גם אני6

New member
../images/Emo41.gif

הפעם- רצינות כבדה. אני לא יודעת כמה מכם יודעים על אלה, ז"ל, שנפטרה בשבוע שעבר(הייתה פעילה בתפוז, מוכרת במספר פורומים). היום מנסים "להרים" חלק גדול מהמדינה על הרגליים כדי להציל את ויקה, גם היא חברת תפוז, וצערנו- נמצאת בסכנת חיים(תרדמת יזומה). אז הפעם- נושא קצת אחר. "כבד". תרומת איברים.- איך אתם עם זה? ואחרי שחוויתם את דעתכם- האם אתם- את, אתה- חתומים על כרטיס אד"י? אם כן, אם לא- מדוע? (זה אישי, כן). אם למישהו מיקיריכם- הוריכם, בני זוגכם, ילדיכם(חס ושלום) היה קורה משהו- והם היו חתומים.. האם הייתם מתנגדים לתרומה או להיפך מברכים את ההחלטה? האם זה משהו שיכול להפריע לכם, אצל אדם? בקשר קרוב? שהוא בעד/נגד, נחרצות, תרומת איברים?

יש לי כרטיס של פז"מניקים

כזה שעוד ארזו עם למינציה. כל כך שמחתי לחתום עליו כשקיבלתי את רשיון הנהיגה שלי. אני לא רואה מבחינתי אופציה אחרת במשפחה שלי (הנוכחית והעתידית). הדבר היחיד שביקשתי לא לתרום (לבקשת אבי) הוא עור. שלפחות מבחינה חיצונית אני אקבר שלמה. גם עם כל הביוטכנולוגיה של היום, ניתן לגדל רקמת עור במעבדות, אז לא יחסר גם אני לא אתרום עור.

innocence

New member
גם לי יש כזה..

אבל אמרו לי שצריך להתקשר ולבקש חדש, כי אז אתה במאגר הממוחשב או משהו...

alina maria

New member
דעתי~

אני מבינה את חשיבות הכרטיס וכנראה אעשה כזה בעתיד, מצד שני יש מקרים שבהם הארכת החיים לא תורמת לכלום מאשר לעוד סבל למשל מקרים של אדם שלא רוצה לחיות בגלל כל הטיפולים שהוא עבר ורוצה להפסיק כבר או אנשים שתרומת האיבר לא תפתור להם את כל הבעיות. אבל בעקרון, אני בעד.

באותה מידה

הארכת חיים של אדם שמחובר למכונות בטח שלא מביאה תועלת לאף אחד, ואפילו מגדילה את החובות של המשפחה לביה"ח, ומצמצמת את כמות המיטות הקטנה גם ככה. ההבדל הוא שאדם שמקבל את התרומה יכול לסרב לה כי הוא מסוגל לדבר או בהכרה מלאה ברב המקרים. אדם המחובר למכונת הנשמה, שעבר מוות מוחי- אין לו את היכולת להחליט אם הוא רוצה להמשיך להיות מונשם או לא.

svety

New member
יש לי כרטיס,

גם - ישן, עם למינציה. ההחלטה הבוגרת הראשונה שעשיתי לקראת השחרור מהצבא. מאמינה שאם יש ביכולתי למנוע סבל ולהציל חיים - אני חייבת לעשות את זה.

Thumpers

New member
אני מוכנה לתרום את איבריי כבר עכשיו!

אממ... לא באמת, אבל אני חתומה על כרטיס אד"י, אבל לא קוטלת אנשים שלא חתומים על אחד, כי זה באמת עניין אישי.

DDN

New member
יש לי אדי

ומבחינתי. .. . ממש לא אכפת לי מה יקרה לקליפה שלי אחרי שאעזוב אותה. אם היא יכולה להציל אחרים, שיהיה להם לבריאות.

StriX Starlight

New member
סירוב לתרומת איברים שקול בעיניי

לעקרון לפיו אתה מעדיף לזרוק לפח את ארוחת הצהריים שלך מאשר לתת אותה למישהו רעב שיושב לידך. זה שלך, אתה לא זקוק לזה ויכול לעשות עם זה מה שאתה רוצה. אז למה לא להעביר למי שצריך? למה לא לעשות טוב למישהו אחר? למה לזרוק לפח בשם כל מיני עקרונות בגרוש? דווקא בתרומת איברים, לא צפוי שתזקק לאיברים שלך אי פעם בשנית, בניגוד למטאפורת האוכל. אני חושבת שאנשים שמסרבים לתרום את האיברים רק כדי להקבר שלמים ויפים הם אגואיסטיים. אתם לא תדשנו את האדמה טוב פחות או הגוף שלכם יחסר כליה או לב. להיפך, תרומת האיברים הללו מאפשרת לך להמשיך לחיות בתוך מישהו אחר, לתת למישהו הזדמנות לחיים. היש דבר נעלה יותר מלהעניק חיים? איך אפשר לסרב לזכות הזאת? ואפילו לא נדרש ממך יותר מדי... לא מרגישים כלום.
אני חתומה על כרטיס אדי בערך מהרגע שבו הורשתי לעשות זאת. לצערי הארנק נגנב מאז ואת הנוכחי שלי עשיתי בתור לארומה (היוזמה הכי מוצלחת שלהם אי פעם, להעמיד עמדת הרשמה לאד"י ליד הקופה.) אוי ואבוי למשפחה שלי אם היא תנסה למנוע את תרומת האיברים שלי. זו ההחלטה שלי. ואם יש משהו שאני מוכנה להעניק לאנושות בחפץ לב (*סטאגדיש*) זה את פיסת הבשר שהיא אני ואת האיברים שהיא מכילה. הכל למען מטרה טובה. (ומצידי שגם יפרסו וישמרו אותי בתערוכה סטייל עולמות הגוף. אחת התערוכות הנפלאות והמלמדות ביותר שיצא לי לראות)

גם אני6

New member
ועל אף כל אלה-

זו זכותך לבחור של-א לתרום איברים. לבחור של-א לתת את הרוחה שלך למישהו אלא לזרוק אותה. או לתת לחתול במקום לדר רחוב. זאת זכותך. זה לא הופך אותך לאדם טוב או אדם רע, לאדם טוב יותר או טוב פחות, למוסרי יותר או מוסרי פחות נעלה יותר או נעלה פחות. בדיוק כשם שכתבו כאן על "הפלה= רצח" ועל כך הגיבו שזו דמגוגיה- גם על כל התורה הנ"ל אפשר לכתוב שאלו טיעונים של דמגוגיה. כל אלה הן הזכויות שלך- מה לעשות עם הגוף שלך, האוכל שלך או משהו אחר. איך אנחנו מביטים על זה או מרגישים כלפי זה- זו כבר דיעה והרגשה אישית, לגיטימית אבל סובייקטיבית. ואגואיזם- זה לא רע. הוא קיים בכולנו. כמו בכל דבר- השאלה באיזו מידה וכיצד הוא בא לידי ביטוי.

StriX Starlight

New member
אם נתונה בידייך בחירה לתת חיים

ואת בוחרת שלא, איך את יכולה להגיד שזה לא עושה אותך בנאדם רע? זו המהות של רוע. להיות מסוגל לעזור ולבחור לעמוד מן הצד. אם לא זה, מה כן עושה בנאדם רע?

גם אני6

New member
שוב-

על זה בדיוק הגבת לכותבת למטה- "את דמגוגית בשקל". [אני לא חושבת כך עלייך, אני כותבת שמעבר לפעולה- שהיא עובדתית- כל השאר זו כבר ראיה סובייקטיבית]

גם אני6

New member
שוב-

המרכאות מצטטות אותך. אין לי ענין להכנס לדיונים, פשוט בשבילי לכל אדם יש את האמת שלו- זה שאני מרגישה אחרת לא עושה מהאמת של מישהו אחרת פחות נכונה או אמיתית. ההגדרות שלו אחרות, המושגים שלו אחרים והוא מרגיש בדיוק אותו הדבר ובאותה העצומה בקשר לזה כמו שאת מרגישה בקשר לאידיאלים שלך. אדם עושה מה שהוא עושה- כי ככה הוא מרגיש. מהסיבות שלו, מהמקמות שלו, זה מה שהוא חושב לנכון. אין לי מה לשים על זה תגיות ולהדביק שמות ושיפוטיות(לא נראה לי שאצליח, גם, יותר מדיי..), אני יכולה רק להקשיב ולקבל ואם אוכל- לנסות להבין.

גם חתול הוא בן אדם ../images/Emo108.gif.

רעב כואב לכל ייצור חי. זכותו של כל אחד להחליט אם לתת או לא לתת ואיננו מטילים ספק בזכות הזאת, אולם מי שבוחר לא לתת את מה שאינו צריך במילא לאלה שהמשהו הזה יציל את חייהם הינו אדם שגוזל חיים בידיעה וללא תועלת אישית. כנ"ל לדוגמא זכותו של גבר לא לרצות לשלם מזונות לילדיו, אולם אחד שיבחר בפועל לא לשלם יגונה על ידינו. אזי אנו מקבלים את זכות הסירוב לתרום איברים אולם מגנים את אלה שבחרו בהחלטה כזאת. זכותנו לגנותם, אני לא מצליחה להבין על מה תת הדיון הזה
. את למעשה אומרת שלהם הזכות לסרב ולא לתרום איברים שהם במילא לא יצטרכו, ועל ידי כך להניח לאחר למות, ואילו לגנות את בחירתם זה לא ליגיטימי, לא צודק או לא נאה
? היכן זכותנו לגנות את מה שלא נראה לנו ראוי
?

גם אני6

New member
../images/Emo45.gif כן ולא

גם בן אדם הוא בעל חיים, יהיה יותר מדויק. שושה, זה לא גזל חיים, זה לא לתרום להציל, לשמור או לשפר אותם.

גם אני6

New member
נשלח לפני הזמן

זה לא אותו הדבר. מזונות ואיברים/אוכל. אלה דברים שהם ש-ל-ך. השייכים לך(לא נכנס להגדרה "שלך", כי תכלס אין משהו שהוא "שלי" או "שלך".. ברשות שלך. לשלם, לכלכל את הילדים- זאת אחריות וחובה מסוימת שיש אנשים שבוחרים לא לקיים אותה. יש אנשים שלא רואים בחובה הזו משהו שחל עליהם. אם אין לך בעלות על הגוף שלך, על האיברים שלך- על מה יש לך? אם שופטים אדם על ההחלטה שלו האם להשאיר את איבריו עמו או לא- שוללים ממנו את הזכות הבסיסית ביותר, להחליט ולבחור מה לעשותך עם לא רק חפצים ברשותו- אלא עם גופו. את נכנסת כאן ל"למה?" ו"מה אכפת לך?". אני אומרת- שזאת הזכות שלו וגם אם הוא בוחר כך או אחרת- זה שלו, מורת לו וזה לא עושה ממנו אדם רע. אדם לא אמור להרגיש רע או מתבייש בגלל החלטות אלה.

מה הכוונה "עמו"?

הוא מת, הוא לא יכול להשאיר שום דבר עם עצמו - הוא איננו
. בהחלטה להניח לכמה אחרים למות כי הוא רוצה את הגופה של עצמו עם כבד לרימות, ועוד איך הוא צריך להרגיש רע ולהתבייש - לדעתי
. כי הפרזיט יזמר אחרת אם יזדקק להשתלה בעצמו, והיו מקרים.

למעלה