שבוע הספר בפורום

svety

New member
../images/Emo63.gifשבוע הספר בפורום../images/Emo9.gif../images/Emo63.gif

היום מתחיל לו שבוע הספר, אני אישית מאוד מאושרת, בכיכר ליד הבית שלי יש דוכנים ואני אשתדל כבר היום ללכת ולהציץ [ולקנות. ולקנות עוד.] מה איתך? אתם אוהבים את שבוע הספר? אוהבים לקרוא? איזה ספרים אהובים עליכם במיוחד? איזה ספרים נטשתם באמצע? איפה אתם הכי אוהבים לקרוא? האם חנונים בהכרח קוראים הרבה? האם יכול להיות חנון שלא קורא הרבה? האם יש ספרי חובה לחנון המתחיל? ולחנון המתקדם? והאם כל החנונים אוהבים מדע בדיוני? תרגישו חופשי לחפור

ספרים רבותיי!

אני מאוד אוהבת את שבוע הספר, וציפור לחשה לי שיהיו שם כלמיני סופרים, אז אני הולכת לנסות להשיג שיחות אינטלקטואליות הערב ^_^ אני אוהבת לקרוא. בעיקר מד"ב, אבל גם רומנים, וגם מתח, וגם דרמה,וגם אוטוביוגרפיות, וגם ספרי בישול. סדרת מדריך הטרמפיסט היא בין הסדרות האהובות עליי, אבל זכורים לי לטובה גם ספרים נוספים ולא מוכרים. הספר היחיד שנטשתי באמצע הקריאה, פעמיים, היה צילה של הרוח. לא התחברתי, ועל אף שזה לא אופייני לי סגרתי אותו והחלטתי לא לתת לו צ'אנס שלישי. אני אוהבת לקרוא בחדר שלי במיטה, אבל גם בחוץ על הדשא אם מתאפשר לי. האם חנונים בהכרח קוראים הרבה? האם יכול להיות חנון שלא קורא הרבה? האם יש ספרי חובה לחנון המתחיל? ולחנון המתקדם? והאם כל החנונים אוהבים מדע בדיוני? בהתאמה: לא, כן, מדריך הטרמפיסט (אחרת איך יידע מתי יום הפאי ויום המגבת ויום מחצית הפאי??), ספר C#, לא. אנקדוטה: אני עובדת בתקופה האחרונה על ספר שאני רוצה לנסות להוציא לאור. אז את מי מכם רואים בין הדוכנים בשבוע הקרוב? והאם יש ספר ספציפי שאתם מתכוונים לקנות? =)

שבוע אחרי שבועות

האם אני אוהבת את שבוע הספר? בגלל שאני מושבניקית, ועכשיו גרה בעיר שסוגרים לה את הספריה, לצערי (כן. זה נורא), אין לי ממש חוויה של שבוע הבפר, חוץ מהנחה על הספרים הכבדים. אני מאוד אוהבת לקרוא. אני קוראת מאז שאני זוכרת את עצמי (פשוטו כמשמעו). יש משהו באימוץ השכל ובמחשבה ובדמיון- שאני מאוד אוהבת. זה מזכיר לי שבדיוק השבוע לימדו אותנו נוסחה, שעד עכשיו שברנו את הראש כדי לחשב את מה שהיא מייצגת. אני אישית לא מתכוונת להשתמש בה. אם אני הולכת להפסיק להפעיל את המח שלי, ולקצר דרכים- סימן שהסוף הגיע. הספרים האהובים עליי הם הספרים האלה שכואבים כשהם נופלים לך על הבהן ברגל: כמעין המתגבר, עמודי תבל, הגרין מייל, הסיפור שאינו נגמר, וספרים שגורמים לך לחשוב תוך כדי הקריאה (כמו הסדרה של דן בראון, ובעיקר 'צופן דה-וינצ'י' ו'נקודת ההונאה'). אל תהרגו אותי, אבל הספר שנטשתי באמצע זה הארי פוטר. פשוט שעמם אותי. אני הכי אוהבת לקרוא במיטה (או על הפוף). לא יעזור כלום. בספריה אני מעדיפה ללמוד ולכתוב, ולנצל את האוירה. במיטה אתה כולך לבד עם הדמיונות שלך. אני לא בטוחה אם חנונים קוראים הרבה. השבוע גם נחשפתי לעובדה שבחור שאני מכירה שהוא גאון על בכל מה שקשור במדעים, אסטרופיזיקה, הנדסה, דיבור (עברית ואנגלית) וכו' כותב עם כל כך הרבה שגיאות כתיב, שזה לא יאומן. ככה שזו עוד הוכחה לזה שאין קשר בין חנוניות (ואפילו יכולות) לבין שפה כתובה. ואבא שלי לא קורא הרבה, אבל פותר תשבצים וסוג של טריוויה מהלכת. ספר חובה לחנון המתחיל זה בטח מדריך הטרמפיסט, ולא כל החנונים אוהבים מד"ב (אני לא אוהבת).

Thumpers

New member
:)

בזמן האחרון, עקב עבודה מטורפת וריצה ממקום למקום, לא כל כך מתאפשר לי לקרוא הרבה, אבל אני עדיין מסתובבת עם ספר בתיק, תמיד (גר בארץ נוכרייה) Just in case! אני חושבת שיש לא מעט ספרים שאני מאוד נהנית לקרוא ולדבר עליהם, סביר להניח ש-1984 ו"בית האלוהים" (של סמואל שם, מומלץ ביותר) הם האהובים עליי ביותר. אני חושבת שבזכות הראשון התחילה הראייה הביקורתית שלי כלפיי... כל דבר בערך, ובעקבות השני, עלתה רמת הציניות שלי פי מיליון. בזמן האחרון אני מעדיפה יותר ספרי עיון, מאשר ספרים סיפורת. כנראה כי אני משכילה מהם קצת יותר מאשר מכל ספרי הרומן-רומנטי שכל בנות גילי נהגו לקרוא... מצד שני, ורוניקה מחליטה למות של פאולו קואלו הוא עדיין אחד מהספרים שאני הכי-הכי אוהבת בעולם ומוכנה לקרוא שוב ושוב. (אבל לא לראות את הסרט בשום פנים ואופן) ספר שלא באמת נתתי לו צ'אנס ואני עדיין מתעבת - שר הטבעות. כן, החננה היחידה בעולם שלא סובלת את סגנון הכתיבה המעצבן של טולקין. למזלי, מין מצא את מינו - וגם החבר שלי לא יכול לראות ממטר את הסדרה הזו. אני הכי אוהבת לקרוא במיטה, או על המרפסת בחוץ, כשלא חם/קר מדי.

is00

New member
שבוע הספר.

בשנים האחרונוןת אני חושב שהוא קצת איבד את הקסם שלו, בעיקר מחוץ לערים הגדולות כי כמעט במשך כל השנה אפשר למצוא מבצעים על ספרים ברשתות הספרים הגדולות, ככה שאפשר למצוא ספרים במחירים נמוכים גם אז, ולא צריך את שבוע הספר בשביל זה, ובואו נהיה כנים... אחת הסיבות המרכזיות לקיומו היו המבצעים וההנחות בו. בכל מקרה, אני חובב ספרים מושבע ונוהג לקנות ספרים חדשים כל שנה. הז'אנרים המועדפים עלי הם ,כצפוי, מד"ב ופנטסיה(בעיקר פנטסיה), אבל אני ממש לא מגביל אותי לתחום זה בלבד. אני מאוד אוהב את הספרים של סטיבן קינג ואפילו קראתי את כל הספרים שלו שיצאו בארץ וגם כמה שיצאו רק באנגלית. כמה מהספרים האהובים עלי הם... "הרודפים" ו:"זרים" של דין קונץ. סדרת ששאוש"ק של מרטין, "העמדה" של קינג "היפריון" ו"נפילת היפריון" של דן סימונס, "אנו החיים" של איין ראנד ועוד רבים אחרים. ספרים שנטשתי באמצע... היו לא מעט, כולל סדרת "הארי פוטר" הילדותית(כן. זאת לא טעות), "גר בארץ נוכריה" ואפילו "מרד הנפילים" של איין ראנד. איפה אני אוהב לקרוא? בכל מקום שקט וכשיש לי זמן להעביר. תורים בקופ"ח, נסיעות באוטובוסים, בחדר שלי ועוד. אם זה שקט, יש לי זמן להעביר ויש לי ספר בהישג יד, אני קורא.

Thumpers

New member
אני כבר חצי שנה מנסה לקרוא את...

גר בארץ נוכרייה... לא לגמרי הולך.

is00

New member
אני מבין אותך.

גם אני ניסיתי להכריח את עצמי לקרוא אותו ואחרי קצת יותר מחצי ספר פשוט לא יכולתי יותר, אז הפסקתי והחזרתי אותו לספריה ממנה השאלתי אותו. אם חצי שנה את נאבקת בזה, לדעתי הגיע הזמן לוותר, אלא אם קנית את הספר במיוחד ואז... אני משתתף בצערך.

Thumpers

New member
חבר טוב קנה לי.

אמר שזה אחד הספרים. את האמת שאפילו לחצי לא הגעתי. אני כל כמה זמן קוראת עמוד ומתייאשת. אתה אומר לוותר?

is00

New member
אני אומר לוותר.

כל ספר שלא מצליח לתפוס אותך ב- 100 העמודים הראשונים ולעורר אצלך עניין להמשיך לקרוא בו, עדיף לנטוש. לא משנה כמה ביקורות טובות הוא קיבל או כמה היללו אותו. זה מה שאני עושה, בד"כ.

In Red

New member
0-0

מה איתך? *מרימה יד להראות נוכחות* אתם אוהבים את שבוע הספר? מאוד אוהבים לקרוא? ברור איזה ספרים אהובים עליכם במיוחד? פנטזיה ורומנים היסטוריים שנותנים לי את טעימות העולם איך שהיה פעם איזה ספרים נטשתם באמצע?שר הטבעות.. איפה אתם הכי אוהבים לקרוא? בבית על ספה נוחה האם חנונים בהכרח קוראים הרבה? האם יכול להיות חנון שלא קורא הרבה? האם יש ספרי חובה לחנון המתחיל? ולחנון המתקדם? והאם כל החנונים אוהבים מדע בדיוני? אין דבר כזה, כל אחד וטעמו

למעלה