עזרה בבקשה עם הזרקת מנוגון

../images/Emo41.gifעזרה בבקשה עם הזרקת מנוגון

סליחה על פתיחת שרשור, אבל אני צריכה להזריק היום בפעם הראשונה מנוגון ולא יודעת איך. נאמר לי להזריק 3 אמפולות של אבקה עם נוזל אחד, ואני מבינה שאני צריכה לקנות את המזרק - איזה מחט אני צריכה לקנות? האם שואבים אמפולה אחת עם הנוזל למזרק ומחדירים אותה כל פעם לאמפולה עם אבקה? האם זה מסובך וכדאי פשוט ללכת למוקד שיזריקו לי? אני מזריקה גם ציטרוטייד - האם אני יכולה להשתמש במחט של הציטרוטייד, כלומר להלביש אותה על המזרק עם המנוגון אחרי שהזרקתי את הציטרוטייד, במקום ללכת ולקנות מחטים (יש לי מזרקים, אבל המחטים שלהם מאד עבות)? תודה

bilba

New member
קצת...

היי האם נאמר לך להזריק בבטן או בישבן. רוב הבנות הזריקו מונוגון בבטן. אם זה בבטן אז יש מחט דקה נדמה לי בצבע אפור ומחט ורודה לעירבוב. אני הזרקתי בישבן והרופא היה מאוד עיקש לגבי זה. בישבן מזריקים עם מחט ירוקה. לי המליצו לא להזריק לבד בישבן והלכתי למיון נשים או למרפאה מדי יום כדי שיזריקו לי. לגבי העירבוב. אכן מדלל אחד מספיק לשלוש אמפולות של אבקה. הכי טוב לתת בפעם ראשונה לאחות להזריק לך ולהדריך אותך. לי אחרי גונל היה מאוד קשה להבין איך מונוגון עובד... בהצלחה

תודה בילבה

איזה זריזה! אמרו לי בבטן. נראה לי שאני ארוץ לקנות מחטים אפורות, שיהיה למחר, ואקפוץ היום למוקד ואבקש שיזריקו לי בפעם הראשונה. תודה

varod27

New member
בעיקרון אפשר לקחת מהאחות בקופת חולים

ולא כדאי להשתמש באותה מחט של הצטרוטייד אני הייתי מחליפה בשביל הסטריליות

ורוד, אני מזריקה ביחד

נראה לך שבכל זאת תהייה בעייה של סטריליות? אז מחטים אפורות כפי שבילבה הציעה הן המתאימות?

כלומר

האם נראה לך לא סטרילי מיד אחרי שהזרקתי את הציטרוטייד להשתמש באותו מזרק להזריק גם את המונוגון?

bilba

New member
אני לא יודעת לגבי השילוב אבל

אני עדיין בעד ללכת פעם ראשונה לאחות. שהיא תדריך ותסביר לך האם כדאי ביחד, לא כדאי ביחד... הן גם ייתנו לך מחטים כדי שלא תצטרכי לקנות. בהצלחה

תודה שוב בילבה

אני עדיין מנסה להמנע מללכת למוקד. עד אתמול הזרקתי גונל וציטרוטייד וההוראה הייתה להזריק יחד, כל זריקה בצד אחר של הבטן, אז אני מתכוונת לעשות ככה גם עם המנוגון והציטרוטייד, העניין הוא אם אני יכולה להשתמש באותו מזרק של הציטרוטייד גם למנוגון או לא, ואם אכן המחטים האפורות הן אלה שהכי מתאימות. תודה רבה

bilba

New member
אני חושבת

אם את מסתדרת עם הכאב של המחט העבה אז אין בעיה. חשבתי שאת רוצה להמנע מהכאב של המחט העבה... לא מכירה ציטרוטייד בעיקרון אבל אני חושבת שעדיף להחליף מחט בין חומר לחומר מבחינת סטריליות ולא לעשות באותה מחט (אותו סוג אבל לא אותה מחט). אבל יכול להיות שאני טועה... סורי..הגעתי לגבול הידע שלי...

המחט של הציטרוטייד

דקה מאד. לא התכוונתי להזריק עם מחט עבה, אני לא כזאת אמיצה
אני אקפוץ לקנות מחטים אפורות, מקסימום אני אשאל בבית מרקחת אם הן הכי מתאימות תודה על העזרה!!!

pgoldi

New member
תשובה חלקית

לא הזרקתי אף פעם מונוגון, אבל הזרקתי מונופור שגם בו היה צורך לערבב 3 אבקות עם נוזל. השיטה היא אכן לשאוב (עם מחט עבה/שואבת - ירוקה) את הנוזל, להזריק לאבקה אחת, לערבב עד שהאבקה תימס, לשאוב שוב (עם אותה המחט ולהזריק לאבקה השנייה וכך גם עם השלישית - אז להחליף למחט דקה (אצלי היא כתומה) ולהזריק. מאד חשוב - בשום אופן לא להשתמש באותה מחט פעמיים להזרקת תרופות שונות, כלומר לא להשתמש שימוש חוזר במחט של הצטרוצייד. אם את כבר לא משתמשת בצטרו. ורק לוקחת את המחט שלו לשאיבה (ואח"כ מעיפה לפח) אז זה בסדר. אם את לחוצה כיון שזו הזרקה ראשונה, ונוח לך להגיע לאחות - אז תלכי. אני באופן עקרוני, העדפתי ללמוד ולהזריק לעצמי, כדי שלא להוסיף לי לחצים מיותרים וריצות מיותרות ובעיקר תלות באנשים אחרים... אבל אם זה מלחיץ אותך - עדיף שתלכי לאחות - הכי חשוב להקשיב לעצך ולראות מה הכי פחות קשה מבין מכלול כל הקשיים ברגע הנתון הזה. מחטים דקות את יכולה לקנות בשקלים בודדים בבית המרקחת, וגם מחטים לשאיבה (שבדר"כ באות מחוברות למזרקים). אפשר גם לבקש ולקבל כמה מהאחות. בכל אופן שיהיה בהצלחה ובקלות!!!

בואי נעשה סדר בבלאגן:

אם את צריכה 3 אמפולות זה אומר 3 מנוגון ומדלל אחד. את שואבת את המדלל, מערבבת עם החומר שואבת שוב, מערבבת שוב, שואבת ושוב מערבבת ואז מזריקה בדיוק כמו ששאלת.
זה לא מסובך אבל, כדאי שתבקשי מהאחות במוקד שתראה לך איך עושים.
לא להשתמש במחט של הצטרוטייד כדי להזריק בה את המנוגון זה גם לא סטרילי וגם לא מתאים!!!! לקנות מחטים מיוחדות לשאיבה ולהזרקה בבטן ולהזריק איתן.

../images/Emo207.gif../images/Emo207.gifהזרקת פיוריגון..

אני יודעת שמזריקים פיוריגון בבטן(לצערי לא פעם ראשונה שלי) אבל אפשר משני צדדי התבור? כאילו מצד ימין ושמאל?(מתחת לתבור,לא? ) קצת מבולבלת גם.. פליז עזרה

שלחתי לך מסר

איך מזריקים ועם את עדיין בבעיה שלחי לי מסר בחזרה ונדבר בטלפון ככה יהיה הכי פשוט ואל תלחצי זה שטויות

dolfin29

New member
הזקת פירוגיון

כן את יכולה להזריק משני צידי התבור מצד ימין או מצד שמאל זה לא משנה איזה צד. שיהיה לך המון הצלחה!!!!!!!!!!!

שישון

New member
בבקשה קישור למצגת ההזרקה שבטאגליינס

של הזרקת גונאל בעט שדומה מאוד לפיוריגון שמגיע גם הוא בעט. אני מקווה שעד עכשיו הסתדרת. בכל מקרה ניתן להניח 2 אצבעות מתחת לפופיק ולהזריק לאורך ולרוחב בתווך הזה. בהצלחה

תודה בנות יקרות

אז קניתי מחטים אפורות ואני לא אשתמש במחט של הציטרוטייד. אתן צודקות - זה לא הכי סטרילי. לגבי אופן ההזרקה - קראתי באתר של דולה שמומלץ לפתוח את שלוש האמפולות של האבקות, להשתמש במדלל אחד, להחדיר שליש ממנו לכל אמפולה, ואז לשאוב את החמר המעורבב משלוש האמפולות, אחת אחרי השנייה. נראה לי שזה מה שאעשה. מקווה שלא יהיו תקלות ותודה לכולן

למעלה