אגדת השוקולד

ffiendd

New member
../images/Emo63.gifאגדת השוקולד../images/Emo63.gif

שרשור אגדות שוקולד! כל אחד (שרוצה כמובן) כותב פה את גירסתו ל- איך גילו את השוקולד? אני מעתיקה מהאנציקלופדיה קטעים, החכימו ולימדו!: קקאו ושוקולד כשחזר כריסטופר קולומבוס ממסעו הרביעי אל "העולם החדש" בשנת 1502, הביא עימו לספרד פולי קקאו וגם את סוד הכנתו של המשקה צ´וקולטל, שהיה מקובל על האצטקים ובני המיה, תושבי אמריקה התיכונה לפני בוא האדם הלבן. הצ´וקולטל הוכן מפולי קקאו כתושים וממים, והאצטקים היו שותים אותו קר ומתובל התבלינים שונים, ובהם פלפל, קינמון, ושנף (וניל)...כמאה שנים לא גילו הספרדים את סוד הכנתו לזרים... לקוח מתוך: "הבריטניקה החדשה לנוער"

ffiendd

New member
*מאוכזבת*...

אנשים, חשבתי שאתם יצירתיים יותר...אני השקעתי, וחשבתי שאם מישהו אחד לפחות יכתוב אז ליאן או מיטל יוכלו לשים את זה במאמרים....*מאוכזבת*

ליאן.

New member
שוקולד - הסרט

"אגדה מודרנית על הדחקה, פיתוי, יצר בן האנוש ושוקולד, על מרכיביו השונים, כגורם מקשר בין כולם. גו´אן האריס כתבה את האגדה המודרנית הזאת, מרירה-מתוקה, חושנית-מרגיעה, כמו שוקולד, סנטימנטלית, פמיניסטית, מכל טוב הארץ, לעתים מלאה בדברים יפים, מעוצבת לתפארת, כמו שוקולד יוקרתי מבית טוב. " לא יצא לי לראות את הסרט (איזו בושה). מה אתם חשבתם עליו?

bilbibilbi

New member
עזבי את זה שהם לא גילו את הסוד

שודדי הים האנגלים והצרפתים (אם אני לא טועה) לא ידעו מהו בכלל הקקאו וכשהם היו משתלטים על אוניה מספרד הם פשוט היו משליכים את כל הפולים לים.. באסה, הא? ובסרט "עכשיו ולתמיד" (עם דרו בארימור) הנסיך מביא לאחות המרשעת משהו "חדש" שהנזירים הספרדים לא מפסיקים לשלוח בגושים, ושהטעם שלו פשוט שמיימי..

למעלה