ובהצלחה בפורום-שמחה להצטרף

חיבנוקי

New member
../images/Emo49.gif ובהצלחה בפורום-שמחה להצטרף

אני שיר,אמא לשני זוגות תאומים בני 7 וחצי ו5 וחצי,ובתחילת הריון. עדן בת 5 וחצי היא ילדה מקסימה ונבונה,שנולדה חרשת ובגיל שנתיים וחצי עברה ניתוח השתלה (שתל כוכלארי)ורק השנה התחילה "להנות"ממנו . מדברת קצת,(לפי הרשימה שאני עושה יש לה אוצר מילים של מעל 50 מילים בדיבור) מאוד נוח לה להשתמש ולהעזר עדיין בשפת הסימנים (שכל המשפחה למדה כדי שנוכל לתקשר איתה). מאז שגילינו את הבעיה היא הייתה מטופלת בגני מיח"א ומשולבת בגן רגיל חלק מהשבוע. כרגע אנחנו עוברים לגור באילת ואני יודעת שאין שם מסגרת של גני מיח"א,ושאין מספיק ילדים עם בעיה דומה,ואני מתלבטת מה יהיה הכי טוב בשבילה. לגבי המעבר זאת עובדה ואין לי אפשרות אחרת (צרכי פרנסה). אבל אשמח אם יש עוד אנשים מהאזור שיוכלו לעזור לי בהתארגנות,הכרת הסביבה,קלינאיות תקשורת ועוד... וכמו שאמרתי בכותרת שמחה על פתיחתו של הפורום,מקווה שיהפוך ל
חם ,שנדע לעזור ולהעזר אחד בשני. שיר

Diana M

New member
ברוכה הבאה שיר../images/Emo24.gif

תחילה הרשי לי להוריד את הכובע, שני זוגות תאומים וילד/ה נוספת (נוספים?
) בדרך! וואו!
עדן בת חמש וחצי, משמע עולה לגן חובה. חשוב שתדעי כי אם לא תמצא מסגרת מתאימה עבורה באילת (גן שפתי, גן לילדים מושתלים או גן טיפולי לילדים בעלי יכולת תקינה עם לקויות חושים או מעוכבי התפתחות) עדן זכאית להיות מוגדרת כילדה "בעדיפות א´" על פי הקריטריונים של משרד החינוך, הווה אומר, לקבל שרותי תמיכה במסגרת סל שילוב, בגן רגיל. כמו כן היא זכאית לקבלת טיפול פרא רפואי, במקרה שלה, קלינאית תקשורת, במסגרת קופ"ח וגם במסגרת סל שילוב (במידה ויש קלינאית תקשורת במתי"א אילת) בכל אופן , אני ממליצה כבר כעת ליצור קשר עם המפקחת על החינוך המיוחד באזור אילת (ניתן לברר פרטים באגף החינוך של עריית אילת) ולשמוע ממנה מה האפשרויות הקיימות בעיר. פונקציה נוספת איתה כדאי ליצור קשר, זו מנהלת מתי"א אילת. חשוב מאוד להערך טרם המעבר על מנת שעדן תקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן להעניק לה במקום. (במידה ותזדקקי לטלפונים, אשמח לסייע) ואני אכן מקווה כי פורום זה יהפוך לבית חם ותומך. שמחה שאת איתנו

חיבנוקי

New member
דיאנה המון תודה על המידע

ובדרך יש עוד בובון אחד ויחיד. אשמח להעזר בכל מידע שתוכלי לתת לי. האמת לא ידעתי על סל השילוב,ואשמח אם תוכלי לספק לי עוד מידע על כך. תודה שיר

Diana M

New member
סל שילוב

היי שיר סל שילוב הוא תקציב של משרד החינוך המגולם כשעות הוראה וטיפול וניתן למסגרות רגילות לצורך תמיכה בילדים בעלי צרכים מיוחדים. ואלה מתחלקים לשתי קטגוריות מרכזיות: עדיפות א´ ועדיפות ב´. בעדיפות א´ כלולים גם ילדים עם לקויות חושים כמו עדן. היה וילד בעדיפות א´ לומד במסגרת רגילה הוא בעל זכאות ראשונה לקבלת מאשבים מסל זה. המשאבים יכולים להיות שונים ומגוונים. החל מהוראה מתקנת ועד תרפיה . הכל בהתאם לצרכים , בהתאם לתוכנית העבודה ובהתאם לקיים במתי"א שבאזור השרות שלה נמצאת המסגרת בה לומד הילד/ה. מה שחשוב שיר הוא שתצרי קשר כבר עכשו, על מנת שתדעי מה יש באילת, ובעיקר מה מתאים לעדן. אשמח לעמוד לרשותך ולסייע בכל דרך אפשרית. שלך

צלף

New member
אני סבור שביתך צריכה ללמוד בשילוב

כילד כבד שמיעה שלמד במיסגרת רגילות, אני יכול לומר שעשיתי את זה, אבל שילמתי על זה מחיר יקר, שלא היו לי חברים בגלאים אלו. בתך צריכה ללמוד עם שוים לה, אחרת יהיה לה קשה מבחינה נפשית. אם אין מסגרת באילת, אולי כדאי שלא תעברו לשם

דליה.ד

New member
אני סבורה שצריך לשקול כל מקרה

לגופו של עניין, ולא כל מה שמתאים לילד מסויים אינו מתאים בהכרח לאחר. מנסיוני...עדין לא הכרתי שני ילדים (ולא חשוב אם היו בעלי צרכים מיוחדים או לא) שהם אותו הדבר. לכל ילד יש להתאים את המסגרת החינוכית המיטבית עבורו (ובשביל זה יש ועדות השמה או ועדות שילוב). על כל פנים, עד כמה שידוע לי, ילדתך היא בעדיפות א´ מבחינת מערכת החינוך להשמה במסגרת שתיתן לה תשובה הולמת לקשיים שלה וכן לכל הטיפולים הפרארפואיים שהיא זקוקה להם (לבירור פני לשפ"ח במקום מגורייך). המפקחת המחוזית על החינוך המיוחד באיזור הדרום היא דניאלה מונטל. אפשר לפנות ולבקש איתה שיחה. אני מברכת אותך על ההתגיסות לטובתה של עדן (גם לי יש עדן בבית, יפיפיה בת 14 מדהימה ונהדרת כמו שמה, עם קשיי קשב וריכוז ודיסלקסיה קלה, מה שלא מפריע לה להיות תלמידה מצטיינת - עם עזרה כמובן והתאמות בבחינות)!

למעלה