עישון נרגילות ברחובות העיר בחופשיות...

qrst1 האחת

New member
../images/Emo59.gif עישון נרגילות ברחובות העיר בחופשיות...

אם תסתובבו ברחובות העיר, תמצאו נערים - בני טובים מעשנים נרגילות, בכל שעות היום... הוצאתי את כלבתי לסיבוב בשעת לילה מאוחרת, באזור החנייה הגדולה ממול לאמפיפארק- בהביטי מרחוק, לרגע חשבתי שממנגלים מרוב כמות העשן...ולכשהתקרבתי גיליתי שמדובר בעישון נרגילות...אף אחד לא יודע מה יש בתוך הנרגילה... ובני הנוער מעשנים בכייף - כאילו גילו את תימן וסגולות התימנים... יש מצב, שהנערים מעשנים סמים!!! במודע ושלא במודע... אומנם עישון הנרגילות - חוקי! אולם, ילדינו אינם מודעים למה הם נכנסים הם חושבים שאם זה חוקי - זה מותר...ולא תמיד ההורים יודעים איזה "ממתק" ילדיהם אכלו באותו יום... אני פונה אליך, מנכ"ל העירייה -אמיר שוצמן, לצאת לרחובות העיר...( אתה לא צריך ללכת רחוק - השבוע ראיתי כמה נערים'ות יישובים בספסל הציבורי ממול בניין העירייה - מנרגלים בהנאה ...לתפארת העיר רעננה...) העסק - נראה לי לא מתאים!!! יש לתת את הדעת לתופעה ולהוקיע אותה על הסף!!! יש לחוקק חוק עזר עירוני האוסר מכירת הנרגילות וכן עישונם!!! ומוטב שעה אחת קודם...

לא יודעת, כי יש כאן בעיה מובנית

1. מי לדעתך מממן לילדים הללו את הנרגילות? 3 ניחושים (רמז - מתחיל בה' ונגמר במם סופית). 2. הנרגילות שאינן לשימוש חריג (סמים) אינן עבירה על החוק. דינן כדין סיגריות. לו יכלתי הייתי מוציאה גם סיגריות מחוץ לחוק עד גיל 18, אבל זה לא ריאלי. הפתרון: הסברה. להורים ולילדים. ויותר פיקוח. כדאי למשל שפקחים ושוטרים יידעו מה הריח של סמים אמיתיים כדי להבחין ביניהם לבין נרגילה בטעם תפוחים, למשל.

עישון נרגילות בחוצות העיר

התופעה בהחלט מדאיגה היא מופיע לנגד עינינו מידי יום ביציאה מבניין העירייה. אנו נלמד את החוק ונבחן חקיקת חוק עזר עירוני שימנע את עישון הנרגילות ברחובות. במקביל אני בטוח שמשוחחים בבתי הספר על נושא זה כמו גם על הסכנות בעישון הסמים. אני אוודא שיש התיחסות גם לנושא עישון נרגילות. אמיר

qrst1 האחת

New member
תודה לך המנכ"ל -! התשובה מרגיעה ומספקת...

בטוחני שתשים את ידך בנושא עד למציאת פיתרון...

qrst1 האחת

New member
ומה...השוטרים יסתובבו עם מעבדת סמים ניידת?!

אי משערת שאי אפשר להריח סמים... אני משערת אף, שאי אפשר לדרוש מהשוטרים והפקחים שיבדקו בטעימה... נשארו שני פתרונות: האחד,- שהשוטרים והפקחים ילכו עם מעבדת בדיקת סמים ניידת... השנייה, - שהעירייה תחוקק חוק עזר עירוני שאוסר למכור ולהשתמש בנרגילות... ואגב, הילדים בגילאי 14-15 כבר עובדים ויכולים לקנות נרגילות מכספם וללא ידיעת ההורים...

ש ק 1

New member
חקיקת חוקים

qrst1 האחת שמתי לב שאת מצדדת בחקיקת חוקים נרגילות חוקים כלבים וחתולים חוקים עלה בדעתך שלאור כמות החוקים שאת רוצה לחוקק יצטרך כל ילד מרגע שילמד לקרוא להסתובב עם קונטרס חוקים ובמקום לשחק ולהשתעשע ישנן כל הזמן חוקים של אל תעשה האם את סבורה כי חקיקה תיצר אזרחים טובים יותר דוגמאת המחוקק מראצינו ועוד כל מיני מחוקקים אני סבור שחינוך יביא ליצירת אזרחים טובים ולא חוקים פפוליסטים

qrst1 האחת

New member
שק 1- על כל דבר לא ברור, שעשוי לגרום נזק -

לבעלי חיים ובכללם בני אנוש- אני מציעה לחוקק חוק!!! ואם לא יוצלח ברמה הארצית - אזיי יש לחוקק אותו ברמה העירונית!!! עם ספר החוקים ילכו מן הסתם רק הילדים "המועדים"...ולשמחתי הם מיעוט... השאר, שהם הרוב מקבלים את החינוך ולא זקוקים לחוקי עזר עירוניים... ואגב, החוקים שאני מציעה- אינם פופוליסטיים!!!

אני לא בטוחה שניתן לחוקק חוק כזה

וגם אם כן - אני לא חושבת שיש לעירייה תקציב לאכוף אותו, כך שהוא מה שנקרא בלשון המשפטנים "אות מתה". ו...כן - שוטרים אמורים לזהות סמים. זה בהכשרה שלהם. אל תעשי להם הנחות, גם ככה אנחנו מאוד קרובים למציאות של הבדיחה המפורסמת על כך שנדרשים 2 שוטרים לכתיבת דוח - אחד שיודע לקרוא ואחד שיודע לכתוב. זה חלק מעבודתם. אם הם לא יודעים לזהות סמים וריח של סמים - שיחפשו מקצוע אחר (בו לא אנחנו משלמים להם).

למעלה