ליום כיפור

dafgol

New member
../images/Emo52.gif ליום כיפור ../images/Emo52.gif

סליחה-מילה עם הרבה משמעות סליחה - מילה עם הרבה משמעות מילה שאומרת "עשיתי טעות" מילה שיכולה להשלים בין שניים מילה שבינינו, שווה פי-שתיים אז הנה חבר\ה יקר\ה, רציתי להגיד לך סליחה - מצטער\ת שפגעתי בך.

dafgol

New member
../images/Emo41.gif סקר סליחות בין אדם לחברו ../images/Emo41.gif

כשאת\ה יודע\ת שנפגעו ממך בכוונה או שלא את\ה מייד מתנצל\ת ומסבירה או....
איך את\ה מבקש\ת סליחה?טלפון?מכתב?פגישה?
יש מישהו\י שלדעתך צריך להתנצל ולבקש סליחה ממך ?
קרה לך שמחלת בלב שלם לאדם שפגע בך למרות שלא בקש את סליחתך?
יש עוד מישהו/י שאת\ה חייב\ת לו סליחה ולא יודע\ת איך להתחיל?

dafgol

New member
ועונה לעצמי באופן עצמוני

אם אני יודעת שמישהו נפגע ממני שלא בכוונה - כמובן שמייד מתנצלת אם במקרה פגעתי במישהו בכוונה - אין לי על מה להתנצל.....
אני מבקשת סליחה בכל דרך זמינה ואפשרית - פגישה פנים אל פנים , טלפון, מייל....
כן, יש מישהו שצריך להתנצל בפני ולבקש סליחה......
כן, כל יום אני סולחת לאדם שפגע בלי למרות שלא ביקש סליחה......
כן, חייבת סליחה גדולה לברי שלי , על זה שנעלמתי לו שנה שעברה כשאושפזתי לפני ואחרי הלידה ובסוף הוא קיבל אותי בחזרה חולה, כואבת ועוד עם אח קטן, ולא היה לי את כל הזמן והכוחות שרציתי שיהיו לי רק איתו. ( משתדלת להשלים כל יום ויום במהלך השנה האחרונה את הזמן שלו ושלי ביחד לבד
) מבקשת סליחה מכל מי שפגעתי בו בשנה האחרונה ובכלל.

גם עונה (סליחה מראש קראו ותבינו)

אני מנסה להסביר שהתכוונתי למשהו אחר ואם הוא לא מבין אז שילך ל...... לא מבקש סליחה זה לא בכבוד שלי מי שחושב שצריך להתנצל שיתנצל מי שלא לא ממש לא יש המוןן אנשים שאני חייב סליחה אבל לא מבקש ממש לא אכפת לי.. אם אלוהים רוצה להרוג אותי בבקשה (לא מאמין באלוהים)

S r 35

New member
עונה לסקר - וגם הברקה של ניר

כשאני יודעת שנפגעו ממני בכוונה .... אני משתדלת להסביר ו/או להתנצל מיד.
איך אני מבקשת סליחה .... משתדלת שזה יהיה פנים אל פנים - כלומר פגישה.
יש מישהו שלדעתי צריך להתנצל ולבקש סליחה ... כן! חברה וותיקה שלי שדי נפגעתי מההתנהגות שלה ובגלל זה הקשר ביננו די רופף עכשיו.
קרה לך שמחלתי בלב שלם לאדם שפגע בי ... אני חושבת שכן. אני מוחלת בלב שלם לילדי ולאנשים היקרים לי. בעיקרון, אני לא טיפוס שומר טינה אבל אם פוגעים בי מאוד אני לא סולחת ולא יעזור כלום.
יש עוד מישהו שאני חייבת לו סליחה .... אמממ ... לא יודעת, לא ממש ... יש לי חברה שהייתה לי אי הבנה מאוד לא נעימה איתה אבל התנצלתי והעניינים חזרו לקדמותם.
ולסיום הברקה של נירוש שלי - בענייני סליחות: היום הוא חזר מהגן וכעס עלי מאוד
(עשיתי לו בלאגן בחדר - לדעתו / ניקיתי לו את החדר לדעתי). הוא הכריז שהוא לא חבר שלי לעולמים ושהוא כועס עלי מאוד!!! ואז הוא אומר לי "ואל תבקשי ממני סליחה! אני לא סולח כי אני לא אלוהים!"
מיותר לציין שחצי שעה אחר כך השלמנו. גמר חתימה טובה לכולכם

frige

New member
עונה גם

כשאת\ה יודע\ת שנפגעו ממך בכוונה או שלא את\ה מייד מתנצל\ת ומסבירה או.... איך את\ה מבקש\ת סליחה?טלפון?מכתב?פגישה? תלוי ממי, תלוי מתי, תלוי בכושר ההבנה של הבן אדם. יש מישהו\י שלדעתך צריך להתנצל ולבקש סליחה ממך ? אולי, לא מתעמקת בזה. פעם הייתי יותר רגישה לעניין. היום........... קרה לך שמחלת בלב שלם לאדם שפגע בך למרות שלא בקש את סליחתך? כן יש עוד מישהו/י שאת\ה חייב\ת לו סליחה ולא יודע\ת איך להתחיל? לא, אין לי בעיה להודות בטעויות ולבקש סליחה מאנשים שאני פוגעת בהם אולי. כמובן שלא במכוון. מקווה שלא פגעתי באף אחד. מקווה שמי שחושב שפגעתי בו יסלח לי - ס - ל - י - ח - ה. (רק ממך אני לא מבקשת יותר סליחה..............גם אין לי על מה). בטח תבינו.

ואני ממיטת חוליי כמו שאומרים

מוסיפה פנינים מפיה של יובל ליום כיפור: אמא, צריך לבקש סליחה מהזולות (טוב שלא אמרה מילה שמתחרת לזו -ל -ות) אני: את יודעת מי זה הזולות: יובל: כן, אמא, אבא....

אני לא הכי מאמינה ב"יום כיפור"

אני מדברת על עצמי כמובן, אם עשיתי משהו רע ואני יודעת שפגעתי 97 אחוז הסליחה תבוא אחרי כמה דקות, ואצלי סליחה היא מהלב. מה שאני רוצה להגיד שאם עשיתי משהו לא טוב,פגעתי וזה אני מבקשת לרוב את הסליחה אחרי המקרה וזהו. לכן אני לא הכי מאמינה בכל הבקשת הסליחות. אנשים צריכים לדעת לבקש סליחה גם בלי שיהיה יום כזה<אני יודעת שיום כיפור הוא לא רק בשביל זה>, לדעתי האישית. אז אני אבקש סליחה ממכם, כי אני לא זוכרת שפגעתי במישהו פה..אבל אם כן אז אני מבקשת סליחה מכל ה-
.

אני דווקא כן מאמינה ביום כיפור

אני צמה אבל לא בגלל שאני חושבת שחטאתי או פגעתי במישהו כל כך קשה שבשביל זה אני צריכה לצום, אני צמה כי זה טוב קצת לצום ופעם בשנה זה לא נורא. אני באמת מקווה שלא פגעתי באף אחד, אני משתדלת להיות נחמדה לאנשים ולא לפגוע באף אחד וגם אני מבקשת סליחה אם פגעתי במישהו.

LANIT1

New member
אני צמה מגיל 10 ובמקשת סליחה מכולם.

מגיל 10 אני מקפידה לא לפספס ולצום כל שנה, אפילו שהיו שנים שסבלתי מסינוסים ונאלצתי באותה תקופה לקחת אנטיביוטקה שהופסקה לטובת החג. ואחר כך אכלתי אותה טוב טוב,,, ולקחתי שוב אנטיביוטיקה לא לשבוע אלה ל10 ימים כפולה במינון... לא נורא מרוקאיות לא מתות רק מתחלפות סתם בצחוקים....חחחח

למעלה