התקפי לחץ..

זוהרוש15

New member
../images/Emo60.gif../images/Emo95.gifהתקפי לחץ..

לפני יותר מחצי שנה היו לי 2 או 3 התקפים של לחץ/חרדה אני לא ממש יודעת את הסיבה.. היו לי כאבים בחזה ולחצים ובכיתי ורעדתי והיה לי קשה לנשום.. אולי זה נבע מלחץ שהיה לי או מתחושת תסכול שהיתה לי.. לפני כמה ימים שוב היה לי התקף כזה בדיוק הייתי רוצה לדעת מה אני יכולה לעשות כדי להתמודד עם זה בפעם הבאה? אני מעדיפה שלא לקחת תרופות למינהן..

היי

ההתקפים שאת מתארת קרו ככה פתאום בלי גורם ברור? היה משהו שגרם לך תחושה של פחד שסביבו קרה ההתקף או שלא? דברת על תחושות פיזיות של כאב בחזה וקושי לנשום. חוץ מתחושות פיזיות כאלו היו לך גם מחשבות סביב ההתקף?

זוהרוש15

New member
../images/Emo60.gif../images/Emo95.gifלא..היו רק תחושות פיזיות

אני חושבת שפשוט נלחצתי, יכול להיות שזה נובע גם מתסכול מסויים שהיה לי באותה תקופה לפני חצי שנה..אני באמת לא יודעת..

טיפול...

לפני יותר מחצי שנה היו לי 2 או 3 התקפים של לחץ/חרדה אני לא ממש יודעת את הסיבה.. איך התמודדת עם זה כשזה קרה? איך הגבת? תחושות פיזיות כמו שאת מתארת בהחלט יכולות להיות תוצאה של לחץ וחרדה. הרבה פעמים בלי סיבה מאוד ברורה. אני מניחה ששללת סיבה פיזית? תחושות פיזיות כאלו שנובעות מלחץ הן בהחלט משהו שאפשר לטפל בו, ולא רק בצורה תרופתית. יש טיפולים פסיכולוגיים שעובדים בשיטה קוגניטיבית-התנהגותית, ובהם מלמדים כלים ושיטות שיעזרו לך להתמודד עם ההתקפים. היית פעם בטיפול? את חושבת שזה משהו שהיית רוצה לנסות?

זוהרוש15

New member
../images/Emo60.gif../images/Emo95.gifלא חשבתי על כלום פשוט

בכיתי והיה לי קשה להפסיק..היה לי גם קשה לנשום.. סיבה פיזית? אממ הייתי עם חום..חולה..אני לא יודעת אם זה ממש קשור.. לא הייתי בטיפול..אבל המחשבה על טיפול מלחיצה אותי קצת..אני יודעת שזה לגיטימי לגמרי ואני אפילו חושבת שכל בן אדם כמעט צריך טיפול אבל זה עדיין מוזר לי לחשוב על זה שאני אדבר על הרגשות שלי עם בן אדם זר לי..

טיפול ../images/Emo140.gif

זה מאוד טבעי להלחץ ממשהו לא מוכר ולחשוש, אבל אני בטוחה שאם תחליטי להתחיל טיפול, תראי שזה הרבה פחות מלחיץ ממה שאת מתארת לעצמך.נכון שלא תממיד קל להפתח בפני אדם זר, אך את תראי שעם ההיכרות שלך עם המטפל זה הולך ונהיה קל יותר. את מתקדמת בקצב שלך, בלי לחץ. מעבר לזה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא טיפול שבו לא בהכרח מתמקדים בלדבר על הרגשות (למרות שגם זה מאוד חשוב). המטרה בעיקר היא לתת לך כךים להתמודד. אז נכון שחשוב שהמטפל יבין מה ואיך את מרגישה, אבל הרבה מההתמקדות תהיה גם בדברים שקשורים להתנהגות ולמחשבות... אני חושבת שבכל מקרה שווה לנסות ולראות איך זה בשבילך...

למעלה