המלצות ספרים
.

../images/Emo63.gif המלצות ספרים ../images/Emo63.gif.

סתם ראיתי דיון על ספרות רוסית מתורגמת ברחבי הפורום ונזכרתי בתרגומו של "12 כיסאות" של אילף ופטרוב שיש בטאוור רקורדס ( אולי בעוד מקומות, אני ראיתי רק שם), ספר חובה ברמות אחרות לגמרי ( בעיניי "האומן ומרגריטה" אינו חובה עם אלכס מורוזוב הסליחה עלאק כי אני אישית שלוש פעמים ניסיתי לקרוא אותו ולא עמדתי ביותר מ-20 דפים של החפירה על ישו
). ובכן, ספרות עלילתית, ספרות קלאסית, ספרות ספרות ספרות וכן מה שאני קוראת מאז 2001 - ספרות תוכן רבותיי, תוכן מדעי שניתן באשכרה להשכיל ממנו, ספרות תחביבית ( מצידי "מדריך להכנת עפיפונים", מה שאתם נהניתם לקרוא - אגב אני מתה להכין עפיפון ולהעיפו, כשהייתי ילדה אמי קנתה אחד מעלף בסין אולם לא הצליח לנו לתפעלו אז מי יודע להכין עפיפון? ניתן להשתעשע עם אחד במפגשנו בטבע, יהיה ממש כיף והעיקר בנה של אפונה וגבר ואני נהנה
). המליצו ספרים! יותר טוב, הציעו ספרים להשאלה, נתחלף ונקרא, מישהו בעניין של מועדון קריאה משותפת על כוס תה? אני מופרעת קשב וריכוז לצערי, לכן כשאני מקריאה אני לא מבינה מה אני קוראת וגם אני מקריאה נורא מונוטונית כזה, אבל אני אוהבת להקשיב ולשתות תה אז מה תאמרו ומה תגידו
?

Thumpers

New member
בית האלוהים - סמואל שם.

קראתי אותו בפעם הראשונה בכיתה י"א (לגמרי לא מומלץ לגילאים הללו) ופשוט התאהבתי. ציני בדיוק במידה - וכל כך... כל כך מקסים.

HouseAtreides

New member
ספר ענק!!

קראתי אותו בתקופת הצבא, ויום אחד נתתי לאחד מהשותפים שלי לחדר לקרוא בו. הספר היה פתוח בדיוק בעמוד של העחמ"שית שצעקה "רודל!", ואת גלי הצחוק של אותו שותף אני לא שוכח עד היום

Thumpers

New member
אני לא מאמינה שעוד מישהו קרא את זה!!!

אחד הספרים האהובים עליי!

אפשר גם להמליץ מה לא לקרוא?../images/Emo3.gif

"אות מאבשלום".
משום מה שמעתי הרבה המלצות עליו, ואני קוראת אותו כבר כמה חודשים (כל פעם קצת, כי הוא פשוט לא מספיק מעניין). אני כבר לקראת הסוף, נשאר לי אולי 50 עמודים והחלטתי שמספיק. זה פשוט משעמם, לא מגיע לשום מקום. הרעיון בעל פוטנציאל, הביצוע צולע. חבל. [אלא אם כן יש איזה טוויסט מטורף בסוף, מה שלא נראה לי, אבל אפשר לתקן אותי אם אני טועה...
]

וודאי, דיון על ספרים ../images/Emo45.gif.

כמה סבלנות כפרה עליך, אני מזניחה את הספרים שמשעממים אותי
.

innocence

New member
גם אם היה טוויסט בסוף,

לסבול ספר שלם זה פשוט לא שווה את זה. במיוחד כשיש כל כך הרבה ספרים טובים בעולם.

innocence

New member
ערפילי אבלון - מריון צימר בריידלי

זה האחרון שקראתי, ולא יכולתי להוריד אותו מהידיים, למרות שהוא ממש כבד (משהו כמו 800 עמודים). מספר את סיפור האגדה של המלך ארתור ומורגן לה פיי וכו. בנוסף, אני מאוד אוהבת את סדרת הקוסם מארץ ים של אורסולה לה גווין.

innocence

New member
וגם! לוליטה של נבוקוב.

נדוש, אולי קצת.. הממ.. פרובוקטיבי? אבל הוא באמת ספר מצוין, בעיקר בקריאה שנייה, אחרי שקוראים את הערות המתרגם בפעם הראשונה.

is00

New member
מצטרף להמלצה.

אומנם קראתי אותו לפני שנים, אבל אני עדיין זוכר את "ערפילי אבלון" לטובה. ואם כבר בפנטסיה עסקנו... סדרת "שיר של אש ושל קרח" של ג'ורג' מרטין. לא סתם HBO רכשו את הזכויות עליו ובחודש הבא מעלים את הסדרה המבוססת על הספרים.

StriX Starlight

New member
אני לא שרדתי את ערפילי אבלון.

אפילו לא את הסרט. הוא כל כך ייגע אותי שלא מצאתי את הכוחות להתמודד איתו.

innocence

New member
הסרט היה ממש גרוע לדעתי.

בכלל בכלל לא כמו בספר, שינו כל כך הרבה וזה ביאס אותי נורא. הוא ארוך מאוד, ואני מניחה שאם לא מתחברים אליו מהרגע הראשון אז יותר קשה לשרוד:)

StriX Starlight

New member
1984 1984 1984.

וחוות החיות. ועולם חדש מופלא. וכל סדרת שבט דוב המערות. ולעולם לא לעולם. (וגיימן בכלל). והניצוץ. וכמעיין המתגבר. וסדרת עולם הדיסק. ו.. ו.. ואוף אני לא רוצה להכנס לזה אני לא אלך לישון הערב אם כן.. רשימה יותר מסודרת מחר. אולי.

HouseAtreides

New member
The clan of the cave bear../images/Emo45.gif

ספרי ההמשך (שכחתי איך קראו להם, משהו עם סוסים וממותות?) היו לדעתי פחות מוצלחים.

Light18m

New member
חוץ מספרי מתמטיקה

קלסיקה שמאוד השפיעה עלי- עלובי החיים. זה כתב אישום כלפי החברה מתקופת המהפכה הצרפתית שבעצם רלוונטי לכל תקופה שהיא. גרם לי להבין שכל אחד מאיתנו יכול להגיע במקרה למצב ממש גרוע, וצריך לעזור ולקבל כמה שאפשר את האנשים האלה.

HouseAtreides

New member
../images/Emo45.gifאותו הדבר קרה לי עם אבא גוריו בתיכון...

"לא עפתי" זה אנדרסטייטמנט. ממש שנאתי והתאבלתי על כל רגע מן החופש הגדול שנגזל ממני עקב הצורך לקרוא את זה. אני מניח שאם היו לפחות מכינים אותי ומסבירים לי קצת על הרקע התרבותי והחברתי בתקופה שבה נכתב הספר, ולא זורקים אותי ישר למים הצרפתיים שלא היו לי שום כלים להתחבר אליהם, זו היתה יכולה להיות חוויה פחות מייסרת. שמעתי שכמה שנים אח"כ יצא תרגום חדש ויותר נורמלי לספר הזה. אולי הגיע הזמן לאיזו חוויה מתקנת..

אחת מהבעיות הקשות שלי

היא שאני לא מסוגלת לשבת וללמוד פרטים יבשים, ובעזרת הספרים והסרטים אני לומדת הסטוריה. בעזרת 'עמודי תבל' למדתי על ימי הביניים. בעזרת 'מלך עכברוש' אני אלמד קצת על היפנים במלחה"ע ה-II (למרות שכבר יצא לי לראות סרט 'Paradis Road' [אאל"ט- 'לחיות בצל הכבוד'] על היחס של היפנים לשבויים האמריקאים בזמן המלחמה). וכמובן- ספרים שנכתבו בנושא השואה, ו'אני מאשים', שישנו באינטרנט ומומלץ מאוד (וגם קשה מאוד). השרשור הזה עשה לי חשק לעזוב את המועדי ב ולהתחיל לקרוא. לא טוב.

למעלה