שרשור פרידה מלהקת טיפקס

../images/Emo57.gifשרשור פרידה מלהקת טיפקס../images/Emo57.gif

יום חמישי 6.11.08 אחריי 20 שנות פעילות, 10 אלבומים, כמה חילופיי הרכב, הופעות בארץ בעולם, השתתפות באירוויזיון ועוד ועוד להקת טיפקס התפרקה
ביוגרפיה ודברים נוספים על הלהקה ניתן לקרוא באתר מומה
http://mooma.keshet-tv.com/Biography.asp?ArtistId=1465 ובאתר הרשמי של הלהקה
http://www.teapacks.com/ מילות פרידה, שיתוף בחוויות במשך השנים, תמונות וכל מה שתרצו להוסיף מוזמנים לשרשר לכאן.

sunshiner

New member
תודה על המוזיקה ../images/Emo168.gif

היי, מצטער שלא ממש הייתי כאן בשנה האחרונה. לזכותי ייאמר שגם בפורומים אחרים לא ביליתי. אבל הרבה זמן ביליתי בלחכות להופעה של טיפקס שאני מקווה שעוד תגיע בתור הופעת פרידה... עוד נגיע לזה. קשה לי לסכם במילים את הקריירה של טיפקס ואת החוויה שלי עם הלהקה הזאת. זאת הייתה הלהקה הראשונה שאהבתי ועד היום שמור לי מקום חם בשבילה בלבי כאחת מהלהקות האהובות עלי. בפורום אני משהו כמו 5-6 שנים בגלגוליו השונים וגם בגלגוליה השונים של הלהקה... את הקריירה של טיפקס אפשר לחלק לשתי תקופות עיקריות בצורה גסה- העשור הראשון והעשור השני. בעשור הראשון זו הלהקה שעשתה מהפכה בפופ הישראלי עם שילוב של מוזיקה מזרחית ופופ ישראלי מסורתי יותר עם הרבה גיוון בהפקה המוזיקלית וגישה רוקיסטית והשפיעה גם על דברים רבים שבאו אחר כך. החל מ-1998 היה שינוי מוזיקלי בלהקה עם צירופו של ביג M כחבר להקה מן השורה ומשהו השתנה, את הכלים האקוסטיים כמו עוד וכינור החליפו יותר לופים אלקטרוניים והפקה יותר מודרנית, אולי כיאה לעשור שבישרו. אבל המוזיקה נשארה משובחת (למרות שמבחינה הפקתית אני מעדיף לרוב את התקופה הראשונה). טיפקס הייתה להקה שההשפעה שלה לא רק הייתה מוזיקלית כלהקה שהייתה שותפה ליצירת המוזיקה הים-תיכונית שאנחנו מכירים היום, לפריחת ההיפ-הופ בארץ ולזה שהפופ שלנו כבר לא מתבייש בשורשים ערביים, אלא לא פחות ואולי אפילו יותר בטקסטים של קובי אוז שהציגו מעין ישראליות חדשה שהשפיעה מאוד על הדור שגדל על העשור הראשון של הלהקה ועזר לדעתי להגדיר תרבותית דור שלם. הטקסטים שלו שילבו בחינניות בין מצוקות הדור (שיעמום, חיפוש עצמי ועוד), שורשיות (השתייכות למקום מסוים שממנו באת, לעדה שלך וכו'), החברה הישראלית ואיך לא- אהבה. כל זאת כמובן עם ההומור הייחודי של קובי אוז שממציא את עצמו כל פעם מחדש. בהתחלה טיפקס הייתה נסיון מעניין להיות להקת הקומיקס הראשונה בישראל כפי שאפשר לראות באלבום הראשון אך באלבום שאחריו ניתן היה לראות שבירה לכיוונים יותר אקוסטיים ומזרחיים מבחינה מוזיקלית וגם התפתחות באמירה החברתית של אוז. באלבומים הבאים, החיים שלך בלאפה ונשיקה לדוד (ובצורה אחרת בפסקול המצוין לסרט כלבים לא נובחים בירוק) , שהיו אולי שיא ההצלחה של טיפקס מבחינה אמנותית, הדברים השתלבו כבר באופן אורגני למדי וטיפקס הפכה להיות להקה שמכתיבה את הזרם המרכזי והתחילה מהפכה סגנונית. אבל קובי וחבריו אף פעם לא אהבו לקפוא על שמריהם, הפסיקו זמנית את פעילות הלהקה והוציאו ב-1998 EP שונה ויפהפה בשם "העצב עבר לגור כאן" שבישר את השינוי, שהגיע בגדול באלבום הכמעט-קונספטואלי "דיסקו מנאייק" שהגיע שנה אחר כך. זו הייתה כבר טיפקס אחרת והרבה יותר שנויה במחלוקת, שלצד להיטים גדולים ופרס אקו"ם לקובי אוז על הטקסטים, רבים הרגישו שאיבדה קצת את דרכה. אבל לפני טיפקס הייתה עוד דרך רבה. ב-2001 הוציאו החבר'ה את יושבים בבית קפה, אלבום שמותאם קצת יותר לרוח התקופה (מצב כלכלי ובטחוני ואווירה לאומית שונה) וככזה הוא היה מינורי יותר ויומרני הרבה פחות בהפקה, שירים שמדברים בתדר אחר ושקט יותר מזה שהיה בדיסקו מנאייק. גם כאן רבים מן המבקרים לא אהבו את האלבום אבל המכירות דיברו בעד עצמן וטיפקס המשיכה בדרכה. ב-2003 הגיע אוסף להיטים מוצלח, אולי נסיון לפתוח דף חדש בלהקה. בעשור האחרון, לצד פעילותו בלהקה, קובי אוז הפך לדמות תרבותית שמתפזרת לתחומים רבים שבהם כתיבה טור עיתונאי, כתיבת ספרים, הקמת לייבל (עם בסיסטנו האהוב גל פרמן), נסיונות בטלוויזיה וגם אלבום סולו ב-2004, שהיה בכלל אמור להיות אלבום של טיפקס אבל בעקבות החומרים האישיים הפך לאלבום הסולו הראשון של קובי (אם לא מחשיבים איזה פסקול שעשה פעם- תחום פעילות נוסף שלו). ב-2006 טיפקס הוציאה אלבום ראשון מאז האוסף, רדיו/מוזיקה/עברית, שהיה ורסטילי בטירוף וכלל שירים מכל הסגנונות שטיפקס התעסקה בהם ואורחים רבים. הוא לא משך תשומת לב תקשורתית רבה כמו קודמיו (על אף להיט אחד ענק) וגם לצערי ההופעות שאחריו לא היו רבות. מיותר לומר שכל האלבומים של טיפקס מוצלחים בדרכם לדעתי, נכון? ואז הגיע האירוויזיון. ב-2007 כולנו הופתענו שטיפקס הולכים לייצג את ישראל בתחרות הזמר האירופאית. על אף ההפתעה הרגשתי שטיפקס דווקא יכולים להתאים מאוד שם. קיבלנו מהם ארבעה שירים חדשים ומעניינים לבחירה ומהם נבחר push the button, שיר מצוין לדעתי, ואולי בגלל זה הוא לא הגיע רחוק באירוויזיון על אף תשומת הלב התקשורתית הרבה לה זכה בעולם. למרות הכישלון באירוויזיון טיפקס קיבלה תיאבון קצת להופעות בחו"ל שפונות גם מעבר לקהל היהודי, פתחה לעצמה מייספייס ומיצבה את עצמה בתור להקת Pאנק מזרח-תיכוני מופרעת, יצאה להופעות ברחבי העולם וכך גם שמענו מהם מספר שירים חדשים. אני לא יודע אם הנסיון העולמי הזה הצליח להם, אבל אחריו לא שמענו עוד מטיפקס כלהקה, חלק מחבריה יצאו להם לנפוש בעולם או לסוגים אחרים של הגשמה עצמית והנה עכשיו מגיעה הודעת הפירוק המפתיעה אך הבלתי-נמנעת, כנראה. אני לא יודע מה סיבת הפירוק, את זה נדע אולי בהמשך, כמעריץ די ותיק שגם מכיר קצת את הנפשות הפועלות אני בטוח שהם קיבלו החלטה שטובה לדרך המוזיקלית שלהם ונותר לי לקוות שקובי ימשיך לספק לנו פנינות תרבותיות, ומקווה לא פחות שנמשיך לשמוע גם משאר החבר'ה- גל כבסיסט ומפיק מוכשר ורמי כמלחין ונגן. מי ששמע את גיישה נו יכול לסמוך על דני שימשיך לעשות חיל בזירה האלטרנטיבית יותר וביג אם, שעזב אחרון את הספינה לפני שטבעה, הוא כבר כותב ומפיק מבוקש בפופ הישראלי. גם מוטי ונועם, שהיו בלהקות עוד לפני טיפקס, ימצאו את המשך דרכם במוזיקה, כך אני מקווה. טיפקס- עשיתם את שלכם כלהקה, חוללתם מהפכה במוזיקה הישראלית ואני מאמין ומקווה שתמשיכו לעשות דברים טובים ולהמציא את עצמכם מחדש כמוזיקאים עצמאיים. המוזיקה המעולה שלכם תישאר איתנו תמיד, ואני לנצח אכיר לך תודה עליה!!! חוץ מזה, אני חושב שזה יהיה נחמד אם תצליחו להרים עוד מופע פרידה ככה, בשביל להיפרד מהקהל ולסיים את דרככם כמו שצריך. חוץ מזה, אל תתאחדו בהמשך אם לא יהיה לכם מה להגיד ולשנות. ואם יהיה, כמובן שנקבל אתכם בברכה. זהו, אם יהיה לי מה להגיד אני עוד אומר אותו על גבי במה זו, ואני מקווה כשפורום נזכה להיפגש בקרוב בהופעת פרידה או באיזה מפגש נחמד לסיום. תודה!

JAMES DEAN

New member
בתור נציג/ מנהל פורום קולנוע ישראלי

רציתי להגיד לכם תודה על הפסקול שעשיתם לסרט כלבים לא נובחים בירוק.

טיפקסית

New member
מכתב פרידה וסיכום

וואו,לא קל לי לפתוח הודעה שלי עם כותרת שכזו. איך מתחילים בכלל לסכם פרק כל כך ארוך?,ואיך עוזבים מקום שהיה עבורי כמו בית שני? הגעתי לפורום טיפקס בסביבות השנים 2000-2001 ,הפורום של אז ישב בשרת "דיבורים" הזכור לכולנו [או לרובינו]. ומאז נשארתי. על מה לא דיברנו-קשה לחשוב על נושא כלשהו שלא עלה אצלינו לדיון בשלב זה או אחר. כשגיליתי את המוזיקה של טיפקס לראשונה זו הייתה התחלתה של ידידות מופלאה,ומשם הפך לסיפור אהבה ארוך ומתמשך ,שבא עמוק מתוך הלב. טיפקס עבורי היו שילוב של הכל-בין האתני לפופ,לדיסקו,לרוק,לדאנס,למוזיקה האלקטרונית,לבלדות,להיפ הופ,לפאנק,ובקיצור-סלט של הכל מהכל.. טיפקס היו סימן לפשטות ותמימות ,עם תחכום ומודרניזציה. טיפקס שהציבו מראה על פני החברה ועל הארץ,ובמרוצת השנים עדיין נשארו רלוונטים מתמיד,אקטואלים כל הזמן.. אני חייבת לזקוף לטובתם של טיפקס שבזכותם הראש שלי והאוזניים שלי נפתחו לכיוונים מוזיקליים חדשים ,שמי היה מאמין שאוכל לאהוב-למדתי להעריך מהי עבודה קשה,התמדה,דבקות,סובלנות וסבלנות,ובעיקר-קשר קרוב,אמיתי,אוהב ,כנה וחם. הכרתי בפורום הזה אנשים מקסימים,נפלאים,חמים,אוהבים,תומכים ומחבקים. אנשים שיודעים להיות שם ברגעים הנכונים כשהייתי צריכה גב ויד מלטפת. היו במקום הזה ימים של צחוק ושמש זורחת,וימים של בכי ושמיים קודרים. צברתי איתי חוויות שאני מבטיחה לכם ,שיישארו בתוכי לתמיד!!! קשה לי לחשוב על עצמי בלי פורום טיפקס,כי כל כך התרגלתי אליו שהוא הפך להיות חלק ממי שאני,מהאופי שלי,ומהאישיות שלי. אין הרבה להקות בארץ שהצליחו במשך 20 שנה לזכות בשבעה אלבומי זהב ועוד אלבום פלטינה אחד-המכירות הללו הן המדד הכי מיידי לאהבה האמיתית של הקהל ללהקה,שבסך הכל עשתה מוזיקה שהיא אוהבת. טיפקס הגיעו מלמטה,מהעם,מתוכינו!!! ממה שאז היה וגם היום נחשב לפריפריה-והוכיחה לכולם שעם ראש פתוח והתחדשות בלתי פוסקת,בעבודה קשה,יזע וגם בהנאה ניתן להגשים כל חלום. טיפקס מוכיחה את דבריו של בנימין זאב הרצל "אם תרצו אין זו אגדה",והפכה את המשפט למציאות-במעשים. מרגע שקיבלתי ביום חמישי אחה"צ את הידיעה על הפירוק ניסיתי לכתוב לכם מילות פרידה,אבל גם עכשיו כשאני כותבת לכם אני מרגישה כאילו מישהו ירה לי כדור ישר לתוך הלב. קשה לי להיפרד ממקום שהיה לי לבית!! אני רוצה להודות לכל מי שהיה בפורום על גלגוליו השונים-לכל אחד ואחת מכם!!!! אתם מוכיחים לי שיש אנשים ששוחים נגד הזרם-ולא תמיד אוהבים את מה שמקובל. אני רוצה להודות לכולם על התמיכה האדירה!!! שקיבלתי פה כל השנים-ברגעים שהתרסקתי מנטאלית,ידעתם להרים אותי חזרה למעלה,ולגרום לי לחייך מחדש ולהבין כמה החיים שלנו יפים. ואני רוצה להודות לחברי הלהקה שהיו איתנו כאן בפורום במהלך השנים- קובי,גל,רמי,דני,מאיר שעצם האהבה,האיכפתיות והקשר לקהל היו חשובים לכם, הפך אתכם בעיניי להרבה יותר מסתם להקה,נתתם לנו הרגשה שאנחנו ממש חלק מכם, ומחיי הלהקה כולה. הפכנו להיות כמו משפחה אחד בשביל השני,תמיד ביחד,אחד בשביל כולם, וכולם שביל אחד. אולי זה יישמע לכם קלישאתי-אבל כך אני חשה. ככל שאני ממשיכה לכתוב אני יודעת שהרגע הזה של הסוף הגיע-ועדיין זה נשמע לי קצת כמו איזה חלום רע,כמו משהו בלתי מציאותי. ייחסרו לי האנרגיות של ההופעות,המפגש החברתי שלנו,ייחסר לי הבית שלנו-פורום טיפקס!!!!!!!!!!! זהו זה יקיריי-כמו שאומר השיר "סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר,טוב יותר,רע יותר,לא יודעת מה יותר,משהו אחר". הגענו לקצה השביל, בצומת דרכים,וזה הזמן שלנו למצוא את אותו משהו אחר-כל אחד ייחפש ויימצא את מה שעושה לו טוב בחיים. ואני מאחלת לכולכם שתמצאו אותו,שתצליחו בכל מה שעוד צפוי לבאות לכם,גם כשיהיו הפתעות שלא ציפיתם לקראתן. עכשיו כשבגרנו ואנחנו כבר לא גוזלים-זה הזמן לפרוש כנפיים ולעוף מהקן החם,לקרוע את החיים,ליהנות מהם,ולזכור שעבור כולנו -השמיים הם הגבול. אבל תזכרו שעבור כל אחד ואחת מכם יש לי פינה חמה בלב,והדלת שלי תמיד פתוחה בפניכם, ואתם מוזמנים לקבל חיבוק חם,ייעוץ או סתם מילה טובה או שתיים. הגיע הרגע שלנו לכבות את האור,ולנעול את הדלת בבית שלנו בפעם האחרונה. מי היה מאמין שהרגע הזה יגיע-והוא קשה לי יותר ממה שחשבתי. אני רוצה להקדיש את השיר של להקת בנזין לחברי הלהקה ולכולכם. "בכל סיום יש התחלה חדשה ותמיד הפרידה היא קשה" "זהו הזמן זה היום זה הרגע ,החופש קורא לי מכל הכבישים,זהו הזמן זה היום,זה הרגע, לצאת לחיים חדשים" אז סגרנו מעגל ,פרק בחיים של כולנו,ועכשיו אנחנו עומדים בפני פרק חדש,מרגש,שונה,מרתק!!!!!!! ומהסוף וההתחלה שמשתלבים ביחד ניקח את האנרגיות ונצא לדרך חדשה,ואולי ביום מן הימים נוכל לשוב ולהיפגש,להעלות זכרונות ממה שהיה וממ שעוד יהיה. אני מנסה לכתוב כמה שיותר כדי שהרגע הזה של הסוף לא יגיע,אבל זה בלתי נמנע,כי הוא בעצם כבר כאן. השיר שהכי ממצה במילים את התחושה הפנימית שלי ברגעים האלה הוא "עוד ניפגש" של אריק איינשטיין,ואני רוצה לצוטט מתוכו כמה שורות. בא לו הלילה, ושקט עכשיו. בא געגוע, לראות לחבק אותך מה שעובר בי, זה יותר ממילים יש כאן הכל אבל אין אותך. אז הלילה והחושך בשיר הוא המטאפורה שלי כרגע לפירוק הזה,לסוף הקצת אפל הזה,לרגע הזה שלא רציתי שיגיע אף פעם. הגעגוע שכבר השתלט עליי,ואני כל כך מתגעגעת. מה שעובר בי הם כל כך הרבה רגשות,הרבה יותר ממילים. ולכם טיפקס אני רוצה להדגיש את השורה- יש כאן הכל,אבל אין אותך לא חסר לי כלום בחיים,קיבלתי כאן בחיים הכל,ואני אסירת תודה,אבל דבר אחד חסר-אתם חסרים לי!!!!!!!!!!! כי פתאום-אין אתכם!!!!!!!!!!!!!!!!!! יש לי הכל אבל אין לי אתכם. אני אוהבת אתכם כל כך-באמת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ואני כבר מתגעגעת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! תישארו בקשר אוהבת עד עולם בשמת

sunshiner

New member
ריגשת אותי.

התגובה שלי מקודם הייתה נורא שקולה ולא רגשית כמו כל המחשבות שבאו אחרי ששלחת לי את ההודעה על הפירוק, והעצב הגיע איך ששלחתי ומתגבר קצת עכשיו כשאני קורא את התגובה שלך. זה אשכרה סיכום של תקופה, ודי סמלי שהם מתפרקים כחודשיים לפני שאני הולך לצבא. ההופעות של טיפקס היו חלק בלתי נפרד מהנעורים שלי. לפורום- תודה על השנים הנפלאות שהייתם איתי ברגעים השמחים והעצובים, במיוחד לך בושם, החוט המקשר של הפורום, שהוכחת לי כמה אופטימיות, תמימות ואהבת החיים יכולים להיות ערים מול כל הציניות שהחיים מביאים אותך אליהם. אני כולי תקווה שהחבר'ה של הפורום ימשיכו להיות בקשר עוד הרבה שנים.

sunshiner

New member
אה, ועוד משהו

ברצוני להודות לכל המנהלים של הפורום הזה לדורותיו ובעיקר בתקופה התפוזית (אז גם אני יודע מי מנהל)- לעידו איש החזון של הפורום ומקימו, להוד שהוביל את הפורום לתקופה יפה (אחי איפה אתה? רוצה לשמוע ממך!) ולמאיה, ממשיכת דרכו המהממת. עשיתם עבודה טובה, תודה!

הוד11

New member
וואי תודה רבה אחי

ריגשת ואני לאן נעלמתי? אז כן בזמנו הרגשתי שדי מיציתי את הםורום ועזבתי גם את זה וגם את פורום פרל ג'אם השני שניהלתי. אתם יודעים בכלל הפסקתי להיות על המחשב כמעט בשנתיים האחרונות חברים מסיבות יציאות בילויים. עכשיו אני בשנת שירות ובמקרה פתחתי פייסבוק וראיתי את ההודעה של בשמת על הפירוק חבר'ה אני לא יודע מה איתכם ואולי אני מגזים אבל אני ממש... לא יודע אם עצוב או נרגש אבל אחרי שאני קורא את השרשור הזה אני נזכר עד כמה הפורום הזה היה כל כך חשוב לי פעם ואיזה אנשים נהדרים ומקסימים עברו פה לאורך השנים. היה לנו פה בית ועכשיו הוא נסגר ופתאום0 אני מצטער שנעדרתי מפה כל כך הרבה זמן

Euterpe

New member
אני חייבת לומר שאני מסכימה עם כל מילה...

חוץ מהחלק הראשון, מאחר ואני לא חברת הפורום... טיפקס בשבילי הם להקת הסלט המעולה הלהקה שפתחה אותי לכיוונים חדשים של מוזיקה, גרמה לי לא לשלול הרבה סוגים ולתת צ'אנס לאחרים. יש לנו בבית את כל האלבומים, קיבלתי חינוך טיפקסי מאחי
מאחלת בהצלחה לכל חברי הלהקה בכל דרך בה הם ילכו!

unb®eakable

New member
כמה עצוב

כל כך חבל לי על הלהקה הזאת. אני גדלתי על טיפס, אני אוהב אותם מאוד מאוד וממש חבל שהם נפרדו כרגע. לדעתי המזויקה הישראלית שלנו עוד זקוקה להם. הם חלוצים שהתחילו כאן הרבה מהמוזיקה שיש לנו. מבחינתי זה עצוב מאוד. מאחל המון בהצלחה לכל הצוות, ולכל חברי הלהקה. מקווה שעוד נהנה מיצירה שונה שלהם.

רינקון

New member
מסרב להכיר בהתפרקות

אני קורא לכולם לסרב... חיבים לסרב בעובדה שהם מתפרקים ואז זה לא יקרה.

roi0123

New member
אני לא מצליח להאמין.

אני לא ממש היתי חלק מהפורום הזה, למרות שפעמיים ניסיתי להצטרף לפורום ובסוף לא יצא לי... כואב הלב... פשוט אין לי מה להגיד. וכנראה שבסוף לא יצא לי לראות הופעה שלהם.

הוד11

New member
אז

קודם כל מצטער שאני מגיב רק עכשיו. אני בעיצומה של שנת שירות בבת ים ולכן אין לי קשר לאינטרנט ממש ורק עכשיו ראיתי את ההודעה. אני אתחיל ואספר איך התחיל הקשר שלי לטיפקס. בכיתה ח' בערך כשהייתי בן 14 שמעתי ברדיו את השיר התחנה הישנה, התחלתי לזמזם את השיר הזה ימים שלמים. אז התחלתי להוריד בקאזה (עתיק!!!) מלא שירים של טיפקס והתחלתי להכיר יותר את שירי הלהקה. קראתי על הלהקה באינטרנט והתעניינתי ובאמצע כיתה ט' הגעתי למקום שהיה לי בית וירטואלי במשך שנה, פורום טיפקס. מאז קניתי אלבומים, הייתי בהופעות, עקבתי באדיקות ואפילו ניהלתי פה את הפורום. זו הייתה תקופה שבה כל פעם שאחד ממכריי שמע את המילה טיפקס הוא ישר חשב עלי. אז טיפקס מתפרקת להקה גדולה, שירים נהדרים, רק היום חשבתי והרהרתי בגדולתו של דיסקו מנאייק כדיסק שהקדים אתץ זמנו. ומפה לאן? קובי ימשיך להיות כוכב בידור,פשוט יש לו את זה אני מעריך שרמי וגל ימשיכו לשתף איתו פעולה והשאר ישארו בעסקי המוסיקה כמדומני לנו המעריצים יישארו השירים האלבומים שיזכירו לכולנו כמה נהדרת הייתה הלהקה הזו והפורום? הפורום כבר מתחילת דרכו היה פורום קטן ומגובש מאוד עם גרעין קשה של משתתפים שדעך עם השנים. יכול להיות שסגירתו היא רק התחלה של משהו חדש

הוד11

New member
ואולי כמה סיכומים אחרונים

אז טיפקס, להקה יקרה איך נסכם 20 שנה? בואו נתחיל בשיר הטוב ביותר ואתה השיר הכי טוב של טיפקס אי פעם ואחד היפים ביותר שנכתבו בארץ ג'וני מאר שיר Fאנקי מקפיץ עם מילים נהדרות שיר גדול מאלבום ענק!!!!!!!!!!!!! התחנה הישנה אין מילים פשוט אין מילים בבית אבא השיר הכי טוב באלבום הכי טוב וחזק של טיפקס. בעיני שיר שהוא יצירת מופת בשילו בין חדש לישן בין בית אבא לתלאביב 93 ועוד כל כך הרבה שירים טובים כמו לפני 20 שנה 3 בלילה עוד שבת שיר הפז"ם ספור עד עשר ריקוד הפסדובלה אם ואחות בתוך נייר עיתון הורה נדל"נים גרי הניגרי העצב עבר לגור כאן סמי וסומו הדואר בא היום אלוף המונופול כמו נעלם יש לי חברה מעלה אבק גבר רומנטי ג'ו כפרה מאמי תזרח ועוד המון המון המון המון שירים יפהפיים שיישארו חרוטים בזכרוננו ויישארו לעד חלק מהביוגרפיה האישית שלי, שירים שהם פסקול של תקופה עבורי תקופה שהיום סופית הסתיימה

להקת טיפקס התפרקה זמנית להקת טיפקס עוד תחזור

לפעילות כל עוד ממשיכים ליצר סרטי צילום וכל עוד התחנה המרכזית הישנה פעילה עדיין להקת טיפקס לא מתפרקת הנקודה זה רעידת אדמה במוזיקה הישראלית תהיה התפרקות של טיפקס מדינת ישראל לא תיתן לזה לקרות כי טיפקס לעולם ועד ההודעה הזאת על ההתפרקות לא רלוונטית כי אין תחליף לטיפקס בנוף הישראלי אין להקה שדומה לטיפקס

אני לא קשורה ובכל זאת אגיב.

ממ.. אני אולי מעריצה קצת "שונה".. אני לאמ כירה את כל הדיסקים, או השירים. או בכלל את שמות חברי הלהקה. אני לא יודעת מתי היו להם הופעות, ובכלל לא הייתי באחת. אבל מה שכן, טיפקס מילאו לי חלל מאוד מאוד מאוד גדול בלב, ותודה רבה להם. טיפקס היו מה ששמעתי תמיד עם אבא שלי באוטו, היינו שרים את השירים, את כל המילים זוכרים, צועקים את זה לפעמים, צוחקים, נהנים, נוצרים כל רגע. היינו "מנתחים" את הליריקות, משנים לפעמים מילים, היינו אומרים "מה אם.." ובכן, מה אם? מה אם טיפקס לא היו? מה אם השירים ששרנו לא נוצרו? מה אם הליריקות לא היו נכתבות? היה חסר לי החלק הזה בלב. ועל זה תודה טיפקס, תודה על זמנים נפלאים

alpha80

New member
אחרי 20 שנה....

טיפקס מאוד תחסר לי בנוף המוסיקה הישראלית. מהיום שבו שמעתי את השירים הראשונים הבנתי שיש פה משהו אחר. זו הלהקה היחידה שגרמה לי להקשיב למשהו שדומה למוסיקה מזרחית. כי גם אותה הם הביאו בתבלינים ארץ ישראלים מיוחדים, עם טקסטים שנונים שמתאימים כל כך למציאות הישראלית, טקסטים שאף אחד לא יאמר אותם בקול רם מלבד קובי אוז. הרשו לי לחלוק כבוד אחרון לטיפקס עם מגמיקס שעשיתי לפני כ-8 שנים אחרי הופעת האלבום "דיסקו מנאייק". קראתי לו "מנ-מנ-מניאק מגמיקס", גם קובי שמע אותו בזמנו, כשמיקססתי לו את "אהבה כתומה " של נערי רפול, היה איזה רעיון שלא יצא אל הפועל לשים אותו באתר של טיפקס, ומאז הוא נגנז. אז אולי זו ההזדמנות להחזיר לו את הכבוד, ולנו להיזכר בלהיטים הגדולים של טיפקס. אז... קבלו את הצוות הנהדררררררררררררר......... טיפקס - תודה ! אתם עוד תחזרו, אני בטוח. אם כוורת חוזרת, תיסלם חוזרת, אז אין סיבה שגם אותכם נשמע בעוד כמה שנים שוב.

למעלה