איך מחשבים קלוריות כראוי?

Daisy let it go

New member
../images/Emo53.gif איך מחשבים קלוריות כראוי?

לדוגמא: ב100 גרם קולה יש 42 קלוריות. אז כמה קלוריות מכיל בקבוק של חצי ליטר? (שערורייה! מדוע אינם כותבים זאת על האריזות?!) ועוד: ב500 גרם שוקולד ביסקוויט יש 558 קלוריות. אם כך, כמה קלוריות יש ב20 גרם? האם יש נוסחה מסויימת לחישוב הפרטים הללו? ובאותה הזדמנות; האם יש לכם טיפים כיצד לחדול מהתמכרות לקולה? הנני נערה שאוכלת בריא יחסית, מקפידה על קלוריות, חלבונים, ירקות ופחמימות. אני משתדלת לאכול מה שפחות מזונות מעובדים. אבל אינני מצליחה להתגבר על התמכרותי לקולה!!! אני שותה קולה כל הזמן, וזה הפך לפתרון לרעב, צמא, עייפות וכו'. ניסיתי מספר פעמים להגמל ולא הצלחתי להתמיד... אני יודעת שהעצה הטובה ביותר היא כוח רצון, אך בכל זאת, אולי יש לכם רעיונות לעזרה?

Pommi

New member
מתמטיקה פשוטה... ../images/Emo3.gif

ב-100 מ"ל קולה יש 42 קלוריות? בליטר וחצי יש 630 קלוריות. ב-20 גרם שוקולד ביסטקוויט יש 22 קלוריות.

MidNight Flame

New member
האמת כן,

אם 100 מ"ל = 42 קל' וליטר וחצי משמע 1500 מ"ל אזי 42X15 יתן תשובה לשאלת הקלוריות בבקבוק כולו.

בדיוק ../images/Emo13.gif

זו שיטה טובה בכל פעם שאת צריכה לעשות המרות של יחידות. (גם מגרמים לקלוריה זה סוג של המרת יחידות)

Daisy let it go

New member
לא,

מהי השיטה? מה שגרם לבלבול שלי היתה העובדה שחשבתי שעל הבקבוק כתוב את מס' הקלוריות לגרם, בעוד אני אמורה לחשב מ''ל... זו היתה הבעיה. אבל עזרתם לי לפתור אותה!

חישוב לפי ערך משולש

קודם כל את רושמת את ההמרה שידועה לך. אח"כ את רושמת בטור היחידות המתאים את מה שאת רוצה לחשב. לדוגמה - במאכל מסוים יש 378 קלוריות ל 100 גרם, אנחנו רוצים לחשב ל 25 גרם. תרשמי בצורה כזו: 100 גרם 378 קלוריות 25 גרם ? רשמת את שני הנתונים שהקשר ביניהם ידוע, נתון שלישי, ונשארה "משבצת" עם מה שאת צריכה לחשב. שימי לב שהנתונים שכבר רשומים יוצרים משולש. במשולש החישוב הוא תמיד באותה צורה - כופלים את המספרים שנמצאים באלכסון זה לזה, ומחלקים במספר שנותר. במקרה הזה: 25 כפול 378 לחלק ל 100. (יוצא 94.5) אותו דבר אם היית רוצה לדעת באיזו כמות יש למשל 150 קלוריות: 100 גרם 378 קלוריות ??? 150 קלוריות גם הפעם, המספרים שרשמנו יצרו משולש. כופלים את המספרים באלכסון ומחלקים בשלישי, ולכן - 150 כפול 100 לחלק ל 378 (והתוצאה היא 39.7 גרם). זה טוב לכל המרת יחידות שהיא.

למעלה