ספרים רבותי ספרים

dafgol

New member
../images/Emo63.gif ספרים רבותי ספרים ../images/Emo63.gif

לכבוד שבוע הספר ,סקר קטן... אתם אוהבים לקרוא
איזה סגנון אתם אוהבים
איזה ספר טוב קראתם לאחרונה
יש לכם המלצות על ספרים שכדאי לקרוא
אני מאוד רוצה להתחדש בספר טוב, מאוד רוצה לקרוא את הספר של צבי ינאי - שלך,סנדרו ספרו קצת על עולם הספרים שלכם....

S r 35

New member
מ-א-ו-ד אוהבת לקרוא !

ולא קוראת במידה שהייתי רוצה - בגלל חוסר זמן, אם הייתי יכולה הייתי קוראת הרבה יותר. אוהבת ספרים טובים. נקודה. לא מבזבזת זמן על ספרי הרומן הרומנטי ועל מותחנים בגרוש (רם אורן והרלן קובן למיניהם - שקראת אחד קראת את כולם). פחות אוהבת גם מדע בדיוני, אם כי לאחרונה - בעקבות הזוגי שלי - ניסיתי קצת ודווקא היה בסדר: הספר "שקיעה" של אסימוב - מדע בדיוני מובהק- היה לא רע בכלל.
לאחרונה קראתי ואהבתי את הספר "אם יש גן עדן" של רון לשם, על מוצב הבופור - המלצתי עליו כאן בפורום.
עוד ספר חביב מאוד שסיימתי ממש בימים אלה: "אהבה, פרוזאק, סקרנות וספקות" - ספר של סופרת ספרדיה צעירה שמספר את סיפורן של שלוש אחיות במדריד. ספר קטן וקריא מאוד שנראה קליל ומשעשע (ואפילו מצחיק) על פני השטח אבל הוא עוסק בעצם בנושאים לא קלילים בכלל: החיים הלא פשוטים בעיר גדולה (במקרה זה מדריד), הניכור, הדיכאון, וחוסר האונים של הנשים בתוך כל החיים האלה = כן, זה ספר פמיניסטי. וזו אחת הסיבות שאני חושבת שנשים תתחברנה אליו יותר מגברים.
אבל ה-ספר שלי בהא הידיעה הוא "אלה תולדות" הנפלא של אלזה מורנטה האיטלקיה. ספר שיש בו הכל: צחוק, דמע, מתח, חוכמה ... הספר המרגש ביותר, העצוב ביותר וגם המלא תקווה ביותר שקראתי מעודי.הוא נמצא על מדף הספרים שלי בבית ואני יודעת שאני תמיד יכולה לחזור אליו כמו אל עוגן בטוח. חוץ מזה מאוד אוהבת את הספרים של עמוס עוז ("סיפור על אהבה וחושך" נפלא), ואת הספרים הראשונים של מאיר שליו (שני האחרונים נפילות בעיני). אהבתי את "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה מאוחרת" את "היום איננו כלה" של אטימוב (סופר רוסי), ואת הספרים הנפלאים של גרסיה-מרקס. גם "עפיפונים" של רומאן גארי נפלא וכמוהו "כל החיים לפניו" של אמיל אז'אר (שהוא למעשה רומאן גארי שבזקנתו אימץ את השם אמיל אז'אר). עכשיו מחכה לי ליד המיטה "היער הנורווגי" - ספר יפני, ששמעתי עליו טובות. כמו שאתם רואים שבוע הספר נמשך אצלי כל השנה וספרים הם תמיד אורחים רצויים בביתנו. חנות הספרים האישית שלי במרכז חורב, ליד הבית, קונה ומוכרת ספרים משומשים ואני לקוחה קבועה שלהם. אם אני נכנסת לחנות ספרים אני תמיד אצא משם עם משהו ואני שמחה שהנחלתי גם לילדי את האהבה הזו לספרים. רצה עכשיו לתרגם מאמרים. לילה טוב

dafgol

New member
תודה שרה על ההמלצות

ואל תתרגמי יותר מידי הלילה...שלא יעלה לך לראש
אחרי הכל...מחר יום חדש .....

S r 35

New member
יש לי דווקא מאמר מעניין מאוד

על דולפינים. מסתבר שהחיה החכמה והמדהימה הזו מסייעת לדייגים ומקיימת איתם קשר של שיתוף פעולה הדדי: הדולפינים מכוונים את הדגים אל רשתות הדיג ובתמורה נהנים מהשלל. אני מרותקת. הרווח השולי של התרגומים הוא באמת העשרת הידע הכללי שלי - לפעמים המאמרים מעניינים מאוד (כמו במקרה הזה) ולפעמים
עכשיו באמת רצה לתרגם לילה טוב

S r 35

New member
ואם כבר מדברים על ספרים ...

רוצה להביא כאן את אחד הציטוטים היפים ביותר שקראתי על הורות. הציטוט מובא בספר כחלק מתיאור מרגש מאוד ולא קל (אני לא אקלקל למי שאולי יקרא את הספר), אבל הציטוט מוקדש באהבה לכל ההורים לילדים כאן בפורום. כי אני חושבת שהוא כל-כך נכון אמיתי. ... הילדים, עובדת חיים פשוטה ויומיומית שכמותם, בהם ומהם כל טעם החיים. לכל משפחה הם מעניקים את אושרה המיוחד, את אושר עצם היותם, ואת כל גודל הטרגדיה של האדם הנשאר בלעדיהם. מאומה לא ידמה ולא ישווה למקומם של ילדים בחייו של אדם, דבר יחיד במינו הוא תמיד, וערכו, כך ידע והרגיש עכשיו בכל ישותו, כערך החיים עצמם לפני אבדנם, בשעתם האחרונה, שעת הסיכומים, באור האחרון המהלך אימים קודם ההליכה לבלי שוב אל החשכה. ובסופו של דבר אין לו לאדם אחריו אלא ילדיו, בבחינת קו אחרון, אולי זה טבע הדברים, וחיי ההורים כמוהם כמכרה הזה, שכל מחצביו מיועדים להשאיר להם שם וזכר, להצמיח להם המשך בעולם הזה. (מתוך "והיום איננו כלה" – צ'ינגיס אייטימוב).

dafgol

New member
וואו, זה כל כך נכון ומרגש

כל כך אמיתי ונכון.
שרה

לולי72

New member
שרה - כל הכבוד לך

גם אני כמוך אוהבת ספרים, ואפילו רשמתי לעצמי שנים מתוך הספרים שכתבת, אבל אני בניגוד אליך אוהבת את רם אורן מאוד - קראתי את כל ספריו
, אוהבת סופרים ישראלים מוכרים כמו גלילה רון - פדר וסמדר שיר (שספרה האחרון מונח לי על השידה מחכה לקריאה), בימים אלה קוראת את "מחול הפלמינגו" של אורלי קראוס - ויינר, ספר מעניין מאוד ומומלץ, יש לי מנוי לספריה העירונית כאן וגם ליובל אני מקפידה להקריא כל ערב 3 סיפורים והיא כמובן מקריאה לי גם. אוהבת את סדרת "הארי פוטר" ויש לי את כולם זה תפס אותי ואני לא יודעת למה כי חוץ מסדרת הטלויזיה "אנטרפרייז" לא אהבתי דברים בדיוניים אבל מחכה לספר האחרון ששמעתי שיצא ביולי, אני מקווה שבעברית ולא רק באנגלית. עוד ספר שיש לי בארון הספרים הוא "עולמה של סופי" ספר שקיבלתי כמתנת שחרור מהיחידה שלי בצבא, ומספר על פילוסופיה ופילוסופים בצורה מאוד מעניינת ולא משעממת. על ילדה שמגלה את עולם הפילוסופיה. התחברתי בזמן האחרון גם לסופר דן בראון שכתב את "מלאכים ושדים" ו"צופן דה וינצ'י" ויש לו עוד שני ספרים יפים "נקודת ההונאה" ו"מבצר דיגיטלי". ועוד המלצות על ספרי ילדים הקלאסיים והעכשוויים שנמצאים אצלנו כאן הם: סבא אליעזר, לקוף יש בעיה, קוף היום וקופת הלילה, העץ הנדיב, למה לחתולה אין חברים? ועוד. אז אני מקווה שיובלי שלי תהיה תולעת ספרים כמוני, אני משתדלת מאוד לקרוא כל יום לפני השינה כי אז יש לי קצת שקט ובשבת משתדלת מאוד לקרוא כמה שיותר. אז תקראו ספרים, זה כיף, זה לברוח לפעמים למקומות אחרים, זה מעשיר וזה מהנה, חשוב וטוב.

S r 35

New member
כן, ספרים זה אכן כייף ../images/Emo13.gif

זו הדרך היחידה שאני מכירה להמריא בשניה למקומות רחוקים ולזמנים אחרים, בלי כרטיס טיסה, בלי מזוודות ובלי כלום ... פשוט לברוח ולשקוע בעולמות אחרים. בשבילי ספרים הם מזון לנפש ואני משתדלת לקרוא בכל יום קצת ... גם אם זה רק שני דפים בספר. לא כל-כך מתחברת לרם אורן ולדן בראון שהזכרת: "צופן דה-וינצ'י" מתחיל מצוין אבל אחרי כמה פרקים כשהפרינציפ הובן והעלילה הופכת למופרכת, הוא מתחיל לשעמם. לעומת זאת סדרת "הארי פוטר" מ-ע-ו-ל-ה ! ומי שיכול לקרוא את הספרים באנגלית, זו חוויה אחרת לגמרי. מתוך ניסיון - קראתי חלק מהספרים באנגלית וחלק בעברית. אין מה להשוות - לטובת שפת המקור וההומור הבריטי המשובח שאי אפשר לתרגם לעברית כמו שצריך, אין מה לעשות. לילדים יש המון ספרים והם אף פעם לא שבעים מהם. ספרים זה כייף! גם בגילאים הקטנים. שיהיה לכולנו שבוע ספר מהנה

ofir201

New member
אתמול סיימתי את "אם יש גן עדן".

ואני עוד לפני גיוס, תארי לך איך הספר הרעיל אותי. לא מזמן סיימתי את "מלך החומוס ומלכת האמבטיה", של אילן הייטנר. גם ספר מומלץ ביותר!

dafgol

New member
../images/Emo51.gif אופיר,רשמתי לי ברשימת המומלצים ../images/Emo24.gif

למעלה