שאלות לגבי מצלמה דיגיטלית

רונקי

New member
../images/Emo41.gifשאלות לגבי מצלמה דיגיטלית../images/Emo41.gif../images/Emo70.gif

שלום
אני מאוד אהבת צילום אבל לא ממש מנוסה ומבינה בתחום..
במצלמה הדיגיטלית שלי,חוץ ממצב אוטומטי,יש עוד כמה מצבים: -P -S -A -M -SP אשמח אם תסבירו מהו כל מצב.
תודה ו-חג שמח
[או מה שנשאר ממנו..]

אי אפשר להסביר

כי לא כתבת איזו חברה המצלמה שלך אבל בכל זאת P זה נראה לי מצב שהוא אוטומטי ויש לך כמה אפשרויות ידניות כמו שליטה על הפלאש ועוד. . . ושאר המצבים הם בטח שליטה על החשיפה על גודל הצמצם ועוד... אשמח אם תיכתבי לי איזו מצלמה יש לך ואוכל לעזור לך יותר. חג שמח.

cnyk

New member
ממש לא קשור למצלמה...!

P (מצב Program) הוא מצב שהצמצם והסגר מופעלים אוטומטית אך את יכולה לשלוט על כל מיני דברים אחרים כמו פלאש, רמת רגישות, איזון לבן וכו'. S (מצב Sutter) הוא מצב כמו P, רק שאת שולטת על מהירות הסגר. A (מצב Aperture) גם הוא כמו מצב P רק בו את שולטת על מפתח הצמצם. M אפשר כבר לנחש שזהו מצב Menual- ידני לגמרי- את מחליטה ושולטת על כל הפונקציות במצלמה. SP- אני לא סגור, כי השם משתנה מידיי פעם, אבל ככל שאני יודע, זהו מצב בו את שומרת את ההגדרות הידניות שלך. נאמר שאת מצלמת בשני מקומות- בצל ובשמש, את שומרת את ההגדרות של הצל,נגיד, מעבירה ומצלמת עם P או A או M וכשאת עוברת לשמש, את מחליפה מיד ל SP ומצלמת בלי השתהות... מקווה שעזרתי...

cnyk

New member
לאילו כפתורים אתה מתכוון?

ה- P, A, S לעולם לא משתנים, כי זה קיצורים של מילים: Program, Shutter, Aperture. אם יש מצלמה שבכל זאת הכפתורים שונים (למרות שאני ממש לא מאמין) זה יכולה להיות טעות ייצור...

cnyk

New member
צודק, אבל

הם מתכוונים כמובן לאותו הדבר- AV- צמצם TV- סגר

רונקי

New member
../images/Emo41.gif

תודה עזרת המון
יש לי עוד כמה שאלות [הרי אמרתי כבר שאני לא ספץ בנושא..
] -ככל שמשאירים את הצמצם פתוח למשך זמן רב יותר-התמונה יוצאת כהה או בהירה? -מהו סגר?ומהו איזון לבן? תודה

cnyk

New member
תשובות...

קודם כל צמצם זה מה שנמצא בעדשה בד"כ (בד"כ כי לפעמים זה מובנה במצלמה) וזה נראה כך- http://www.scphoto.com/assets/images/aperture.gif הצמצם קובע לנו את עומק השדה- ז"א מאיפה שאנחנו נכוון את הפוקוס, כמה חדות תהיה משם. ההסבר לזה יחסית ארוך, ושווה לקנות מדריך צילום... הסגר (או "שאטר" או "תריס") משמש ליצירת החשיפה. ככל שהיא תהיה יותר מהירה פחות אור ייכנס והתנועתיות תוקפא, וככל שהחשיפה תהיה איטית יותר ייכנס יותר אור והתנועה תמשך. התמונה בחשיפה למשך זמן רב תצא יותר בהירה.... (כמובן שתלוי כמה החשיפה איטית ובאיזו שעה של היום/לילה צילמת) איזון לובן הוא האופציה שמחליטה על הצבעים. המצלמה קולטת את הצבע הלבן (או במקרים מסוימים הצבע הלבן נקבע ע"י הצלם, ולפי הלבן היא מחליטה איך ייראה האדום הירוק והכחול. הייתי מאוד ממליץ על "המדריך לצילום דיגיטלי" שאני לא זוכר מי כתב, כדי לדעת יותר טוב על העולם הדיגיטלי. ועל "המדריך לצילום טבע" של דר' דוד דרום שהוא ספר מעולה! מקווה שאיכשהו עזרתי...

רונקי

New member
../images/Emo41.gif

במצלמות רגילות -[לא דיגיטלי] כשהצמצם הוא אוטומטי הוא יודע לפתוח לרגע ומיד להסגר על מנת שלא יצא יותר מדי אור וישרוף את הסרט. כשצלם קובע בעצמו מתי לסגור את הצמצם,יש את אותה סכנה,שהוא ישאיר יותר מדי זמן והתמונה תצא בהירה מדי,נכון? המצלמה שלי היא-Fine Pix S5000 ה-5000 מצביע על משהו[איכות במצלמה,מדד למשהו בה] או שזה פשוט דגם של החברה? ותודה,עזרת מאוד.

למעלה