"לא רוצים - שלא ייתגייסו" - סקר ע"פ חלום

../images/Emo46.gif "לא רוצים - שלא ייתגייסו" - סקר ע"פ חלום

ויכוח סוער בסוגיית מתגייסים ומשתמטים נערך במקביל במשדר טלוויזיה וביני וחברים שצפינו בו באותה העת במהלך הדיון הסוער תועד בטלוויזיה ראש העמותה נגד המשתמטים במהלך צעדה כשהוא אומר בזעם "שלא יתגייסו, אבל שלא יפריעו לאחרים" בהתכוונו לקבוצות של אנרכיסטים למיניהם המנסים להשפיע על בני נוער אחרים. הוויכוח הרם והקולני לא התרחש אמנם במציאות אלא בחלום לפנות בוקר, ובכל זאת...
האם לדעתכם יש השתמטות לגיטימית?
האם יש הבדל עקרוני בין משתמטים מטעמים פוליטיים, ימנים או שמאלנים, טעמים דתיים או סתם כי לא בא להם?
האם אמור להיות הבדל בטיפול בכל אחד מהמקרים?
מה דעתכם על אנשים הקוראים לאחרים לא להתגייס? האם יש הבדל בינם לבין משתמטים 'רגילים' והאם אמור להיות טיפול שונה? מדינת ישראל נחשבת מעצמה עולמית לא רק בתחום ההיי-טק, הקרמבו והחומוס אלא גם בתרבות הוויכוח - מקום ראשון בעולם בוויכוחים אידאולוגיים
כשאתם נקלעים לדיון סוער על נושא ציבורי האם אתם ממהרים ליטול חלק בוויכוח או שמא יושבים מהצד וצופים?
האם דיון שנערך בטלוויזיה או ברדיו מכניס אתכם לעניינים או שאתם מקשיבים בחצי אוזן ומקסימום מעבירים תחנה?
איפה אתם רוב היום בבחירות? בחוף הים או בוויכוח על עתיד המדינה?
האם קורה לכם שאתם משתכנעים במהלך הוויכוח או שאתם דבקים בעמדתכם בכל מקרה?

לא אענה על הכל מפאת קוצר זמן.אבל,

השתמטות א י נ ה לגיטימית ולא משנה אם זה מטעמי דת או מצפון. נ ק ו ד ה!! כולם ככולם צריכים לקחת חלק בחובות המדינה,לא רק את הזכויות והכספים שהיא מחלקת. לדעתי, למשתמטים, צריך להסיר זכויות! נראה אותם אז... (אני כוללת בתשובתי את משתמטי הימין,השמאל והאמצע. ואיך לא, תלמידי הישיבות שחלקם משלמים ומרמים כדי לקבל פטור)

עונה!

האם לדעתכם יש השתמטות לגיטימית?-השתמטות מעצם ההגדרה אינה לגיטימית, אם היתה לגיטימית לא היתה השתמטות אלא פטור. האם יש הבדל עקרוני בין משתמטים מטעמים פוליטיים, ימנים או שמאלנים, טעמים דתיים או סתם כי לא בא להם?-בשורה התחתונה אין הבדל. האם אמור להיות הבדל בטיפול בכל אחד מהמקרים?-כל מקרה צריך להבדק לגופו ככה שהטיפול יכול להיות שונה, כשהשוני צריך לבוא לידי ביטוי לפי סיבת ההשתמטות. מה דעתכם על אנשים הקוראים לאחרים לא להתגייס? האם יש הבדל בינם לבין משתמטים 'רגילים' והאם אמור להיות טיפול שונה?-בטח שיש הבדל, זה שאדם לא רוצה לשרת את המדינה זה מילא, אבל לגרור אחריו עוד אנשים זה גרוע בהרבה. מדינת ישראל נחשבת מעצמה עולמית לא רק בתחום ההיי-טק, הקרמבו והחומוס אלא גם בתרבות הוויכוח - מקום ראשון בעולם בוויכוחים אידאולוגיים כשאתם נקלעים לדיון סוער על נושא ציבורי האם אתם ממהרים ליטול חלק בוויכוח או שמא יושבים מהצד וצופים?-אני אטול חלק כשאני אחשוב שיש לי משהו רלוונטי לומר. האם דיון שנערך בטלוויזיה או ברדיו מכניס אתכם לעניינים או שאתם מקשיבים בחצי אוזן ומקסימום מעבירים תחנה?-מאוד תלוי בנושא הדיון. איפה אתם רוב היום בבחירות? בחוף הים או בוויכוח על עתיד המדינה?-בוויכוח על עתיד המדינה, גם ככה הים קר במרץ(לרוב נערכות הבחירות במרץ) האם קורה לכם שאתם משתכנעים במהלך הוויכוח או שאתם דבקים בעמדתכם בכל מקרה?-תלוי עד כמה חזקה העמדה שלי בנושא, לפעמים זווית ראיה שונה יכול לשנות את דעתי.

yeti asx

New member
לפי דעתי

אני יקבל יותר בהבנה השתמטות מטעים אידאוליגים וגם מטעמים של משפחות ניזקקות.

למעלה