי אונים. מבקשים מהאם שלא להיכנס איתו לשטח ביה"ס ומנסים (כבר שבוע) לדבר אל ליבו בכדי שייכנס לכיתה , אך הוא בשלו. היום כבר ביקשו לפנות למרפאת חרדה ב"שניידר" / פסיכולוג התנהגותי (צריך קליני/ רפואי ? אף אחד לא יודע כלום !
) לטיפול בחרדות מה עושים ? יש גם את השיקול הכספי אבל במקרה כזה, ולאור חוסר האונים בביה"ס אין ברירה וצריך לפעול במישור הפרטי. האם יש למי מכן המלצה מתוך נסיון / היכרות (ולא שמועות/ידע כללי) על פסיכולוג (אולי עדיף דמות גברית?) או פסיכולוגית באיזור הדרום (אשקלון / אשדוד / גדרה / יבנה / רחובות והסביבה) פרטי/ת שניתן לקבוע אליו/ה תור בדחיפות ? ובכלל - נתקלתן פעם במקרה כזה ? אנחנו במצוקה. תודה מראש

keren kr

New member
אנסה לבדוק

אבוק באם הפסיכולוגית שלנו, נתקלה במקרה דומה, אם כן היא תגיב ישירות.

יש לי רעיון אם כי כמובן לא במקום

כדאי למצוא נער או בחור צעיר אחרי צבא שיתנהג כמוהו, ידבר כמותו, ישב בחוץ איתו, וישחק איתו בחוץ כמו חבר,ולאט לאט תוך כדי נתינת חיזוקים חיוביים כמו לדוגמא: יזרוק לו כדור וכשהוא מחזיר לומר לו שהוא אלוף וכו', לברר איתו מה הוא רוצה. יש לו חברים? לא ציינת את זה...

limorsf

New member
המלצות למיחתא

נשמע מקרה של עומס של חרדות, שכנראה הצטברו באופן שלא תמיד אנחנו יודעים לזהות מדוע כך או אחרת. הקאסמים היוו חוויה מערערת בטחון קיומי ממש, ולעיתים אחרי חויה כזו אנו (גם מבוגרים וגם ילדים) חוזרים לתפקוד חיצוני תקין על פניו, אך משהו מתערער ב"אשליית הבטחון" שלנו, כלומר ביכולת שלנו להרגיש בטוחים בעולם שלנו, וכילדים, לסמוך על ההורים שלנו שישמרו עלינו ועל עצמם. בנוסף, כשילדים לא מבינים מה קורה סביבם ולמה, הם ממציאים, ויתכן שזהו הסוד, משהו שהוא חושב שקרה או קורה ומסביר לו את מה שמסביבו, אבל לא מאפשר לו להיכנס לכיתה כי.... חשוב ביותר לא ללחוץ עליו להיכנס וכן לגשת ליעוץ מקצועי כמה שיותר מהר כי אפשר לעזור מאד!!. מנסיוני דווקא פסיכולוגית חינוכית, שיש לה קשר עם בית ספר יכולה להבין את עולמו ולעזור לבית הספר לשתף פעולה בדרך שמתאימה לילד מה עם פסיכולוגית בית הספר? בהנחה שבדקתם ולא מסתייע, המרפאה של שניידר מצוינת, ובאינטייק - הפגישה הראשונה שהם עושים הם גם ממליצים לאיזה מההתמחויות זה מתאים, קליני / חינוכי שעובדים בשיטה התנהגותית זה יתאים. אופציה נוספת, יש בנט"ל ניידת - שנותנת התערבויות טיפוליות בבית! מה שעוזר לכל המשפחה להתיחס נכון למצב. ההקשר של הקאסמים מאפשר לי להפנות, והטיפול מסובסד. אם מתאים, רישמי לי ואנסה לבדוק כמה מהר הם יכולים ליצור קשר עצה קטנה לסיום - גיל 6-7 עסוקים באופן טבעי בנושא המוות, והתקופה בדרך כלל מכילה רגישות לחרדות. כדאי באופן כללי לשוחח איתו על דברים שמחזקים אותו ולצייר אותם: אמא...אבא...משפחה באופן כללי...היכולת שלו להיזהר...דברים שהוא אוהב... מי שומר עליו... יתכן שבאופן טבעי הוא יציין דברים שמפחידים אותו, כדאי לדבר איתו על : איך אמא מתגברת כשהיא מפחדת ממשהו, מה היא עושה כדי לשמור עליו ועל עצמה, איך היא ואבא לא יתנו ששום דבר יקרה לו ולהם וכו'

מיחתא

New member
תודה רבה ../images/Emo45.gif

יצרנו קשר עם שניידר התור הקרוב ביותר הוא לאחרי פסח...

limorsf

New member
בהצלחה-ממליצה בחום תוכניות נוספות

בהצלחה מיחתא, יש חופש בבית ספר עוד מעט לא?....יקל קצת יש לנו תוכניות שניתן לראות דרך ערוץ 66 מ"בית ספר להורים" ו"אין כמו בבית", על פחדים אצל ילדים ותקשורת עם ילדים - יש שם הרבה עצות שיתנו לך השראה. באופן כללי, ממליצה בחום הקראת סיפורים ואגדות!!! לא משנה אם הוא קורא או לא, להקריא לו אחהצ או בערב לפני השינה. אגדות באופן לא מודע מדברות על התגברות על פחדים ומכשולים, וכשאת מקריאה לו יש שם מסר שאת מבינה אותו, והזדמנות לדבר על מה שמפריע לו... כולל ממה מתים.... לא לפחד לדבר על זה. אם את תפחדי איך הוא לא יפחד? גם הספר "הפלא שאינו נגמר" - בהשראה קבלית, בנוי בסגנון אגדות, מקסים ומומלץ מאד לגיל הזה. רק לזכור, כמה שיותר, לא פעם אחת וזהו.

מיחתא

New member
ערב טוב ../images/Emo13.gif

מחר נקבע לו תור אצל פסיכולוג מאזור המרכז (מדהים מה שהולך בשוק הפסיכולוגים הפרטי - המחירים, התורים הארוכים וכו') במקביל נקבע לו תור במרפאת חרדה בשניידר לאחר חופשת החג. מנבסים להקדים. חוצמזה יכול להיות שיש קשר בין חיידק הסטרפ למצב החרדתי בו הוא נמצא. התחיל לקבל מהיום אנטיביוטיקה למשך 10 ימים - נראה מה יהיה. היום היה און אנד אוף בכיתה (בעצת הפסיכולוג ניתן לו שעון יד - 3 דקות בכיתה ו 3 דקות מחוץ לכיתה)-קצת הועיל. מקווים לטוב. תודה לכולכן
מקרב לב.

limorsf

New member
יופי - זו התקדמות משמעותית

אל תתרשמי מהשוק הפרטי, שימי לב טוב אם את מתחברת לפסיכולוג שאת פונה, והיי כמה שיותר כנה. מותר לך להגיד לו הכל! גם כשאת לא מרוצה או לא מסכימה, יש הרבה דרכים לעזור!!! השינוי נשמע משמעותי, כי חוזר ללמוד במיידי, אך גם רוכש שליטה ויש משא ומתן על ההתנהגות ולא רק התבצרות שלו בתוך "הסימפטום" - להיות בחוץ. מה עם הקראת סיפורים? מאד מאד מחזק יחד עם המסר של - גיבור הוא זה שמתגבר!!! לכולנו יש פחדים ואנחנו מוצאים כל מיני דרכים, והוא מוצא כך שכמה קטן ככה גיבור!

GnarledCynic

New member
אפשר לנסות גם את

מחלקת ילדים ונוער בברזילי. זה גם מסובסד, ויש שם מטפלים בכל מיני אופנים, בהתאם למה שהילד מתחבר אליו יותר. במקרים קיצוניים יש גם אישפוז יום, שעוזר לילד לחזור לשגרה. הדבר היחידי שמפריע לי, אבל אני די בטוחה שכך זה כמעט בכל מרפאה, זה שממהרים להלעיט ילדים בתרופות. אין לי בעיה (עקרונית) עם תרופות, כל עוד נוסו אופציות אחרות ללא הצלחה. שיהיה בהצלחה

pugile9

New member
בהצלחה וחג שמח

מיחתא יקרה אני עוקבת אחר ההתכתבות בפורום מאחלת לכם הצלחה רבה בטיפול ו
חג שמח

מיחתא

New member
ושוב תודה לכולכן ../images/Emo13.gif

היום היינו אצל פסיכולוג פרטי והילד ממש זרם איתו, למרבה ההפתעה. אולי גם בשל העובדה שמדובר בדמות גברית - הקלה עליו. הפס' אומר לאחר השיחה הראשונית שכנראה מדובר בהצקה/איום של ילד אחר מהכיתה (כיתה א' למען השם
) שגרמה לו לחרדה עד כדי כך, אבל כמובן שיהיו עוד כמה סשנים משותפים כדי לבחון לעומק את הנושא. במקביל ידבר עם המורה שלו ויעדכן אותה בהמשך הטיפול, במשותף. כמו כן הילדון מקבל אניטיביוטיקה ל-10 הימים הקרובים בשל הסטרפ שחזר לו (וכאמור התברר שתיתכן אפשרות לקשר בין מצב חרדה/סטרס לבין הסטרפ) + תור למרפאת חרדות בשניידר. הלחץ נרגע (קלות) בזכות הטיפול של אנשי מקצוע, ואני מקוה שלאחר החזרה מחופשת החג המצב יחזור לשגרה רגועה וטובה. המון תודה לכולכן על הדאגה. את מקסימות. חג שמח

pugile9

New member
משחקי ילדים

מיחתא יקרה אני ממליצה בחום על פעילות משותפת עם כמה חברים מהכיתה של הילד בבית פעילות מובניית שתיצור שתוף פעולה בין הילדים דווקא משחקים אתגריים שיחד כל הילדים מגיעים לתוצאה ולאו דווקא משחקים תחרותיים האינטראקציה עם עוד ילדים תחזיר לילד את האמון גם בילדים ולא רק במבוגרים . אשמח לתת רעיונות למשחקי שתוף פעולה אם תרצי לקיים פעילות . להתראות

עניין סוד

מיחתא שלום ! דעתי האישית היא להוריד מהילד את מוקדי הלחץ שאת אחראית עליהם, קרי, שהאבא יקח חופש שבוע מהעבודה, שהיחסים עם הסבא יתיישרו למה שהיו, ומהר. אתם ההורים, אתם המבוגרים, לכם יש את היכולת להכניע את עצמכם כלפי מטרות נעלות יותר. תנסו את זה ותגידי אח"כ מה קורה.

למעלה