הודעה לחברי הפורום

מצב
הנושא נעול.

yblumann

New member
תגובה מלונדון

נו, אז גם אני אגיב

1. זו לא פעם ראשונה שאני קורא דיווחים על התבטאויות לא הולמות המופנות לחברי הפורום, אבל דוגמאות של ממש - בקושי ראיתי. אולי יש לי רף עלבון גבוה (ראה גם למטה), או ש-fireman הזדרז והספיק לפעול כדי למנוע ממני את אי-הנעימויות הבולטות במיוחד. 2. מנסיון חיי (אולי גם תכונות אישיות שונות) למדתי להעריך את הגישה המבוגרת של האנגלים מאחורי הפתגם: "STICKS AND STONES MAY BREAK MY BONES, BUT WORDS WILL NEVER HARM ME" בעברית: "הכלבים נובחים, אך השיירה עוברת..." 3. לא, אני לא יכול לשנות את האופי של מי שמתרגז כשמעליבים אותו, והצדק עם fireman כשהוא חוסם את מי שעבר את הגבול. אבל אציין שמי שיש לו בטחון עצמי והערכה עצמית יטה להתרגש פחות מאלה שמעבירים דיון ענייני לפסים אישיים. אז בואו נשתדל להירגע קצת, להוסיף קורטוב של מלח ולזכור שאנו כאן בפורום בשביל ההנאה והעניין ההדדי, ולהתעלם מדבריו של מי שמנסה לקלקל (או נכשל בלשונו באופן העלול לקלקל). אחרי הכל, העלבון הגדול ביותר שאתה יכול לתת למי שמתגרה בך הוא להתעלם ממנו, כי כך קלקלת את תוכניותיו לזכות בתשומת לב שאינה מגיעה לו (אשתי, כמורה, ממליצה על שיטה זו כלפי תלמידים מתפרעים בכיתה)... נ"ב: יש עוד הרבה פתגמים חכמים המתייחסים למצבים כאלה בעברית, אידיש ואנגלית, שמהם נוכל ללמוד כמה תובנות חשובות! ננ"ב: לפני יום כיפור כולנו סלחנו למי שפגעו בנו - בכוונה וגם ללא כוונה - אז נמשיך ברוח זו!
תגובה מלונדון
שלום וחג שמח לכולכם! חבל לי לראות ולקרוא בפורום מריבות בין המשתתפים, יחד עם גנויים אישיים וקללות. זה פשוט לא לכבוד הפורום, המשתתפים בו, וכמובן לנושא שמעניין אותנ. בלונדון יש הרבה קבוצות דיון של תחבורה צבורית שמנוהלות על yahoo,smartgroups וכו. נושאים: אוטובוסים בלונדון, Routemasters, קווים, שלטים, פנטזיה, רכבות - כללי וספציפי, tube וכו וכו. אולי לא תתפלאו לדעת שגם בלונדון לפעמים משתתפים מאבדים את השליטה על עצמם ויורדים לרמה אישית. אין דבר יותר טוב להרוס פורום ממריבות אישיות. אני חבר בפורום כללי שרוב המשתתפים לא מכירים אחד את השני ,ובפורום נוסף שבו יש כ 40 חברים שמכירים אחד את השני. בפורום הקטן יותר אנחנו מותחים אחד את השני ,צוחקים מעצמנו, ועושים בדיחות אחד על השני. זה עובד כי אנו יודעים את הגבולות, ומכירים אחד את השני. בפורום הכללי יש מאות משתתפים. מנהל הפורום מאשר חברים חדשים, ויש כללי התנהגות בפורום. לשון לא מנומסת, קללות, פוליטקה ,ודי חשוב - שמועות וספקולציות- אסורות. כמובן שהפורום קצת סטרילי ,אבל כללם אילו עוזרים לשמור על הפורום. אם תחשבו קצת תראו למה: - לא כל אחד מכיר את השני. - גילים שונים - רמות ידע שונות - אופי שונה. - עצוב להגיד, אבל אינטליגנציה שונה. חובבי אוטובוסים בלונדון כוללים אחוז גבוה מהרגיל של אדיוטים. המנהל מעיף את מי שחורג מכללי ההתנהגות האלו - ובצדק. שמועות וספקולציות במיוחד אסורות: למשל חברה X אבדה את קו 35 לחברה Y או מוסך Z נסגר. למה? כי באמת קרה שנהגים של חברה X ,או עובדים של מוסך Z הם חברים בפורום והניחו שהשמועות נכונות. הייתם רוצים לקרוא חדשות על העבודה שלכם באתר של חובבי תחבורה צבורית? אני לא מכיר אתכם באופן אישי, אולי פעם אבקר בישראל ונפגש, אבל, כמו שדוד אומר, תספרו עד 10 לפני תגובות אישיות, או תכתבו draft ,ותחשבו לפני ששולחים. The dog barks and the convoy passes/makes its way זה נכוןגם באנגלית. Yoram in London

מצב
הנושא נעול.
למעלה